Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (136)Книжкові видання та компакт-диски (104)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-64$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Новак Н. Б. 
Біотехнологічні аспекти генетичного вдосконалення показників молочної продуктивності великої рогатої худоби: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.20 / Н. Б. Новак ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз генетичної структури поголів'я української чорно-рябої молочної худоби. Встановлено кореляційні зв'язки між генотипами досліджених локусів кількісних ознак (QTL) і показниками молочної продуктивності тварин. Розроблено практичні рекомендації щодо покращання показників молочної продуктивності в господарстві. Здійснено порівняльний аналіз інформативності двох типів молекулярно-генетичних маркерів. Запропоновано систему генетичної паспортизації порід великої рогатої худоби (ВРХ) з використанням обох типів ДНК-маркерів. Вперше в Україні оптимізовано та запропоновано до використання для проведення протилейкозних заходів діагностичну тест-систему на базі методу полімеразної ланцюгової реакції у реальному часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П60-64
Шифр НБУВ: РА372254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Дегтярьов М.О. 
Вплив паратипових факторів на морфофункціональний статус молочної залози та якість молока у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / М.О. Дегтярьов ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Викладено результати досліджень по впливу підлог і стін різних конструкцій і застосування сучасних санітарно-гігієнічних засобів на підвищення морфофункціонального статусу молочної залози та якості молока у корів, здоров'я нетелів та подальшу продуктивність і маститостійкість первісток. Експериментально доведено та теоретично обгрунтовано доцільність застосування масажу вимені нетелів і первісток, що дозволяє у значній мірі компенсувати негативний вплив несприятливих умов утримання. Застосування безприв'язно-боксового утримання нетелів з організацією масажу вимені сприяє більш повному розвитку морфологічних, морфометричних ознак вимені, що підвищує продуктивність і якість молока у тварин та зменшує захворюваність їх маститом на 31,5%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64-60,022

Рубрики:

      
3.

Щепетільніков Ю.О. 
Гігієнічна оцінка впливу абіотичних факторів на продуктивні та інтер'єрні показники лактуючих корів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 16.00.06 / Ю.О. Щепетільніков ; Харк. держ. зооветеринар. акад. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64 + П60-46 + П60-455.43
Шифр НБУВ: РА372617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ставецька Р.В. 
Ефективність формування стад молочної худоби вітчизняної та зарубіжної селекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Р.В. Ставецька ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — Чубинське (Київ. обл.), 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень продуктивних, відтворних і адаптивних якостей корів, вирощування ремонтних телиць, тривалості продуктивного використання, частоти захворювань корів на мастит, все це є складовими ефективності формування стад молочної худоби вітчизняної та зарубіжної селекції. Установлено ефективну тривалість продуктивного використання корів даних стад, виявлено залежність темпів покращання стада від системи вирощування ремонтного молодняку. Одержано нові дані щодо їх захворюваності на мастит. Зазначено, що результати досліджень дають змогу проаналізувати економічну доцільність сформованого або планового стада молочної худоби, вибрати модель його формування, виходячи з рівня кормозабезпечення, продуктивних і відтворних показників корів, віку вибуття їх із стада.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-46 + П60-64 +
Шифр НБУВ: РА324833

Рубрики:

      
5.

Ящук Т.С. 
Молочна продуктивність і якісний склад молока корів при застосуванні рекомбінантного соматотропіну: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Т.С. Ящук ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено молочну продуктивність корів чорно-рябої породи, якісного складу молока, здоров'я тварин і новонародженого молодняка у разі застосування біосинтетичного соматотропіну великої рогатої худоби (БСТ). Проаналізовано вплив БСТ на ріст і розвиток нетелів у період 5 - 8 міс. тільності, а також молочну продуктивність, стан здоров'я та приплід первісток за перші 100 днів лактації. Встановлено, що введення БСТ великої рогатої худоби у дозі 500 мг/гол./14 днів коровам III-ї лактації та старше підвищує молочну продуктивність, а також сприяє зростанню вмісту жиру і білка; знижує концентрацію лактози у молоці, забезпечує вищий приріст живої маси, кращий ріст і розвиток, формування залозистої тканини вим'я у нетелів; не виявляє негативного впливу на здоров'я тварин, за умов продуктивності корів 12 - 15 кг/добу й оптимального рівня годівлі. У телят від первісток, яким на 5 - 8 міс. тільності вводили БСТ, на першому місяці життя відмічено зменшення середньодобових приростів і вмісту лейкоцитів, а також зниження концентрації gamma-глобулінів у крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64,022 + П60-64,022
Шифр НБУВ: РА310115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кудлай І. М. 
Наукове обгрунтування та зоотехнічна оцінка енергетично збалансованого і екологічно безпечного біотехнологічного комплексу з виробництва молока: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.02.04 / І. М. Кудлай ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 39 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано принципи та системні рішення створення енергоощадної й екологічно безпечної технології виробництва молока. Розроблено нові об'ємно-планувальні та технологічні рішення приміщень, побудованих з легкозбірних конструкцій, для утримання корів, ремонтного молодняку та родильного відділення, що дало можливість оптимізувати параметри мікроклімату. Експериментально встановлено позитивний вплив даних приміщень на поведінку й адаптаційну здатність корів вітчизняної та зарубіжної селекції. Розширено теоретичні положення щодо адаптаційної здатності корів за умов інтенсивної технології виробництва молока. Розроблено склад раціонів, рецепти комбікормів і структуру вологих кормових сумішей для організації однотипної годівлі високопродуктивних корів впродовж року, вивчено їх продуктивну дію. Набуло подальшого розвитку положення про доцільність використання доїльної установки типу "Паралель" на молочних фермах з поголів'ям 1 000 корів і більше. Встановлено високу ефективність використання біогазової установки для переробки відходів виробництва молочних ферм. Досліджено вихід біогазу, його склад та якість органічних добрив, визначено ступінь їх знезаражування за показниками бактеріального обсіменіння, схожості насіння бур'янів і ступеня розкладу органічної речовини. З'ясовано витрати енергії на виконання окремих технологічних операцій і розраховано енергетичний баланс біотехнологічного комплексу з виробництва молока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64 + П811.5
Шифр НБУВ: РА383850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Піщан С.Г. 
Наукове обгрунтування технологічних прийомів підвищення функціональної активності вимені корів: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.04 / С.Г. Піщан ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2008. — 44 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальної науково-практичної проблеми підвищення активності рефлексу молоковіддачі та фізіологічної функції молочних залоз лактуючих корів. Встановлено постійність рефлексу молоковіддачі у тварин незалежно від способу виведення секрету з молочних залоз і тривалості "холостого" режиму доїння. Доведено, що у процесі експлуатації корови адаптуються до "холостого" режиму доїння, тому рефлекс молоковіддачі виявляється на високому рівні, проте гальмівне безумовно-рефлекторне подразнення рецепторного апарату вимені спрямоване на зменшення його функціональної активності від одного доїння до іншого та фізіологічної активності в онтогенезі лактації. Розкрито динамічність функціональної активності молочних залоз навіть за стереотипних умов процесу машинного видоювання. З'ясовано, що відповідно до внутрішнього стану організму у корів виявляється декілька форм гальмування рефлексу молоковіддачі, яке відбувається на рівні вимені, що не призводить до зменшення удою. Доведено, що технофізіологічний "холостий" режим доїння менш продуктивних молочних залоз відбувається перед періодом власне доїння та додоювання, а також в кінці його. Встановлено, що за даного режиму тривалість гальмівних подразнень визначається рівнем продуктивності та функціональною активністю вимені, тоді як технологічний "холостий" режим залежить від технологічної дисципліни та спрямований на всі залози, хоч корови можуть виявляти продуктивність більше 5 800 кг 4 % молока за лактацію. Розроблено технологічні прийоми цілеспрямованої безумовно-рефлекторної стимуляції рецепторного апарату лакточутливих органів корів, які сприяють формуванню активного рефлексу молоковіддачі та високої фізіологічної функції молочних залоз (мануальний і пневматичний масаж вимені, пневмомеханічний масаж дійок нетелей на ранній стадії лактогенезу, умовно-рефлекторна адаптація нетелей до технології експлуатації корів, інтерорецепторний масаж вимені первісток у період між видоюваннями, екстерорецепторний масаж зовнішніх статевих органів корів під час видоювання, дворежимне видоювання лактуючих корів). Встановлено, що лактуючі корови легко адаптуються до різноінтенсивного стимуляційного подразнення механорецепторів і виведення молока з передніх і задніх молочних залоз, що забезпечує підвищення їх фізіологічних і функціональних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.97 + П60-64 +
Шифр НБУВ: РА360130

Рубрики:

      
8.

Костенко В.І. 
Оцінка і наукове обгрунтування технологічних ознак розвитку молочної залози у корів та методів визначення якості молока: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.04 / В.І. Костенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 38 с. — укp.

Підтверджено асиметричність розвитку окремих часток молочної залози у великої рогатої худоби. Встановлено позитивний вплив використання бугаїв голштинської породи для парування з коровами симентальської та чорно-рябої, а англерських - з коровами червоної степової на параметри технологічних ознак розвитку вим'я у потомства. Проведено оцінку та встановлено оптимальні показники розвитку молочної залози у корів сучасних порід та їх породних поєднань, що покладено в основу удосконалення існуючих і створення нових автоматизованих доїльних установок та роботів-автоматів. Експериментально підтверджено позитивний вплив на параметри технологічних ознак розвитку вим'я застосування дворазового машинного доїння. Вперше визначено параметри технологічних ознак розвитку молочної залози у корів породи пінцгау. Розроблено методику оцінки технологічності вим'я молочних корів, яка значно прискорює процес відбору тварин, придатних до експлуатації за сучасних технологічних умов. Вивчено оптико-спектральні характеристики компонентів молока, що покладено в основу теоретичних і практичних підходів щодо вирішення проблеми визначення його якості в процесі доїння корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.97 + П60-64 +
Шифр НБУВ: РА339437

Рубрики:

      
9.

Приходько М. Ф. 
Оцінка продуктивності та технологічних властивостей молока новостворених порід і типів худоби північно-східного регіону України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.04 / М. Ф. Приходько ; Державний вищий навчальний заклад "Херсонський державний аграрний університетт". — Херсон, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64
Шифр НБУВ: РА369656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Овчаренко В.М. 
Продуктивність, склад та технологічні властивості молока корів бурих порід різних генотипів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / В.М. Овчаренко ; Сум. держ. аграр. ун-т. — Суми, 1999. — 17 с. — укp.

У роботі викладені результати досліджень продуктивності, складу і технологічних властивостей молока чистопорідних корів лебединської і швіцької порід, а також помісних тварин цих порід. Молоко корів бурих порід оцінювалося з точки зору придатності для виробництва вершкового масла та твердого сичужного сиру. Встановлено, що в племзаводі "Михайлівка" Лебединського району Сумської області повновікові корови за лактацію на 1 голову мали такий надій (натурального та в перерахунку на базисну жирність) молока (кг): лебединські - 2804 (3126). швіцькі - 4051 (4873), напівкровні - 3660 (4220) і трьома чвертями корів швіців - 3401 (3851). Показана ефективність використання корів швіцької породи і помісей лебединської та швіцької порід в умовах Сумської області України для одержання цільного молока, вершкового масла та твердого сичужного сиру вищої якості. Сири з молока корів всіх груп в досліді мали практично однаковий склад за вмістом жиру, білка, жирних кислот і амінокислот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64,022

Рубрики:

      
11.

Ємець З.В. 
Розробка моделей селекційної оцінки вмісту жиру в молоці і виходу молочного жиру корів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / З.В. Ємець ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено порівняльну оцінку впливу основних генетичних і негенетичних факторів на вміст жиру в молоці корів та кількість одержаного молочного жиру. Виділено та проаналізовано основні фактори та оцінено ступінь впливу кожного з них на досліджені продуктивні показники. Для практичного використання розроблено моделі оцінки та прогнозування вмісту жиру та виходу молочного жиру на базі сукупностей факторів. Установлено селекційну ефективність добору худоби з застосуванням створених моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-641 + П60-312 +
Шифр НБУВ: РА345671

Рубрики:

      
12.

Ємець 
Розробка моделей селекційної оцінки вмісту жиру в молоці і виходу молочного жиру корів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Зоя Василівна Ємець ; Державний вищий навчальний заклад "Херсонський держ. аграрний ун-т". — Херсон, 2009. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64
Шифр НБУВ: РА365843

Рубрики:

      
13.

Дудок А.Р. 
Селекційно-генетична оцінка тварин різних генотипів при формуванні стада жирномолочного типу української червоної молочної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / А.Р. Дудок ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2009. — 17 с. — укp.

Вивчено ефективність використання покращених червоної датської і ангерської порід (ЧДіАП) на поголів'ї тварин вітчизняної червоної степової худоби (ЧСХ). Проведено оцінку тварин різних порід і умовної кровності за селекційно-генетичними параметрами та визначено зв'язки між селекційними ознаками. Доведено доцільність використання бичків ЧДіАП для підвищення генетичного потенціалу ЧСХ. Встановлено перспективні поєднання спадковості ЧС і покращених ЧДіАП, які забезпечують підвищення енергії росту, молочної продуктивності та покращують технологічні ознаки молочної худоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П60-64 + П603.9українська червона +
Шифр НБУВ: РА368033

Рубрики:

      
14.

Олешко В. П. 
Фактори формування високопродуктивних стад молочної худоби: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / В. П. Олешко ; НААН України, Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київ. обл.), 2011. — 20 с. — укp.

Вперше у племінних господарствах з різною технологією виробництва молока вивчено фактори формування високопродуктивних стад української чорно-рябої молочної породи. Одержано нові дані про вплив генотипових і паратипових факторів на молочну продуктивність, відтворну здатність і тривалість продуктивного використання корів, ступінь реалізації генетичного потенціалу корів за надоєм і вклад чотирьох категорій племінних тварин у генетичний прогрес за надоєм. Доведено вплив інтенсивності вирощування ремонтного молодняку на їх подальшу молочну продуктивність і доцільність формування стада за рахунок корів-первісток власної репродукції. Встановлено зв'язок цитогепетичних порушень у каріотипі корів з рівнем продуктивності та відтворною здатністю корів. Визначено економічну ефективність формування високопродуктивних стад української чорно-рябої молочної породи у племінних господарствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64
Шифр НБУВ: РА380328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського