Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (452)Книжкові видання та компакт-диски (346)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пономаренко О.В. 
Акарози собак і котів (поширення, діагностика та лікування): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.В. Пономаренко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Наведено результати вивчення поширення акарозів собак і котів у Харкові, сезонності їх перебігу, сприйнятливості тварин до них залежно від віку, породи та статі. Зареєстровано найбільш часту захворюваність серед собак на демодекоз (6,3 % від кількості обстежених тварин) і на отодектоз (4,3 %), а котів - отодектоз (5,3 %) у віці 6 - 12 місяців. Доведено, що акарозам дрібних свійських тварин властива сезонність: собаки хворіють переважно восени та взимку, рідше - навесні, а коти - восени та весною, рідше - взимку. Відзначено, що самки хворіють на акарози частіше за самців. Вивчено склад умовно-патогенної мікрофлори, яка ускладнює перебіг акарозів тварин, співвідношення виділених культур і їх чутливість до найбільш розповсюджених антибіотиків. Досліджено морфологічні та біохімічні показники крові собак, хворих на акарози. Удосконалено метод діагностики акарозів та проведено його порівняльне дослідження з загальноприйнятими. Установлено, що використання вазелінової олії та диметилсульфоксиду під час проведення діагностичних досліджень за даним методом сприяє збереженню життєздатності кліщів, більш точному визначенню їх видової належності та морфологічних особливостей. Розроблено новий лікувальний засіб "Нурицид" для боротьби з акарозами дрібних свійських тварин. Проведено лабораторні та комісійні випробування його акарицидної ефективності. Установлено ступінь бактерицидної дії зазначеного препарату на грамнегативну та грампозитивну мікрофлору залежно від строків зберігання, а також його вплив на організм кролів за умов аплікації на шкіру тварин. Доведено, що розроблений препарат за концентрації 0,5 % за діючою речовиною може використовуватись для лікування тварин, хворих на акарози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.11-953 + П873.641.11-954 +
Шифр НБУВ: РА356895

Рубрики:

      
2.

Оніщенко Н.Г. 
Анаплазмозно-бабезіозна інвазія овець в умовах Криму: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / Н.Г. Оніщенко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клін. вет. медицини". — Х., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено ефективність використання комбінацій протипротозойних препаратів з пролонгаторами для лікування змішаної форми анаплазмозно-бабезіозної інвазії овець в Криму. Розроблено метод експрес-діагностики змішаних форм кровопаразитарних інвазій за допомогою люмінесцентної мікроскопії. Досліджено профілактичні та лікувальні властивості нового протипротозойного препарату "Золг" у разі змішаного перебігу анаплазмозу та бабезіозу. Встановлено, що введення даного препарату у дозі 0,002 г/кг підшкірно або внутришньом'язово під час масового нападу кліщів-переносників захворювання запобігає розвитку бабезіозу та затримує появу в крові анаплазм на 22 доби, що обумовлює легкий характер перебігу захворювання. Виявлено, що підшкірне або внутришньом'язове введення препарату у дозі, що в п'ять разів більша за терапевтичну (10 мг/кг), не викликає клінічних ознак токсикозу та не призводить до зміни вмісту гемоглобіну, кількості еритроцитів та лейкоцитів, активності АлАт, АсАТ та лужної фосфатази. З'ясовано, що дворазове введення препарату "Золг" вівцям у дозі 10 мг/кг з інтервалом 50 діб звільняє організм від анаплазм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-931-7 + П873.611.6-931-7 +
Шифр НБУВ: РА345864

Рубрики:

      
3.

Євстаф'єва В. О. 
Асоціативні інвазії свиней в умовах Лісостепу і Степу України: автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.11 / В. О. Євстаф'єва ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 34 с. — укp.

Визначено сезонну та вікову динаміки асоціативних паразитозів свиней. Проведено порівняльний аналіз ефективності якісних і кількісних копроскопічних методів лабораторного дослідження тварин, уражених асоціативними інвазіями. Запропоновано модифіковані способи копроовоскопічної зажиттєвої діагностики паразитозів тварин. Встановлено, що розвиток патологічного процесу в організмі свиней за асоціативних інвазій супроводжується змінами біохімічних показників крові. Проведено випробування вітчизняних антигельмінтів, акарицидів та протипротозойних препаратів на тваринах, уражених асоціаціями паразитів. Встановлено їх ефективну дію на організм інвазованих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.6-925(4УКР)
Шифр НБУВ: РА372728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Стибель В.В. 
Асоціативні інвазії у свиней (епізоотологія, розробка, фармако- токсикологічне та терапевтичне обгрунтування щодо застосування бровермектин-грануляту): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.11; 16.00.04 / В.В. Стибель ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 40 с. — укp.

Наведено дані вивчення епізоотичної ситуації щодо асоціативних хвороб свиней. Визначено екстенсивність аскарозної, трикурозної, езофагостомозної, саркоптозної інвазії у господарствах різної технології ведення Західного регіону України. Досліджено взаємовідносини у системі паразит - хазяїн на морфологічному, біохімічному, імунологічному та цитогенетичному рівнях за виникнення асоціативних інвазій свиней. Установлено, що метаболіти нематод і кліщів суттєво впливають на кровотвірну функцію, імунний статус організму тварин і функціональний стан внутрішніх органів і здатні спричинювати генні мутації. Вивчено токсикодинаміку бровермектин-грануляту - новоствореного препарату з групи макроциклічних лактонів. Установлено його токсичні параметри за результатами дослідів на лабораторних тваринах. Визначено кумуляцію бровермектин-грануляту в організмі щурів. Установлено динаміку зміни величин коефіцієнтів маси внутрішніх органів, гематологічних і біохімічних показників крові у щурів за умов виконання токсикологічних досліджень препарату. Вивчено гістологічну структуру внутрішніх органів і процеси регенерації в щурів за його тривалого застосування. Установлено кінетичні характеристики діючої речовини препарату. На підставі результатів експериментальних і виробничих досліджень підтверджено високу терапевтичну ефективність бровермектин-грануляту за дози 0,2 г/кг маси тіла у разі моно- (аскарозу, езофагостомозу, трихурозу, саркоптозу) та поліінвазій свиней різних вікових груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.626-925 +
Шифр НБУВ: РА351125

Рубрики:

      
5.

Прус М.П. 
Бабезіоз собак (епізоотологія, патогенез та заходи боротьби): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.11 / М.П. Прус ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 39 с. — укp.

Викладено матеріали щодо розповсюдження бабезіозу собак в Україні. Наведено дані динаміки захворювання цих тварин протягом року та їх сприйнятливості до збудника залежно від віку, статі та породи. Проведено морфологічні та біохімічні дослідження крові собак як у випадку спонтанного, так і експериментального бабезіозу, а також дослідження сечі хворих тварин. Доведено наявність морфофункціональних змін у печінці, підшлунковій залозі, нирках. З'ясовано, що порушення мінерального обміну в організмі тварин проявляються гіпонатріє-, каліє-, магніє- хлоремією. Показано, що у хворих на бабезіоз собак в перший період гострої фази хвороби розвивається імунодефіцитний стан як клітинної, так і гуморальної ланок імунітету. Вивчено білковий обмін у хворих на бабезіоз собак, що свідчить про розвиток диспротеїнемії та фоні гіпоальбумінемії. На базі патолого-морфологічних досліджень виявлено ураження серця, печінки, підшлункової залози, нирок. Доведено, що терапевтично ефективною та безпечною для тварин дозою диміназен ацетурату є 1,75 мг/кг маси тіла в 3,5 % водному розчині. Запропоновано спосіб комплексного лікування бабезіозу собак. Розроблено методику одержання гіперімунної протибабезіозної сироватки крові та доведено, що її профілактичне застосування запобігає розвитку гострого перебігу хвороби у собак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953 +
Шифр НБУВ: РА344284

Рубрики:

      
6.

Ткачук І.Г. 
Бабезіозний увеїт собак: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / І.Г. Ткачук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено увеїт, зумовлений бабезіозом у собак. З'ясовано, що бабезіозний увеїт собак виникає у східноєвропейських вівчарок (27,8 %) і, рідко, у безпородних собак (16,7 %), найчастіше - собак після 12-місячного віку (58,8 %), вірогідно зумовленому посиленням сенсибілізації з віком. У разі слабкого прояву запалення війкового тіла виявлено міоз, світлобоязнь, сльозотечу та незначні зміни райдужки та рогівки, преципітати у передній камері ока, за тяжкого ступеня циліарного запалення має місце перикорнеальна ін'єкція судин, гіфема, сильний біль у ділянці війкового тіла, фібрин у передній камері ока, задні синехії, глаукома. Вміст у крові еритроцитів, гемоглобіну, лейкоцитів, показників лейкограми, вміст білка, його фракцій, білірубіну, АСТ і АЛТ, сечовини, креатиніну та бабезіозу, неускладненого увеїтом, ідентичні таким показникам ускладненого увеїтом бабезіозу, що доводить патогенетичну роль інших чинників у виникненні запалення війкового тіла. Відзначено, що кількість лейкоцитів, T- і B-лімфоцитів, T-хелперів, T-супресорів, показник імунорегуляторного індексу, вміст IgG, M у разі бабезіозу, ускладненого увеїтом, більші у порівнянні з цими показникамии за умов базіозу, неускладненого увеїтом, що зумовлює патогенетичну роль імунологічних порушень у виникненні запалення війкового тіла. Відзначено, що лікування бабезіозного увеїту раціональне у разі застосування на тлі базіозної терапії мідріатів (найчастіше 1 %-й розчину атропіну), нестероїдних протизапальних препаратів, зокрема, диклофенаку за дози 0,5 мг/кг маси тіла, а також тималіну (як імуномодулятора та стимулятора фагоцитозу) за дози 5 - 20 мг/ кг маси тіла тварин залежно від тяжкості перебігу запалення судинної оболонки очного яблука.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953-7 +
Шифр НБУВ: РА364431

Рубрики:

      
7.

Періг Ж.М. 
Вивчення фармакодинаміки та токсичності бровальзену і бронтелу на тлі дії нітратного навантаження: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Ж.М. Періг ; Львів. нац. акад. вет. мед.ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні вивчено фармакодинаміку та токсичність бровальзену та бронтелу у разі нітратного навантаження та встановлено ефективність їх застосування для лікування овець, хворих на фасціольоз. Проведено комплексне дослідження впливу даних антигельмінтиків на морфологічні та біохімічні показники крові та гістологічну структуру внутрішніх органів лабораторних тварин і овець. Встановлено мутагенну дію бровальзену та бронтелу за наявності нітратного навантаження. Науково обгрунтовано доцільність застосування сульфату натрію для профілактики нітратно-нітритного токсикозу в овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.6 + П873.623.2-931-7 +
Шифр НБУВ: РА333974

Рубрики:

      
8.

Пасунькіна М.О. 
Видовий склад, поширення та заходи боротьби з іксодовими кліщами овець у Криму: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / М.О. Пасунькіна ; УААН. Ін-т експерим. і клін. вет. медицини. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Уперше у трьох природно-кліматичних зонах вивчено фауну й екологію іксодових кліщів, що паразитують на вівцях у Криму. Визначено шляхи розселення інсодид і формування нових кліщових вогнищ. Виявлено процес переходу епізоотичних вогнищ у латентні і навпаки. Вивчено біолого-екологічні особливості кліща Rhipicephalus bursa - основного переносника збудників бабезіозів та анаплазмозу овець у Криму. Визначено строки активності цього кліща у природі залежно від метеорологічних показників. Уточнено певні дані епізоотології бабезіозів й анаплазмозу овець. Досліджено акарицидні властивості нових піретроїдів, які раніше не використовувались у тваринництві. Розроблено раціональну схему боротьби з іксодовими кліщами залежно від біологічних особливостей переносника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641-931-1 + Е621.151.253.3*832*804 +
Шифр НБУВ: РА341227

Рубрики:

      
9.

Нікіфорова О.В. 
Видовий склад, розповсюдження і заходи боротьби з іксодовими кліщами (Ixodidae) у Харківській області: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.В. Нікіфорова ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клін. вет. медицини". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено видовий склад і розповсюдження іксодових кліщів (Parasitiformes Ixodidae), виявлено їх хазяїв-живителів та розроблено заходи боротьби. На підставі результатів еколого-фауністичного обстеження регіону встановлено, що на території Харківщини мешкають 7 видів іксодових кліщів, з яких найбільш масовими є Ixades ricinus (74,60 %) і Dermocentor reticulatus (24,78 %). Виявлено, що дані види кліщів є носіями 6-ти збудників заразних хвороб, таких як Borrelia burgdorferi s.l., Babesia microti, Erlichia phagocytophila geno group., Bartonella spp., Rickettsia spp., Toxoplasma gondii. Уточнено строки активності Ixodes ricinus в природі. З'ясовано, що залежно від метеорологічних умов тривалість циклу розвитку кліща Ixodes ricinus становить 4 роки, рідше 3. Вивчено дію сучасних акарицидів на іксодові кліщі за лабораторних і виробничих умов і встановлено їх економічну ефективність. Удосконалено схему боротьби з кліщами, до якої включено 3 - 4 обробки на рік. Наведено рекомендації щодо підвищення ефективності заходів боротьби з іксодовими кліщами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641 + Е621.151.253.3*832*80 +
Шифр НБУВ: РА352690

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Бойко О. О. 
Вплив екологічних чинників на структуру угруповань нематод підрядів Strongylata і Rhabditata в умовах степового Придніпров'я: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / О. О. Бойко ; Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.143.121*832 + П873.626-911
Шифр НБУВ: РА369794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Павленко С.В. 
Гельмінтози собак міських популяцій: поширення, терапевтична та імунологічна оцінка комплексної терапії: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / С.В. Павленко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено умови та закономірності поширення основних кишкових гельмінтозів собак за умов м.Харкова. Експериментально обгрунтовано вибір протигельмінтозних препаратів у комбінації з імуностимуляторами та запропоновано для практичної ветеринарної медицини комплексні лікувально-профілактичні заходи боротьби з основними гельмінтозами собак міських популяцій. Розроблено комплексні заходи їх профілактики та лікування, згідно з якими є необхідним комплексне застосування ефективних антигельмінтиків, імуностимуляторів, інсектицидних та дезінвазійних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-953-7 +
Шифр НБУВ: РА332860

Рубрики:

      
12.

Бережний Д.В. 
Гельмінтофауна та гельмінтоценози диких водоплаваючих птахів Біосферного заповідника "Асканія-Нова" ім. Ф.Е.Фальц-Фейна, розробка заходів боротьби та профілактики: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.18 / Д.В. Бережний ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням вивчення гельмінтофауни та гельмінтоценозів у диких водоплаваючих птахів заповідника "Асканія-Нова" . Висвітлені показники гельмінтофауни та гельмінтоценозів, їх залежність від віку, сезону, умов помешкання та годівлі. Запропоновані науково обгрунтовані протигельмінтозні схеми боротьби та профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-981,022

Рубрики:

      
13.

Булавіна В. С. 
Гіардіоз собак (поширення, патогенез, діагностика, лікування): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.11 / В. С. Булавіна ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше в Україні вивчено поширення гіардіозу собак, екстенсивність та інтенсивність інвазії. Встановлено вікову динаміку цього протозоозу, впроваджено сучасні методи зажиттєвої діагностики гіардіозу собак за допомогою розробленого нового методу забарвлення гіардій, реакцій імуноферментного аналізу та полімеразної ланцюгової реакції. Вивчено генотипи гіардій та їх циркуляцію між організмом людини та собаки, особливості патогенної дії збудника гіардіозу на організм собак у разі їх експериментального зараження, установлено ефективність окремих схем лікування хворих на гіардіоз собак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.619-953
Шифр НБУВ: РА384772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Рула О.М. 
Гіподермоз великої рогатої худоби і розробка ефективних методів боротьби з ним в умовах лісостепової зони України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.М. Рула ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості біології підшкірних оводів, епізоотології гіподермозу великої рогатої худоби, розроблено заходи боротьби з ним у тваринницьких господарствах та приватному секторі. Під час проведення екологофауністичного обстеження у господарствах різних форм власності Харківської області встановлено, що екстенсивність інвазії та її інтенсивність в середньому становить 66,4 % і 3,9 личинки на уражену тварину. Виявлено, що на території зони лісостепу України гіподермоз великої рогатої худоби у тваринницьких господарствах і приватному секторі спричиняє лише один вид підшкірних оводів - строка (Hypoderma bovis De Geer, 1776). З'ясовано основні економічні збитки, спричинені гіподермозом великої рогатої худоби від недоотримання молока, зниження приросту та сортності шкіряної сировини, які в цілому становлять 38,92 грн. на одну тварину. На основі вивчення особливостей біології та екології розвитку підшкірних оводів встановлено строки найбільш ефективної та екологічно безпечної хіміотерапії гіподермозу великої рогатої худоби. Зазначено високоефективність використання препаратів "Біомектин - 1 %" (екстенсефективність та інтенсефективність - 100 %) та "Ектоцид" (екстенсефективність - 87,1 %, інтенсефективність - 89 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.645.1-911-7(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327272

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Башинський В. В. 
Демодекоз котів (епізоотологія, діагностика, лікування): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.11 / В. В. Башинський ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Вперше вивчено особливості клінічних проявів демодекозу котів, спричиненого збудниками різних видів. Встановлено особливості локалізації збудників, удосконалено існуючі методи діагностики з урахуванням видової належності збудників хвороби. Розроблено новий метод експрес-діагностики демодекозу котів. Виявлено зміни морфологічних і біохімічних показників крові хворих на демодекоз котів та їх зв'язок з станом організму. Ефективними лікарськими засобами у разі демодекозу котів виявилися дектомакс у комбінації з неостомазаном і цифлі-ектомін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.6-954
Шифр НБУВ: РА373954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Лук'янов 
Диктіокаульоз овець (особливості патогенезу та заходи боротьби): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / Руслан Юрійович Лук'янов ; Національний ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.626.322.1-931
Шифр НБУВ: РА366123

Рубрики:

      
17.

Небещук О.Д. 
Експериментальне обгрунтування імуноферментної діагностики трихінельозу тварин: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.Д. Небещук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Наведено дані, одержані за результатами експериментального зараження личинками Trichinella spiralis свиней, собак і коней. Визначено інтенсивність інвазії окремих груп м'язів у цих тварин. Установлено, що у коней інтенсивність інвазії масетерів і м'язів язика вища, ніж м'язів діафрагми. Вивчено динаміку утворення антитіл у тварин за експериментальної інвазії. Діагностичні титри антитіл (IgG) за допомогою ІФА виявлено у сироватці крові тварин на 2 - 4-й тиждень після зараження. Розроблено та впроваджено до практики ветеринарної модицини тест-систему діагностичну імуноферментну "Trichineliso test AB" для виявлення антитіл до Trichinela spiralis у сироватці крові свиней, коней і м'ясоїдних тварин. Розроблено модифіковану тест-систему "Trichineliso test AB" на базі дот-ІФА, яка дозволяє проводити діагностику трихінельозу без використання спеціального обладнання. Проведено моніторингові дослідження стосовно трихінельозу в Україні у 2006 р., за результатами яких виявлено трихінельозну інвазію у 0,003 % свиней, 2,17 % - у лисиць та 46,15 % - у вовків. Запропоновано фахівцям ветеринарної медицини науково обгрунтовані заходи боротьби та профілактики трихінельозу у тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.626.831-6 +
Шифр НБУВ: РА358345

      
18.

Клименко О.С. 
Епізоотологічні та екологічні аспекти боротьби з сетаріозом великої рогатої худоби в умовах центральної частини України: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.С. Клименко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено епізоотологічні й екологічні особливості сетаріозної інвазії у великої рогатої худоби за умов господарств центральної частини України. Встановлено поширення, сезонну та вікову динаміку даної патології, виявлено змішаний перебіг сетаріозу з іншими гельмінтозами у великої рогатої худоби у господарствах Полтавщини. У неблагополучних щодо сетаріозу господарствах визначено види комарів, встановлено ураженість їх мікросетаріями та виявлено вплив кліматичних факторів на активність комах та інтенсивність сетаріозної інвазії. З'ясовано, що з підвищенням артеріального тиску крові, температури тіла та частоти пульсу тварин зростає кількість мікросетарій у периферичній крові, відбувається порушення обмінних процесів і коагуляційних властивостей крові. Визначено терапевтичну ефективність антгельмінтиків у комбінації з імуномодуляторами. Вперше доведено ефективність комбінованого використання бровермектину ін'єкційного та левавету 10 % для лікування хворих на сетаріоз тварин. Визначено тривалість захисної дії неостомазану, аверсекту купочного, гвоздичної олії та АСД, фракції 3. Встановлено період пасовищного сезону та кратність обробок для ефективного захисту тварин від кровосисних комах. Розроблено методичні рекомендації для проведення профілактичних засобів щодо поширення сетаріозної інвазії у великої рогатої худоби за умов центральної частини України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.626.521-911 +
Шифр НБУВ: РА360032

      
19.

Коваленко Л.М. 
Епізоотологія дикроцеліозу жуйних тварин в Північно-східній частині України, заходи боротьби та профілактики: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.18 / Л.М. Коваленко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. ветеринар. медицини. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Доведено, що розповсюдження дикроцелюлозу жуйних тварин у північно-східній частині України залежить від природно-кліматичних зон. Ураження великої рогатої худоби гельмінтозом інтенсивніше проходить на пасовищах, де переважають основні біотипи проміжних живителів - сухопутних молюсків та додаткових - мурашок. Розповсюдження та ураження личинковими стадіями дикроцелій залежить від відстані мурашників до основних біотипів молюсків, температурних коливань зовнішнього середовища, пори року та загальної ураженості тварин дикроцеліями. З'ясовано, що застосування вермітану для лікування хворих на дикроцеліоз тварин у формі 20 %-го грануляту у дозі 15 мг/кг по ДР індивідуально у вигляді суспензії забезпечує 100 % ефективності, а груповим методом разом з кормом - 96,8 %. Встановлено, що вермітан у дозі 15 мг на кг по ДР має виражену антигельмінтну дію, до 45 діб після дегельмінтизації відзначено суттєві зміни морфологічного складу крові. Застосування 5 %-х гранул метальдегіду має ефективну дію на наземних молюсків, а 2 %-а суспензія АСД - Ф 3 обмежує доступ тварин до уражених мурашників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.623.1-911(4Укр)
Шифр НБУВ: РА313701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Антіпов А.А. 
Епізоотологія метастронгільозної інвазії в Поліській і Лісостеповій зонах України, удосконалення схем дегельмінтизації свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.18 / А.А. Антіпов ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

У поліській та лісостеповій зонах України вперше встановлено залежність динаміки рівня метастронгільозного інвазування свиней від типу господарств і сезону опоросу, уточнено видовий склад метастронгіл та їх проміжних живителів, виявлено різницю у ступені інвазування останніх залежно від місця мешкання. Розроблено, апробовано та запропоновано схеми дегельмінтизації свиней, інвазованих метастронгілами, препаратами "Кубеном", "Медаміном", "Валбазеном", "Цидектином", 1,2 %-ним "Аверсектом", "Аверсектом АС-1" та "Універмом" 0,2 %-ним. На підставі результатів вивчення динаміки гепатоспецифічних ферментів, білка та його фракцій, еритро- та лейкоцитопоезу доведено, що зміни в організмі свиней, хворих на метастронгільоз, після введення універму характеризуються відновленням системи гемопоезу, функції печінки, структури гепатоцитозів, зниженням рівня алергізації та посиленням неспецифічного захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-925-8
Шифр НБУВ: РА317677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського