Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (158)Книжкові видання та компакт-диски (148)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.361$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Драгуть С.С. 
Біологічні властивості збудника, удосконалення діагностики та лікувально-профілактичних засобів при сальмонельозі птиці: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / С.С. Драгуть ; УААН. Ін-т експерим. і клін. вет. медицини. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Наведено дані досліджень і здійснено аналіз щодо циркулювання сальмонел серед птиці різного віку на птахофабриках різного технологічного напрямку Харківщини, Дніпропетровщини та АР Крим у період 1990 - 1994 рр. З метою підвищення ефективності діагностики сальмонельозу запропоновано використання цитратно-сольового середовища для нагромадження сальмонел. Завдяки застосуванню препаратів хлоргексидінбіглюконату та декаметоксину на підставі даних вивчення іх протимікробної дії in vitro та за умов промислового виробника удосконалено профілактично-лікувальні заходи щодо боротьби з сальмонельозом птиці, що сприяє збереженню молодняка, підвищенню приросту живої маси та зменшенню сальмонелоносійства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.1-7 + П841.927 +
Шифр НБУВ: РА341226

Рубрики:

      
2.

Долбаносова Р. В. 
Ветеринарно-санітарні заходи щодо профілактики бактеріальних хвороб страусів: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / Р. В. Долбаносова ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати моніторингу умовно-патогенної мікрофлори господарств з вирощування африканського страуса у різних регіонах України. Із інкубаторів, брудерів, приміщень для утримання, патологічного матеріалу від ембріонів-задохликів і трупів страусів виділено подібну за видовим складом умовно-патогенну мікрофлору. Відносний видовий вміст мікрофлори виробничих приміщень залежить від їх технологічного спрямування та віку страусів, які в них утримуються. Встановлено, що умовно-патогенна мікрофлора стійка до антибіотиків ампіциліну, оксациліну, цефазоліну, канаміцину, неоміцину, стрептоміцину, еритроміцину, поліміксину та чутлива до сульфаніламідів, тетрациклінів, нітрофуранів, байтрилу, левоміцетину, цефапіразону, цефатоксину. За визначення бактерицидної активності до ізольованої від страусів умовно-патогенної мікрофлори встановлено більш сильну дію пребіотика біо-мос у порівнянні з пробіотиком біофлор. Згодовування з кормом пребіотику біо-мос і пробіотику біофлор забезпечує зменшення витрат корму, збільшення добових приростів живої маси та збереженості страусят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361-8
Шифр НБУВ: РА378096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сімонов М.Р. 
Вікові особливості формування імунітету проти хвороби Гамборо і антиоксидантного статусу та методи їх корекції у курей кросу ISA BROWN: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.04 / М.Р. Сімонов ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Теоретично визначено й експериментально підтверджено показники імунологічного й антиоксидантного статусу курчат кросу ISA BROWN та запропоновано нові підходи щодо їх корекції. Одержано нові дані про вікові особливості імунітету, інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів та функціональну активність антиоксидантної системи у курей кросу ISA BROWN. Встановлено, що у сироватці крові курчат титр специфічних антитіл проти хвороби Гамборо знижується з 1-ї по 25-ту добу життя та зростає після проведених вакцинацій. Виявлено, що з тижневого віку формується сильна позитивна кореляційна залежність між вмістом гамма-глобулінової фракції сироватки крові та титром специфічних антитіл (r = +0,7 - +0,9). Встановлено, що з віком у курчат відбувається заміщення низькомолекулярних білків сироватки крові на високомолекулярні. Вперше визначено вплив препаратів "Вірон" та "Ізатізон" на імунологічні, біохімічні й антиоксидантні показники крові курчат кросу ISA BROWN. Показано, що дані препарати підвищують титр антитіл проти хвороби Гамборо, сприяють покращенню білкового обміну, активності антиоксидантної системи та знижують вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів. У курчат дослідних груп виявлено більш інтенсивний перебіг процесів обміну речовин, покращення резистентності та стану антиоксидантного захисту, що сприяє зростанню маси тіла (на 18 %) та збереженості птиці (на 3,5 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.9-35 +
Шифр НБУВ: РА349162

Рубрики:

      
4.

Шабельник 
Вплив різних методів інактивації токсинів сальмонел на продукцію цитокінів і циклічних нуклеотидів моноцитами, нейтрофілами та ентероцитами in vitro: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / Олег Іванович Шабельник ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2005. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.927.2 + П873.361.1
Шифр НБУВ: РА339067

Рубрики:

      
5.

Буєраков Ю.О. 
Вплив стану печінки і ступеня урикемії на напруженість поствакцинального імунітету в курей: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / Ю.О. Буєраков ; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено можливий вплив стану печінки курей та ступеня урикемії на напруженість імунітету після їх вакцинації. Запропоновано способи корекції функцій печінки за допомогою різних гепатозахисних препаратів. Проведено експериментальні дослідження на курчатах кросу Хайсекс білий віком від 20-ти до 111-ти діб. Установлено вікову динаміку певних біохімічних показників сироватки крові курчат цього кросу. Вивчено взаємозв'язок між показниками, що характеризують стан печінки та ступінь урикемії, та напруженістю імунітету до ньюкаслської хвороби. У курчат з вищим рівнем антитіл у крові вірогідно менші активність АсАТ і АлАТ та вміст сечової кислоти. Зроблено висновок, що за наявності патології печінки відбувається зниження захисних функцій організму. Позитивну дію на функцію печінки, ступінь урикемії і напруженість імунітету спричиняють препарати ровімікс E 50, силібор, ліпамід, насіння розторопші плямистої та комплексний гепатозахисний препарат, складовими якого є насіння розторопші плямистої - 1 г, ровімікс E 50 - 60 мг, ліпамід - 25 мг (з розрахунку на 1 кг комбікорму). Визначено, що економічна ефективність застосування препарату за профілактичного курсу становить 0,1 грн з розрахунку на одне курча або 2,67 грн на одну гривню витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.325 + П836.73 + П873.361.8-3 +
Шифр НБУВ: РА360636

Рубрики:

      
6.

Музика Д.В. 
Епізоотологічний моніторинг вірусних хвороб у диких птахів в Україні: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Д.В. Музика ; УААН; Ін-т експерим.і клініч. вет. медицини. — Х., 2006. — 20 с. — (). — укp.

Проаналізовано епізоотичну ситуацію щодо вірусних хвороб у диких птахів України. Розглянуто методи діагностики інфекційних хвороб. Проведено імунологічні та вірусологічні дослідження. Доведено інфікованість диких мігруючих водоплавних птахів 4-х видів, синатропних птахів 9-ти видів, 11-ти фонових видів Сходу та Півдня України, які не пов'язані з сільськогосподарською птицею, збудниками ньюкаслської хвороби, грипу, синдрому зниження несучості-76, вірусного гепатиту каченят, інфекційного бронхіту курей, інфекційного ларинготрахеїту, хвороби Гамборо, вірусного ентериту гусей. Викладено методику виготовлення та використання в імунологічних реакціях екстрактів жовтків яєць диких птахів. Розроблено програму постійного епізоотологічного моніторингу диких птахів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361-1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шутченко П.О. 
Імуногістохімічна діагностика та оцінка клітинного імунітету при сальмонельозі курей: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / П.О. Шутченко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клін. вет. медицини". — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено сучасні методи імуногістохімії, що застосовуються для вивчення імунного стану курей після інфікування та щеплення атенуйованою вакциною проти сальмонельозу, обгрунтовано шляхи поліпшення методів діагностики захворювання. Проведено імуногістохімічне вивчення субпопуляцій (кластерів) T- та B-лімфоцитів і макрофагів: CD3, CD4, CD8, TcR1, TcR2, CVI, IgM, IgG та IgA, визначено участь даних клітин у формуванні імунної відповіді. Визначено особливості формування імунітету у разі зараження курчат Salmonella enteritidis та щепленні протисальмонельозною вакциною. Розроблено новий імуногістохімічний метод діагностики сальмонельозу курей, який дозволяє виявляти специфічний сальмонельозний антиген у тканинах і органах хворої на сальмонельоз птиці та сальмонелоносіїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.1-35 +
Шифр НБУВ: РА353846

Рубрики:

      
8.

Грінченко Д.М. 
Імуностимуляція курчат екстрактом лімфоїдним птахів-реконвалесцентів при щепленні проти ньюкаслської хвороби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Д.М. Грінченко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію виготовлення й одержано новий імуностимулювальний екстракт лімфоїдний птахів-реконвалесцентів (ЕЛПР), який є фізіологічним імуностимулятором. Детально описано та відображено схеми застосування ЕЛПР. Вивчено імуностимулювальні властивості ЕЛПР. Установлено підвищення імунного статусу птахів і посилення імунної відповіді у разі вакцинації проти ньюкаслської хвороби. Визначено оптимальне дозування, а також оптимальні терміни застосування ЕЛПР стосовно часу вакцинації проти зазначеної хвороби. Проведено порівняльне вивчення різних способів його застосування за умов ентерального, внутрішньом'язового та інтраперитонального використання. Перевагу надано ентеральному методу введення. Проведено науково-виробниче випробування препарату лімфоїдної тканини, з'ясовано його вплив на захворюваність, збереження та продуктивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.8-8 +
Шифр НБУВ: РА350153

Рубрики:

      
9.

Келеберда М.І. 
Корекція імунітету похідними імідазолу при вакцинації птиці проти інфекційної бурсальної та н'юкаслської хвороб: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / М.І. Келеберда ; УААН. Ін-т експерим. і клін. вет. медицини. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу похідних імідазолонового ряду: левапізолону та його аналога ФІАНТ-2 на стан імунітету курчат у процесі щеплення їх вакцинами з імуносупресивною дією. На підставі дослідів зі застосуванням комплексу серологічних, гістоморфометричних і біохімічних досліджень розроблено й обгрунтовано нові схеми стимуляції імунітету під час вакцинації птиці проти інфекційної бурсальної та н'юкаслської хвороби. Встановлено, що левамізол (у дозі 2,5 - 4 мг/кг) та ФІАНТ-2 (у дозі 1 мг/кг) під час щеплення проти даних хвороб чинить імуностимульовану дію на стан гуморального імунітету та посилює продукцію лімфоїдних клітин бластів і пламацитів в імунокомпетентних органах, що проявляється активацією морфофункціонального стану відповідних гермінативних зон і збільшенням розмірів лімфоїдних структур. Експериментально доведено доцільність застосування імуностимуляторів з введенням їх через проміжки часу різної тривалості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.8-7 + П873.361.9-8 +
Шифр НБУВ: РА328583

Рубрики:

      
10.

Зандарян С.Ю. 
Молекулярно-біологічні властивості штамів вірусу ньюкаслської хвороби, виділених в Україні, та удосконалення діагностики: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / С.Ю. Зандарян ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 2006. — 22 с. — укp.

Проаналізовано епізоотологічні дані щодо ньюкаслської хвороби (НХ) - висококонтагіозного інфекційного захворювання сільськогосподарської, синантропної та дикої птиці з ураженням центральної нервової системи, органів дихання і кишкового тракту - у різних регіонах України. Визначено нуклеотидні послідовності ділянки гену F0 ізолятів вірусу даної хвороби, виділених від птиці на території країни, диференційовано генетичні групи штамів вірусу НХ, створено банк даних нуклеотидних та відповідних амінокислотних послідовностей варіабельної ділянки гену F0 вірусу НХ. Досліджено індекси інтрацеребральної та внутрішньовенної патогенності ізолятів зазначеного вірусу та середнього часу загибелі курячих ембріонів, інфікованих ізолятами вірусу НХ, доведено їх загальне походження з ізолятами, що циркулювали в Росії та в Приморському краї, а також у Південно-Східній Азії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.8-6 + П873.361.8-6 + П873.361.8-6
Шифр НБУВ: РА343028

Рубрики:

      
11.

Ігнатов М.М. 
Наукове обгрунтування вакцинопрофілактики інфекційного бронхіту курей: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / М.М. Ігнатов ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

У результаті проведення серологічного моніторингу інфекційного бронхіту (ІБ) курей упродовж 1999 - 2000 рр. встановлено нестабільну епізоотичну ситуацію у птахогосподарствах Луганщини. На підставі даних сероконтролю птиці щодо інших збудників виявлено наявність високого рівня антитіл до аденовірусу та реовірусу у птахогосподарствах, що не проводять імунізацію птиці проти даних інфекцій. Доведено, що наявність антитіл свідчить про циркуляцію епізоотичних штамів рео- та аденовірусу серед птиці. Зазначено, що ізольовано віруси ІБ курей, які за даними електрофореграми відрізняються від вакцинного штаму Н-120. Вивчено біологічні властивості вірусу ЛІ-1 (епізоотичний штам) у порівнянні із штамом Н-120. Доведено імунодепресивну дію на організм птиці вакцинових штамів вірусу ІБ, хвороб Марека та Ньюкасла за одночасної імунізації курчат в однодобовому віці. Визначено особливості впливу материнських антитіл в одноденних курчат на динаміку сероконверсії антитіл щодо вірусу ІБ після імунізації спрей-методом. Для стабілізації епізоотичної ситуації щодо даного вірусу запропоновано інструкцію щодо профілактики ІБ курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.6-35 + П873.361.6-8 +
Шифр НБУВ: РА323825

Рубрики:

      
12.

Наливайко Л.І. 
Нейсеріоз сільськогосподарської птиці (епізоотологічний моніторинг, діагностика та заходи профілактики): автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.03 / Л.І. Наливайко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клін. вет. медицини". — Х., 2007. — 41 с. — укp.

Досліджено особливості виникнення та поширення такого маловідомого інфекційного захворювання, як нейсеріоз серед сільськогосподарської птиці (індиків, курей, качок). Наведено дані епізоотологічного моніторингу щодо нейсеріозу у птахівничих господарствах України. Встановлено, що захворювання поширене серед батьківських і промислових стад індиків, курей і качок у східних, північних і центральних регіонах країни, виявлено значні економічні збитки внаслідок вимушеного забракування дорослого поголів'я, низької заплідненості яєць та виводу молодняку. Від клінічно хворої птиці вперше ізольовано й ідентифіковано збудника захворювання, яким є мікроорганізм роду Neisseria. Вивчено його культурально-морфологічні, біохімічні та біологічні властивості, відповідно до яких ізольовано культури від індиків, курей і качок, які об'єднано у 5 штамів, депонованих до музею Державного науково-контрольного інституту біотехнології та штамів мікроорганізмів (Київ). Розроблено методи лабораторної діагностики захворювання й еритроцитарний діагностикум для реакції непрямої гемаглютинації у разі нейсеріозу птиці, за допомогою якого встановлено хронічну та латентну персистенцію. Виявлено, що збудник нейросеріозу передається статевим шляхом, через сперму та трансоваріально. Встановлено чутливість культур нейсерій до медикаментозних препаратів. Розроблено нормативну документацію на еритроцитарний діагностикум і лікувально-профілактичні засоби, які необхідно використовувати у разі виникнення нейсеріозу, здійснено їх практичне впровадження у птахогосподарствах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.9 нейсеріоз +
Шифр НБУВ: РА352854

Рубрики:

      
13.

Пономаренко Д.О. 
Особливості мікоплазменно-вірусної інфекції курей в птахогосподарствах південно-східного регіону України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Д.О. Пономаренко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено епізоотичну ситуацію стосовно респіраторного мікоплазмозу в курчат, а також асоційований перебіг цієї інфекції з вірусом інфекційного бронхіту курей та іншими супутніми вірусними і бактеріальними збудниками у дорослої птиці птахогосподарств південно-східного регіону України. За експериментальних і виробничих умов доведено негативний вплив мікоплазми на формування поствакцинального імунітету щодо інфекційного бронхіту курей. Установлено зміни імунологічних і гематологічних показників крові птиці різного напрямку продуктивності за умов циркуляції у стаді респіраторного мікоплазмозу та вірусу інфекційного бронхіту. Визначено рівень гістоморфологічних змін імунокомпетентних органів за умов зараження респіраторним мікоплазмозом й інфекційним бронхітом курей моно та в асоціації. На підставі серологічного й імунологічного моніторингу, а також експериментального вивчення гістоструктури імунокомпетентних органів зроблено обгрунтовані пропозиції щодо визначення стану імунної системи організму птиці для оптимізації діагностування асоційованого перебігу респіраторного мікоплазмозу та інфекційного бронхіту курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.6 +
Шифр НБУВ: РА348488

Рубрики:

      
14.

Петров Р.В. 
Особливості перебігу ешерихіозу птиці на фоні зеараленонтоксикозу: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Р.В. Петров ; УААН. Ін-т експерим. і клін. вет. медицини. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено патогенез, клінічні ознаки, а також розроблено засоби профілактики перебігу ешерихіозу на фоні зеараленонтоксикозу у птиці. Проведено ретроспективний аналіз частоти виділення ешерихій в птахогосподарствах Сумщини, Харківщини, Чернігівщини, Київщини, що є неблагополучні стосовно зеараленонтоксикозу. Показано взаємодію токсинів ешерихій і зеараленону in vivo, їх вплив на живу масу, збереженість, несучість і репродуктивні якості птиці. Визначено негативний вплив перебігу ешихіозу на фоні зеараленонтоксикозу на якість і біологічну цінність м'яса птиці. З'ясовано негативний вплив на ссавців за умов вживання такої продукції в їжу. Розроблено та науково обгрунтовано за результатами економічної оцінки комплекс заходів щодо профілактики перебігу ешерихіозу на фоні зеараленонтоксикозу. Відзначено, що застосування комплексу препаратів "Мікосорб", а також "Кормотокс" і "Біо-Мос" є ефективним для профілактики перебігу ешерихіозу на фоні зеараленонтоксикозу в птахогосподарствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.97-5 + П873.361.97-5
Шифр НБУВ: РА341225

Рубрики:

      
15.

Пащенко О.О. 
Рео- та аденовірусна інфекції і їх вплив на ефективнісь вакцинопрофілактики інфекційного бронхіту птиці: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.О. Пащенко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено імуносупресивні властивості рео- й аденовірусів птиці та визначено їх негативний вплив на формування поствакцинального імунітету до вірусу інфекційного бронхіту в курчат. Проведено серологічний моніторинг реовірусної та аденовірусної інфекцій серед сінантропної, дикої птиці у промислових птахогосподарствах та приватному секторі. Установлено низький рівнеь імунної відповіді у разі щеплення проти інфекційного бронхіту серед птиці господарств яєчного та м'ясного напрямку продуктивності під час циркуляції адено- та реовірусів. З використанням серологічних і гістологічних методів експериментальним шляхом підтверджено імуносупресивні властивості рео- та аденовірусів. За умов моноінфекції реовіруси спричинюють більш виражений імуносупресивний стан в організмі птиці у порівнянні з аденовірусами. Проте в асоціації рео- та аденовіруси посилюють імунодепресивні властивості один одного. Проведено індикацію та ідентифікацію польових ізолятів рео- та адеовірусів з використанням курячих і гусячих зародків, перещеплюваної культури клітин VERO, сприйнятливого молодняку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.6-3 +
Шифр НБУВ: РА351128

Рубрики:

      
16.

Гадзевич Д.В. 
Розробка засобів та методів діагностики інфекційної бурсальної хвороби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Д.В. Гадзевич ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

На базі проведених досліджень розроблено та впроваджено для експрес-діагностики інфекційної бурсальної хвороби (ІБХ) метод імунофлуоресценції. Визначено технологію одержання й контролю компонентів діагностичного набору. Підібрано та оптимізовано методи: накопичення, очищення та концентрування вірусу ІБХ; отримання гіперімунних сироваток; виділення імуноглобулінів з сироваток і кон'югування їх із флюорохромом. Вивчено деякі біологічні властивості вірусу ІБХ та особливості патогенезу хвороби. Визначено діагностичну цінність реакції імунофлуоресценції, проведено порівняльну оцінку її з існуючими лабораторними тестами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361-6
Шифр НБУВ: РА315294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Біла Н.В. 
Розробка методу діагностики інфекційного ларинготрахеїту та хвороби Ньюкасла за допомогою флуоресцентних зондів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Н.В. Біла ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці методу флуоресцентних зондів для діагностики інфекційного ларинготрахеїту та ньюкаслської хвороби. Досліджено накопичення вірусу інфекційного ларинготрахеїту і вірусу ньюкаслської хвороби при співкультивуванні на курячих ембріонах. Для діагностики асоційованих інфекцій у курей використано метод флуоресцентних зондів. Вперше розроблено і запропоновано спосіб використання флуоресцентного зонду ДСП-13 з метою виявлення збудників інфекційного ларинготрахеїту та ньюкаслської хвороби птиці. Отримані результати вивчення особливостей культивування вірусу інфекційного ларинготрахеїту на курячих ембріонах були використані при конструюванні живої ліофілізованої вакцини зі штаму ВНДІХП-У проти інфекційного ларинготрахеїту. Показано, що метод флуоресцентних зондів дозволяє значно прискорити індикацію збудників інфекційного ларинготрахеїту та ньюкаслської хвороби птиці у порівнянні з іншими лабораторними тестами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.2-6,022

Рубрики:

      
18.

Гарагуля Г.І. 
Серологічний моніторинг перепелів щодо вірусних інфекцій при виготовленні та використанні культур клітин: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Г.І. Гарагуля ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено серологічний моніторинг і вивчено епізоотичну ситуацію щодо вірусних інфекцій перепелів на фермах різних областей України. Встановлено взаємозв'язок між серопозитивністю перепелів і вірусоносійством, що є критерієм оцінки благополуччя щодо вірусних хвороб птиці родини курячих. За морфологічними ознаками онтогенетичного розвитку визначено оптимальний вік ембріонів перепелів, придатних для одержання первинних культур фібробластів. У порівняльному аспекті показано перевагу первинних культур з тканин ембріонів перепелів над ембріонами за чутливістю до вірусів і накопиченням їх біомаси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361-1 +
Шифр НБУВ: РА332126

Рубрики:

      
19.

Педан В.А. 
Стафілококоз перепелів (біологічні властивості збудника, діагностика та профілактика): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.А. Педан ; УААН. Ін-т експерим. і клін. вет. медицини. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено питання перебігу стафілококозу перепелів, бактеріального обсіменіння пташників, а також взаємозв'язку Staphylococcus aureus та її кількості з ензоотіями стафілококозу перепелів. Досліджено біологічні властивості Staphylococcus aureus, сприйнятливість перепелів до природного та штучного інфікування, чутливість до антибіотиків з метою використання кращих для лікування та профілактики стафілококозу перепелів. Установлено ступінь розповсюдження стафілококозу на 10-ти фермах різних областей України, відсоток кількості стафілококів у разі ензоотій хвороби, перебіг, динаміку загибелі перепелів від стафілококозу, що дозволяє вчасно діагностувати хворобу. Відзначено, що ізольований під час проведення дослідження від перепелів збудник Staphylococcus aureus мав характерні біологічні властивості для даного виду, був найчутливішим до байтрилу, левоміцетину, неоміцину та стрептоміцину. Запропоновано використання цих антибіотиків для здійснення лікувально-профілактичних заходів у разі стафілококозі перепелів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.95 +
Шифр НБУВ: РА340534

Рубрики:

      
20.

Сахацька О.І. 
Удосконалення методів діагностики та профілактики кампілобактеріозу птиці: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.І. Сахацька ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено та удосконалено методи бактеріологічної діагностики кампілобактеріозу птиці й обгрунтовано заходи профілактики даного захворювання. Вивчено епізоотичну ситуацію щодо поширення досліджуваної патології у деяких птахогосподарствах Сумської, Чернігівської, Харківської та Київської областей. Ізольовано збудників інфекції, вивчено морфологічні, культуральні, біохімічні, антигенні, біологічні властивості кампілобактерій. Встановлено чутливість C.jejuni до антибактеріальних препаратів. За результатами порівняльного вивчення рістзабезпечуючих і селективних властивостей поживних середовищ, які викорстовувалися для індикації збудника кампілобактеріозу, здійснено модифікацію поживного середовища фірми "Himedia" М 994 для кампілобактерій. На моделі експериментально відтвореної кампілобактеріозної інфекції на курчатах-бройлерах вивчено динаміку колонізації кишок кампілобактеріями, клінічні та патологоанатомічні ознаки захворювання. Розроблено заходи профілактики кампілобактеріозу птиці та здійснено їх економічну оцінку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.9 кампілобактеріоз +
Шифр НБУВ: РА339754

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського