Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (113)Книжкові видання та компакт-диски (77)
Пошуковий запит: (<.>U=П729.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Грициняк І.І. 
Біологічні особливості та фактори підвищення продуктивності коропів любінських внутрішньопорідних типів, їх помісей та гібридів: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.03 / І.І. Грициняк ; Ін-т риб. госп-ва УААН. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Вивчено біологічні (генетичні, імунологічні та фізіолого-біохімічні) особливості любінських рамчастого та лускатого коропів, їх помісей та гібридних форм і вплив певних факторів на підвищення їх продуктивності. Проведено системне дослідження зв'язку між білковим поліморфізмом крові, природною резистентністю, активністю імунної та антиоксидантних систем і обміном білків і ліпідів у коропа різного генезису. Вивчено генетичну структуру любінських рамчастого та лускатого типів коропа, їх помісей і гібридних форм і деяких інших внутрішньопорідних типів коропа українських порід за генетико-біохімічними маркерами. Показано відмінності та подібність між дослідженими коропами. Показано алельне збагачення генотипу коропа за умов гібридизації. Виявлено більш високу природну резистентність та вищу активність антиоксидантних ферментів в організмі любінського лускатого коропа, ніж рамчатого та гібридних форм коропів, ніж у чистопородних. Установлено зниження ативності імунної системи та факторів природної резистентності у любінських рамчастого та лускатого коропів, їх помісей та гібридних форм у разі підвищення щільності посадки у процесі їх вирощування у ставах. Установлено пряму взаємозалежність між масою тіла цьоголіток любінських рамчастого та лускатого коропів та вмістом білків і ліпідів у печінці та скелетних м'язах і ступенем використання їх в енергетичних процесах життєдіяльності у зимовий період. Вивчено продуктивну та метаболічну дію різних сполук селену у разі їх додавання до раціону коропа окремо та разом з різними сполуками йоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11 +
Шифр НБУВ: РА360941

Рубрики:

      
2.

Тучапський Я.В. 
Біолого-господарча оцінка коропа любінського типу української рамчастої породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / Я.В. Тучапський ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Оцінено біолого-господарчі показники любінського рамчастого коропа на завершальному етапі його виведення. На підставі рибницько-біологічних досліджень за умов інтенсивного промислового вирощування виявлено значну перевагу любінського рамчастого коропа у порівнянні з існуючими нормативно-технологічними показниками у коропівництві, що забезпечило успішну апробацію та визнання його новим селекційним досягненням України. Установлено основні біологічні та фізіолого-біохімічні показники та споживні якості даних риб. Запропоновано для виробництва новий внутрішньопорідний тип української рамчастої породи коропа, який успішно використовується в рибній галузі за умов чистопородного розведення та для одержання промислових помісей і гібридів, а також у виконанні селекційних програм зі створення нових масивів українських рамчастих коропів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-2 + Е623.334.252.53
Шифр НБУВ: РА326718

Рубрики:

      
3.

Хоменчук В.О. 
Біохімічні особливості проникнення і розподілу деяких важких металів в організмі коропа лускатого: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.О. Хоменчук ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

За результатами дослідження вперше одержано дані про формування адаптивних систем захисту організму риб від токсичного впливу важких металів шляхом їх внутрішньоклітинного перерозподілу. Установлено, що токсична дія металу залежить від його природи та концентрації. За цього максимальна доза не обов'язково є найбільш токсичною. Виявлено складний характер взаємодії між металами за їх комплексного впливу, що обумовлено спільними механізмами їх транспорту та підтримання іонного гомеостазу. Установлено (in vitro), що проникнення іонів важких металів у зябра та кишечник коропа є регульованим до певної концентрації процесом, залежно від якої та температури середовища реалізуються різні механізми їх транспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-272.527 + Е623.334.252.53*801.1-641 +
Шифр НБУВ: РА327377

Рубрики:

      
4.

Криворучко О.М. 
Вплив пробіотиків на гетеротрофну мікрофлору та організм риби у прісноводній аквакультурі: Автореф. дис...канд. с.-г. наук: 06.02.03 / О.М. Криворучко ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Встановлено значну активність пробіотиків біоспорину та субаліну щодо патогенної та умовно-патогенної мікрофлори, виділеної від риб, водного середовища та з гранульованих комбікормів. Виявлено позитивну динаміку клітин Bacillus subtilis пробіотику субаліну у дослідному комбікормі після виготовлення та тривале їх збереження у водному середовищі. Досліджено характер взаємовідносин між бактеріями Bacillus subtilis, що складають основу препарату субаліну, а також автохтонною гетеротрофною мікрофлорою риб. Значну увагу приділено активізації обмінних процесів та захисних сил організму риб під його впливом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-451,022
Шифр НБУВ: РА309584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Лобойко Ю.В. 
Еколого-цитогенетичний моніторінг при вирощуванні коропа в рибницьких ставах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / Ю.В. Лобойко ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено зміни цитогенетичних, гематологічних та біохімічних показників соматичних клітин органів та крові у коропа різних вікових груп під впливом гідрохімічних чинників водного середовища. Розроблено методи еколого-цитогенетичного моніторингу водних екосистем та цитогенетичних порушень в організмі коропа. За результатами дослідження одержано дані про мітотичну активність та аномальні відхилення соматичних клітин нирок, селезінки, кишечника та зябер коропа залежно від умов вирощування, встановлено каріотип коропа в різних господарствах. Вперше одержано дані про цитогенетичні порушення еритроцитів крові риб під впливом гідрохімічних чинників, а за допомогою мікроядерного тесту встановлено вірогідні зміни рівня еритроцитів з мікроядрами. Досліджено загальні закономірності вікових змін гематологічних показників та змін вмісту загального білка й окремих білкових фракцій у сироватці крові коропа. Встановлено корелятивні зв'язки між цитогенетичними, гідрохімічними та гематологічними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-2
Шифр НБУВ: РА320130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Цап М.М. 
Жирнокислотний склад ліпідів печінки та скелетних м'язів коропів при додаванні до раціону продуктів олійного виробництва: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / М.М. Цап ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Установлено, що після збагачення стандартного гранульованого комбікорму соняшниковою олією та фузом (5 % його маси) загальний вміст жирних кислот (ЖК) у ньому зростає в 2,4 і 2,1 раза, а кількість лінолевої кислоти - у 2,6 і 2,4 раза. У разі додавання до комбікорму ріпакової олії та фузу у зазначеній кількості загальний вміст ЖК у ньому збільшується у 2,3 і 2,2 раза, а кількість лінолевої та ліноленової кислот - відповідно у 1,6 - 1,3 і 7 - 4 рази. Загальний вміст ЖК у хімусі товстого кишечнику (ТК) дворічок коропа, яким згодовували комбікорм, збагачений соняшниковою і ріпаковою оліями та їх фузами, був менший у 1,4 - 1,6 раза, ніж у хімусі ТК коропів контрольної групи. За умов згодовування дворічкам коропа у заключний період вирощування стандартного комбікорму, збагаченого соняшниковою та ріпаковою оліями та їх фузами, загальний вміст ЖК у складі ліпідів і неетерифікованих ЖК у печінці суттєво не змінювався або був менший, ніж у печінці дворічок коропа контрольної групи, яким згодовували комбікорм без жирових домішок. У скелетних м'язах дворічок коропа, яким згодовували комбікорм, збагачений даними речовинами, загальний вміст ЖК у складі ліпідів і неетерифікованих ЖК був у 1,4 - 1,6 раза більший, ніж у скелетних м'язах коропів контрольної групи. У разі згодовування коропам соняшникової олії та фузу вміст поліненасичених ЖК у складі ліпідів скелетних м'язів зростав головним чином внаслідок збільшення кількості лінолевої, арахідонової та докозаекгсаєнової кислот, а за умов згодовування ріпакової олії та фузу - за рахунок збільшення кількості ліноленової, ейкозапентаєнової, докозапентаєнової та докозагексаєнової кислот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-451.2 + П729.11-273.9 +
Шифр НБУВ: РА364545

Рубрики:

      
7.

Марценюк В.П. 
Комплексні дослідження та оцінка малолускатого коропа нивківського відгалуження третього селекційного покоління: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / В.П. Марценюк ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше одержано третє селекційне покоління малолускатного коропа нивківського відгалуження шляхом реципрокних схрещувань плідників другого покоління селекції з коропами румунської рамчастої породи фресинет. На підставі результатів рибницько-біологічних і фізіолого-біохімічних досліджень надано оцінку екстер'єрним та репродуктивним ознакам плідників вихідних форм та їх нащадкам на першому та другому роках життя, а також встановлено особливості успадкування екстер'єрних та інтер'єрних ознак помісних коропів. Для покращення якості товарної продукції рибництва обгрунтовано доцільність проведення промислової гібридизації нових форм малолускатних коропів з метою одержання гетерозисного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-3 +
Шифр НБУВ: РА340610

Рубрики:

      
8.

Забитівський Ю.М. 
Мінливість морфологічних ознак і активності травлення у коропа залежно від умов існування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / Ю.М. Забитівський ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2003. — 18 с.: табл. — укp.

На підставі результатів еколого-фізіологічного аналізу показано, що умови живлення та взаємодія нестабільних чинників (дефіцит розчиненого у воді кисню, водний режим) обумовлюють величину та структуру гетерогенності цьоголіток коропів, що заселяють водойми різного призначення. Відзначено, що угруповання цьоголіток коропа розділяються на декілька розмірних класів, які з різною ефективністю використовують природну кормову базу, досягають різних розмірів, маси та ступеня вгодованості. Комплексно проаналізовано загальнобіологічні характеристики коропів рамчастого та лускатого покриву. З'ясовано, що рамчасті коропи, завдяки потужній карбогідразній та протеазній системам краще ніж лускаті перетравлюють нутрієнти з великим вмістом білкових і вуглеводневих компонентів. Виявлено, що лускаті коропи більш пристосовані до вживання високобілкових субстратів. Цьоголітки коропів рамчастого та лускатого покриву володіють різними комплексами специфічних клітинних адаптивних реакцій, які проявляються в зміні пристосувальної активації чи інгібуванні окремих ланок мембранного та порожнинного травлення вуглеводів і білків за дії різних концентрацій міді та свинцю, що передують проявам морфологічних перебудов екстер'єрних показників. Установлено, що в процесі інтоксикації свинцем цьоголіток лускатого коропа функціональна активність ферментів травного тракту щільно пов'язана з морфо-фізіологічними характеристиками апікальної ділянки ентероцита, що проявляється в утворенні ендоцитозних візикул в цитоплазмі за умов незначно зміненої активності мембранних карбогідраз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-2 +
Шифр НБУВ: РА325875

Рубрики:

      
9.

Синюк Ю.В. 
Обмін амінокислот і фракційний склад білків у організмі коропа за дії іонів марганцю, цинку, міді та свинцю: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Ю.В. Синюк ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2003. — 16 с.: іл. — укp.

Досліджено дію іонів марганцю, цинку, міді та свинцю на обмін амінокислот і синтез білків в організмі коропа. Установлено зміни вмісту вільних амінокислот (гліцину, лейцину та аланіну) у м'язах і печінці коропа за дії підвищених концентрацій вказаних металів. Показано участь цих амінокислот у біосинтезі білків у м'язах і печінці коропа в нормі та у разі інтоксикації важкими металами. Запропоновано спосіб оцінки рівня метаболічної активності амінокислот у тканинах риб за дії важких металів на підставі встановлення частки участі окремої амінокислоти в біосинтезі білків. Показано роль білків сироватки крові у разі адаптації до дії підвищених концентрацій іонів важких металів. Запропоновано спосіб оцінки рівня метаболічної активності амінокислот у тканинах риб до зазначеної дії. Запропоновано використання наявності змін білкових фракцій сироватки крові та інтегральних показників динаміки сумарного вмісту та фракційного складу білків сироватки крові для оцінки токсиконебезпечності важких металів водного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-273.1 + П729.11-272.527 + Е623.334.252.53*801.1-64 +
Шифр НБУВ: РА327336

Рубрики:

      
10.

Бех В.В. 
Оцінка помісних коропів від схрещування української рамчастої та рамчастої румунської породи фресинет і перспективи їх використання: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / В.В. Бех ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Вперше в практиці рибництва одержані помісні коропи від реципрокних схрещувань української рамчастої та румунської рамчастої породи фресинет. Проведено комплекс рибоводно-біологічних та фізіолого-біохімічних досліджень, що виявили значний гетерозис у помісних форм за переважною більшістю показників продуктивності та фізіологічного стану. Встановлено, що екстер'єрні та інтер'єрні ознаки помісних коропів спадкуються проміжно відносно вихідних батьківських форм. Виробництву запропоновані нові помісні форми малолускатого коропа з покращеними продуктивними та товарними якостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-338.2,022

Рубрики:

      
11.

Олексик В.І. 
Рибницько-біологічна оцінка помісей малолускатого коропа в умовах Закарпатської області: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / В.І. Олексик ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Уперше одержано промислові помісі малолускатних коропів внаслідок реципрокних схрещувань любінського внутрішньопорідного типу української рамчастої породи та українського малолускатного коропа новостворюваного типу першого покоління селекції. Проведено комплекс рибоводно-біологічних та фізіолого-біохімічних досліджень, що виявили значну гетерезисту перевагу помісних форм за більшістю показників продуктивності та фізіологічного стану за умов Закарпаття. Установлено, що екстер'єрні ознаки помісних коропів спадкуються проміжно відносно первісних батьківських форм. Для виробництва запропоновано промислові помісі малолускатного коропа з високими рибоводно-біологічними та товарними якостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325755

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Станіславчук Г.В. 
Стан антиоксидантної системи в організмі коропа за різного вмісту селену і сірки у воді та раціоні: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Г.В. Станіславчук ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив різних концентрацій сполук селену та сірки у водному середовищі на активність антиоксидантної системи в різних тканинах і органах коропів одно- та дворічного віку. Вперше встановлено збільшення вмісту селену, зменшення вмісту продуктів пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ) та підвищення активності глутатіонпероксидази, каталази та супероксиддисмутази в досліджуваних тканинах і органах коропів в процесі зростання рівня селену у воді. Зазначено, що в тканинах і органах дворічок коропів за підвищення рівня сполук селену у воді змінюється вміст ряду макро- та мікроелементів. Доведено, що підвищення рівня сульфітів у воді призводить до зменьшення вмісту продуктів ПОЛ, підвищення активності глутатіонпероксидази та зниження активності каталази та супероксиддисмутази в тканинах і органах коропів одно- та дворічного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.252.53*723.4-604.2 + П729.11-451.232 +
Шифр НБУВ: РА367352

Рубрики:

      
13.

Єсіпова Н.Б. 
Структурно-функціональний стан печінки у коропа в умовах тепловодного вирощування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / Н.Б. Єсіпова ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості структури та функціонального стану печінки коропа у взаємозв'язку з показниками його росту за умов індустріальної аквакультури. Установлено, що головними чинниками надмірного жиронакопичення в печінці риб за умов саджалкового тепловодного вирощування є абіотичні - підвищена температура води і зниження концентрації кисню. Визначено, що ожиріння печінки коропа за умов напруженого температурного і кисневого режимів водного середовища спричинює також годівля штучними кормами, які не відповідають фізіологічним потребам його організму в цей період за білковим і вітамінним складом, і особливо, за вмістом у кормах речовин з ліпотропними властивостями (метинін, холін). Виявлено шляхи накопичення ліпідів у печінці та показано, що її ожиріння носить переважно зворотний характер, але супроводжується порушенням низки функцій даного органу, які призводять до затримки росту риб. Рекомендовано заходи щодо нормалізації структурно-функціонального стану печінки коропа. Обгрунтовано необхідність вивчення на тканинному та клітинному рівні функціональних особливостей організму риб з метою виявлення потенційних можливостей їх росту та оптимізації існуючих біотехнологій в аквакультурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-2 +
Шифр НБУВ: РА325763

Рубрики:

      
14.

Цицяло О.Ю. 
Цитогенетичний та фізіологічний статус локальних популяцій коропа в залежності від ставових екосистем рибницьких господарств Львівської області: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / О.Ю. Цицяло ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено зміни цитогенетичних і фізіологічних показників соматичних клітин органів і крові у різних популяцій коропа певних вікових груп під впливом гідрохімічних факторів цитогенетичного моніторингу ставових екосистем і цитогенетичних порушень в організмі коропа. Зокрема, за результатами досліджень одержано дані про мітотичну активність й аномальні відхилення соматичних клітин його нирок, селезінки, кишечнику та зябер залежно від факторів наддовкілля. Установлено каріотип коропа у різних господарствах. Одержано дані про цитогенетичні порушення еритроцитів крові риб під впливом гідрохімічних чинників. На підставі результатів мікроядерного тесту встановлено вірогідні зміни еритроцитів з мікроядрами, досліджено загальні закономірності вікових змін гематологічних, біохімічних показників крові коропа. Установлено корелятивні зв'язки між показниками стабільності геному, еритроїдним рядом крові, морфометричними показниками та гідрохімічним режимом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-2(4УКР-4ЛЬВ) +
Шифр НБУВ: РА354999

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського