Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (23)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=П344$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Лукащук Г.Б. 
Початкові стадії вторинних сукцесій у лісових природних комплексах Горган: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / Г.Б. Лукащук ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено й узагальнено ландшафтно-екологічні особливості зрубів Горган. Розглянуто особливості зміни рослинності за різних ландшафтно-едафічних умов. З'ясовано, що формування, ріст і розвиток молодого покоління лісу визначається еколого-біологічними особливостями впливу особин деревних порід, їх специфічної взаємодії з трав'янисто-чагарниковим покривом, яке виконує важливу функцію природного добору найстійкіших і найбільш конкурентоспроможних молодих особин деревних видів. Природне відновлення лісового рослинного покриву описано як вторинну сукцесію, представлену серією послідовних стадій перехідних рослинних угруповань. Перехідні рослинні угруповання на різних стадіях відрізняються за структурою біоморф, видовим складом і ценотичною асоційованістю. Виявлено, що формування рослинності зрубів має суттєві ідафічні особливості, які, зокрема, залежать від характеру геологічного субстрату. Зазначено, що результати проведеного дослідження можна використовувати як методичну основу для прогнозування напрямів формування дифузної трав'янисто-чагарникової рослинності та майбутніх молодих деревостанів на зрубах, а також обгрунтування доцільності лісогосподарських заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П344(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА363557

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Хромов О.Ф. 
Рекреаційне лісокористування в заповідних лісах Південного берега Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / О.Ф. Хромов ; Укра. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Узагальнено матеріали досліджень щодо розробки оптимізованої технології рекреаційного використання заповідних лісів і адаптації її до умов Південного берега Криму (ПБК). Показано, що рекреаційна діяльність (стихійна й організована) за будь-якої тривалості (цілорічної, сезонної, короткочасної), але побудована на вільному переміщенні у лісі, спричинює часткове чи повне руйнування існуючих біогеоценозів. За цього руйнується грунтовий покрив і підстилка, порушується процес природного поновлення деревних і чагарникових порід, знижуються видовий склад і рясність трав'яного покриву у насадженнях, територія забруднюється побутовими відходами. Одночасно з лісових угідь безконтрольно вилучається недеревна продукція (гриби, ягоди, квіти), що скорочує кормову базу лісової фауни. Внаслідок інтенсифікації рекреаційного використання заповідних лісів запропоновано здійснювати рекреаційне лісокористування на наукових засадах. Зазначено, що за регульованої та контрольованої рекреаційної діяльності зменшується кількість лісових пожеж і лісопорушень, започатковується процес відновлення лісових біогеоценозів. Наголошено на необхідності зонувати територію заповідних лісів і розташованих на ній особливо цінних природних комплексів, а також випереджати руйнування лісових біогеоценозів за звичайної та добувної рекреації. Запропоновано за умови часткового чи повного руйнування лісових біогеоценозів переводити їх у стан "спокою", здійснювати заходи щодо реконструкції лісів та їх штучного відновлення. Запропоновано оптимізовану технологію рекреаційного лісокористування, адаптовану до умов заповідних лісів ПБК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П3 е(4УКР-6КРИ)л64 + П344.16(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА342218

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Акулов-Муратов В.В. 
Удосконалення механізмів державного управління та контролю в сфері охорони, захисту, використання та відновлення лісів в Донецькій області: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.В. Акулов-Муратов ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження механізмів державного управління та контролю у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів на Донеччині. Удосконалено теорію та розроблено сучасні моделі державного регулювання у даній сфері, обгрунтовано ефективні шляхи подальшого розвитку та формування комплексного механізму державного впливу на її розвиток. Висвітлено питання організації охорони, захисту, використання та відновлення лісів на Донеччині, розглянуто методи реалізації даного напряму державної політики. Розглянуто структуру й особливості функціонування органів державного управління та контролю у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів, ретроспективно досліджено їх діяльність. Проаналізовано актуальні проблеми правової відповідальності за порушення лісового й екологічного законодавства. На підставі принципів державного управління, лісового й екологічного законодавства розроблено концепцію та комплексний механізм регулювання державного управління та контролю у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів на Донеччині (степова зона лісорозведення) як складного соціально-економічного явища, наведено пропозиції щодо удосконалення його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР017 + П344(4УКР-4ДОН)б +
Шифр НБУВ: РА368005

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського