Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (23)Книжкові видання та компакт-диски (26)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П382.18$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Ткачук В.І. 
Лісівничі особливості та перспективи вирощування берез карельської і української в Поліссі України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / В.І. Ткачук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено лісівничим особливостям та перспективам вирощування коштовної візерунчастої деревини, яку продукують берези карельська і українська. Тим самим в лісовому господарстві України започаткована проблема формування ефективної ринкової інфраструктури в сфері лісовирощування. Встановлено, що грунтово-кліматичні умови сприяють реалізації біологічного потенціалу цих порід. На основі проведеного аналізу лісових культур з інтродукованою березою карельською, яка вирощується більше 35 років в лісових насадженнях Полісся, запропоновано використати місцевий насінний матеріал для вирощування сіянців, саджанців та чистих і змішаних культур та плантаційні посадки. Вирішення цієї проблеми обгрунтовано теоретично і підтверджено практично вирощуванням лісових культур та знаходженням природних насаджень берези української в Словечанському і Малинському держлісгоспах Житомирської області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.183.1,022

Рубрики:

      
2.

Тарасевич О.В. 
Популяційні різновиди роду Betula L. та їх оцінка для використання в Поліссі України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.В. Тарасевич ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2005. — 20 с. — укp.

Уперше охарактеризовано параметри різновидів беріз з візерунковою текстурою деревини з роду Betula L. в Поліссі України та виявлено в регіоні Центрального Полісся природнє зростання популяції - Betula pendula (verrucosa) var. ucrainica Litvak, яка продукує коштовну візерункову завилькувату деревину. Уперше на Словечансько-Овруцькому кряжі установлено, що товстокорі форми берези повислої в комлевій частині стовбура продукують декоративну хвилясту деревину. На підставі дослідження різновидів берези повислої показано, що у популяціях беріз української та карельської простежується чіткий поліморфізм. Розглянуто фітобіологічні особливості берези української, в порівнянні з березою повислою і березою карельською.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.18-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА338935

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Матушевич Л.М. 
Продуктивність та надземна фітомаса берези в насадженнях Українського Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Л.М. Матушевич ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично реалізовано систему нормативно-інформаційного забезпечення оцінки якісних і кількісних параметрів компонентів надземної фітомаси дерев і деревостанів берези повислої в насадженнях Українського Полісся. Одержано нові дані щодо територіального, вікового, лісівничо-таксаційного розподілу деревостанів берези повислої у досліджуваному регіоні. Встановлено зв'язок між показниками фітомаси компонентів крони дерев і його розмірами. За допомогою статистичних методів зроблено оцінку розподілу експериментальних даних. З'ясовано, що природна та базисна щільність деревини й кори стовбурів змінюються вздовж стовбура і залежить також від віку дерев. Розроблено математичні моделі параметрів природної та базисної щільності деревини та кори стовбурів і гілок дерев. Одержано середню щільність компонентів надземної фітомаси берези повислої. Визначено частку листя у деревній зелені та вміст абсолютно сухої речовини у свіжому листі. Виявлено, що у дерев, які зростають у суборах і сугрудках, перерозподіл маси гілок і деревної зелені різний. Наведено комплекс нормативів для оцінки фітомаси дерев і насаджень берези повислої у свіжозрубаному й абсолютно сухому станах, в якому виділено деревину, кору стовбурів і гілок, листя, крону дерева та його надземну частину, а також нормативи оцінки вмісту вуглецю у надземній фітомасі лісостанів берези повислої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.18(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА331676

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського