Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (80)Книжкові видання та компакт-диски (56)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-26$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Ковальчук Т.І. 
Господарсько корисні та біологічні ознаки корів різних генотипів новостворених молочних порід інтенсивного типу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Т.І. Ковальчук ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 22 с. — укp.

Вивчено екстер'єрно-конституціональні особливості, молочну та м'ясну продуктивність, відтворні й адаптаційні якості, морфофункціональні властивості вимені корів різних генотипів новостворених українських чорно-рябої та червоно-рябої молочних порід. За оптимальних умов певного господарства перехідної зони з Полісся до Лісостепу України проведено порівняльне комплексне оцінювання господарсько корисних і біологічних ознак корів-первісток різних генотипів за голштинською породою, що значно підвищує вірогідність одержаних результатів досліджень. З урахуванням високого генетичного потенціалу та вибагливості голштинізованих тварин до умов середовища увагу приділено вивченню відтворних якостей, стійкості лактаційної діяльності, клінічних та інтер'єрних показників, які характеризують їх адаптаційні властивості й інтенсивність обміну речовин тварин різних генотипів. Доведено, що за підвищення частки спадковості голштинської породи в генотипі корів обох порід покращується їх продуктивність за одночасного погіршення відтворної здатності та м'ясних якостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-269 + П60-60 +
Шифр НБУВ: РА360555

Рубрики:

      
2.

Ференц 
Господарсько-біологічні особливості корів української чорно-рябої молочної породи різних генотипів в умовах Прикарпаття: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Любов Вікторівна Ференц ; УААН; Інститут розведення і генетики тварин. — Київ; Чубинське, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-269 + П60-31
Шифр НБУВ: РА365462

Рубрики:

      
3.

Костюк В.В. 
Екстер'єрні та продуктивні особливості молочної худоби різного походження: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / В.В. Костюк ; Ін-т розведення і генетики тварин НААНУ. — Чубинське, 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено екстер'єрно-конституціональні особливості будови тіла та морфологічних ознак вимені корів новостворених українських молочних порід за використання інструментальної оцінки та методики лінійної класифікації з встановленням позитивного зв'язку між ознаками екстер'єру та рівнем молочної продуктивності корів. Доведено ефективність внутрішньолінійного підбору та комбінаційної здатності за поєднуваності ліній корів української чорно-рябої молочної породи й оцінки корів різного походження за адаптаційною здатністю. Виявлено спадкову зумовленість показників довічної продуктивності корів української чорно-рябої молочної породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-269
Шифр НБУВ: РА372016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кривич Т. В. 
Морфо-фізіологічні особливості та продуктивність молочної худоби різних порід в умовах Приазов'я: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.13 / Т. В. Кривич ; Ін-т тваринництва НААН України. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше проведено тривале комплексне дослідження показників терморегуляційної, імунної та метаболічної систем організму, а також господарсько-корисних ознак тварин червоної та чорно-рябої литовських порід та їх нащадків під час розведення за умов південного сходу України. Встановлено мінливість імунного статусу та перебігу обмінних процесів литовських тварин залежно від віку, фізіологічного стану й адаптаційних можливостей їх організму. Визначено високу інформативність трансаміназ і креатиніну як показників акліматизаційної здатності тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-26 + П60-27 + П603,1
Шифр НБУВ: РА374770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Корабльова Т.Р. 
Морфогенез лімфоїдних утворень, асоційованих із слизовими оболонками кишечнику телят неонатального і молочного періодів: автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.02 / Т.Р. Корабльова ; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2009. — 31 с. — укp.

Досліджено лімфоїдні утворення кишечнику телят неонатального та молочного періодів (на прикладі великої рогатої худоби, а саме виду: Bos primigenius taurus L.). З використанням гістологічних, макро- та мікроскопічних методів досліджено структурно-функціональну будову пеєрових плямок у телят віком 1, 10, 30, 120-ти днів. Для пеєрових плямок тонкої кишки телят неонатального та молочного періодів характерна динамічність змін архітектоніки компонентів лімфоцитарно-тканинного комплексу, що зумовлює їх високу адаптивність і пластичність у реалізації генетично детермінованої імунної відповіді. Морфогенез структурних одиниць лімфоцитарно-тканинного комплексу кишешнику телят неонатального та молочного періодів зумовлений розвитком асоційованих з ним компонентів слизової оболонки та підслизової основи. Кількість поодиноких лімфоїдних вузликів у стінці кишечнику телят з віком зростає, особливо у стінці ободової кишки. З'ясовано, що спрямованість взаємозв'язків між морфометричними параметрами скупчених лімфоепітеліальних вузликів телят знаходиться залежно від їх локалізації у кишечнику. Встановлено, що прямий кореляційний зв'язок існує між сумарною відносною площиною складчасто-пластинчастих і пластинчастих пеєрових плямок (r = 0,97).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-263 + П60-44 +
Шифр НБУВ: РА366598

Рубрики:

      
6.

Данкович Р.С. 
Морфологічна характеристика органів сечової системи великої рогатої худоби, вирощеної на забрудненій радіонуклідами території: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Р.С. Данкович ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено морфофункціональний стан органів сечової системи великої рогатої худоби, вирощеної на території, забрудненій радіонуклідами. Проведено радіологічні, гематологічні, гістологічні, гістохімічні та морфометричні дослідження нирок, сечоводів, сечового міхура та сечівника трьох вікових груп тварин (5 - 6-ти тижневих, 8 - 22-х місячинх і 5 - 6-ти річних), які зазнавали постійного впливу низькодозового іонізуючого випромінювання. В органах сечової системи великої рогатої худоби, вирощеної на забрудненій радіонуклідами території, виявлено розвиток патологічних і компенсаторно-пристосувальних процесів. Встановлено відхилення величин відносних і абсолютних морфометричних показників основних структурних компонентів нирок, що свідчить про негативний вплив радіації на організм тварин. Виявлено, що зміни у функціонуванні нирок та сечовивідних шляхів найбільш виражені у 5 - 6-ти річних тварин, які найдовше перебували під постійним впливом малоінтенсивного іонізуючого опромінення. Встановлено, що у нирках відбуваються мембранозно-проліферативні зміни ниркових тілець, дистрофічно-атрофічні ураження епітелію проксимального сегменту нефрона, процеси інтерстаціального фіброзу, а також репаративні з ознаками клітинної та внутрішньоклітинної форм регенерації. В сечовивідних шляхах виявлено вогнищеву гіперплазію перехідного епітелію та його дистрофічні зміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-266 + П60-271.25 +
Шифр НБУВ: РА333458

Рубрики:

      
7.

Кам'янський В. В. 
Морфологічні параметри кісток п'ястка та пальців кисті при визначенні віку великої рогатої худоби: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / В. В. Кам'янський ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше розроблено алгоритм остеологічного дослідження кісток п'ястка та пальців кисті великої рогатої худоби (ВРХ) як об'єктів дослідження у судово-ветеринарній медицині. Вперше науково обгрунтовано розроблену експертну остеологічну технологію. Доведено, що за будь-якого стану кісткового матеріалу залишається можливість визначення його вікової характеристики. Встановлено вікові параметри абсолютних розмірів кісток кисті ВРХ. Набуло подальшого розвитку питання методології створення та використання комп'ютерних технологій під час дослідження кісткового матеріалу ВРХ за його різного структурного стану та запропоновано авторську остеологічну комп'ютерну програму "Manus Vacca".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-269.2
Шифр НБУВ: РА380257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Шахов П.А. 
Морфофункціональні особливості інтраорганних кровоносних судин і тканинних компонентів лімфатичних вузлів телят і поросят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / П.А. Шахов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Виявлено структурні особливості інтраорганних кровоносних судин (КС) і закономірності їх розміщення у лімфатичних вузлах (ЛВ), а також встановлено відносну площу та структурні особливості кіркової та мозкової зон, стромальних і паренхіматозних компонентів ЛВ залежно від морфофункціонального статусу організму тварин. З'ясовано вікові зміни зонального розміщення, відносної площі та поперечника КС у взаємозв'язку з динамікою структури тканинних компонентів ЛВ. Визначено вікові зміни морфометричних параметрів ЛВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-263 + П65-263 +
Шифр НБУВ: РА343428

Рубрики:

      
9.

Войналович А.С. 
Морфофункціональні особливості міокарда теличок за різної рухової активності: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / А.С. Войналович ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 22 с. — укp.

З використанням зоотехнічних, морфологічних і статистичних методик досліджено морфофункціональні особливості незавершеності будов міокарда серця на різних рівнях структурної організації добових теличок й адаптивні вікові зміни за різної рухової активності. Установлено, що морфофункціональні особливості серця телят мають прояв у змінах міокарду у корелятивному взаємозв'язку з масою тіла, кісткової системи та скелетних м'язів. Серце неонатальних телят має незавершену будову тканинних компонентів міокарда, що проявляється вираженою поздовжньою посмугованістю робочих кардіоміоцитів, овальною формою їх ядер. На органному рівні у добових телят висота міокарда превалює у лівому шлуночку, а товщина - у міжшлуночковій перегородці. У робочих кардіоміоцитах міокарда 30- та 120-добових теличок спостерігається поперечна посмугованість, ядра здобувають веретеноподібну форму. Зі збільшенням відносної площі робочих кардіоміоцитів потовщується міокард шлуночків, передсердь і особливо міжшлуночкової перегородки за незначного зростання відносної площі пухкої волокнистої сполучної тканини та кровоносних судин, що більш властиво теличкам, які вирощуються з застосуванням дозованого примусового руху. У добових і 10-добових теличок за поперечним перерізом превалює стовбур легеневих артерій, а в 30- і 120-добових - аорти. Установлено, що найменша кількість гемоглобіну, еритроцитів і лейкоцитів виявляється у добових тварин. З віком ці показники зростають, більшою мірою за умов застосування їм дозованого примусового руху. Визначено, що ці умови вирощування сприяють більш інтенсивному прояву поперечної посмугованості робочих кардіоміоцитів, їх об'єму, відносної площі, зменшенню пухкої волокнистої сполучної тканини, збільшенню абсолютної маси серця та зменшенню епікардіального жиру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-263 +
Шифр НБУВ: РА343200

Рубрики:

      
10.

Лєщова 
Особливості морфогенезу лімфоїдних органів у плодів великої рогатої худоби: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Марина Олексіївна Лєщова ; Національний аграрний ун-т. — К., 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-23 + П60-263
Шифр НБУВ: РА352499

Рубрики:

      
11.

Хмельничий Л.М. 
Оцінка ексер'єру тварин в системі селекції великої рогатої худоби: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / Л.М. Хмельничий ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — Чубинське, 2005. — 40 с. — укp.

Вперше в Україні розроблено, апробовано та рекомендовано для широкого використання у селекційній галузі нові методи лінійної оцінки корів за типом будови тіла, які відповідають вимогам світових стандартів. У методичному аспекті розроблено комплекс селекційних заходів, використання яких дозволяє суттєво підвищити рівень вірогідності й об'єктивності лінійної класифікації у визначенні племінної цінності бугаїв-плідників за екстер'єрним типом народжених від них телиць. З використанням методик лінійної класифікації визначено рівень середніх та оптимальних показників оцінюваних статей, їх біологічно граничні відхилення, мінливість під впливом генотипових і паратипових факторів, успадкованість, ступінь і спрямованість кореляцій між ознаками екстер'єру та продуктивністю. Визначено параметри оптимального розвитку лінійних ознак для тварин досліджуваних порід. На сучасному етапі селекції з консолідації новостворених українських червоно- та чорно-рябої молочних порід з використанням комплексного підходу встановлено особливості формування екстер'єру тварин з урахуванням чинників продуктивності, віку, спадковості та співвідносного розвитку ознак з визначенням селекційно-генетичних параметрів. Вперше розроблено стандарти живої маси та лінійного росту для ремонтних телиць української червоно-рябої молочної породи у щомісячній динаміці від народження до 18-місячного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-269.8 + П60-334.3 +
Шифр НБУВ: РА336638

Рубрики:

      
12.

Грабчак Ж.Г. 
Структурно-функціональні особливості кровоносних судин і тканинних компонентів центральних органів імуногенезу телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Ж.Г. Грабчак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 22 с.: рис. — укp.

На основі використання зоотехнічних, морфологічних (макро- і мікроскопічних) та статистичних методів досліджень визначено особливості будови і площі інтраосальних кровоносних судин, кісткового мозку, хрящової та кісткової тканин стегнової кістки, грудини, останнього ребра і скелета хвоста та внутрішньоорганних кровоносних судин, сполучнотканинної строми і паренхіми тимуса добових телят високого і середнього морфофункціонального статусу, проаналізовано їх ріст і розвиток в період новонародженості. Встановлено, що у добових телят середнього морфофункціонального статусу у порівнянні з тваринами високого статусу, уповільнюються процеси окостеніння, трансформації остеобластичного кісткового мозку в червоний, формування тимуса як органа та кровопостачання кісткових органів у пренатальний період онтогенезу. Виявлено, що у телят старшого віку періоду новонародженості, що мали під час народження середній морфофункціональний статус, процеси формування центральних органів імуногенезу продовжуються, але тільки в тварин віком 5 - 10-ти діб набувають значень, властивих телятам високого морфофункціонального статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.922 + П60-266 +
Шифр НБУВ: РА330075

Рубрики:

      
13.

Гармаш О.І. 
Технологічні способи підвищення молочної продуктивності і відтворювальної здатності корів різних конституційних типів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / О.І. Гармаш ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив складових раціону на відтворювальні якості, молочну продуктивність і життєздатність корів голштинської породи різних класів нормованого розподілу за типами конституції. Охарактеризовано вплив акліматизації на виживаність корів. Визначено спрямованість конституціональної мікроеволюції у процесі акліматизації тварин, наведено оцінку їх енергетичного балансу. Доведено, що підвищення концентрації жиру в раціоні корів після отелення сприяє відновленню їх маси тіла. Розроблено технологічні способи моніторингу фізіолого-продуктивного стану, підвищення плодючості, стабілізації енергетичного балансу та нормування енергетичної поживності раціону корів з різною напруженістю біосинтезу молока. Наведено прогностичні рівняння регресії щодо впливу споживання жиру раціону на прирости маси тіла корів. Визначено економічну ефективність виробництва молока і відтворювальної здатності у корів різних класів нормованого розподілу за типами конституції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-269.8 + П60-269.8 + П60-269.8
Шифр НБУВ: РА350281

Рубрики:

      
14.

Гармаш 
Технологічні способи підвищення молочної продуктивності і відтворювальної здатності корів різних конституційних типів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Олена Іванівна Гармаш ; Херсонський держ. аграрний ун-т. — Херсон, 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-269.8 + П60-269.8
Шифр НБУВ: РА350281

Рубрики:

      
15.

Козенко О.В. 
Фізіологічний статус великої рогатої худоби за умов впливу абіотичних чинників середовища: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.13; 16.00.06 / О.В. Козенко ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 41 с. — укp.

Проведено дослідження функціонального стану організму великої рогатої худоби за несприятливих екологічних, кліматичних та технологічних умов навколишнього середовища. Встановлено зміни показників периферійної крові тварин різних статевих і вікових груп залежно від екологічного стану місцевості та особливостей прийнятої технології ведення скотарства. З'ясовано, що внаслідок тривалої сукупної дії несприятливих чинників навколишнього середовища змінюються екстер'єрні показники великої рогатої худоби, тварини не відповідають стандарту для чорно-рябої породи. Виявлено ураження лімфоїдної та еритроцитарної системи, синтетичної функції печінки, а також зниження природної резистентності організму тварин. Доведено, що ріст і розвиток організму, морфологічний та біохімічний склад крові новонароджених телят залежать від функціонального стану організму матерів під час вагітності, а у віковому аспекті - від технології утримання та годівлі. Встановлено, що внутрішньом'язове введення тривітаміну та підгодівля полісолями мікроелементів протягом зимового утримання більш позитивно впливає на організм тварин за умов кращої годівлі та у віддалені терміни, зокрема, на новонароджених телят, які мають вищі показники імунного захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-27 + П60-269 +
Шифр НБУВ: РА330742

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського