Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (21)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-455.43$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Висоцький А.О. 
Вплив умов утримання на функціональний стан серцево-судинної системи і гемопоез у корів у господарствах зони радіоекологічного контролю: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / А.О. Висоцький ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено питання впливу санітарно-гігієнічних умов утримання корів на фізіологічний стан їх серцево-судинної системи та гемопоез у господарствах зони радіоекологічного контролю. Досліджено, що підвищений рівень іонізуючого опромінення негативно вплинув на проходження гемопоезу в корів у цілому та в окремих його ланках. Виявлено напруження еритропоезу в кістковому мозку корів, гіпер- і гіпохромну анемії, що стало однією з причин порушень у функціонуванні серцево-судинної системи тварин. Негативні зміни в інших паростках гемопоезу, лімфоїдному та мієлоїдному (де профілюються імунні клітини крові), підтверджено даними досліджень кістково-мозкового пунктату та пов'язано зі змінами інших показників резистентності організму (кількістю лейкоцитів у периферичній крові, білковим обміном, процентом ендогенної інтоксикації, циркулюючими імунними комплексами тощо). Отримано дані, які сприяють розшифруванню механізмів впливу хронічного малоінтенсивного радіаційного стресу, що приєднувався до технологічних. Їх комплекс негативно впливав на організм корів різних вікових груп. Рекомендовано практичні заходи щодо профілактики зрушень у функціональному стані кровотворних органів, серцево-судинної системи корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.43,1,022 + П60-466.3,1,022
Шифр НБУВ: РА311669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Марків А.М. 
Вплив хелатів деяких мікроелементів на фізіологічний стан сухостійних корів та їх телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / А.М. Марків ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання обгрунтування нових аспектів мікроелементної годівлі тільних корів щодо підвищення їх продуктивності, якості продукції, забезпечення реалізації генетичних потенцій пренатального росту та розвитку телят, розробки нових форм сполук мікроелементів та вивчення механізму їх дії. Наведено нові результати впливу мікроелементної підгодівлі корів у період сухостою (хелатними сполуками міді, цинку і кобальту з амінокислотою метіоніном) на обмін речовин в їх організмі та процеси внутрішньоутробного розвитку плода. Виявлено у динаміці зміни складу молозива від початку лактації до десятого дня, а також позитивний вплив мікроелементів у формі хелатних сполук з метіоніном на відновлення секреторної функції молочної залози. Визначено оптимальну дозу метіонату міді, цинку і кобальту у раціонах сухостійних корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.232,022 + П60-455.43,022
Шифр НБУВ: РА307935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Щепетільніков Ю.О. 
Гігієнічна оцінка впливу абіотичних факторів на продуктивні та інтер'єрні показники лактуючих корів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 16.00.06 / Ю.О. Щепетільніков ; Харк. держ. зооветеринар. акад. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64 + П60-46 + П60-455.43
Шифр НБУВ: РА372617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мартин М.Т. 
Жирнокислотний склад ліпідів плазми крові і молока при використанні у раціонах корів жирових добавок рослинного походження: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / М.Т. Мартин ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2006. — 16 с. — укp.

Наведено результати дослідження впливу різної кількості нативної соняшникової та ріпакової олій і виготовлених на їх основі кальцієвих солей жирних кислот у разі їх додавання до раціону лактуючих корів на жирнокислотний склад ліпідів плазми крові та молока, молочну продуктивність, харчову та біологічну цінність молока. Встановлено, що за продуктивною та метаболічною дією ріпакова олія та виготовлені з неї кальцієві солі жирних кислот у разі додавання їх до раціону корів не відрізняються від соняшникової олії та виготовлених з неї кальцієвих солей жирних кислот. Вплив кальцієвих солей, виготовлених з ріпакової і соняшникової олій, у разі додавання їх до раціону корів, на вміст ліпідів і поліненасичених жирних кислот у плазмі крові та молока, молочну продуктивність та якість молока виражений значно більше за вплив нативних олій. Продуктивна та метаболічна дія ріпакової та соняшникової олій та виготовлених з них кальцієвих солей жирних кислот, а також економічна ефективність їх застосування в годівлі корів залежать від їх кількості в раціоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.43 + П60-451.29 +
Шифр НБУВ: РА342631

Рубрики:

      
5.

Лаврів П.Ю. 
Особливості фізіологічних процесів і продуктивності лактуючих корів при згодовуванні їм високобілкових сумішок за різного рівня нітратів в раціоні: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / П.Ю. Лаврів ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено пріоритетний напрямок скотарства - підвищення молочної продуктивності корів за рахунок оптимального внесення в грунт різних кількостей органічних і неорганічних добрив з метою вирощування високобілкових зелених вико-вівсяно-горохових сумішей. З'ясовано особливості перебігу фізіологічних процесів білкового обміну в організмі дійних корів за коротко- та довготривалого згодовування цих сумішей з різним рівнем надлишку нітратів у раціоні. Установлено, що згодовування цих сумішей, вирощених у грунтах, підживлюваних гноєм у кількості 35 т/га за поєднання з суперфосфатом гранульованим (384,6 кг/га), калію сульфатом (150 кг/га) й аміачної селітри 257,1 кг/га у разі вмісту 227,8 мг нітратів на 1 кг зеленої маси призводить до нормалізації й активізації білкового обміну у крові, зростання вмісту загального білка на 3,38 %, залишкового азоту - 11,21 %, сечовини - 22,69 %, креатиніну - 3,61 %, аміаку - 7,57 %, а згодовування сумішки, яка містить 688,4 мг нітратів на 1 кг зеленої маси, тобто у 2,29 разів вище за допустиму норму, спричиняє збільшення концентрації загального білка, перерозподіл глобулінових фракцій і зниження частки альбуміну, зростання вмісту сечовини у 1,6 рази, активності АСТ - на 9,7 % та АЛТ - на 31,4 %, метгемоглобіну - 0,66 %, а також зниження надоїв молока - на 14,83 %, вмісту сухих речовин - 1,09 %, білка - 0,51 %, казеїну - 0,32 % та підвищення вмісту нітратів у 4,44 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.43 + П60-273 +
Шифр НБУВ: РА350624

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського