Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (122)Книжкові видання та компакт-диски (45)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>U=Р11(4УКР)284.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Охромій Г.В. 
Багатофакторна система реабілітації, прогнозування інвалідності і комплексної профілактики інфаркту міокарда: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / Г.В. Охромій ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 38 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовану багатофакторну систему реабілітації у післяінфарктний період і комплексної профілактики інфаркту міокарда за тяжкістю перебігу патології, медико-біологічними, соціально-гігієнічними, клімато-екологічними факторами з застосуванням нових методів контролю ефективності відновлювального лікування та прогнозування інвалідності, що передбачають врахування психофізіологічного статусу пацієнтів. Науково обгрунтовано новий підхід до контролю ефективності реабілітації у післяінфарктному періоді на підставі оцінки показників зазначеного статусу хворого. Запропоновано нову технологію визначення реабілітаційного потенціалу та прогнозування інвалідності внаслідок гострого інфаркту міокарда за психофізіологічним статусом пацієнта. Розроблено альтернативний метод визначення толерантності до фізичних навантажень для пацієнтів з серцево-судинною патологією за психофізіологічними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-5 + Р11(4УКР)339.41 + Р11(4УКР)284.1 +
Шифр НБУВ: РА357799

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Безруков О. П. 
Гігієнічні аспекти формування захворювань щитоподібної залози в Кримському регіоні, їх профілактика і лікування: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.01 / О. П. Безруков ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 37 с. — укp.

Складено карти вмісту йоду й інших мікроелементозів у грунтових водах Криму. Виділено типи території з різним рівнем захворюваності з визначенням причин виникнення зобної патології. Проведено картування патології щитовидної залози (ЩЗ) за нозологічними формами. Зроблено висновки особливостей у структурі та динаміці захворюваності ЩЗ населення Криму за останні 12 років. Виявлено, що найбільш небезпечною патологією є вузлові зоби, які виявляються самостійно, та в контексті аутоімунного тиреоїдиту або у формі аденом ЩЗ. Відносна стабільність цієї патології протягом ряду років дозволяє зробити висновок, що основною етіологічною причиною їх виникнення є природні геобіохімічні чинники і, насамперед, нестача йоду в питній воді та харчових продуктах. Розроблено алгоритм лікування мікрокарцином ЩЗ. Запропоновано нові підходи у веденні перед- і післяопераційного періоду в даного контингенту хворих. Запропоновано нові технічні прийоми дренування ран після тиреоїдектомії. Запропоновано застосування препарату L-лізину - есцинат. Для реабілітації хворих у ранній післяопераційний період розроблено комплекс лікувальної фізкультури. Зазначено, що з метою профілактики мікроелентозів і для лікування хворих із вузлами в ЩЗ (у разі виключення злоякісного росту) з позитивним ефектом застосований препарат барба-йод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.12-1 + Р11(4УКР)284.1
Шифр НБУВ: РА375965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Казмірук В.І. 
Контроль артеріального тиску серед сільського населення на етапі первинної медичної допомоги: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / В.І. Казмірук ; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска АМН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Вивчено особливості епідеміологічної ситуації щодо артеріальної гіпертензії (АГ) серед сільського населення області, визначено високу ступінь сполученості підвищеного артеріального тиску з поведінковими та біологічними факторами ризику та встановлено рівень потреби хворих на АГ в лікувально-профілактичних заходах на рівні первинної медичної допомоги. Доведено роль лікарської інерції в лікуванні АГ на рівні первинної медичної допомоги, що проявляється у недостатньому дотриманні сучасних стандартів лікування, призначенні ліків короткої дії та низьких доз препаратів, рідким застосуванням ефективних комбінованих препаратів. Встановлено причини, які асоційовані з низькою прихильністю хворих до антигіпертензивної терапії, та фактори, що перешкоджають покращенню контролю АГ з боку пацієнтів. Доведено, що серед хворих переважають недостатня інформованість щодо факторів ризику розвитку та прогресування захворювання та невідповідне виконання ними рекомендацій лікарів, а також економічні чинники.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р11(4УКР)284.1
Шифр НБУВ: РА371913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Гріненко Ю.О. 
Наукове обгрунтування потреби в лікарських засобах в управлінні медикаментозним забезпеченням хворих літнього віку в кардіологічних відділеннях: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Ю.О. Гріненко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати розробки моделі управління процесом медикаментозного забезпечення хворих, що перебувають у кардіологічних відділеннях геріатричного профілю на підставі визначення прогнозу потреби у лікарських засобах (ЛЗ). Запропонована модель управління медикаментозним забезпеченнням лікувальних закладів передбачає плослідовність проведення системного аналізу захворюваності та частоти призначення ліків, розрахунку прогнозної потреби у ЛЗ, що дозволяє враховувати демографічні, соціальні та вікові особливості пацієнтів (характер їх патології, поліморбідність, фармакодинаміку, фармакокінетику та взаємодію ліків), динамічність фармацевтичного ринку, зростаючі темпи впровадження нових ефективних і безпечних лікарських засобів та надає наукової підстави для розрахунку потреби у ЛЗ як важливої ланки в управлінні медикаментозним забезпеченням лікувально-профілактичних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)292 + Р11(4УКР)284.1 +
Шифр НБУВ: РА345893

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Миронюк Н.І. 
Проблема йодного дефіциту та його подолання у населення Західного регіону України: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Н.І. Миронюк ; Держ. установа "Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України". — К., 2008. — 24 с. — укp.

Проведено рандомізоване, кластерне дослідження йодного забезпеченя дітей і жінок репродуктивного віку в Західному регіоні України та визначено наявність легкого та помірного ступеня йодного дефіциту у цьому регіоні. За результатами йодурії встановлено, що 47,2 % обстежених жінок і 32,5 % дітей відчували йодний дефіцит. Споживання йодованої солі населенням становило 55,0 - 65,0 %, причому тільки 27 % проб солі відповідали ДОСТу. Групова й індивідуальна практика мала низький рівень. На підставі даних ультразвукового дослідження виявлено тривалу ретроспективну тяжку нестачу йоду на території Львівщини, що призвело до розвитку зоба у 40,8 % обстежених. Найбільшу частоту випадків зоба спостережено у дітей з гірської місцевості - 66,1 % і дітей, які мешали на селі - 55,4 %. Транзисторна гіпертиреотропонемія внаслідок йодної недостатності призвела до порушень у фізичному розвитку 16,8 % немовлят. Кількість дітей з дисгаромнійним фізичним розвитком вірогідно більша у кластерах з недостатнім йодним забезпеченням. Збільшення об'єму щитовидної залози більше, ніж на 50 % від норми, зумовлює збільшення кількості дітей з крайніми формами різко дисгармонійного розвитку. За умов йодного дефіциту без проведення йодної профілактики універсальний показник коефіцієнт інтелекту в дітей становив 91,4 - 97,0 балів, за цього у дітей, які мешкають у місті, він вищий. За результатами порівняння рівнів йодування солі та значень йодурії в жінок Західного регїону України доведено, що рівень йодування харчової солі від 15 до 30 чнм є найоптимальнішим, який забезпечує запобігання ризику екстремальних значен йодурії у населення та цілком забезпечує потреби організму в йоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.121.2 + Р11(4УКР)026.241.5 + Р11(4УКР)284.1 +
Шифр НБУВ: РА361933

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Овчарук М.В. 
Тяжкі загострення бронхіальної астми: клінічний та фармакоекономічний аналіз: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.27 / М.В. Овчарук ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості тяжких загострень бронхіальної астми (БА) в контексті надання невідкладної допомоги, проведено їх клінічний і фармакоекономічний аналіз. Встановлено позитивну динаміку щодо зменшення кількості викликів з приводу тяжких загострень БА в 1999 - 2006 рр. Описано статево-вікові особливості контингенту хворих, що користуються послугами швидкої допомоги, їх освітній та матеріальний рівень. Проведено фармакоепідеміологічний аналіз для цієї групи хворих. Доведено клінічну й економічну ефективність застосування базисної терапії у пацієнтів з некерованим перебігом БА. Виявлено хворих, у яких бронхіальна обструкція пов'язана з фіксованими психоемоційними змінами. Фармакоекономічний аналіз БА та її тяжких загострень довів доцільність зіставлення різних показників, а саме: захворюваності, особливостей перебігу БА у різних контингентів хворих, інфляційних процесів у державі за фінансування цієї галузі витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202 + Р11(4УКР)284.1 +
Шифр НБУВ: РА366680

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського