Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (135)Книжкові видання та компакт-диски (98)
Пошуковий запит: (<.>U=П545.12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Левицький Т.Р. 
Біотехнологія отримання та використання йодбілкового препарату в годівлі сільськогосподарських тварин: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Т.Р. Левицький ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено стабільність препарату у процесі зберігання за різних температурних режимів, встановлено оптимальні умови та термін зберігання, за яких йодбілковий препарат зберігає свої якісні характеристики. Доведено, що внесення даного препарату в склад преміксів, як джерела йоду, забезпечує стабільний вміст йоду протягом гарантійного терміну зберігання преміксів і відсутність негативного впливу на збереженість вітаміну А в їх складі. Встановлено, що внесення йодбілкового препарату в комбікорми гарантує стабільний вміст йоду протягом гарантійного періоду зберігання. Досліджено токсикологічні параметри йодбілкового препарату на лабораторних і сільськогосподарських тваринах. За умов західної біогеохімічної зони України розроблено технологію застосування даного препарату. Проаналізовано вплив йодбілкового препарату на біохімічні, морфологічні, імунологічні показники крові та продуктивність, забезпеченість організму тварин йодом у раціонах молодняка великої рогатої худоби та свиней на відгодівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12 + Л824.1/9
Шифр НБУВ: РА320800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Фомін С.В. 
Вплив вітамінізації на резистентність жеребних кобил та інтенсивність росту їх лошат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / С.В. Фомін ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено показники крові у жеребних кобил під впливом інсолвіту, тетравіту та тривіту, які вводили тваринам парентеральним шляхом, а також склад їх молока та зв'язок зазначених показників з інтенсивністю росту лошат. На підставі отриманих результатів рекомендовано фахівцям тваринництва технологію інтенсивного вирощування лошат у молочний період, яка базується на вітамінізації жеребних кобил на восьмому - дев'ятому місяцях вагітності та відборі новонароджених лошат за швидкістю реалізації ними рефлексу руху та прояву рефлексу ссання, а також терміну прорізання перших зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-455-273.97 + П545.122 + Е60*736.325*736.7*725.32
Шифр НБУВ: РА315100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сивик Т.Л. 
Екпериментальне обгрунтування ефективності використання в годівлі сільськогосподарських тварин протеїново-мінеральної добавки із гіпергалинного зоофітопланктону: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.02 / Т.Л. Сивик ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 39 с.: рис. — укp.

Наведено результати теоретичного та експериментального досліджень стосовно використання у складі комбікормів для свиней, курей, великої рогатої худоби та овець у різних дозах протеїново-мінеральної домішки з гіпергалинного зоофітопланктону (ПМДГЗ) Приазов'я. Поглиблено вивчено амінокислотний, жирнокислотний, вітамінний і мінеральний склад ПМДГЗ, визначено її загальну енергетичну поживність. Експериментально обгрунтовано доцільність і ефективність використання під час вирощування та відгодівлі свиней протеїново-мінеральної домішки з опрісненого зоофітопланктону та розроблено технологію її приготування. Запропоновано з метою підвищення біологічної цінності, економії зернових компонентів, кухонної солі та вітамінно-мінеральних преміксів та здешевлення комбікормів використовувати як місцеві сировинні ресурси, домішку в дозах від 3 % до 21 % з урахуванням виду та статевовікової групи тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12 + П545.183 +
Шифр НБУВ: РА324148

Рубрики:

      
4.

Козак Р.В. 
Інтенсифікація виробництва свинини при використанні сухих кормових сумішок з екструдованим тритикале: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Р.В. Козак ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено та впроваджено для заключної відгодівлі свиней більш збалансовані та дешеві концентровані суміші з вирощених у господарстві високоврожайних кормових культур і деяких видів відходів (висівок пшеничних, ріпакової макухи). Вперше встановлено кормову цінність екструдованої дерті нової для західної зони України культури - озимого тритикале в складі даних сумішей. Доведено доцільність поповнення раціонів відгодівельних свиней легкодоступними фракціями крохмалю (мальтози) та органічними сполуками сірки для стимулювання мікробіологічних процесів у товстому відділі кишечнику з метою покращання розщеплення клітковини та синтезу вітамінів групи B, що сприяє зростанню загальної перетравності органічних речовин раціону та використанню їх для утворення продукції. Експериментально доведено, що впровадження удосконаленої технології заключної відгодівлі молодняку свиней сприяє значному підвищенню інтенсивності його росту, рентабельності виробництва свинини та поліпшенню її якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2 + П545.123 +
Шифр НБУВ: РА352691

Рубрики:

      
5.

Шелевач А.В. 
Метаболічна та продуктивна дія клітковини при підвищенні її рівня в раціоні відгодівельної худоби в літній період: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / А.В. Шелевач ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено вирішення проблеми щодо більш ефективного використання азоту азотвмісних сполук, летких і високомолекулярних жирних кислот в організмі бугайців за умов згодовування молодої трави. Установлено, що спрямованість бродильних процесів у рубці та концентрація аміачного, амінного, білкового та загального азотів, летких і високомолекулярних жирних кислот у його рідині залежить від наявності у раціоні клітковинновмісного корму, складовими якого є лігнін і геміцелюлози, з різною величиною частинок і часу щодо початку годівлі. На вміст високомолекулярних жирних кислот загальних ліпідів і неетерифікованих жирних кислот у плазмі крові, печінці та скелетних м'язах бугайців впливає споживання солом'яної січки різної величини. У разі її згодовування у тварин зменшується виділення з каловими масами високомолекулярних жирних кислот загальних ліпідів і неетерифікованих жирних кислот, а також зменшується виведення азоту азотовмісних сполук з організму. Розроблено й апробовано спосіб покращання продуктивних і якісних ознак відгодівельних бугайців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.124 + П527.31 +
Шифр НБУВ: РА361746

Рубрики:

      
6.

Килименчук О.О. 
Розробка біотехнології одержання кормового білка на основі нетрадиційної рослинної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / О.О. Килименчук ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі результатів теоретичних й експериментальних досліджень сформульовано доцільність використання нетрадиційних рослинних відходів, а саме, обрізків фруктових дерев, стебел хмелю та рицини для конструювання поживних середовищ з подальшим культивуванням на їх основі кормової біомаси. Установлено, що будова основних, виділених і досліджених біополімерів сировини впливає на кінетичні характеристики їх ензиматичної та кислотної деградації. Експериментально підтверджено, що поживні середовища, одержані кислотною та ензиматичною деполімеризацією нетрадиційної сировини, є доброякісними для культивування симбіотичної асоціації дріжджів Pichia species, Candida species, Candida tropicalis, Trichosporon cutaneum, підібраної за результатами теоретичних обгрунтувань і практичних досліджень. Експериментально визначено та підтверджено за умов виробництва оптимальну кількість морських солей, що необхідно вносити на стадії гідролітичної деструкції сировини та культивування дріжджів з метою інтенсифікації виходу біомаси та підвищення її біологічної доброякісності. Розроблено біотехнологію одержання біологічно активних кормових дріжджів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12
Шифр НБУВ: РА330952

Рубрики:

      
7.

Антоненко П.П. 
Теоретичне і експериментальне обгрунтування застосування фітопрепаратів для підвищення неспецифічного імунітету та продуктивності тварин: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 16.00.06 / П.П. Антоненко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано доцільність та експериментально підтверджено ефективність застосування фітопрепратів "Фітохол", "Гастроацид" і "Фітопанк" з метою профілактики захворювань органів травлення й імунодефіцитних станів, викликаних порушеннями гігієнічних і технологічних факторів утримання продуктивних тварин. Розкрито особливості впливу фітопрепаратів на загальний стан, біохімічний статус, природну резистентність, збереженість, ріст і продуктивність тварин. На різних експериментальних моделях з лабораторними тваринами доведено нешкідливість фітопрепаратів, показано їх позитивний вплив на функціональний стан різних органів і систем, здатність нормалізувати обмін речовин, стимулювати активність імунної системи. Наведено рекомендації щодо використання даних препаратів з метою оздоровлення організму тварин та одержання екологічно безпечної продукції. За умов науково-виробничого експерименту апробовано схеми застосування фітопрепаратів з профілактичною метою: сухостійним коровам і порісним свиноматкам для профілактики захворювань новонародженого молодняка; молодняка продуктивних тварин для профілактики хвороб шлунково-кишкового тракту й імунної системи; курям-несучками для профілактики захворювань і підвищення продуктивності. Встановлено, що застосування фітопрепаратів за виробничих умов за запропонованими схемами підвищує середньодобові прирости живої маси продуктивних тварин на 15 - 20 %, резистентність, збереженість поголів'я на 20 - 25 %, нормалізує обмінні процеси та функціональний стан організму, сприяє зниженню захворюваності молодняка на 40 - 60 % та покращанню якості тваринницької продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + П545.129 +
Шифр НБУВ: РА368009

Рубрики:

      
8.

Чудак Р.А. 
Теоретичне та експериментальне обгрунтування використання фітобіотиків у годівлі сільськогосподарських тварин: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.02 / Р.А. Чудак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 41 с. — укp.

Розглянуто проблеми використання біологічно активних домішок рослинного походження у годівлі сільськогосподарських тварин. Встановлено найбільш оптимальні дози згодовування фітобіотиків. Визначено вплив запропонованих домішок на продуктивність, збереженість поголів'я, гематологічні показники, морфофункціональний стан органів травлення, залоз внутрішньої секреції, органів розмноження, якість м'яса та його дегустаційні властивості, хімічний склад тканин і органів, ефективність виробництва продукції тваринництва. Доведено, що використання екстрактів рослин, сухої ехінацеї пурпурової у складі комбікормів зумовлює зростання приростів у ремонтного молодняку курок, бройлерів і риби на 6,9 - 24,8 %, несучості курок на 26 %, підвищує збереженість поголів'я, знижує витрати кормів. Встановлено, що дані домішки підвищують перетравність поживних речовин корму, підсилюють гемопоез за рахунок збільшення вмісту еритроцитів, гемоглобіну та заліза у плазмі крові. Хімічний склад органів, тканин, яєць свідчить про більше накопичення в них протеїну, вітаміну А, каротину, заліза, цинку. Доведено економічну ефективність використання біологічно активних домішок рослинного походження у годівлі сільськогосподарських тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12 +
Шифр НБУВ: РА358563

Рубрики:

      
9.

Мельниченко О.М. 
Теоретичні і практичні аспекти біотехнології виробництва мінерально-вітамінних препаратів та вивчення їх впливу на гомеостаз і продуктивність молодняка сільськогосподарських тварин: автореф. дис... д-ра с.-г. наук : 03.00.20 / О.М. Мельниченко ; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2009. — 39 с. — укp.

Розроблено технологічні процеси нано- й ультрафільтраційної очистки, концентрування, стерилізації біологічно активних субстанцій препаратів з використанням керамічних фільтрів у широкому діапазоні межі молекулярно-масового затримання. Доведено переваги нанокерамічних мембран у біотехнічних процесах виробництва антианемічних препаратів. Проведено моделювання та розрахунки процесів очистки, розподілу та концентрування розчинів нанодисперсних систем. Сконструйовано модульну установку для забезпечення технологічного процесу з виробництва вітчизняних комплексних мінерально-вітамінних антианемічних препаратів. Зазначено, що оптимально збалансоване співвідношення вітамінів і хелатанованих елементів-біотиків у препаратах є структурним і функціональним аналогом активних центрів металоферментів, що беруть участь у синтезі нуклеїнових кислот, білків, і водночас інтенсифікують анаболічні процеси в організмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.5 + П544 + П545.12 +
Шифр НБУВ: РА367122

Рубрики:

      
10.

Мітіна Н.Б. 
Технологія одержання кормової рослинно-вуглеводної білкової добавки методом вермікультивування: автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / Н.Б. Мітіна ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено новий метод утилізації соняшникового лушпиння способом вермікультивування з метою одержання рослинно-вуглеводної білкової домішки (РВБД). Науково обгрунтовано залежність нагромадження біомаси Eisenia foetida від абіотичних чинників (температури, вологості, pH середовища, щільності посадки продуцента). Обгрунтовано умови інтенсифікації процесу ферментації рослинної сировини за рахунок внесення біологічно активної субстанції, яка є симбіотичним комплексом мікроорганізмів. Визначено біотехнологічні параметри вермікультивування, наведено біохімічну характеристику готової продукції РВБД і біомаси відокремленої популяції Eisenia foetida. Обгрунтовано умови одержання водно-спиртових екстрактів з біомаси Eisenia foetida та визначено фракційний склад білків водно-спиртових екстрактів. Розкрито можливість використання одержаної РВБД у сільському господарстві для відгодівлі свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П696 + П545.121 +
Шифр НБУВ: РА362048

Рубрики:

      
11.

Назар Б.І. 
Фармако-токсикологічна оцінка дії фенарону: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.01.04 / Б.І. Назар ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено фармакотоксикологічну дію фенарону на тварин та встановлено оптимальні параметри антиоксидантної та специфічої дії препарату. За результатами досліджень встановлено, що застосування фенарону значно підвищує збереження жиророзчинних вітамінів і стабілізацію жирів у препаратах, що містять вітаміни, а також у кормових домішках та кормах, використання яких впливає на обмін вуглеводів, жирів і білків в організмі телят, підвищує антиоксидантний та А-вітамінний статус і сприяє підвищенню неспецифічної їх резистетності. Визначено, що "Фенарон" - помірно токсичний і безпечний препарат (третій клас безпеки), не проявляє здатності щодо кумуляції (коефіцієнт кумуляції 6,2). Рекомендовано вносити фенарон у премікси для сільськогосподарських тварин і птиці - 12,5 кг/т, в олійні розчини вітаміну А для тваринництва та мікровіту А - 0,02 %, каротину в трав'яному борошні - 0,015 %, жирів у м'ясо-кістковому борошні - 0,02 %, а також в комбікорми для сільськогосподарської птиці - 85г/т, для свиней - 50 - 60 г/т. Запропоновано за умов забруднення важкими металами до кормів основного раціону великої рогатої худоби додавати 370 мг препарату одній тварині за добу, для підвищення неспецифічної резистентності, прискорення росту та профілактики вільнорадикальних патологій телятам віком 21 - 45 днів додавати в молоко фенарон у дозі 70 мг за добу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12 +
Шифр НБУВ: РА321343

Рубрики:

      
12.

Ніщеменко М.П. 
Фізіолого-біохімічне обгрунтування використання амінокислот та препарату "Мікорм" для підвищення продуктивності тварин: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.13 / М.П. Ніщеменко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 40 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу продуктів біотехнологічного синтезу - гранул амінокислот лізину, аргініну, метіоніну та тирозину, імплантованих молодняку великої рогатої худоби (ВРХ) у період відгодівлі, на фізіологічний стан, гормональний статус (рівень гормону росту й інсуліну в плазмі крові), обмін білків (рівень загального білка, альбумінів, амінного та залишкового азоту, вільних амінокислот у крові, активність тканинних ферментів) і вуглеводів (вміст летких жирних кислот у рубці та крові тварин, глюкози у крові), ліпідний, мінеральний обмін, морфофункціональні показники крові (кількість еритроцитів, лейкоцитів, вміст гемоглобіну), а також на м'ясну продуктивність, хімічний склад і калорійність м'язової тканини тварин після забою. Представлено ветеринарно-санітарну оцінку продуктів забою. Представлено ветеринарно-санітарну оцінку продуктів забою ВРХ, якій імплантували гранули амінокислот, установлено економічну ефективність застосування амінокислот за умов відгодівлі молодняку. Описано особливості впливу згодовування куркам-несучкам продукту біотехнологічного синтезу мікорму на фізіологічний стан, обмін білків (вміст загального білка, альбумінів, сечовини, амінного та залишкового азоту, вільних амінокислот у крові, активність тканинних ферментів), вуглеводно-ліпідний обмін, кількість еритроцитів і лейкоцитів, вміст гемоглобіну у крові. Досліджено активність протеолітичних, ліполітичних й амілолітичних ферментів органів травлення, а також перетравність і засвоєння поживних речовин раціону в курок за згодовування мікорму як кормової домішки, морфологічні та якісні показники яєць, одержані під час експерименту. Визначено економічну ефективність згодовування мікорму як кормової домішки до раціону курок-несучок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.121 + П527.31 + П560 +
Шифр НБУВ: РА346311

Рубрики:

      
13.

Прімова Л.О. 
Хімічний склад препаратів каротину вітатону і вітадепсу та їх вплив на ріст і деякі показники обміну речовин в організмі курей в постнатальному онтогенезі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.О. Прімова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено хімічний склад біотехнологічних препаратів каротину вітатону та вітадепсу, виготовлених на основі біомаси гриба Blakeslea trispora. Встановлено концентрації різних форм небілкового азоту, каротиноїдів, каротину, ксантофілів, вітаміну С, макроелементів (Na, K, Ca, Mg), мікроелементів (Fe, Zn, Mn, Cu, Pb, Cd), а також кількісні відмінності у хімічному складі вітатону та вітадепсу. Розглянуто вплив препаратів на вміст білків сироватки крові, активність ферментів (АлАТ, АсАТ, катепсинів) крові, печінки, м'язів, взаємозв'язок між кількістю каротину та вітаміну А у внутрішніх органах, крові та показниками обміну білків у організмі птиці. Доведено позитивний вплив препаратів на ріст, розвиток, деякі показники білкового обміну, каротинний, А-вітамінний, імунний статус, забезпечення вітаміном С та збереження молодняка курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12 +
Шифр НБУВ: РА322044

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського