Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (100)Книжкові видання та компакт-диски (39)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Р11(4УКР)442.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Глінчук Ю. О. 
Виховання милосердя у дітей молодшого шкільного віку в умовах кардіоревматологічного санаторію: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / Ю. О. Глінчук ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність поняття милосердя, проаналізовано історико-педагогічний аспект проблеми, визначено компоненти (афективний, когнітивний, аксіологічний і праксеологічний), критерії та показники - емоційно-чуттєве сприйняття милосердя як найвищої загальнолюдської цінності (здатність співпереживати, співчувати, отримувати позитивні емоції від милосердних проявів); розуміння сутності милосердя та здатність до милосердних проявів (уявлення щодо милосердя та способи його прояву, уміння провести правильний моральний вибір, здатність усвідомити й обгрунтувати його); інтерес і потреба, ціннісні та соціальні установки щодо проявів милосердя (здатність розрізняти позитивні і негативні вчинки, виокремлювати ситуації і суб'єкти, які потребують милосердя, наявність переконань щодо необхідності милосердя); наявність досвіду милосердної поведінки з власної ініціативи (здатність до альтруїстичних учинків, обмеження власних бажань на користь іншого, уміння вибрати доречний і адекватний спосіб прояву милосердя) та рівні (нульовий, низький, середній, високий) прояву милосердя у дітей молодшого шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.16 + Р11(4УКР)442.7
Шифр НБУВ: РА379235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Агруч О. В. 
Вплив морських купань та лазерної фотостимуляції на неспецифічну резистентність організму дітей за умов оздоровчого закладу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / О. В. Агруч ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено закономірності проходження періоду адаптації у дітей, що прибули на оздоровлення в Крим з різних кліматичних регіонів, що полягали у зниженні неспецифічної резистентності організму, напрузі імунної відповіді, підвищенні активності симпато-адреналової ланки, зниженні індексу здоров'я. Вперше обгрунтовано доцільність застосування лазерної фотостимуляції біологічно активних точок в період адаптації як початкового етапу оздоровлення дітей, жителів контрастних кліматичних регіонів проживання, з пониженою неспецифічною резистентністю організму. Вперше розроблено та науково обгрунтовано методику призначення лазерної фотостимуляції в процесі оздоровлення дітей у двох напрямах: з метою оптимізації адаптивного періоду, а також використання морських купань у поєднанні з лазерною фотостимуляцією, що сприяє підвищенню неспецифічної резистентності організму дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.7 + Р128.26
Шифр НБУВ: РА380365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Ганикіна С.О. 
Гігієнічна оцінка ефективності оздоровлення дітей і підлітків на морському узбережжі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.О. Ганикіна ; Держ. установа "Ін-т гігієни і мед. екології ім. О.М.Марзєєва". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив природних і антропогенних компонентів навколишнього середовища на узбережжі Чорного моря на стан здоров'я дітей. Установлено закономірності впливу комплексу чинників морського узбережжя та функціональні резерви організму дітей, що відпочивають. Обгрунтовано та розроблено методичні підходи до оцінювання ефективності оздоровлення дітей і підлітків за умов кліматичного курорту. Надано позитивну оцінку рекреаційних ресурсів узбережжя північно-західної частини Одеської затоки. Установлено, що стан здоров'я дітей, що прибули на відпочинок, характеризується помірним зниженням адаптаційних резервів, який більш виражений у дітей, що постійно мешкають за екологічно несприятливих умов. Після оздоровлення в дітей відбувається нормалізація адаптаційних можливостей, що має прояв у гармонізації показників фізичного розвиту, якісного складу мікробіоценозів шкіри та слизових, зростанні адаптаційного потенціалу. На підставі результатів дослідження рекомендовано схему оцінювання ефективності оздоровлення дітей і підлітків, елементами якої є тести, регламентовані чинними санітарними нормами і правилами, а також додаткові неінвазивні методи дослідження (лазерно-кореляційна спектроскопія).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.7 +
Шифр НБУВ: РА358104

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кутькін М.Є. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування бальнеотерапії в комплексі медичної реабілітації дітей із зон антропогенного забруднення: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / М.Є. Кутькін ; НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення ефективності санаторно-курортної реабілітації дітей із зон антропогенного забруднення на підставі вивчення їх адаптаційного статусу та корекції виявлених порушень. Вивчено показники захворюваності, фізичного розвитку, стан гормональної, імунної та вегетативно-нервової систем у 225-ти дітей. Виявлено кореляційні взаємозв'язки між пригніченням клітинної ланки імунітету та напруженим станом показників гормональної та вегетативної адаптації. Доведено, що застосування ароматичних екстрактів лаванди та троянди на основі хлоридних натрієвих ванн мінералізації менше 10 г/л розширює можливості бальнеотерапії, сприяє відновленню нормальних регуляторних взаємозв'язків імуно-гормональної та вегетативно-нервової адаптації. Застосування бальнеоароматерапії сприяє тривалому збереженню позитивних змін з боку гуморальної ланки імунітету та клініко-лабораторних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.7
Шифр НБУВ: РА375400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чебаненко 
Клініко-функціональна характеристика стану здоров'я дітей та підлітків - мешканців радіоактивно забруднених територій в умовах реабілітації на курорті Трускавець: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / Людмила Олександрівна Чебаненко ; АМН України; Науковий центр радіаційної медицини. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.7
Шифр НБУВ: РА347782

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Голубова Т.Ф. 
Комплексна медико-психологічна реабілітація дітей, які постраждали від надзвичайних ситуацій, на санаторно-курортному етапі: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / Т.Ф. Голубова ; Крим. республ. НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2008. — 40 с. — укp.

Розроблено систему заходів комплексної медико-психологічної реабілітаціі з метою підвищення ефективності відновлювального лікування за санаторно-куруротних умов дітей, які постраждали від різних надзвичайних ситуацій, з урахуванням особливостей адаптаційно-компенсаторних механізмів організму. Серед постраждалих від техногенних катастроф виділено три групи, а саме: прогностично сприятливу, динамічного нагляду та ризику. У дітей, які постраждали від надзвичаних ситуацій природного й антропогенного характеру, виділено групу з синдромом психовегетативної напруги. Вивчено особливості призначення загальноприйнятих курортних процедур (грязьових аплікацій, хлоридних натрієвих, "перлинних" ванн, купання у морі та басейні). Розроблено методики з еферентної, антиоксидантної та імунокоригувальної терапії. Удосконалено методики фізіотерапевтичного впливу з використанням розроблених препаратів з натурної мулової сульфідної грязі. Запропоновано використовувати "спірулінові ванни", групову психокорекцію, що дозволило одержати більш високу ефективність санаторно-курортного лікування. Розроблено методику кількісного, бального оцінювання здоров'я та його зміни під впливом проведеної медичної реабілітації, за динамікою інформативних клінічних, функціональних і лабораторних показників, яка дозволяє встановити ефективність лікування у постраждалих дітей. Розроблено програму комплексної медико-психологічної реабілітації, яка базується на диференційованому підході до вибору алгоритму санаторно-курортного лікування залежно від характеристики основного ушкоджувального чинника надзвичайної ситуації, наявності гострого або хронічного стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.7 + Р733-54 +
Шифр НБУВ: РА358755

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського