Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (1744)Книжкові видання та компакт-диски (767)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.14$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 175
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Летік В.І. 
Активність ендотеліну-1 та оксиду азоту при гострому інфаркті міокарду в динаміці лікування інгібіторами ангіотензин-перетворюючого ферменту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.І. Летік ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню ролі гуморальних порушень судинного ендотелію при гострому інфаркті міокарду (ІМ) в залежності від клінічного перебігу. Зроблено оцінку клінічної ефективності їх корекції інгібіторами ангіотензин-перетворюючого ферменту (АПФ). За допомогою факторного та системного аналізу розроблено різноманітні прогностичні моделі для оцінки особливостей перебігу гострого ІМ та побудовано загальний алгоритм індивідуалізованої терапії хворих на гострий ІМ. Доведено, що ендотеліальна дисфункція є одним з факторів розвитку гострого ІМ. У залежності від об'єму усередку ураження відмічається різниця в домінуванні вазоконстрікторних і вазоділятуючих факторів судинного ендотелію: при трансмуральному ІМ - вазоділятаторів, при дрібновогневому ІМ - вазоконстрікторів. Встановлено, що додаткове призначення інгібіторів АПФ викликає значну перебудову функціональної системи організму, яка виражається в зниженні міжсистемної та підвищенні внутрішньосистемної інтеграції ендотеліальних факторів, що свідчить про зменшення функціональної напруги системи і формування якісно нової функціональної системи, володіючої більш значними компенсаторними властивостями. Найбільш ефективним методом лікування ІМ є сумісне застосування системної тромболітичної терапії та призначення інгібіторів АПФ з першої доби лікування. Комбінація інгібіторів АПФ та бета-блокаторів без тромболітичної терапії є недостатньо ефективною як при ускладненому, так і при неускладненому перебігу ІМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3

Рубрики:

      
2.

Пономаренко В.І. 
Аліментарна реабілітація хворих, що перенесли інфаркт міокарда, в санаторно-курортних закладах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.І. Пономаренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 37 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням обгрунтування гігієнічних вимог до санаторної аліментарної реабілітації хворих, що перенесли інфаркт міокарда. В роботі приведені нові науково обгрунтовані результати та здійснені нові розробки в області нутріціології при інфаркті міокарда, що базуються на функціонально-гомеостатичній концепції. Розглянуті методологічні передумови до регламентування харчування контрольного контингента, обгрунтовано рівні споживання енергії та нутрієнтів з адаптацією до їх значень діючого продуктового набору. Отримали розвиток вимоги до режиму дієтотерапії, структури раціонів, що консолідовано в універсальному орієнтовному семиденному меню. Приведена парадигма потенціювання медичної ефективності аліментарної програми за допомогою біологічно активних добавок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-51

Рубрики:

      
3.

Бісюк Ю.А. 
Антиендотоксиновий імунітет у хворих з інфарктом міокарду: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Ю.А. Бісюк ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ травматології та ортопедії. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження стану антиендотоксинового імунітету у хворих з інфарктом міокарду. Проаналізовано результати обстеження та лікування 120-ти хворих осіб чоловічої статі з первинним інфарктом міокарда із зубцем Q, госпіталізованих у міську лікарню Сімферополя у 2003 - 2006 рр. Антитіла до ліпополісахариду (ЛПС) грамнегативної ентеробактерії Escherichia coli К30 класів A, M, G визначено з використанням методу твердовазного імуноферментного аналізу на першу, сьому та 21-шу добу. Для визначення концентрації ЛПС зв'язуювального білка (LBP) та розчинної форми CD14 рецептора (sCD14) використано тест-системи виробництва "Hucult biotechnology". З'ясовано, що рівні антиендотоксинових антитіл класів M і G у разі множинного порівняння достовірно відрізняються на першу, сьому та 21-шу добу. Доведено, що у хворих з інфарктом міокарда відбувається стимуляція неспецифічних компонентів антиендотоксинового імунітету: збільшення рівнів LBP та sCD14 на першу, сьому, 21-шу добу.Виявлено, що значення С-реактивного білка позитивно корелюють зі значеннями LBP, sCD14 і негативно - з анти-ЕТ-IgM, IgG. У хворих з летальним результатом у найгострішому періоді констатовано найнижчі значення анти-ЕТ-IgM, IgG і високий рівень LBP, sCD14.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-25 +
Шифр НБУВ: РА357715

Рубрики:

      
4.

Нетяженко Н. В. 
Аспіринорезистентність у хворих на гострий коронарний синдром без елевації сегмента ST: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / Н. В. Нетяженко ; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска АМН України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Проаналізовано поширеність аспіринорезистентності серед хворих на гострий коронарний синдром без елевації сегмента ST, які систематично приймали аспірин, та показано її асоціацію зі збільшенням рівня госпітальної летальності, частоту нефатального (ре) інфаркту міокарда та сумарної частоти даних подій. Описано фактори, які збільшують ймовірність виникнення резистентності щодо аспірину. Проведено порівняння значень показників агрегації тромбоцитів у пацієнтів із гострим коронарним синдромом і з біохімічною аспіринорезистентністю та без неї. Розглянуто результат додавання клопідогрелю щодо терапії аспірином у резистентних до аспірину хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67
Шифр НБУВ: РА372383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Охромій Г.В. 
Багатофакторна система реабілітації, прогнозування інвалідності і комплексної профілактики інфаркту міокарда: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / Г.В. Охромій ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 38 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовану багатофакторну систему реабілітації у післяінфарктний період і комплексної профілактики інфаркту міокарда за тяжкістю перебігу патології, медико-біологічними, соціально-гігієнічними, клімато-екологічними факторами з застосуванням нових методів контролю ефективності відновлювального лікування та прогнозування інвалідності, що передбачають врахування психофізіологічного статусу пацієнтів. Науково обгрунтовано новий підхід до контролю ефективності реабілітації у післяінфарктному періоді на підставі оцінки показників зазначеного статусу хворого. Запропоновано нову технологію визначення реабілітаційного потенціалу та прогнозування інвалідності внаслідок гострого інфаркту міокарда за психофізіологічним статусом пацієнта. Розроблено альтернативний метод визначення толерантності до фізичних навантажень для пацієнтів з серцево-судинною патологією за психофізіологічними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-5 + Р11(4УКР)339.41 + Р11(4УКР)284.1 +
Шифр НБУВ: РА357799

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Комір І. Р. 
Біохімічні маркери у прогнозуванні перебігу та у виборі тактики лікування постінфарктних хворих з метаболічним синдромом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / І. Р. Комір ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено клінічно-патогенетичні особливості перебігу постінфарктного періоду у хворих на метаболічний синдром (МС). Оцінено можливості корекції серцево-судинних ускладнень за допомогою комбінації аторвастатину та амлодипіну. Обгрунтовано необхідність визначення рівня лептину у крові всіх хворих, які перенесли інфаркт міокарда (ІМ). Вивчено характер змін основних біохімічних маркерів високого кардіоваскулярного ризику (вч-СРП, ІЛ-6, ЕТ-1, МНП), визначено їх взаємозв'язок з показниками ліпідного та вуглеводного обмінів, рівнем лептину та морфофункціональними параметрами лівого шлуночку у хворих на МС після пересеного ІМ. Проаналізовано рівні лептину у хворих на перенесений ІМ залежно від наявності або відсутності МС. Доведено зв'язок певних рівнів лептину з високим ризиком повторних серцево-судинних подій у післяінфарктному періоді: у випадку супутнього МС - гіперлептинемії та у разі відсутності цього синдрому - гіполептинемії. Встановлено поєднання найбільш значимих факторів, які дозволяють визначати високий ризик несприятливого перебігу постінфарктного періоду залежно від наявності або відсутності МС. Обгрунтовано новий підхід до лікування хворих на МС та перенесений ІМ з гіперлептинемією за допомогою застосування у складі базисної терапії цих хворих комбінації аторвастатину та амлодипіну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-5 + Р415.2-5
Шифр НБУВ: РА378196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бабченко Р.А. 
Варіабельність ритму серця у хворих, які перенесли Q-інфаркт міокарда, з артеріальною гіпертензією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Р.А. Бабченко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2003. — 17 с. — укp.

Встановлено, що у хворих, які перенесли Q-інфаркт міокарда, з артеріальною гіпертензією виникає вегетативна дисфункція, яка характеризується вираженою стресорною напругою вегетативної регуляції з превалюванням тонусу симпатичного відділу вегетативної нервової системи та значним зниженням парасимпатичної активності. Доведено, що ступінь вегетативної дисфункції вище у ранній період захворювання та тісно корелює з локалізацією Q-інфаркту міокарда та величиною фракції викиду лівого шлуночка. Встановлено, що незважаючи на те, що обробка 5-ти-хвилинних ділянок електрокардіограми (ЕКГ) виявляє тіж самі тенденції, що й аналіз 24-х-годинного запису, ці дані не можна поєднувати в межах однієї групи, а у разі порівняння результатів, одержаних під час обробки різних за тривалістю ділянок ЕКГ, необхідно враховувати їх залежність від часу доби, коли було проведено дослідження. Обгрунтовано доцільність використання аналізу варіабельності ритму серця у хворих, які перенесли Q-інфаркт міокарда з артеріальною гіпертензією з метою оцінки ефективності проведеної медикаментозної терапії та її можливої корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3 + Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА324146

Рубрики:

      
8.

Гарбар М. О. 
Взаємозв'язок між системним запаленням, варіабельністю серцевого ритму та міокардіальною функцією при гострому інфаркті міокарда: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / М. О. Гарбар ; ДВНЗ "Івано-Франків. нац. мед. ун-т". — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

На основі дослідження показників запалення та ліпідного обміну, особливостей процесів реполяризації, вегегативного балансу та міокардіальної функції в пацієнтів з гострим інфарктом міокарда (ГІМ), а також вивчення взаємозв'язку між досліджуваними параметрами одержано нові дані стосовно механізмів розвитку захворювання та вперше в Україні з'ясовано значення змін досліджуваних показників у прогнозуванні ускладненого перебігу ГІМ. Встановлено, що предикторами розвитку ускладнень на стаціонарному етапі є концентрація С-реактивного протеїнц (СРП)>19Д8 мг/л (чутливість 98%, специфічність - 81%), ММА-1>372,0 нг/мл (чутливість 95%, специфічність - 78%), тривалість QTс>0,45с (чутливість 88%, специфічність - 82%), величина Теі-індексу > 0,49 (чутливість 92% та специфічність 84%), а також рівень співвідношення LF/HF > 3,28 (чутливість та специфічність 96 % і 82 %, відповідно), визначені в першу добу ГІМ. Уперше встановлено, що в пацієнтів, які з першої доби захворювання приймали аторвастатин у дозі 40 мг на добу або симвастатин у добовій дозі 80 мг, у порівнянні зі симвастатином у добовій дозі 40 мг, була значно вираженішою позитивна динаміка показників системного запалення, відчутніше покращувалася міокардіальна функція лівого шлуночка (ЛШ), зменшувалися прояви вегетативного дисбалансу та гомогенізувалися процеси реполяризації, рідше виникали життєвозагрозливі аритмії, гостра лівошлуночкова недостатність, післяінфарктна ішемія (як больова, так і безбольова), нижчою була частота розвитку післяінфарктного ремоделювання ЛШ. Відмічено, що максимально вираженими ці клінічні ефекти були в пацієнтів зі зниженою систолічною функцією ЛШ, яким не проводився тромболізис (ТЛ), та наявністю маркерів підвищеного ризику розвитку ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3
Шифр НБУВ: РА380678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Крокос А.А. 
Використання інтерференц-струмів як стрес-протектора у комплексному лікуванні хворих на стабільну стенокардію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / А.А. Крокос ; Укр. наук.-дослід. ін-т мед. реабілітації та курортології. — О., 2003. — 26 с. — укp.

На підставі результатів лабораторного дослідження окремих показників стрес-лімітуючої (СЛС) та стрес-реалізуючої систем (СРС) обчислено співвідношення між інтегральними показниками, із загальної кількості хворих на стабільну стенокардію II - III функціональних класів (ФК) виділено категорію пацієнтів з надмірною адренергічною та прооксидантною активністю крові (СРС), зниженням активності антиоксидантних і серотонінергічних систем (СЛС), збільшенням індексу - співвідношення рівня перекисного окиснення ліпідів та потенціалу загальної антиоксидантної активності, значними зсувами з боку інших біохімічних показників, більш визначеною клінічною симптоматикою, достовірно нижчою толерантністю до фізичного навантаження, тобто групу, яка в першу чергу потребує стрес-протекторної терапії. Вказано на спроможність інтерференційних струмів справляти стрес-протекторні ефекти, які перш за все виявилися у зниженні надмірної адренергічної та прооксидантної активності крові; зменшенні ступеня дисліпідемії; зниженні прокоагулянтної активності крові; обмеженні аутоімунних реакцій, завдяки достовірному зростанню рівня антиоксидантного захисту крові та активності серотонінергічних систем. Доведено, що залучення інтерференц-терапії до комплексного лікування хворих на стабільну стенокардію з високим ризиком розвитку стресогенних ушкоджень підвищує терапевтичну ефективність в цієї категорії хворих. Найбільш позитивних результатів лікування досягнуто за умов комбінованого призначення інтерференц-терапії - трансцеребрально та проекції ділянки печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-5 +
Шифр НБУВ: РА325212

Рубрики:

      
10.

Лозинський С.Е. 
Виявлення початкових стадій серцевої недостатності у хворих на стабільну стенокардію напруги та методи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С.Е. Лозинський ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2001. — 22 с. — укp.

Обстежено 166 хворих на стабільну стенокардію напруги без ознак серцевої недостатності (СН) і з ознаками CH I - II функціонального класу згідно з класифікацією NYHA. У 105 з них методами інструментальної діагностики визначено початкові стадії серцевої недостатності (ПССН). Обстеження проводилось до початку лікування, через 3 тижні та за 6 місяців від його початку. Встановлено, що осіб із ПССН відрізняє більша кількість і тривалість епізодів ішемії, більша частка епізодів асимптомної ішемії. У них виявлено зниження толерантності до об'ємного та фізичного навантажень. Відзначено, що використання комбінацій ізосорбіду дінітрату з ренітеком і козааром дозволяє досягти кращих результатів, ніж монотерапія ізосорбіду дінітратом, зважаючи на антистенокардитичний та антиішемічного ефекти, показники гемодинаміки, зростання толерантності до об'ємного та фізичного навантаження. У процесі довготривалого лікування з застосуванням комбінаційної терапії спостережено тенденцію до зростання позитивних ефектів на відміну від монотерапії, ефективність якої з плином часу зменшувалась.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-37 + Р410.140.67-3
Шифр НБУВ: РА312765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Савченко О.В. 
Вплив антагоністів кальцію і селективних альфа1-адреноблокаторів на клініко-гемодинамічні та імунологічні показники у хворих на ІХС зі стабільною стенокардією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Савченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Вивчено стан імунної системи та її вплив на перебіг стабільної стенокардії (СС) залежно від функціонального класу (ФК) та ендотеліальної дисфункції судин. Показано, що у більшості хворих на ІХС з СС наявні дефіцит T лімфоцитів, збільшення кількості T супресорів, зменшення імунорегуляторного співвідношення T хелпери/T супресори, а також збільшення рівня циркулюючих імунних комплексів (ЦІК). Знайдено кореляційний зв'язок між показниками імунограми та кількості лейкоцитів і рівнем загального холестерину. Виділено стадійність імунозапальних процесів залежно від рівня загального холестерину та кількості лейкоцитів у хворих на ІХС з СС I - III ФК. Установлено, що у значної кількості хворих з СС III ФК з підвищеним рівнем холестерину та відносним лейкоцитозом рівень імунологічної резистентності відповідає стадії декомпенсації, за цього значною мірою знижена ендотелійзалежна вазодилатація судин, що призводить до достовірного збільшення загальної тривалості безбольової ішемії міокарда (ББІМ), середньої тривалості одного епізода ББІМ та кількості ранніх шлуночкових екстрасистол у порівнянні з аналогічними хворими з гіперхолестеринемією але з нормальною кількістю лейкоцитів. Уточнено показання до призначення антагоніста кальцію "Дилтіазем" у хворих з СС III ФК залежно від ступеня ендотеліальної дисфункції судин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р410.140.67-52 +
Шифр НБУВ: РА341237

Рубрики:

      
12.

Панкратьєв М.О. 
Вплив гіпоксичного тренування на морфофункціональну адаптацію кори великих півкуль головного мозку до некрозу міокарда (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / М.О. Панкратьєв ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

Вперше проведено комплексне морфофункціональне вивчення механізмів адаптації кори великих півкуль головного мозку й обгрунтовано можливість підвищення резистентності організму до розвитку некрозу міокарда (НМ) під впливом гіпоксичного тренування (ГТ). Встановлено, що зміни морфофункціональних показників кори великих півкуль головного мозку, пов'язані з розвитком НМ, є одним з початкових проявів розвитку енцефалопатії за НМ, які обумовлюють гострий набряк-набухання головного мозку (ННМ). Виявлено, що попереднє ГТ сприяє зменшенню ННМ. Визначено кількісні показники порушення проникності гематоенцефалічного бар'єра (ГЕБ) і розподілу загальної води у корі великих півкуль головного мозку після ГТ й моделювання НМ в інтактних тварин після ГТ. У корі великих півкуль головного мозку виявлено морфофункціональні прояви адаптації до ГТ і дизадаптації за моделювання НМ з розвитком енцефалопатії. Доведено, що застосування ГТ може призвести до транзиторних ішемічних змін у головному мозку, які нівелюються протягом 24-х годин. Проведено порівняльний аналіз морфологічних і функціональних показників під час розвитку енцефалопатії без та після ГТ. Визначено кількісні характеристики внутрішньошкірної напруги кисню й активності каталази у мозковій тканині під час адаптації до НМ і розвитку енцефалопатії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-29 + Р627.7-29 +
Шифр НБУВ: РА355683

Рубрики:

      
13.

Ковальова І.С. 
Вплив дози статинів на їх ефективність у хворих з гострим коронарним синдромом без елевації сегмента ST: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / І.С. Ковальова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Проведено ретроспективну оцінку віддалених наслідків гострого коронарного синдрому (ГКС) без підйому сегмента ST залежно від застосування статинотерапії у хворих, що знаходились на стаціонарному лікуванні з таким діапазоном в одному центрі протягом трьох років. Показано, що навіть за умови помірної терапії статинами таких хворих спостерігається зменшення 1-річної летальності не залежно від початкового сироваткового рівня загального холестерину. Встановлено, що у хворих на ГКС без підйому сегмента ST, що одержували симвастатин протягом трьох місяців після ГКС, збільшувався час і рівень навантаження. Проаналізовано, що терапія симвастатином чинить коригувальний ефект на ендотеліальну функцію, що має кореляційні зв'язки з показниками ліпідного обміну та системного запалення, і вегетативне забезпечення серцевої діяльності хворих на ГКС без елевації сегмента ST.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52
Шифр НБУВ: РА372836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Школьник В.В. 
Вплив інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту на активність цитокінів та ендотеліну-1 у хворих на гострий інфаркт міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.В. Школьник ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі вивчення маркерів ендотеліальної дисфунції та динаміки прозапальних цитокінів (ПЦ) обгрунтовано доцільність раннього дозозалежного призначення інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (ІАПФ) з метою покращення ефективності лікування гострого інфаркту міокарда (ГІМ). Відзначено достовірний кореляційний зв'язок між рівнем ПЦ та показниками ендотеліальної дисфункції у гострий період інфаркту міокрада. Встановлено, що дане порушення найбільш виражене на 28-му добу ГІМ. Обгрунтовано можливість проведення багатофакторного аналізу патогенетичних механізмів ГІМ. Доведено, що ступінь ендотеліальної дисфункції та активація ПЦ залежать від розміру та корелюють з рівнем МВ-фракції креатинфосфокінази, а також локалізації інфаркту міокарда (найбільш виражені за переднього ГІМ) та наявності супутньої артеріальної гіпертензії та серцевої недостатності. На підставі результатів проведеного дослідження розроблено ефективну медикаментозну терапію на базі використання дозозалежних ефектів ІАПФ, призначення якої дозволяє об'єктивувати та контролювати динаміку ендотеліальної дисфункції та активність маркерів імунного запалення і сприяє запобіганню розвитку раннього післяінфарктного ремоделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52 +
Шифр НБУВ: РА337712

Рубрики:

      
15.

Станішевська 
Вплив ішемічного предстану на морфофункціональну адаптацію серця до некрозу міокарда при введенні алкілселенонафтиридину (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Наталія Володимирівна Станішевська ; Харківський національний медичний ун-т. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-29
Шифр НБУВ: РА358763

Рубрики:

      
16.

Піонтковський В.О. 
Вплив перфторану на стан системи перекисного окислення ліпідів мембран еритроцитів у хворих на гострий інфаркт міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.О. Піонтковський ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням обгрунтування та впровадження до практичної медицини нового методу комплексної інтенсивної терапії хворих на гострий інфаркт міокарда з використанням перфторану на підставі вивчення стану системи перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) клітинних мембран на моделі еритроцитів і системи їх антиоксидантного захисту. Вперше в умовах клініки доведено, що застосування перфторану хворим на гострий інфаркт міокарда, які надійшли до стаціонару у перші 6 годин від початку больового приступу, призводить до зменшення проявів гіпоксемії і тканинної гіпоксії, сприяє зменшенню дії ушкоджуючих процесів ПОЛ і компенсаторному підвищенню активності антиоксидантної системи, поліпшенню клінічного перебігу захворювання, зниженню частоти рецидивування та інтенсивності больового синдрому, зниженню сегмента ST на ЕКГ і формуванню підгострої стадії інфаркту міокарда вже на 2 добу захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52
Шифр НБУВ: РА308437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Лещенко О.В. 
Вплив різноманітних варіантів терапії гострого інфаркту міокарда на короткочасний та довгочасний прогноз захворювання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Лещенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Роботу присвячено вирішенню конкретної проблеми сучасної кардіології - підвищенню ефективності надання терапевтичної допомоги хворим на гострий інфаркт міокарда (ГІМ) завдяки подальшій індивідуалізації лікувальних засобів та поширенню клінічного використання результатів математичного прогнозування. Запропоновано новий підхід до розробки схем медикаментозної терапії ГІМ, що базується на використанні моделей прогнозу коротко- та довгострокового виходу захворювання і дає змогу максимально врахувати особливості перебігу ГІМ у конкретного пацієнта. Було виявлено та проаналізовано зміни у перебігу гострого інфаркту міокарда, які сталися протягом останнього десятиріччя, вивчена прогностична цінність ряду клінічних, інструментальних та демографічних показників, які широко визначаються. Запропоновано прогностичні коефіцієнти, які допомагають лікареві оцінити стан хворого, швидко призначити та своєчасно корегувати медикаментозну терапію. Розроблено схеми медикаментозної терапії гострого інфаркту міокарда, які враховують особливості перебігу захворювання у конкретного хворого. Вивчено їх клінічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3

Рубрики:

      
18.

Рябоконь О.М. 
Вплив системної ензімотерапії на показники ліпідного обміну, імунозапальні реакції та гемодинамічні параметри на етапі довготривалого спостереження хворих, що перенесли інфаркт міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.М. Рябоконь ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2001. — 23 с. — укp.

Обстежено 118 осіб, з них 93 хворих - після перенесеного інфаркту міокарда (ІМ). Визначено ефекти довготривалого впливу системної ензимотерапії (СЕТ) на етапі відновлювального лікування. Вперше доведено ефективність довготривалого використання СЕТ, як коректора змінених вихідних гемодинамічних, імунозапальних і ліпідемічних факторів. Запропоновано індивідуальні схеми корекції імунного статусу та ліпідного спектра крові, у хворих, що перенесли ІМ з урахуванням вихідного рівня клітинних факторів, ступеня імунозапальних реакцій та дилятацій лівого шлуночка на основі СЕТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52
Шифр НБУВ: РА313664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Єфремова О.О. 
Вплив фібринолізису на функцію ендотелію, гемостаз, гемодинамічні і структурно-функціональні показники у хворих на інфаркт міокарда: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / О.О. Єфремова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 40 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи оптимізації лікування хворих на гострий інфаркт міокарда (ГІМ) після проведеної фібринолітичної терапії на підставі дослідження ролі функціонального стану ендотелію, гемостазу, гемодинамічних і структурно-функціональних порушень, які виникають у випадку неускладненого й ускладненого варіантів перебігу ГІМ. Виділено основні фактори, що визначають патогенетичні механізми ускладнень інфаркту міокарда після фібринолізису. Виявлено особливості фармакодинаміки стрептокінази у 201-го пацієнта (усього обстежено 328 хворих) на ендотелій судин, гемостаз, фактори ушкодження міокарда, електро- та ехокардіографічні параметри. Встановлено два типи реакції організму на ГІМ і введення фібринолітика: неускладнений та ускладнений тип перебігу. Виділено найбільш значущі патогенетичні фактори, що впливають на виникнення шлуночкових порушень ритму (аритмічний варіант) і ранньої постінфарктної стенокардії (реоклюзивний варіант ускладненого перебігу ГІМ після фібринолітичної терапії). Побудовано прогностичні моделі даних ускладнень. Показано, що фібринолізис із включенням симвастатину забезпечує захист міокарда від ішемічного й реперфузійного ушкоджень, знижує імовірність ретромбозів і запобігає прогресуючій дилатації лівого шлуночка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-5 +
Шифр НБУВ: РА349901

Рубрики:

      
20.

Чаплінський Р.Б. 
Гемодинамічні детермінанти оптимізації пролонгованої терапії в умовах формування "післяінфарктного серця": Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Р.Б. Чаплінський ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню коронарного резерву та функціонального стану міокарда у хворих на етапі післягоспітального лікування інфаркту міокарда (ІМ) в умовах формування післяінфарктного кардіосклерозу із застосуванням комплексу обстежень - ехокардіографії (ЕхоКГ), гострих медикаментозних тестів, черезстравохідної електрокардіостимуляції (ЧСЕС), велоергометрії (ВЕМ), Холтерівського моніторування електрокардіограми (ХМ ЕКГ) в умовах поліклініки. Запропонована методика індивідуального підбору медикаментозних засобів для пролонгованого лікування за даними гострих медикаментозних тестів. Проаналізовані зміни коронарного резерву і функціонального стану міокарда в умовах тривалого застосування комбінованого медикаментозного лікування з подальшим визначенням порівняльного ефекту комбінації з внутрішньовенним лазерним опроміненням крові (ЛОК).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського