Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (69)Книжкові видання та компакт-диски (70)
Пошуковий запит: (<.>U=П841.92$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Драгуть С.С. 
Біологічні властивості збудника, удосконалення діагностики та лікувально-профілактичних засобів при сальмонельозі птиці: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / С.С. Драгуть ; УААН. Ін-т експерим. і клін. вет. медицини. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Наведено дані досліджень і здійснено аналіз щодо циркулювання сальмонел серед птиці різного віку на птахофабриках різного технологічного напрямку Харківщини, Дніпропетровщини та АР Крим у період 1990 - 1994 рр. З метою підвищення ефективності діагностики сальмонельозу запропоновано використання цитратно-сольового середовища для нагромадження сальмонел. Завдяки застосуванню препаратів хлоргексидінбіглюконату та декаметоксину на підставі даних вивчення іх протимікробної дії in vitro та за умов промислового виробника удосконалено профілактично-лікувальні заходи щодо боротьби з сальмонельозом птиці, що сприяє збереженню молодняка, підвищенню приросту живої маси та зменшенню сальмонелоносійства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.1-7 + П841.927 +
Шифр НБУВ: РА341226

Рубрики:

      
2.

Позмогова С.А. 
Вивчення протеїногенних культур мікобактерій та розробка технології виготовлення туберкуліну (ППД) для птиці: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / С.А. Позмогова ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Проаналізовано епізоотичну ситуацію щодо захворюваності птиці на туберкульоз та виділення культур мікобактерій пташиного виду з патологічного матеріалу від сільскогосподарських тварин та птиці за період 1976 - 1992 рр. Досліджено культурально-морфологічні, біохімічні та біологічні властивості даних культур мікобактерій пташиного виду. Відібрано штам з високими протеїногенними властивостями. Розроблено синтетичне живильне середовище для адаптації та виробничого культивування M.avium, запропоновано спосіб висіву протеїногенного штаму за біофабричних умов. Встановлено технологічні параметри одержання туберкуліну з культурального фільтрату, що дозволило збільшити вихід препарату та зменшити його собівартість. Розроблено технологічну схему виготовлення туберкуліну очищеного (ППД) для птиці у стандартному розчині та вивчено його властивості (стерильність, нешкідливість, специфічність, активність та сенсибілізувальні властивості) у дослідах на морських свинках, здоровій та хворій туберкульозом птиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16 + П873.216-961-6
Шифр НБУВ: РА331034

Рубрики:

      
3.

Микитин О.О. 
Властивості IMycobacterium tuberculosis, Mycobacterium bovis, Mycobacterium avium/I, виділених трансоваріально від курей: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.О. Микитин ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Показано, що мікобактерії туберкульозу людського, бичачого та пташиного видів зумовлюють різний ступінь інфікованості яєць курей. Одержано дані щодо основних властивостей Mycobacterium tuberculosis, Mycobacterium bovis, Mycobacterium avium, трансоваріально виділених від курей, значною мірою доповнюють та поглиблюють сучасні уявлення про біологічні особливості цих видів збудника туберкульозу. На підставі результатів досліджень розроблено методичні рекомендації для практичної ветеринарної медицини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16 +
Шифр НБУВ: РА324391

Рубрики:

      
4.

Калашник О.М. 
Вплив сибіркового антигену на імунну систему молодняка великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.М. Калашник ; УААН. Ін-т експерим. і клін. вет. медицини. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Проведено епізоотологічний аналіз розповсюдження сибірки серед сільськогосподарських тварин в Україні за перід 1996 - 2000 рр. Вивчено імуногенні властивості вітчизняної вакцини проти сибірки зі штаму K-79Z, а також вплив даної вакцини на імунну систему двомісячних телят залежно від дози та способу введення. Досліджено стан імунної реактивності телят, щеплених протисибірковими вакцинами з штамів "55 - ВНИИВВиМ" і "СБ". Надано пропозиції щодо удосконалення заходів імунопрофілактики захворювання великої рогатої худоби в стаціонарно неблагополучних щодо сибірки пунктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.211-911 + П841.4 + П841.924.11
Шифр НБУВ: РА320272 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бойко П.К. 
Епізоотичний процес та специфічна профілактика емфізематозного карбункулу великої рогатої худоби: автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.03 / П.К. Бойко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 44 с. — укp.

Проведено оцінювання просторової та часової динаміки напруженості епізоотичної ситуації щодо емфізематозного карбункулу (ЕК) у світі та в Україні. Встановлено, що збудник інфекції має панзоотичне розповсюдження у світі, а сама інфекція характеризується спорадичністю, ензоотичністю та нерівномірним проявом на території п'яти континентів світу. Особливістю його геграфічного поширення в Україні є зональність, яка належна до природних лучних ландшафтів, розташованих в басейнах розливу річок або на територіях з поверхневим заляганням водоносних горизонтів. Встановлено можливість спор збудника інфекції вегетувати у травному тракті, долати бар'єр слизових оболонок, вибірково осідати в деяких органах і тканинах і через певний час елімінувати з них через фазу вегетації, що спричиняє стан імунізуючої субінфекції.Встановлено факультативний тип паразитизму Cl. Chauvoei, вивчено закономірності функціонування епізоотичного процесу ЕК, визначено активність його ланок. Визначено, що джерелом збудника інфекції є хворі тварини, трупи та грунт, головними факторами його передачі - корми, вода, грунт. Найсприятливішою до інфекції є велика рогата худоба у віці 0,5 - 2 роки. Встановлено чинники, які обумовлюють саморегуляцію епізоотичного процесу ЕК. Сконструйовано, до- та клінічно випробувано інактивовану вакцину проти ЕК великої рогатої худоби та овець - емкарвак (на основі вітчизняного штаму Л-7), яка забезпечує імунітет протягом 9-ти місяців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.7-8 + П841.925.7-2 +
Шифр НБУВ: РА366932

Рубрики:

      
6.

Мазур В. М. 
Епізоотологічне значення та біологічні властивості мікобактерій, виділенних від ондатр: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / В. М. Мазур ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Встановлено носійство ондатрами внутрішніх водойм України патогенних мікобактерій та вивчено їх біологічні, культурально-морфологічні, тинкторіальні та молекулярно-генетичні властивості. Встановлено, що мікобактерії, виділені від ондатр; високовірулентні та високопатогенні для морських свинок, кролів і курей, а також здатні викликати інфекційний процес у білих щурів, мають тинкторіальні та морфологічні характеристики, наближені до M. bovis і M. tuberculosis, проявляють ознаки росту після першого посіву на щільне яєчне середовище за температури 22, 37 і 45 С на 37-, 28- і 29-ту доби відповідно, а також прискорюють ріст, змінюють деякі морфологічні та культуральні властивості за послідовного пасажування через організм морської свинки та кроля та проявляють стабільність первинних властивостей за пасажування через системи організмів морська свинкаЦморська свинка та морська свинкаЦкурка, посилюють ознаки патогенності до третього пасажу (період досліду) через організм морських свинок, викликають у тварин утворення виразок зі значними некрозами тканин на місці введення мікобактерій, зумовлюють розвиток шкірної, генералізованої та септичної форми туберкульозного процесу, змінюють вміст вільних жирних кислот після пасажування: через організм морських свинок підвищується вміст арахінової, нонадеканової, тетракозанової, ліноленової та знижується Ц тридеканової, генейкозанової, міристинової, лінолевої кислот; через систему організмів морська свинкаЦкріль підвищується вміст арахінової, генейкозанової, бегенової, трикозанової, тетракозанової та знижується - міристинової, тридеканової, лінолевої, маргаринової, пентадеканової кислот, не можуть бути ідентифіковані щодо належності до виду за показниками біопроби у зв'язку з високою патогенністю для лабораторних тварин (морських свинок, кролів і курей), за показниками полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) належать до виду M. bovis.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-911 + П841.924.16
Шифр НБУВ: РА381901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Яворська 
Мікобактерії туберкульозу в сучасних умовах: бактеріологія та імунологія: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Галина Василівна Яворська ; НАН України; Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16
Шифр НБУВ: РА320575

Рубрики:

      
8.

Кассіч В.Ю. 
Мінливість мікобактерій, епізоотологічний моніторинг, заходи і засоби боротьби з туберкульозом тварин в умовах радіаційного впливу: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.03 / В.Ю. Кассіч ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 42 с. — укp.

Вивчено мінливість мікобактерій і епізоотичної ситуації з туберкульозу великої рогатої худоби (ВРХ) за умов впливу іонізуючої радіації, розроблено нові й вдосконалено існуючі засоби та способи діагностики туберкульозу тварин. Визначено, що вплив різних доз іонізуючих променів має стимулюючу, пригнічуючу та стерилізуючу (бактерицидну) дію на мікобактерії. Показано, що стимулюючі дози гамма-опромінювання (0,00645 - 0,0645 Кл/кг) сприяють прискоренню росту на живильних середовищах референтних штамів і польових ізолятів збудників туберкульозу й атипових мікобактерій. Установлено, що механізм стимулюючої дії малих доз гамма-випромінювання обумовлений прискоренням метаболізму ліпідів у мембранах мікобактерій у процесі перекисного окиснення ліпідів. Стимулюючу дію опромінення використано для прискорення бактеріологічної діагностики туберкульозу, а стерилізуючу - для удосконалення способу девіталізації мікобактерій. Визначено особливості гісто-морфологічних проявів туберкульозу тварин за умов радіаційного впливу. Розроблено способи прискорення біологічного дослідження на туберкульоз та диференціації псевдоалергічних туберкулінових реакцій з використанням імуносупресорної та аутосенсибілізуючої дії іонізуючої радіації на організм хворих на туберкульоз тварин. Вивчено епізоотичну ситуацію з туберкульозу ВРХ, що утримується на забруднених радіонуклідами територіях України та розроблено методичні рекомендації "Вплив іонізуючого випромінювання на стан епізоотичної ситуації по туберкульозу великої рогатої худоби в господарствах України". Установлено, що на радіактивно забруднених внаслідок Чорнобильської аварії територіях України реалізація заходів, передбачених існуючими нормативними документами, забезпечує діагностику, профілактику та ліквідацію у господарствах туберкульозу худоби. Удосконалено існуючі та розроблено нові заходи і засоби діагностики туберкульозу тварин. Запропоновано технологію виготовлення та методи контролю сухого живильного середовища для культивування мікобактерій. Розроблено новий склад середовища, використання якого дає змогу прискорити бактеріологічне дослідження на туберкульоз. Наведено комплекс активних і специфічних засобів алергічної діагностики дослідженої хвороби ссавців: "Туберкулін очищений (ППД) для ссавців у стандартному розчині", ТУУ 24.400497087.645-2001; "Алерген сухий очищений з атипових мікобактерій (ААМ)", ТУУ 24.4-00497087-697-2003; "Розчинник мікобактеріальних алергенів", ТУУ 24.4.00497087-698-2003.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16 + П873.216-7 +
Шифр НБУВ: РА333495

Рубрики:

      
9.

Меліхов С.В. 
Мінливість, родова і видова антигенність Brucella ovis та серологічна діагностика бруцелаовісної і хламідійної інфекцій при змішаному перебігу: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / С.В. Меліхов ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Наведено результати дослідження мінливості культурально-морфологічних та антигенних властивостей штамів B.ovis, родової та видової антигенності збудника інфекційного епідидиміту (ІЕ) баранів. Серед культур B.ovis визначено штами з високою активністю родових і видових R-антигенів. Визначено додаткові ознаки у разі селекції штамів. Розроблено способи одержання видової бруцелаовісної та родової бруцельозної R-сироваток з застосуванням штамів B.ovis. Запропоновано та впроваджено до практики "Набір компонентів для серологічної диференціації культур бруцел". Проведено серологічний моніторинг п'яти вівцегосподарств щодо бруцелаовісної та хламідійної інфекції. Виявлено тенденцію залежності виходу ягнят від рівня серопозитивності тварин. Визначено роль баранів-плідників репродуктивного віку у розповсюдженні збудників бруцелаовісної та хламідійної інфекції та підтриманні епізоотичного процесу. Досліджено серологічний статус тварин за умов змішаного перебігу ІЕ баранів і хламідіозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.331.93-6 + П873.235-931-6 + П841.924.29-24
Шифр НБУВ: РА326522

Рубрики:

      
10.

Кулішенко О.М. 
Оцінка бактеріологічних методів діагностики туберкульозу: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / О.М. Кулішенко ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2010. — 15 с. — укp.

Досліджено тинкторіальні, культуральні, морфологічні, біохімічні та біологічні властивості виділених 12-ти культур мікробактерій. Розкрито вплив гідрогумату на інтенсивність розмноження різних видів мікробактерій і запропоновано удосконалене середовище для культивування з 0,125 % розчином гідрогумату, на яке одержано патент на корисну модель 28293. Проведено вивчення ефективності застосування удосконаленого середовища з гідрогуматом за дослідження проб біологічного матеріалу у порівнянні з середовищем Мордовського та сухим живильним середовищем для культивування мікробактерій ДП "Ветеринарна медицина" Харкова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16-2 + П873.216-6
Шифр НБУВ: РА372017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Зоценко Л.В. 
Розповсюдження серед великої рогатої худоби і свиней шиготоксинпродукуючих ешерихій та вивчення їх біологічних властивостей: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Л.В. Зоценко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

За результатами досліджень визначено ступінь поширення шиготоксинпродукуючих ешерихій серед великої рогатої худоби, свиней, птиці, оцінено їх антигенну структуру та спектр домінуючих сероварів. У виділених штамів вивчено чинники патогенності та встановлено ознаки належності до групи ентерогеморагічних ешерихій - збудників геморагічного коліту, гемолітичного уремічного синдрому й тромбоцитопенічного акроангіотромбозу. Встановлено етіологічну роль STEC у розвитку захворювань телят та поросят, які супроводжуються діареєю, та визначено їх антигенну структуру. З використанням сучасних діагностичних методів одержано об'єктивну інформацію щодо чинників патогенності виділених штамів. Проведено скринінг штаму O157:H7.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.29-2 +
Шифр НБУВ: РА324534

Рубрики:

      
12.

Завірюха Г.А. 
Розробка нової технології виготовлення антигену сибіркового стандартного: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Г.А. Завірюха ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено розповсюдження та особливості перебігу сибірки в Україні у період 1991 - 2000 рр. Проведено аналіз результатів досліджень щодо сибірки. Для виготовлення антигену використано стерильний фільтрат культурної рідини вакцинного штаму Bac. anthracis K-79Z з відповідним титром сибіркового білку - екзотоксином. Представлено порівняльну оцінку антигенів, виготовлених за різними технологіями, з окремих видів мікробів роду Bacillus. Розроблено та затверджено нормативну документацію на виготовлення та контроль якості антигену сибіркового стандартного (АСС). Дана технологія екологічно безпечна, економічна, енергоощадна та не шкідлива для здоров'я людей. Освоєно виробництво АСС за новою технологією. Впроваджено даний діагностикум в роботу діагностичних лабораторій ветеринарної медицини України. Застосування антигену дало можливість звільнити державу від закупівлі подібного за кордоном та щороку заощаджувати валютні кошти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.11 + П821.219.211
Шифр НБУВ: РА321601

Рубрики:

      
13.

Головачова Н.О. 
Роль Yersinia enterocolitica в шлунково-кишковій та респіраторній патології свиней: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Н.О. Головачова ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клін. вет. медицини". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

За допомогою комплексу епізоотологічних, бактеріологічних і серологічних досліджень виявлено поширення ієрсиніозної інфекції на Луганщині та Донеччині у свинарських господарствах різного типу утримання серед усіх вікових груп, зареєстровано та вивчено гострі спалахи даної патології. Вперше в Україні розроблено комплексну схему лікування та профілактики ієрсиніозної інфекції свиней з урахуванням антибіотикорезистентності виділених збудників, з застосуванням цеолітів і пробіотиків. Апробовано схему гіперімунізації кролів з метою вивчення впливу цеолітів на імуногенні властивості організму тварин. З'ясовано, що всі штами ієрсиній не виявляли антагоністичних властивостей до Escherichasa coli, Salmonella choleraesuis, Streptococcus pyogenes, Staphylococcus aureus і відзначаються взаємним антагонізмом до Pseudomonas aeruginosa. Встановлено, що серологічна діагностика у разі ієрсиніозної інфекції досить специфічна й ефективна. Розроблено й апробовано ефективні схеми лікування та профілактики ієрсиніозної інфекції свиней. Доведено, що найбільш ефективною є схема лікування, яка включає антибактеріальні препарати, до яких був чутливий ізольований у даному господарстві збудник ієрсиніозної інфекції, а також цеоліти та препарат "Байкал ЕМ-1".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 ієрсиніози-925 + П841.92 ієрсинії +
Шифр НБУВ: РА358700

Рубрики:

      
14.

Кравченко Н.О. 
Трансоваріальна передача мікробактерій різних видів, адаптованих до організму курей: Автореф. дис. канд. вет. наук: 16.00.03 / Н.О. Кравченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено питання трансоваріальної передачі адаптованих до організму курей мікобактерій теберкульозу людського й бичачого видів та збереження стабільності набутих ними ознак в організмі невластивого хазяїна. Встановлено, що восьмиразово пасажовані в організмі курей культури M. tuberculosis (штам 1848) та M. bovis (штам 8) поряд з набутими властивостями, характерними для збудника туберкульозу птахів, виявляють ряд ознак, характерних для M. tuberculosis та M. bovis. Експериментально доведено, що під час адаптації до організму курей мікобактерії туберкульозу людського й бичачого видів зумовлюють інфікованість яєць, а під час інкубації таких яєць - високий відсоток загибелі ембріонів. Встановлено, що під час наступного попадання в організм курей адаптовані до їх організму мікобактерії туберкульозу людського й бичачого видів виявляють тенденцію до подальшої мінливості властивостей у напрямку збудника туберкульозу пташиного виду, у тому числі і за умов трансоваріального виділення. Показано, що при виділенні з яйцем адаптовані до організму курей M. tuberculosis (штам 1848) та M. bovis (штам 8) є патогенними як для курей, так і для кролів та морських свинок. Доведено, що під час неодноразового послідовного введення в організм морських свинок адаптовані до організму курей M. tuberculosis (штам 1848) та M. bovis (штам 8) відновлюють властивості, характерні для типових представників цих видів мікобактерій туберкульозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16 + П841.924.16 + П841.924.16
Шифр НБУВ: РА328033

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського