Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (25)Книжкові видання та компакт-диски (32)
Пошуковий запит: (<.>U=П876.15$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Чекан О.М. 
Діагностика, прогнозування та профілактика післяродової патології у свиноматок: Автореф. дис... кадн. вет. наук: 16.00.07 / О.М. Чекан ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Установлено та вивчено параметри співпадання основних клінічних, морфологічних, метаболічних показників у свиноматок до родів, під час родів і в перші дні післяродового періоду у разі фізіологічного та патологічного перебігу пуерперального періоду. Для ранньої діагностики та прогнозування післяродової патології та ефективного застосування профілактичних заходів слід враховувати показники утерограми та вагінальних мазків-відбитків, показники ректального дослідження, біохімічних, морфологічних і гормональних показників крові та характер змін гістоструктури матки. Апробовано та доведено доцільність застосування біологічно активних препаратів - тканинного препарату "ПДЕ" та "Естрофан" з метою профілактики післяродової патології за різних схем їх введення, а також метод профілактики післяродової патології у свиноматок з заcтосуванням препарату "Кобактан", який сприяє значному зниженню кількості випадків запальних процесів органів статевої системи у пуерперальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.15-925 +
Шифр НБУВ: РА330290

Рубрики:

      
2.

Калашніков В.О. 
Етіологічна роль умовно-патогенної мікрофлори, удосконалення методів профілактики і терапії ендометритів: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.О. Калашніков ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено роль умовно-патогенної мікрофлори у виникненні післяпорогових ендометритів та показано необхідність розробки нових засобів профілактики та лікування післяродових патологій у корів. Визначено видову структуру умовно-патогенної мікрофлори, виділеної з піхви здорових і хворих на ендометрит корів. Установлено видовий склад, токсигенні, гемолітичні та патогенні властивості мікроорганізмів, виділених від корів, хворих на ендометрит. Проаналізовано й узагальнено одержані за цього дані. Установлено, що функціональні порушення органів статевої системи наявні у 77,3 % корів. Ці порушення як причина вибраковування становили 1,26 % випадків. Симптоматичні захворювання репродуктивних органів установлено у 22 % тварин, але вони зумовили вибраковування 56,5 % тварин. З'ясовано, що основною причиною вибракування тварин і великих економічних збитків тваринницьких господарств є симптоматична неплідність, а функціональні порушення статевої системи в 44,8 разів рідше призводять до вибраковування тварин. З метою профілактики післяпорогових ендометритів запропоновано здійснювати імунізацію тільних корів вакциною, виготовленою з протективних антигенів патогенних ізолятів. Створено й експериментально доведено ефективність використання нової субодиничної інактивованої вакцини для профілактики післяпорогових ендометритів у корів і лікувально-стимулювального препарату "Утеротон".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.159-911 +
Шифр НБУВ: РА355758

Рубрики:

      
3.

Желавський М.М. 
Імунобіологічні аспекти післяродового гнійно-катарального ендометриту у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / М.М. Желавський ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено імунобіологічний статус корів у разі фізіологічного перебігу післяродового періоду та в динаміці лікування ендометриту. Встановлено, що післяродовий гнійно-катаральний ендометрит корів супроводжується зменшенням вмісту Т- та В-лімфоцитів, зростанням лізоцимної активності сироватки крові, пригніченням бактерицидної активності та фагоцитозу. Проведено порівняльну оцінку різних методів лікування, а також імунобіологічний підбір біологічно активних та антибактерійних препаратів. Доведено, що під час післяродового гнійно-катарального ендометриту найвищу терапевтичну ефективність досягать у разі застосування комплексної схеми лікування, яка включала внутрішньоаортальні інфузії (1 % розчину новокаїну, 25 ОД окситоцину, 5 % розчину енрофлоксу) в поєднанні з біостимулятором АСД-ф-2.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.159
Шифр НБУВ: РА320833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Недвига О.М. 
Обгрунтування профілактики субінволюції і післяродового ендометриту у корів корекцією функції яєчників: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / О.М. Недвига ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено взаємозв'язок між перебігом післяродового періоду та морфофункціональним станом яєчників у корів та обгрунтовано методи профілактики субінволюції та післяродового ендометриту. На базі вивчення зв'язків перебігу післяродового періоду з показниками лізису жовтих тіл вагітності, розвитку везикулярних фолікулів, стану ооцитів розроблено комплексний метод діагностики та профілактики субінволюції та гострого післяродового ендометриту. Установлено, що профілактичне введення 15 мл катозалу, 2 мл естрофану та 10 мл сурфагону коровам із сумнівним чи несприятливим прогнозом щодо перебігу післяродового періоду, позитивно впливає на скорочення м'язів матки, лізис жовтого тіла, розвиток везикулярних фолікулів та прискорює інволюційні процеси в статевих органах. Установлено, що введення препаратів зменшує частоту розвитку субінволюції та ендометриту на 29,4 % і 29,5 % відповідно, а в подальшому сприяє відновленню статевої циклічності за 90 днів після родів у 93,3 % корів, підвищує заплідненість на 24,1 % та зменшує терміни неплідності на 17,3 дні на одну тварину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.15-8 +
Шифр НБУВ: РА325406

Рубрики:

      
5.

Дуда Ю.В. 
Особливості природної резистентності корів голштинської породи різного фізіологічного стану за впливу біологічно активних речовин (прополісу та гідрогумату): Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / Ю.В. Дуда ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено імунобіологічний статус високопродуктивних корів різного фізіологічного стану й обгрунтовано питання профілактики післяродового гнійно-катарального ендометриту в процесі застосування коровам голштинської породи імуномодуляторів: прополісу та гідрогумату разом з гідрогуматом у сухостійний та ранній післяродовий періоди. Показано, що в динаміці сухостійкого періоду у даних тварин знижуються показники білкового обміну й одночасно зростають імунологічні показники. Виявлено сезонні та вікові коливання показників біохімічного, гематологічного й імунологічного статусу глибокотільних корів. З'ясовано, що у корів, хворих на ендометрит, і у глибокотільних корів, схильних до нього, спостерігається зниження імунобіологічної реактивності організму. Визначено ефективність схем корекції природної резистентності з метою профілактики післяродових ускладнень зі застосуванням прополісу та гідрогумату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.15-911-8 + П60-273 +
Шифр НБУВ: РА336161

Рубрики:

      
6.

Федоренко С.Я. 
Післяродовий гіпогонадизм у корів (клініко-експериментальні дані та розробка комплексної терапії): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / С.Я. Федоренко ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

За результатами проведених досліджень установлено, що післяродовий гіпогонадизм є розповсюдженою патологією у корів, більшою мірою - у другій половині зимового стійлового періоду утримання, реєстровано зазначену патологію у 49,7 % неплідних корів. За післяродового гіпогонадизму корів в органах ендокринної та статевої систем відбуваються значні морфологічні та функціональні зміни дистрофічного характеру. Розроблено й апробовано способи комплексної діагностики та терапії корів з післяродовим гіпогонадизмом з використанням комп'ютерних програм. Доведено, що інтраабдомінальне введення вітамінно-гормональних препаратів спрямовано на реабілітацію ендокринних і статевих органів за рахунок активізації функції гіпофіза, стимуляції синтезу фолікулостимулювального гормону активізації лютеогенеза. Бета-каротин, що міститься у препаратах відновлює структуру яєчників корів і функціонального стану органів статевої системи за рахунок накопичення в їх організмі вітаміну А. Ефективність комплексної терапії корів з післяродовим гіпогонадизмом залежить від віку тварин та пори року. Найкращі результати одержано в корів віком 3 - 4 роки, дещо гірші - у семирічних і старших тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.15-911-7 +
Шифр НБУВ: РА349715

Рубрики:

      
7.

Беседовський В. П. 
Післяродовий гіполютеоліз у корів (клініко-експериментальні дані та розробка способу терапії): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / В. П. Беседовський ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше з'ясовано та доповнено інформативні дані з виникнення післяродового гіполютеолізу в корів. Встановлено основні зміни окремих показників гомеостаза та гормонального статуту у разі даної патології. Визначено морфологічний стан органів ендокринної (гіпофіз, щитоподібна та надниркові залози) та статевої (матка, яєчники) систем у корів з післяродовим гіполютеолізом. Удосконалено спосіб діагностики, розроблено диференційну діагностику та методику прогнозування виникнення даної патології з використанням комп'ютерних програм. Запропоновано вітамінно-гормональні препарати, програми їх застосування та методику фармакоультрафонофорезу під час терапії корів з післяродовим гіполютеолізом. Розроблено комп'ютерні програми терапії та прогнозування реабілітаційних процесів і визначено їх терапевтичну й економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.159-911-7
Шифр НБУВ: РА380772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Черненко А. А. 
Післяродовий ендометрит у свиноматок (діагностика і терапія): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / А. А. Черненко ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше з'ясовано особливості розвитку ендокринно-метаболічних реакцій організму свиноматок за умов розвитку гострих форм післяопоросного ендометриту та за використання ефективних лікарських препаратів за умов спецгоспу ТОВ "Ряснянське" Краснопільського району Сумської області. Встановлено, що гостра форма ендометриту свиноматок супроводжується змінами морфологічних і біохімічних показників крові та гормональними зрушеннями органів статевої системи. Науково обгрунтовано симптоматику та мікробіологічну картину секрету порожнини матки у разі гострого післяопоросного ендометриту. Вперше обгрунтовано та науково доведено терапевтичну й економічну ефективність різних схем терапії свиноматок у разі гострого післяопоросного ендометриту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.159-925
Шифр НБУВ: РА381839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Стравський Я. С. 
Прогнозування, діагностика, лікування та профілактика ускладнень субінволюції матки у корів: автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.07 / Я. С. Стравський ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 41 с.: рис., табл. — укp.

За результатами дослідження перебігу тільності корів встановлено високий ризик виникнення акушерської патології на першому місяці. На основі виявлення зростання у крові корів вмісту сіалових кислот і малонового діальдегіду на тлі зниження активності каталази та лізоцимної активності за 80Ц30 діб до отелу доведено схильність корів до субінволюції матки. Визначено, що вміст у лохіях сіалових кислот, їх рН та розтяжнісь є діагностично-лабораторними показниками гострої форми субінволюції матки корів. З метою діагностики субклінічного ендометриту корів запропоновано трансректальне лазерне опромінення матки та клітора. На основі дослідження рН ексудату корів, хворих на післяродовий ендометрит, встановлено можливість обрати оптимальну схему лікування цієї патології. Для лікування корів з післяродовим ендометритом розроблено та запропоновано у виробництво супозиторії з етонієм і метрофлокс-L. Встановлено, що хронічний дефіцит кобальту, мангану, купруму та цинку в раціонах тварин призводить до зниження вмісту зазначених мікроелементів в організмі та є причиною гіпофункції яєчників. З метою профілактики субінволюції матки корів запропоновано використання соняшникової олії, герматранолу й олії ялиці в ліпосомальній емульсії та трансректальне лазерне опромінення матки. Для відновлення активності яєчників у післяродовому періоді рекомендовано вітамінно-мінеральну домішку біомікс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.155-911
Шифр НБУВ: РА382830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Михайлюк М.М. 
Фітотерапія та електропунктура в комплексному лікуванні високопродуктивних корів, хворих післяродовим метритом: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / М.М. Михайлюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено комплексну екологічно чисту та патогенетично обгрунтовану терапію високопродуктивних корів, хворих на післяродовий метрит. За результатами досліджень розроблено нові комплексні фітопрепарати, що складаються з ефірних олій, димексиду й олійних екстрактів рослин для лікування запальних процесів статевих органів корів. Значною мірою розширено кількість біологічно активних точок (БАТ) для впливу на них у випадку післяродового метриту корів. Уперше вивчено й апробовано комплексні, екологічно чисті та патогенетично обгрунтовані методи терапії та профілактики післяродового метриту у високопродуктивних корів, які передбачають здійснення електропунктури та внутрішньоматкової санації розробленими фітопрепаратами. Запропоновано для впровадження до виробництва спосіб ранньої електропунктурної діагностики післяродового метриту, який дозволяє блокувати розвиток хвороби у 90 % корів групи-ризику. Розширено перелік БАТ і обгрунтовано їх підбір для лікування корів, хворих на метрит, що дозволяє значною мірою підвищити (до 60 %) ефективність електропунктури як монотерапії. Розроблено два фітопрепарати, високоактивні за умов in vitro та in vivo, що дозволяє ефективно проводити внутрішньоматкову санацію. Створено та впроваджено комплексні екологічно чисті та патогенетично обгрунтовані методи лікування післяродового метриту корів, що забезпечують видужання та наступне продуктивне осіменіння 85 % тварин. За цього у корів, що перехворіли на метрит, швидше відновлюється статева циклічність, підвищується заплідненість і зменшується тривалість неплідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.15-911-7 +
Шифр НБУВ: РА342223

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського