Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (6)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=П876.159$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Калашніков В.О. 
Етіологічна роль умовно-патогенної мікрофлори, удосконалення методів профілактики і терапії ендометритів: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.О. Калашніков ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено роль умовно-патогенної мікрофлори у виникненні післяпорогових ендометритів та показано необхідність розробки нових засобів профілактики та лікування післяродових патологій у корів. Визначено видову структуру умовно-патогенної мікрофлори, виділеної з піхви здорових і хворих на ендометрит корів. Установлено видовий склад, токсигенні, гемолітичні та патогенні властивості мікроорганізмів, виділених від корів, хворих на ендометрит. Проаналізовано й узагальнено одержані за цього дані. Установлено, що функціональні порушення органів статевої системи наявні у 77,3 % корів. Ці порушення як причина вибраковування становили 1,26 % випадків. Симптоматичні захворювання репродуктивних органів установлено у 22 % тварин, але вони зумовили вибраковування 56,5 % тварин. З'ясовано, що основною причиною вибракування тварин і великих економічних збитків тваринницьких господарств є симптоматична неплідність, а функціональні порушення статевої системи в 44,8 разів рідше призводять до вибраковування тварин. З метою профілактики післяпорогових ендометритів запропоновано здійснювати імунізацію тільних корів вакциною, виготовленою з протективних антигенів патогенних ізолятів. Створено й експериментально доведено ефективність використання нової субодиничної інактивованої вакцини для профілактики післяпорогових ендометритів у корів і лікувально-стимулювального препарату "Утеротон".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.159-911 +
Шифр НБУВ: РА355758

Рубрики:

      
2.

Желавський М.М. 
Імунобіологічні аспекти післяродового гнійно-катарального ендометриту у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / М.М. Желавський ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено імунобіологічний статус корів у разі фізіологічного перебігу післяродового періоду та в динаміці лікування ендометриту. Встановлено, що післяродовий гнійно-катаральний ендометрит корів супроводжується зменшенням вмісту Т- та В-лімфоцитів, зростанням лізоцимної активності сироватки крові, пригніченням бактерицидної активності та фагоцитозу. Проведено порівняльну оцінку різних методів лікування, а також імунобіологічний підбір біологічно активних та антибактерійних препаратів. Доведено, що під час післяродового гнійно-катарального ендометриту найвищу терапевтичну ефективність досягать у разі застосування комплексної схеми лікування, яка включала внутрішньоаортальні інфузії (1 % розчину новокаїну, 25 ОД окситоцину, 5 % розчину енрофлоксу) в поєднанні з біостимулятором АСД-ф-2.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.159
Шифр НБУВ: РА320833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Беседовський В. П. 
Післяродовий гіполютеоліз у корів (клініко-експериментальні дані та розробка способу терапії): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / В. П. Беседовський ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше з'ясовано та доповнено інформативні дані з виникнення післяродового гіполютеолізу в корів. Встановлено основні зміни окремих показників гомеостаза та гормонального статуту у разі даної патології. Визначено морфологічний стан органів ендокринної (гіпофіз, щитоподібна та надниркові залози) та статевої (матка, яєчники) систем у корів з післяродовим гіполютеолізом. Удосконалено спосіб діагностики, розроблено диференційну діагностику та методику прогнозування виникнення даної патології з використанням комп'ютерних програм. Запропоновано вітамінно-гормональні препарати, програми їх застосування та методику фармакоультрафонофорезу під час терапії корів з післяродовим гіполютеолізом. Розроблено комп'ютерні програми терапії та прогнозування реабілітаційних процесів і визначено їх терапевтичну й економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.159-911-7
Шифр НБУВ: РА380772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Черненко А. А. 
Післяродовий ендометрит у свиноматок (діагностика і терапія): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / А. А. Черненко ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше з'ясовано особливості розвитку ендокринно-метаболічних реакцій організму свиноматок за умов розвитку гострих форм післяопоросного ендометриту та за використання ефективних лікарських препаратів за умов спецгоспу ТОВ "Ряснянське" Краснопільського району Сумської області. Встановлено, що гостра форма ендометриту свиноматок супроводжується змінами морфологічних і біохімічних показників крові та гормональними зрушеннями органів статевої системи. Науково обгрунтовано симптоматику та мікробіологічну картину секрету порожнини матки у разі гострого післяопоросного ендометриту. Вперше обгрунтовано та науково доведено терапевтичну й економічну ефективність різних схем терапії свиноматок у разі гострого післяопоросного ендометриту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.159-925
Шифр НБУВ: РА381839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського