Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Тематичний інтернет-навігатор (9)Наукова електронна бібліотека (31)Реферативна база даних (2053)Книжкові видання та компакт-диски (2350)Журнали та продовжувані видання (1672)
Пошуковий запит: (<.>U=П3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 249
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шевчук І.В. 
Агроекологічна оцінка стану темно-сірих лісових грунтів Західного Лісостепу України та обгрунтування заходів їх покращення: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.В. Шевчук ; Держ. вищ. навч. закл. "Держ. агроекол. ун-т". — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методику оцінки агроекологічного стану темно-сірих лісових грунтів, які відзначаються суперечливою трансформацією показників їх родючості, спрямованість яких до покращання обумовлюється нормами внесення органічних і мінеральних добрив та вапна. Одержано математичні моделі для опису зміни показників родючості в часі на варіантах без добрив. З'ясовано, що у разі тривалого використання грунту без застосування добрив відбувається зменшення запасів гумусу гумусового горизонту. Доведено, що органічна й органо-мінеральна система застосування добрив збільшують ступінь гуміфікації органічної речовини. На підставі розробленої математичної моделі динаміки запасів вуглецю гумусу в темно-сірих лісових грунтах одержано залежність для розрахунку норм добрив, які забезпечують стабільність бездефіцитного балансу гумусу. Доведено, що внесення в ці грунти мінеральних та органічних добрив та приорювання сидератів не супроводжується збільшенням кількості важких металів, сприяють підвищенню врожайності сільськогосподарських культур і забезпечують їх високу енергетичну ефективність і додатну рентабельність.Здійснено апробацію методики оцінки інтегрального показника агроекологічного стану темно-сірих лісових грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.53 + П034.14 +
Шифр НБУВ: РА355280

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Распопіна С.П. 
Аеротехногенна трансформація соснових екосистем середньої течії басейну р. Сіверський Донець: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / С.П. Распопіна ; Укр. наук.-дослід. ін-т ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано необхідність комплексного підходу до вивчення стану та функціонування лісових екосистем за умов аеротехногенного забруднення. Визначено рівень техногенного навантаження на ліси, підтверджено їх санітарно-гігієнічну функцію, що виявляється в осадженні сосновими насадженнями вагомої частини забруднювачів. Показано значну акумуляційну здатність лісових підстилок щодо полютантів. Установлено негативні наслідки промислового забруднення лісових грунтів (дернових опідзолених на давньо-алювіальному піску), що відбилися на погіршанні стану та зниженні радіального приросту соснових деревостанів. Розроблено якісно-кількісну систему діагностичних показників аеротехногенного забруднення структурних компонентів лісових екосистем та запропоновано заходи для підтримання сталого розвитку лісів і підвищення їх продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.822.21*801.1-64 + П381.1-425 +
Шифр НБУВ: РА327436

Рубрики:

      
3.

Сметана О.М. 
Антропогенна трансформація біогеоценозів Кривбасу (біоіндикація, відновлення, управління): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.М. Сметана ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 17 с. — укp.

На підставі результатів біогеоценотичних досліджень встановлено, що структура рослинного покриву у природних спепових біогеоцинозах (БГЦ) стала та детермінована грунтовим покривом та зволоженням. Виявлено, що у грунтах степових БГЦ переважають карбонатизація, нагромадження гумусу аморфного та типу муль, а також соленагромадження. Зазначено, що наземна мезофауна степових БГЦ має сталу еудомінантну морфо-екологічну та трофічну структури. Доведено, що у антропогенних БГЦ рослинний покрив специфічний, його зміни призводять до зміни типу гумусонагромадження (лісове гумусонагромадження у штучних лісових БГЦ) або до зміщення балансу у бік мінералізації гумусу (в агроБГЦ). Встановлено, що зміни чисельності наземної мезофауни (на рівні субдомінантів і рецедентів) під антропогенним впливом зумовлені зменшенням екологічної місткості (за рахунок кількості екологічних ніш і трансформації екологічного простору певних з них). Виявлено, що у техногенних БГЦ відбувається докорінна зміна (техногенна дигресія) або формування нового рослинного покрову. Доведено, що у техногенних БГЦ Криворіжжя виникають нові елементарні грунтові процеси: низхідна міграція мулистих шламових часток за профілем (технолесіваж), нагромадження пилуватої фракції у поровому просторі, гіпергенез гірських порід, які не властиві денній поверхні. Зазначено, що загальна чисельність мезофауністичного комплексу БГЦ порушених земель залежить від стадії формування БГЦ та якісного складу грунтотворної породи. Виявлено індивідуальну сполученість індикаторних блоків наземнної мезофауни з елементарними грунтовими процесами. Встановлено, що у регіоні переважають БГЦ техногенного підтипу антропогенного типу біогеосфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П32.233(4УКР-4ДНІ) + Е0*806.3(4УКР-4ДНІ) + Е0*801.48(4УКР-4ДНІ) +
Шифр НБУВ: РА323344

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Юрків 
Бархат амурський (Phellodendron amurense Rupr.) в лісових культурах Західного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Зіновій Миронович Юрків ; Національний лісотехнічний ун-т України. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.27(4УКР)
Шифр НБУВ: РА353110

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Дідур О.О. 
Біогеоценотичні властивості вільхових лісових екосистем південного сходу України (відновлення, управління, раціональне використання): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.О. Дідур ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 21 с. — укp.

Визначено рівні залягання грунтових вод різних типів ольсів та їх хімізм. Наведено дані щодо макро- та мікроморфологічних, водно-фізичних і фізико-хімічних властивостей досліджених вільшаників. З'ясовано особливості взаємодії листяного опада вільхових біогеоценозів за умов лабораторного експерименту. Охарактеризовано флору та рослинність, особливості грунтової альгофлори та грунтово-підстилкової фауни вільшнеків. Проведено екоморфічний аналіз рослинності різних типів вільшнеків. Визначено масштаби утворення у вільхових лісах різних типів жовена на коренях вільхи чорної. Наведено список рідких рослин і видів, що зникають. Запропоновано рекомендації щодо відновлення, управління та раціонального використання вільхових лісів у південно-східній частині України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.19-425(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА345120

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Полякова О.Г. 
Біогеоценотичні особливості дуба червоного (Quercus rubra L.) в штучних насадженнях Київського Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / О.Г. Полякова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено біоекологічним властивостям дуба червоного (Quercus rubra L.) в різних лісорослинних умовах Київського Полісся, питанням його взаємодії з аборигенними дубом звичайним та сосною звичайною. Встановлено, що плодоношення інтродуцента має асинхронний характер. Введення дуба червоного в субори підвищує стійкість соснових лісів без втрати їх продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.113 Q.rubra

Рубрики:

      
7.

Токарева О.В. 
Біоекологічні основи формування лісопаркових ландшафтів (на прикладі лісів зеленої зони м. Києва): Автореф. дис... канд. с.-х наук: 06.03.03 / О.В. Токарева ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Оцінено рекреаційний потенціал лісопаркових господарств Києва. Встановлено особливості внутрішньо- та міжвидових конкурентних взаємодій основних лісотвірних порід зеленої зони Києва. Визначено видовий склад живого надгрунтового пориву та його проективного покриття у різних типах лісопаркових ландшафтів. Встановлено особливості природного формування крони Pinus sylvestris L. у молодих деревостанах різних типів лісопаркових ландшафтів. Визначено особливості формування мікроклімату в різних їх типах. Розроблено організаційно-технічні показники ландшафтних рубань під час формування лісопаркових ландшафтів у молодих деревостанах. Модифіковано класифікацію дерев за їх роллю у формуванні лісопаркового ландшафту та обгрунтовано доцільність її використання. Запропоновано формули якісного складу деревостану з визначенням одиниць категорій дерев.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П3е(4УКР) л64 +
Шифр НБУВ: РА337240

Географічні рубрики:

      
8.

Драган Н.В. 
Біоекологічні особливості видів роду сосна (Pinus L.) в урбанізованому середовищі Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Н.В. Драган ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2003. — 24 с. — укp.

Оцінено життєвий стан, межі довговічності, адаптивні морфогенетичні реакції сосни P. sylvestris, P. strobus, P. nigra на умови в міському середовищі. Визначено сприятливість міських екотопів для зростання сосни. На рівні асиміляційної та генеративної підсистем вивчено морфометричні та морфологічні показники, тривалість життя хвої, охвоєність пагонів та дефоліацію, кількість і якість насіння, виживання насіннєвих зачатків та ембріонів, схожість і якість пилку. У радіаційно забруднених екотопах вивчено порушення органо- та гістогенезу, описано характерні порушення розвитку вегетативних пагонів, виявлено та описано 8 резервних шляхів брунькоутворення. Вивчено порушення внутрішньої організації хвої. Запропоновано для біоіндикаційних досліджень більше десяти параметрів, які охоплюють різні рівні біологічної організації P. sylvestris від клітинного до організменного. Досліджено вплив біотичних факторів на життєдіяльність видів роду Pinus L. за міських умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327170

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Мордатенко І.Л. 
Біоекологічні особливості видів роду Larix Mill. у зв'язку з їх інтродукцією в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / І.Л. Мордатенко ; Нац. бот. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено ритм сезонного розвитку рослин, особливості насіннєношення, вивчено мінливість структурних ознак шишок і насіння, визначено посівні якості насіння. Вивчено стійкість модрин проти несприятливих чинників навколишнього середовища, відмічено значну світлолюбність модрин, посухостійкість, газо- та димостійкість, вітровитривалість, розроблено ефективні прийоми розмноження. Проведено оцінку декоративних якостей модрин, розроблено прийоми використання їх в озелененні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.822*852.121.41(4УКР) + П381.2-45(4УКР)
Шифр НБУВ: РА372431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Жмурко І.В. 
Біоекологічні особливості екотипів сосни звичайної в географічних культурах Західного Полісся України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / І.В. Жмурко ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Узагальнено експериментальні дані щодо внутрішньовидової мінливості сосни звичайної, закономірностей росту та стану штучних соснових деревостанів, створених з насіння різного географічного походження за умов Західного Полісся України з метою виявлення перспективних екотипів для культивування у цьому регіоні. Наведено лісівничо-таксаційні характеристики насаджень 40-річних географічних культур сосни звичайної та розглянуто особливості вікової динаміки. За параметрами імпедансу та поляризаційної ємності оцінено життєвість дерев різних екотипів за нових умов культивування. Проаналізовано основні біометричні характеристики дерев, їх крон і окремих органів. Виявлено парні кореляційні залежності між основними таксаційними, морфологічними й анатомічними показниками, географічною довготою та широтою місць збору насіння для закладання географічних культур. Визначено райони доцільної заготівлі лісового насіння для створення лісових культур у дослідженому регіоні. Розроблено регіональні таблиці щодо росту Буцинських і Ростанських географічних лісових культур сосни звичайної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.131(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА363674

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Пньовська О.М. 
Біоекологічні особливості і динаміка трав'яного покриву фітоценозів зеленої зони м. Києва: автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.03.01 / О.М. Пньовська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Наведено дані стосовно динаміки трав'яного покриву в рекреаційно-порушених лісових фітоценозах зеленої зони Києва за умов свіжих субору, судіброви та діброви. Встановлено, що частка руденальних і лучних видів зростає відповідно до зменшення зімкнутості деревостану. Відзначено захисну роль підліску у разі низької зімкнутості деревостану. З'ясовано, що за однакових умов найбільшою подібністю за видовим складом трав'яного покриву характеризується насадження Київського, Білодібрового лісництва, а також Пуща-Водицького. Відзначено роль видів родин злакових і осокових у водному режимі грунту. Встановлено, що найнижчі показники вологості грунту притаманні ділянкам, де частка цих видів у трав'яному покриві становить 10 - 15 % від загального проективного покриття. Виявлено, що потужність підстилки зменшується зі збільшенням рекреаційного навантаження. Подібним чином змінюються також показники вологості підстилки. На ділянках з переважанням ксероморфних видів за нижчих показників фітомаси трав'яного покриву вологість останньої менша. Проаналізовано фізико-хімічні, агрохімічні властивості грунтів і вміст елементів мінерального живлення в рослинному матеріалі на ділянках за їх різних стадій рекреаційної дегресії. За результатами проведеного аналізу виявлено незначне збільшення вмісту амонійного та нітратного азоту в грунті протягом вегетаційного сезону. Найбільшу концентрацію фосфору та калію виявлено на початку вегетаційного сезону. Відзначено збільшення вмісту азоту в підстилці та фітомасі трав'яного покриву протягом вегетаційного сезону, а також у разі покращання лісорослинних умов. З'ясовано, що концентрація калію збільшується протягом зазначеного сезону у підземній фітомасі та зменшується у надземній фітомасі трав'яного покриву. Запропоновано шляхи відновлення ділянок, порушених внаслідок рекреаційного навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.6(4Укр-4Киї-2К) + П342.5(4Укр-4Киї-2К) +
Шифр НБУВ: РА365112

Рубрики:

      
12.

Переходько 
Біоекологічні особливості конвалії звичайної (Convallaria majalis L.) в умовах заходу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / Олена Миколаївна Переходько ; Національний лісотехнічний ун-т України. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.535(4УКР) + Е522.912.12 Asp*80(4УКР)
Шифр НБУВ: РА357761

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Іщук 
Біоекологічні особливості північноамериканських видів роду Juglans L. та перспективи їх використання у правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Галина Петрівна Іщук ; Національний ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.25-459 + П382.25-2
Шифр НБУВ: РА366749

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Горбенко Н.Є. 
Біоекологічні особливості плюща звичайного (Hedera helix L.) та його форм в умовах Заходу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Н.Є. Горбенко ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Львів, 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Вивчено плющ звичайний та його декоративні форми у лісових фітоценозах Заходу України із різним ступенем антропогенного впливу за умов м. Львова та на закритому грунті. Розглянуто біоекологічні особливості виду та форм, виділено нову форму плюща. Досліджено листкову пластинку виду та форм, ступінь впливу на неї умов середовища. Розроблено підходи до визначення режиму заготівлі сировини виду, досліджено вплив фітомаси на природне поновлення. Визначено місця виростання квітучих плющів, особливості приуроченості пагонів до експозиції стовбура. Вивчено насіннєве та вегетативне розмноження виду, його використання в озелененні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.25 Ara*60*80(4УКР) + П342.535-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Парпан 
Біоекологічні особливості ялиці білої (Abies alba Mill.) в лісових біогеоценозах Передкарпаття (генеза, відновлення, прогноз): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Тарас Васильович Парпан ; Дніпропетровський національний ун-т. — Д., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.4-425(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА331528

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Рибак В.О. 
Біоекологічні та лісівничі основи управління продукційним процесом в соснових ценозах Українського Полісся: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.03 / В.О. Рибак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 34 с. — укp.

Розроблено новий напрям управління продукційним процесом у соснових ценозах Українського Полісся шляхом оптимізації біологічних параметрів розвитку ценозу та едатопу рубками догляду. Наведено наукове обгрунтування показників рубок догляду, розроблено моделі оптимальних зріджень для різних вікових груп і класів росту соснових ценозів. Запропоновано методику контролю за дотриманням параметрів зріджень за різних видів рубок. Вперше встановлено кореляційні зв'язки деяких таксаційних показників деревостану з елементами габітусу крони дерева в онтогенезі та можливості управління її морфогенезом. Вивчено особливості генезису лісових грунтів під впливом простих і мішаних ценозів, визначено швидкість і парамтери їх евтрофізації. Обгрунтовано доцільність введення під полог соснових ценозів тіньовитривалих та швидокорослих листяних порід дерев і кущів, які, не порушуючи цілісності структури ценозу, в стислий термін строк посилюють інтенсивність біологічного кругообігу поживних речовин і ростові процеси деревостану. Обгрунтовано новий екологічний підхід щодо збереження родючості лісових грунтів. Визначено інтенсивність та якісні показники природного поновлення залежно від едафічних умов, віку та густоти деревотсану, а також біологічних особливостей порід, що поновлюються. Обгрунтовано заходи щодо відтворення та збереження видового біорізноманіття у різновікових соснових ценозах за умов різних ендотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-44 +
Шифр НБУВ: РА331879

Рубрики:

      
17.

Шевченко 
Біоекологічні та фітомеліоративні властивості карагани деревовидної (Caragana arborescens Lam.) і перспективи її використання в умовах Центрального Поділля: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Сергій Миколайович Шевченко ; Національний лісотехнічний ун-т України. — Л., 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.64 + П382.42-28
Шифр НБУВ: РА362112

Рубрики:

      
18.

Галушка В.П. 
Біологічна стійкість, насіннєношення і ріст потомства підсочених насаджень сосни звичайної в умовах Малого Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / В.П. Галушка ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено динаміку життєдіяльності дерев сосни звичайної залежно від тривалості підсочки і лісорослинних умов для Малого Полісся за лісівничо-фізіологічними (морфолого-анатомічною будовою хвої, радіальним приростом стовбура, вмістом пігментів) та електрофізіологічними (біопотенціалами, імпедансом, поляризаційною ємністю) показниками. Вивчено залежність урожайності дерев морфо-метричних показників шишок і насіння, його повнозернистості, абсолютної та господарської схожості, енергії проростання від тривалості підсочки, типів лісу та погодних умов року. Виявлено монотерпеновий профіль підсочених дерев та його реалізацію півсібсовими потомствами. На підставі вивчення пігментної хвої, інтенсивності фотосинтезу, електрофізіологічних і біометричних показників встановлено морфофізіологічні особливості росту потомств підсочених дерев. Розкрито можливості використання урожаю підсочених деревостанів у лісокультурній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П398.121.1(4УКР-4ЛЬВ),022 + Е50*801.4(45УКР3-4ЛЬВ),022
Шифр НБУВ: РА311664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Грабовий 
Біологічні основи інтродукції видів роду Platanus L. в Правобережному Лісостепу України та перспективи використання в культурі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Володимир Миколайович Грабовий ; НАН України; Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.919-45(4УКР)
Шифр НБУВ: РА327106

Географічні рубрики:

      
20.

Захаренко Г.С. 
Біологічні основи інтродукції і культури видів роду кипарис (ICupressus/I L.): Автореф. дис... д-ра біол. наук: 06.03.01 / Г.С. Захаренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 36 с. — укp.

На підставі вивчення палеоботанічних даних, сучасних ареалів, а також морфологічних і біохімічних ознак і ритмів сезонного розвитку у роді Cupressus виділено дві секції: Americana sect. nova - види, природно розповсюджені у Північній Америці, і Afrasiana sect. nova - види роду, розповсюджені у Старому Світі. Установлено, що в Україні та країнах СНД введено в культуру 15 видів і 9 різновидів Cupressus. Розроблено класифікацію культиварів і форм. Показано, що у кожного виду Cupressus є можливою поява не менше 46-ти морфологічно виражених типів культиварів. Уперше описано 27 культиварів у 5-ти видів Cupressus. На підставі результатів вивчення особливостей росту, репродуктивного розвитку розкрито закономірності внутрішньовидової мінливості, механізми, що забезпечують відновлення популяційної структури та рівня гетерозиготності популяції. Установлено, що ритми росту пагонів, проростання насіння та сезонного розвитку видів обох секцій відповідають кліматові середземного типу. З'ясовано, що висока ідивідуальна фенологічна мінливість ритмів розвитку репродуктивних органів є адаптивним пристосуванням популяційного рівня, що забезпечує щорічне формування життєздатного пилку та насіння. Завдяки порівняльному вивченню фенотипової мінливості ознак репродуктивних і вегетативних органів на прикладі C. sempervirens виявлено, що за умов інтродуції у разі масового насіннєвого розмноження протягом 20 - 25 поколінь місцевої репродукції формуються інтродукційні популяції, близькі за збалансованістю рівня поліморфізму до природних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.9-45 +
Шифр НБУВ: РА339101

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського