Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (39)Книжкові видання та компакт-диски (54)
Пошуковий запит: (<.>U=П661-6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Гавриляк В.В. 
Взаємозв'язок показників обміну речовин у крові гірськокарпатських овець (закарпатський тип) з ростом, структурою, хімічним складом і фізичними параметрами вовни: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / В.В. Гавриляк ; УААН. Ін-т біології тварин. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено взаємозв'язок метаболічного та тиреоїдного профілю крові овець української гірськокарпатської породи з ростом вовни, її структурною організацією та фізико-хімічними параметрами. З'ясовано вплив на ці показники таких факторів, як вік, фізіологічний стан організму, сезон і умови утримання. Встановлено зв'язок тиреоїдних гормонів у плазмі крові з річним ростом вовни, який у різні періоди року проявляється по-різному. Виявлено зміни у тиреоїдному статусі овець, пов'язані з фізіологічним станом організму. Встановлено корелятивний зв'язок між рівнем у крові окремих компонентів обміну речовин, особливо білкового та ліпідного, та інтенсивністю відростання вовни. Значну кореляцію спостережено між темпами відростання вовнових волокон і вмістом у крові загального білка, альбумінів, глобулінів і активністю аланінамінотрансферази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-612.5 + Е60*690.11*725.381.1
Шифр НБУВ: РА315154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Дереш О.М. 
Використання вітчизняного генофонду порід для підвищення м'ясної та вовнової продуктивності овець в умовах західного лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.М. Дереш ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2008. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та показано на практиці доцільність використання баранів-плідників асканійської м'ясо-вовнової породи овець з кросбредною вовною для підвищення генетичного потенціалу північнокавказької м'ясо-вовнової породи. Проведено комплексне оцінювання продуктивних якостей і біологічних особливостей чистопородних і помісних овець за асканійським кросбредом. У порівняльному аспекті охарактеризовано основні господарсько-корисні ознаки овець даних популяцій, а також взаємозв'язок між основними селекційними ознаками. Установлено, що використання у селекційному процесі баранів-плідників асканійського кросбредного типу, а також за різних варіантів схрещування з матками північнокавказької м'ясо-вовнової породи сприяє підвищенню у помісного молодняку живої маси, м'ясної, вовнової продуктивності в усі вікові періоди, що дозволяє збільшити виробництво продукції вівчарства та підвищити рентабельність галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-61(4УКР) + П661-31(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356104

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Золотарьова С.А. 
Відтворювальна здатність і продуктивність сірих сокільських овець з різними відтінками смушку: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / С.А. Золотарьова ; УААН; Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблему покращання сокільської породи овець. Розглянуто відтворювальні здатності та продуктивність овець різних відтінків смушку. Проаналізовано кореляційні зв'язки ознаки відтінку з показниками продуктивності. Досліджено вплив пігментації на відтворювальні здатності, вовняну продуктивність, ріст та розвиток тварин. Визначено особливості росту та розвитку тварин з різними відтінками та описано математичні моделі росту. Запропоновано проводити підбір батьківських пар з урахуванням оптимальних параметрів відтінку, що забезпечує одержання бажаного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-60 + П661-312 +
Шифр НБУВ: РА339610

Рубрики:

      
4.

Паньків Л.П. 
Енергетична оцінка окремих технологічних елементів, порід та систем виробництва продукції вівчарства в зоні Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Л.П. Паньків ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Висвітлено проблему пошуку нових технологічних рішень для забезпечення собівартості та підвищення конкурентоспроможності галузі вівчарства. Визначено вміст валової енергії в продукції вівчарства залежно від віку, статі, генотипу. Одержано дані ефективності конверсії енергії корму в продукцію вівцями різних напрямів продуктивності. Обгрунтовано річні норми заготівлі кормів та їх структуру за різного рівня продуктивності овець з урахуванням енергетичних витрат на вирощування кормових культур і виробництво кормів. Визначено енергетичну та економічну ефективність виробництва продукції вівчарства залежно від рівня продуктивності овець за умов стійлово-пасовищної та пасовищно-стійлової систем утримання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-6(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339255

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Калиниченко О.О. 
Ефективність використання асканійських кросбредних баранів на матках дніпропетровського типу асканійської м'ясо-вовнової породи з кросбредною вовною: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.О. Калиниченко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично реалізовано можливість використання асканійських кросбредних баранів на вівцях дніпропетровского типу з метою підвищення генетичного потенціалу популяції овець. Вивчено корелятивні зв'язки основних селекціонованих ознак овець даного типу та нащадків асканійських кросбредів з типом завитка вовни під час народження. Установлено, що за показниками вовнової продуктивності кращими були ярки та баранчики з середнім та крупним завитками. Визначено варіанти підбору баранів до маток для одержання нащадків з однотипною вовною бажаного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-61 +
Шифр НБУВ: РА325731

Рубрики:

      
6.

Кочетов С.В. 
Метаболічні процеси в організмі овець і їх продуктивність за умов використання в раціонах хрому: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / С.В. Кочетов ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Наведено результати дослідження впливу хелатної сполуки хрому з метіоніном на білковий, ліпідний, мінеральний обмін в організмі овець, хімічний склад молока та вовни та її фізичні показники. Показано, що згодовування менших доз хрому (400 мкг / гол / добу) призводить до зменшення у крові загальних ліпідів, фосфоліпідів, холестеролу, beta-ліпопротеїдів, глюкози, а вміст триацилгліцеронів за цього зростає. Виявлено, що більші дози (600 мкг / гол / добу) сприяють збільшенню концентрації у крові загальних ліпідів за рахунок фосфоліпідів і триацилгліцеролів за одночасного зменшення beta-ліпопротеїдів, глюкози та пентоз. Відзначено, що посилення обмінних процесів в організмі овець під дією хрому позитивно позначилось на кількісних і якісних показниках молока та вовни, що свідчить про його анаболічну дію стосовно перерозподілу пластичних і енергетичних субстратів на процеси молоко- та вовноутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-273.1 + П661-272.5 + П661-60 +
Шифр НБУВ: РА361745

Рубрики:

      
7.

Лесик О.Б. 
Оцінка продуктивності і відтворювальної здатності овець буковинського типу асканійської м'ясо-вовнової породи з кросбредною вовною: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.Б. Лесик ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2007. — 21 с. — укp.

Наведено теоретичний та практичний матеріал щодо комплексної оцінки овець буковинського типу асканійської м'ясо-вовнової породи з кросбредною вовною. Доведено, що вівцям новоствореного типу притаманна висока комбінована продуктивність, зокрема, молочна, м'ясна та вовнова за високої відтворюваності й адаптивної здатності, чітко виражена статева скоростиглість, позитивний взаємозв'язок основних селекційних ознак і пристосованість тварин до вологого клімату Буковини, що забезпечує високу ефективність їх розведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-3 + П661-6 +
Шифр НБУВ: РА348687

Рубрики:

      
8.

Литвищенко Л.О. 
Продуктивні і біологічні ознаки овець м'ясо-вовнового напряму вітчизняної та зарубіжної селекції при різних методах розведення: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Л.О. Литвищенко ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2009. — 16 с. — укp.

Встановлено закономірності формування продуктивних і біологічних якостей чистопородних овець породи олібс, асканійської м'ясо-вовнової дніпропетровського типу та їх помісей за умов центрального регіону України. За результатами проведених комплексних досліджень доведено можливість успішного розведення овець швидкотиглої породи олібс канадської селекції та використання у разі промислового схрещування з метою покращання генетичного потенціалу продуктивності овець дніпропетровського типу асканійської м'ясо-вовнової породи. Встановлено, що вівці породи олібс та їх помісі першого покоління відрізняються доброю відтворювальною здатністю, збереженістю та за показниками росту та розвитку в усі вікові періоди, а за м'ясною продуктивністю значно перевищують їх однолітків асканійської м'ясо-вовнової породи, що дозволяє збільшити виробництво продукції вівчарства та підвищити рентабельність галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-6 + П661-334 +
Шифр НБУВ: РА365297

Рубрики:

      
9.

Чігірьов В.О. 
Продуктивні і біологічні особливості овець цигайської породи та їх помісей при різних варіантах схрещування з асканійськими кросбредами: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.О. Чігірьов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2001. — 21 с.: рис. — укp.

Викладено теоретичний і практичний матеріал про удосконалення продуктивних і племінних якостей овець цигайської породи методом схрещування. Встановлено, що введення в селекційний процес плідників асканійського кросбредного типу та використання їх в різних варіантах схрещування сприяє підвищенню живої маси та м'ясної, вовної, молочної продуктивності помісей. З'ясовано, що помісі різних генерацій (генотипів) характеризуються міцною конституцією, добре адаптуються до умов півдня України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-61-334.3
Шифр НБУВ: РА314229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Седіло Г.М. 
Роль мінеральних речовин у процесах вовноутворення: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.04 / Г.М. Седіло ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2004. — 25 с. — укp.

Встановлено біологічну роль макро- та мікроелементів в організмі овець у процесі вовноутворення. На підставі аналізу мінерального складу кормів з різних регіонів України, встановлено зональні особливості забезпечення організму тварин даними речовинами. Розроблено рецептуру мінеральних підгодівель для різних статево-вікових та продуктивних груп овець. З'ясовано, що їх використання у складі раціону посилює кумуляцію у вовні кальцію, фосфору, магнію та сірки. Встановлено картину локалізації та насичення різних структурних компонентів вовнового волокна даними речовинами, визначено його мінеральний профіль. Уточнено уявлення про взаємозв'язок метаболічних процесів у шкірі з ростом вовни, її макроструктурою та фізико-хімічними показниками за різних умов забезпеченості тварин мінеральними речовинами. На підставі аналізу метаболічної та продуктивної дії кормів, збагачених сірковмісними сполуками, удосконалено концепцію щодо механізмів трансформації поживних речовин корму в кератин вовни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-60 + П661-451.23
Шифр НБУВ: РА330793

Рубрики:

      
11.

Кудрик Н.А. 
Селекційна оцінка продуктивних якостей та біологічні особливості багатоплідного типу асканійської каракульської породи: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / Н.А. Кудрик ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне оцінювання продуктивних якостей і біологічних особливостей асканійського породного типу багатоплідних каракульських овець у закритій популяції. Наведено результати використання як покращувачів генофонду баранів-плідників цього типу у різних регіонах України для створення нової асканійської каракульської породи овець. Вперше доведено, що асканійський породний тип багатоплідних каракульських овець характеризується підвищеною плодючістю, бажаними смушковими якостями, високими показниками швидкості росту, молочної, м'ясної та вовнової продуктивності, позитивним взаємозв'язком основих селекційних ознак, достатнім рівнем їх мінливості, що дозволяє ефективно вести подальшу селекційно-племінну роботу у досліджуваній популяції, сприяє якісному покращенню каракульського вівчарства в Україні та формуванню його конкурентоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-334 + П661-61
Шифр НБУВ: РА371754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Міхельсон Л.П. 
Смушкова та м'ясна продуктивність каракульських овець в умовах степової зони півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Л.П. Міхельсон ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено порівняльний аналіз живої маси, інтенсивності росту, екстер'єрних параметрів, смушкових і м'ясних якостей, показників інтер'єру у молодняка від матерів каракульської породи різних технологічних груп, розподілених за типом конституції, і вирощеного за традиційною технологією степової зони півдня України. За оцінкою смушкових якостей ягнят установлено, що більш цінні смушкові якості мало потомство від вівцематок міцної та ніжної конституції, у яких ягнят з бажаним середнім розміром завитків було від 58,8 до 69,7 %, а з жакетним смушковим типом - від 72,8 до 71,8 %. У потомстві від вівцематок грубого типу конституції відсутні ягнята з середнім розміром завитків, а з жакетним типом - всього 5,9 %. У потомства від вівцематок грубого типу конституції забійний вихід баранців у 8-місячного віці становив 51,8 %, міцного - 49,88 %, ніжного - 42,03 %, а вихід туші - відповідно 49,06 %; 47,53 % та 40,00 %. На підставі результатів дослідження зроблено висновок, що за розвитком господарсько-корисних ознак для виробництва смушків найбільш доцільно використовувати потомство від вівцематок міцної та ніжної конституції, а баранини - потомство від вівцематок грубої конституції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-60(4УКР) + П661-60(4УКР)
Шифр НБУВ: РА352042

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Ткачук В.М. 
Структурні ліпіди кератину вовни овець у зв'язку з ростом, процесами пожовтіння, фізико-хімічними властивостями та годівельними факторами: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / В.М. Ткачук ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Вперше досліджено вміст і склад ліпідів і жирних кислот кератину вовни овець, їх зв'язок з хімічним складом і фізичними показниками у процесі річного росту маток за різного фізіологічного стану організму тварин, впливу сезонних факторів, умов годівлі й утримання, породних особливостей вовнового покриву й у зв'язку з процесами пожовтіння вовни. Одержано нові дані про роль ліпідів кератину вовни у формуванні її фізико-хімічних властивостей за різних умов. Показано, що ліпіди та жирні кислоти є важливими структурними компонентами кератину волокон. Встановлено, що їх кількісний вміст, якісне співвідношення окремих компонентів є характерною породною особливістю. Виявлено, що у грубій вовні каракульських овець міститься значно більша кількість загальних ліпідів у порівнянні з напівтонкою вовною, що обумовлює зміну співвідношення між полярними та нейтральними класами ліпідів. Доведено, що серед жирних кислот домінує стеаринова кислота, що обумовлює збільшення їх насиченості. Визначено характерні особливості змін ліпідного та жирнокислотного складу кератину вовни, що відбуваються у процесі річного росту під впливом різних паратипових факторів, а також у зв'язку з фізіологічним станом організму маток (вагітністю та лактацією). Показано позитивний вплив згодовування у складі основного раціону ріпакової макухи та підвищених рівнів на 25 і 50 % сірки, кремнію, йоду та селену на ріст вовни, її ліпідний, жирнокислотний і хімічний склад і фізичні властивості. Одержано нові дані щодо змін ліпідних компонентів і жирних кислот у пожовтілій вовні, що є наслідком тісного зв'язку процесів пожовтіння з інтегральними ліпідами кератину, зокрема, з полярними класами та їх високомолекулярними жирними кислотами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-66 +
Шифр НБУВ: РА350390

Рубрики:

      
14.

Корбич Н.М. 
Технологічні та фізико-механічні властивості вовни овець таврійського типу асканійської тонкорунної породи племзаводу "Асканія-Нова": Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Н.М. Корбич ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано методичний підхід класифікації типів рун залежно від властивостей вовни. Проведено комплексну оцінку продуктивності, висвітлено фізико-механічні, технологічні та хімічні показники мериносової вовни, грунтуючись на особливостях вовняного покриву. У тварин з австралійським та проміжним типом покриву відмічено збільшення настригу чистої вовни, природної довжини та густоти вовни. У асканійського типу простежено перевагу у виході митого волокна, звивистості вовни, кількості вовняного жиру та поту, pH-поту та екстинкції. За результатами досліджень проведено якісну та кількісну оцінку продуктивності овець з тонкорунним типом шерсті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-6
Шифр НБУВ: РА321312

Рубрики:

      
15.

Нечмілов В.М. 
Удосконалення технологій машинного доїння овець і переробки молока: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / В.М. Нечмілов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2004. — 17 с. — укp.

Розроблено спеціальний пристрій для роздільного доїння долей вимені вівцематок, що дало змогу визначити технологічність вимені та відібрати найбільш придатних до машинного доїння вівцематок. Удосконалено технологію виробництва малосільної бринзи з застосуванням різних режимів пастеризації, сухих бактеріальних і грибних ферментативних препаратів для овочевого молока, комплекту технологічного обладнання та способів пакування бринзи для фермерських і селянських господарств, яка скорочує технологічний процес і дає змогу зменшити витрати праці на її виробництво, а також підвищити якісні та смакові показники продукту. Розроблено технологію виробництва твердих сирів типу пекоріно та качковал завдяки вивченню різних режимів пастеризації, застосуванню сухих бактеріальних і грибних ферментативних препаратів, створенню технічного засобу для парафінування та застосуванню полімерних плівок за умов фермерських і селянських господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-642 + Л951.1 +
Шифр НБУВ: РА331635

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського