Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (35)Книжкові видання та компакт-диски (38)
Пошуковий запит: (<.>U=П682-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Глєбова Ю.А. 
Адаптаційна реакція яєчних курей різних генотипів та прогнозування їх природної резистентності в ранньому онтогенезі: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Ю.А. Глєбова ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київська обл.), 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему адаптації яєчних курей сучасних кросів та наведено оцінку їх адаптаційної реакції у взаємозв'язку "генотип - середовище - яйце - резистентність організму в ранній онтогенез". Розроблено математичні моделі комплексного прогнозування ранньої природної резистентності у яєчних курей, а також виводимості яєць та виводу курчат. Встановлено, що під впливом адаптаційної реакції в яєчних курей знижуються показники яєчної продуктивності, якості яєць, відтворної здатності, збереженості поголів'я, неспецифічної резистентності та зростає напруга в організмі. Виявлено, що у разі схрещування вихідних ліній курей з підвищеною адаптаційною реакцією ефективність гетерозису за несучістю та відтворною здатністю вища, ніж у разі схрещування курей із меншою адаптаційною реакцією. Розроблено методи (математичні моделі) прогнозування природної резистентності в ранньому онтогенезі у комплексі з прогнозуванням виводимості яєць та виводу курчат, що дають можливість до інкубації яєць визначати відтворну здатність яєчних курей, яких утримують за різних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-31 +
Шифр НБУВ: РА352809

Рубрики:

      
2.

Ведмеденко 
Ефективність використання родинних форм різних кросів для створення курей м'ясо-яєчного напрямку продуктивності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Олена Володимирівна Ведмеденко ; Херсонський держ. аграрний ун-т. — Херсон, 2006. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-334
Шифр НБУВ: РА342794

Рубрики:

      
3.

Ткачик Т.Е. 
Комплексне використання різних класів генетичних маркерів у процесі створення нових популяцій курей: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Т.Е. Ткачик ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

У процесі створення нової популяції курей використано п'ять класів генетичних маркерів за випадків: для моніторингу динаміки генетичної структури птиці (поліморфні білки, групи крові, ембріональні аномалії та дискретні морфологічні ознаки), пошуку зв'язків сигнальних генів з господарсько-корисними ознаками (поліморфні білки яєць, гени-маркери статі) та створення аутосексних гібридних комбінацій (гени-маркери статі). Установлено оптимальний рівень гетерозиготності дослідної птиці за біохімічними маркерами (19,90 %). Не виявлено негативного впливу алеля *K, а також генотипів за локусами G(3) та G(2) на господарсько-корисні ознаки бірківських м'ясо-яєчних курей. Досягнуто високу ефективність аутосексингу добових курчат і виявлено подібність спектрів ембріональних аномалій розвитку у сухопутної та водоплавної птиці різних видів. Розроблено генетичний паспорт кожної з субпопуляцій бірківських м'ясояєчних курей та популяції в цілому, який комплексно та всебічно відображає генетичну структуру сьомого покоління дослідної птиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-31 +
Шифр НБУВ: РА357577

Рубрики:

      
4.

Панькова С.М. 
Критерії і прийоми оцінки та добору яєчних курей для підвищення ефективності селекції у птахівництві: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / С.М. Панькова ; Ін-т тваринництва УААН. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено комплекс селекційних прийомів для індивідуальної оцінки племінних якостей несучок за формою кривої. Удосконалено метод прогнозування індивідуальної несучості курей на наступні 1 - 3 місяці яйцекладки за використання попереднього згладжування емпіричних даних базового періоду, що значно зменшує похибку прогнозу. З метою одержання нащадків із заданим рівнем інбридингу вперше запропоновано комплекс методів лінійного програмування для оптимального підбору плідників у селекційні гнізда, які дають декілька варіантів такого підбору. Наведено метод оцінки ліній птиці за рівнем інбридингу, а також систему узагальненої та порівняльної оцінки різних груп птиці з їх ранжуванням за господарсько-корисними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-202 + П682-334 +
Шифр НБУВ: РА343770

Рубрики:

      
5.

Катеринич О.О. 
Оцінка генетичної гетерогенності популяцій курей різного напрямку селекції за кількісними ознаками: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.О. Катеринич ; УААН, Інститут тваринництва. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-33в647,022

Рубрики:

      
6.

Пересунько А.В. 
Оцінка продуктивності та адаптаційної здатності птиці яєчних кросів зарубіжної селекції: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / А.В. Пересунько ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльну оцінку чотирьох кращих світових кросів яєчних курей за продуктивними ознаками, якісними показниками яєць та адаптаційною здатністю до умов інтенсивної технології виробництва продукції. Встановлено відмінності у показниках інтенсивного росту ремонтного молодняку за показниками живої маси. Вивчено компоненти математичних моделей для оцінки кривих несучості, проведено прогнозування яєчної продуктивності за показниками нарощування та спаду яйцекладки. Визначено адаптаційну здатність вивчених кросів за показниками пластичності та стабільності ознак несучості та виходу яєчної маси. Одержано нові дані про генетичну структуру кросів, що вивчаються, за поліформізмом локусів білків яєць. Встановлено інтегральну оцінку птиці фінальних гібридів за пристосованістю до технологічних умов виробництва продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-312 + П682-681
Шифр НБУВ: РА374979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Дунаєва О.В. 
Підвищення життєздатності кріоконсервованих статевих клітин півнів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. Дунаєва ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

Наведено порівняльні дані кріозахисної та цитотоксичної дії на спермії півнів вивчених вперше 27-ми композицій кріопротекторів. Запропоновано використання суміші трьох кріопротекторів диметилформаміду, 1,2-пропандіолу та етиленгліколю у співвідношенні компонентів 1:1:1. Встановлено специфічність впливу кріопротекторів на окремі органели сперміїв. Удосконалено технологічні прийоми підготовки сперми півнів до низькотемпературної консервації. Обгрунтовано вплив температури розбавлення сперми та введення у неї кріопротектора на життєздатність сперміїв півнів. Розроблено склад нового кріозахисного середовища, який підвищує збереженість сперміїв півнів, особливо в діапазоні плюсових температур. Розглянуто спосіб визначення морфофункціонального стану сперміїв у процесі кріоконсервації сперми півнів шляхом їх диференційного забарвлення сумішшю барвників родаміну С і малахітового зеленого. Зазначено, що комплексне застосування розроблених нових технічних рішень забезпечує збереженість життєздатності у 64,5 % сперміїв півнів після їх кріоконсервації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-344.4 +
Шифр НБУВ: РА340479

Рубрики:

      
8.

Пустова Н.В. 
Селекційно-генетичні та біологічні особливості курей різної селекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Н.В. Пустова ; Ін-т розведення і генетики тварин УААН. — Чубинське (Київ. обл.), 2006. — 22 с. — укp.

Вперше за умов України проведено комплексну оцінку продуктивних та біологічних особливостей курей кросів зарубіжної селекції, зокрема, Tetra SL, Shaver 579, Bovans GL і Tetra X. Досліджено процеси росту та розвитку птиці, динаміку показників екстер'єру інтер'єру в зв'язку з рівнем продуктивності курей-несучок. Наведено якісні та кількісні показники - маса тушок птиці, рівень вітамінів, морфологічні та хімічні показники складу яєць. Морфологічні та біохімічі показники крові у поєднанні з продуктивними якостями курей різного віку дають можливість прогнозувати подальшу продуктивність птиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-334 +
Шифр НБУВ: РА342986

Рубрики:

      
9.

Бородай В.П. 
Теоретичне обгрунтування і практична реалізація програм удосконалення птиці м'ясних кросів: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / В.П. Бородай ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське (Київ. обл.), 2000. — 32 с. — укp.

Розглянуто шляхи підвищення ефективності гетерозисної селекції у м'ясному птахівництві та розроблено прийоми моделювання селекційних ознак птиці, прогнозування рівня м'ясної продуктивності. Обгрунтовано п'ять селекційних програм створення вітчизняного кросу м'ясних курей. Визначено селекційні індекси для відбору ремонтного молодняку за комплексом ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-338.48,022
Шифр НБУВ: РА307937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Патрєва Л.С. 
Удосконалення методів селекції птиці м'ясного типу: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / Л.С. Патрєва ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське Київ. обл., 2008. — 39 с. — укp.

Удосконалено методи використання вітчизняного та зарубіжного генофонду птиці м'ясного типу (курей, качок, гусей). Теоретично обгрунтовано способи підвищення їх продуктивності та відтворювальних ознак й адаптивної здатності за чистопородного розведення, схрещування та гібридизації. Визначено генетичний потенціал продуктивних і відтворювальних якостей птиці основного та резервного генофонду, який використовується в Україні. Розроблено й апробовано нові прийоми селекційної роботи, що передбачають комплексну оцінку генотипів птиці за основними господарсько корисними ознаками, моделювання та прогнозування їх продуктивності, підвищення ефективності гетерозисної селекції, моніторинг селекційних змін у популяціях з використанням сучасних досягнень популяційної генетики, індексної селекції, інтер'єрних тестів, біохімічного поліморфізму, інформаційних технологій. Зроблено висновок, що нові методи та прийоми селекційно-генетичної роботи дозволяють підвищити основні продуктивні та відтворювальні якості птиці м'ясного типу, забезпечити збереження та раціональне використання її кращого світового й вітчизняного генофонду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-3 + П683.1-3 + П683.2-3 +
Шифр НБУВ: РА356027

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського