Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (24)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-451.29$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Сухін В.М. 
Використання біологічно активних речовин і електроанальгезії для підвищення резистентності, продуктивності та лікування маститів у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / В.М. Сухін ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Використання гідрогумату коровами у дозі 100 мг на кг живої маси протягом 21 доби зумовило зростання кількості еритроцитів, вмісту гемоглобіну, загального білка, фракцій альбумінів, білкового коефіцієнта та каротину. У газоенергетичному обміні спостережено збільшення споживання кисню та енергетичних витрат у разі зниження вентиляції легень. У лактуючих корів згодовування гідрогумату сприяє ефективнішому використанню поживних речовин раціону, а також впливу на синтетичні процеси у печінці й у молочній залозі та молочну продуктивність. У глибокотільних корів - підвищує резистентність, попереджує післяродові захворювання, а також стимулює репродуктивну функцію. Лікування катаральних маститів у корів гідрогуматом у комбінації з мастицидом або пластизолом сприяє нормалізації показників крові та молока, стимуляції метаболічних процесів під час лікування катаральних маститів у корів, а також скороченню терміну лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29 гідрогумат + П876.181-911-7,022
Шифр НБУВ: РА309563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шутяк О.В. 
Використання сухої післяспиртової барди в годівлі корів і бичків при відгодівлі: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / О.В. Шутяк ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького. — Л., 2010. — 22 с. — укp.

Встановлено, що суха післяспиртова барда в раціонах корів має вищу продуктивну дію у порівнянні з гороховою дертю, що проявляється в збільшенні вмісту жиру на 0,1 %, що дає можливість додатково одержати від корови 0,6 л молока базисної жирності за добу. Проаналізовано, що кормова добавка жиромол на основі сухої післяспиртової барди за невизначеного надою молока та вмісту в ньому білка сприяє збільшенню вмісту жиру в молоці корів у порівнянні з бардою на 0,29 %, що підтверджує її високу біологічну цінність. Визначено, що згодовування сухої післяспиртової барди з зерна кукурудзи в порівнянні до дерті горохової сприяє підвищенню приростів живої маси молодняка за відгодівлі на 4,9 % та зменшує витрати корму на одиницю продукції. Розкрито, що використання сухої післяспиртової барди на кормові цілі забезпечує економічну ефективність виробництва молока та яловичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29
Шифр НБУВ: РА371493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мелікян 
Вплив нітрату і нітриту на метаболізм у рубці великої рогатої худоби та їх перетворення в дослідах in vitro: автореф. дис... канд. біол. наук: 06.00.04 / Світлана Мікаєлівна Мелікян ; Інститут біології тварин УААН. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29 + П60-273.90
Шифр НБУВ: РА358641

Рубрики:

      
4.

Мартин М.Т. 
Жирнокислотний склад ліпідів плазми крові і молока при використанні у раціонах корів жирових добавок рослинного походження: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / М.Т. Мартин ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2006. — 16 с. — укp.

Наведено результати дослідження впливу різної кількості нативної соняшникової та ріпакової олій і виготовлених на їх основі кальцієвих солей жирних кислот у разі їх додавання до раціону лактуючих корів на жирнокислотний склад ліпідів плазми крові та молока, молочну продуктивність, харчову та біологічну цінність молока. Встановлено, що за продуктивною та метаболічною дією ріпакова олія та виготовлені з неї кальцієві солі жирних кислот у разі додавання їх до раціону корів не відрізняються від соняшникової олії та виготовлених з неї кальцієвих солей жирних кислот. Вплив кальцієвих солей, виготовлених з ріпакової і соняшникової олій, у разі додавання їх до раціону корів, на вміст ліпідів і поліненасичених жирних кислот у плазмі крові та молока, молочну продуктивність та якість молока виражений значно більше за вплив нативних олій. Продуктивна та метаболічна дія ріпакової та соняшникової олій та виготовлених з них кальцієвих солей жирних кислот, а також економічна ефективність їх застосування в годівлі корів залежать від їх кількості в раціоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.43 + П60-451.29 +
Шифр НБУВ: РА342631

Рубрики:

      
5.

Павкович С.Я. 
Інтенсивність росту бичків та зміни в окремих ланках метаболізму ліпідів при додаванні рослинного і тваринного жиру до раціону: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / С.Я. Павкович ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив нативних та "захищених" жирових добавок (кальцієві мила й аміди жирних кислот), виготовлених з використанням яловичого жиру та ріпакової олії, у складі комбікорму бичків на перебіг обмінних процесів в організмі, продуктивність тварин та економічну ефективність відгодівлі. Встановлено, що заміна частини концентратів кальцієвими милами або амідами жирних кислот, виготовленими на основі волового жиру та ріпакової олії (5 % від маси комбікорму), підвищує інтенсивність росту бичків, економічну ефективність відгодівлі, покращує забійні якості туш, позитивно впливає на перебіг метаболічних процесів в організмі. Показано, що введення в рубець кальцієвих мил і, особливо, амідів жирних кислот, виготовлених на основі канолової ріпакової олії, підвищує вміст лінолевої та ліноленової жирних кислот у складі загальних ліпідів рубцевої рідини та хімусу дванадцятипалої кишки бичків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29
Шифр НБУВ: РА319673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Вудмаска І.В. 
Метаболізм у рубці та його вплив на жирнокислотний склад ліпідів молока корів за різного вуглеводного і ліпідного складу раціону: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.04 / І.В. Вудмаска ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 32 с. — укp.

Уперше проведено дослідження особливостей утворення окремих ізомерів ненасичених жирних кислот у рубці та їх використання для синтезу ліпідів молока за різного вуглеводного та ліпідного складу раціону корів. Встановлено залежність ізомерного складу ненасичених і розгалужених жирних кислот у вмісті рубця та жирі молока корів від співвідношення в раціоні різних фракцій вуглеводів. Встановлено вплив захисту ненасичених жирних кислот раціону на ізомерний склад жирних кислот вмісту рубця і молока, зокрема на вміст дієнових кон'югатів лінолевої кислоти. Обгрунтовано необхідність ураховувати у процесі визначення харчової цінності молока біологічно активних транс-ізомерів олеїнової та лінолевої кислот. Виявлено, що у разі високого вмісту у раціоні корів клітковини, у ліпідах вмісту рубця та молока зростає частка транс-11-18:1 і цис-9,транс-11,18:2, а за високого вмісту неструктурних вуглеводів - частка транс-10-18:1 і транс-10,цис-12-18:2 ізомерів. З'ясовано, що введення до раціону корів ріпакової олії викликає збільшення кількості транс-11-18:1 та цис-9,транс-11-18:2 ізомерів, а згодовування коровам кальцієвих солей жирних кислот ріпакової олії збільшує у складі молочного жиру вміст цис-9,цис-12-18:2 ізомера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.90 + П60-451.29 +
Шифр НБУВ: РА359387

Рубрики:

      
7.

Цісарик О. Й. 
Обмін речовин та біохімічний склад молока у корів при згодовуванні насіння ріпаку: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.04 / О. Й. Цісарик ; Нац. акад. аграр. наук України ; Ін-т біології тварин. — Л., 2010. — 33 с. — укp.

Вперше визначено вплив згодовування насіння ріпаку (НР) на деякі ланки обміну речовин і секреторну активність молочної залози у корів різного рівня продуктивності та фізіологічного стану. Встановлено оптимальний спосіб підготовки НР та його кількість у раціонах корів. Доведено, що в раціонах високопродуктивних корів НР сприяє підвищенню секреторної активності молочної залози. Вперше досліджено властивості масла, виготовленого з молока корів за згодовування їм НР і доведено, що воно характеризується вищою біологічною цінністю, кращими показниками консистенції за низьких плюсових температур і тенденцією до вищої стійкості та процесів окиснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.13 + П60-451.29 + П60-60
Шифр НБУВ: РА373948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Калин Б.М. 
Особливості метаболічних процесів організму худоби в забруднених важкими металами агроекосистемах промислової зони Прикарпаття та їх мікроелементна корекція: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Б.М. Калин ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Визначено вміст важких металів в агроекосистемах промислової зони Прикарпаття з різним техногенним навантаженням. Встановлено надлишок нікелю та свинцю, який перевищує гранично допустиму концентрацію (ГДК), у грунтах і воді господарств, що знаходяться у зоні функціонування промислових підприємств. Виявлено тенденцію щодо нагромадження даних ксенобіотиків у окремих видах кормів. Встановлено залежність між надлишковими дозами нікелю та свинцю у раціоні відгодівельних бугайців і фізіолого-біохімічними показниками крові. Досліджено вплив хелатних сполук мікроелементів-антагоністів нікелю та свинцю на метаболічні процеси та показники продуктивності тварин. Доведено, що згодовування молодняку худоби суміші метіонатів сприяє вірогідному зростанню кількості еритроцитів в крові, вмісту гемоглобіну, концентрації загального білка в сироватці крові, зокрема, альбумінів, та макроелементів крові (Ca та Mg) за одночасного нівелювання токсичного впливу важких металів, що підтверджено вірогідним зниженням активності трансаміназ, предусім цитоплазматичної аланінамінотрансферази (АлАт), зменшенням концентрації сечовини та лужної фосфатази в сироватці крові, а також зростанням вмісту SH-груп. Вивчено вплив підгодівлі метіонатами на харчову якість й екологічну безпеку яловичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29 + П60-273 + Е60*801.1-641.2 +
Шифр НБУВ: РА355828

Рубрики:

      
9.

Сорокін О.С. 
Технологія виробництва і ефективність використання силосу з амаранту у раціонах великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.С. Сорокін ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо технології виробництва, якості та ефективності використання у раціонах молодняка великої рогатої худоби силосу з араманту та суміші кукурудзи (50 %) й амаранту (50 %) за умов Лісостепу України. Визначено оптимальні параметри технології заготівлі амарантного силосу, його якості з урахуванням різних фаз вегетації культури, співвідношенням вихідної сировини та застосуванням хімічних консервантів. Досліджено фактичні коефіцієнти перетравності поживних речовин амарантного силосу та його енергетичну цінність

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29силос + П60-451.29силос
Шифр НБУВ: РА316927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Масюк Д.М. 
Фізіологічний стан організму глибокотільних корів і народжених від них телят під впливом препаратів гумусової природи: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / Д.М. Масюк ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню показників крові у глибокотільних корів під впливом гумінату, який застосовували парентеральним шляхом. Виявлено, що цей препарат нормалізує обмінні процеси, сприяє отриманню життєстійкого приплоду. Розроблена доза використання гідрогумату, його позитивний вплив на якість молока. Використання гідрогумату для глибокотільних корів сприяло корекції обміну речовин і енергії у них. Молозиво від корів, що отримували гідрогумат, мало більше поживних речовин, зокрема, жиру, казеїну, лактоглобуліну. Телята, народжені від корів дослідної группи, були більш стійкими до захворювань у порівнянні з їх ровесниками з контрольної групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29,022

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського