Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (54)Книжкові видання та компакт-диски (32)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.201.1-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Ковтушенко О.О. 
Використання прогестерону для лікування хворих на хронічне легеневе серце: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / О.О. Ковтушенко ; Крим. респ. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному (in vitro та in vivo) дослідженню впливу прогестерону на дисбаланс систем гемостазу та імунітету у чоловіків, які страждають на хронічний бронхіт, перебіг якого ускладнено формуванням хронічного легеневого серця. Виявлено залежність впливу прогестерону на системи гемостазу та імунітету від концентрації стероїду, наявності легенево-серцевої недостатності та рівня регуляції крові (кров, тканина бронхів, судинний регіон). Встановлено, що у хворих на хронічне легеневе серце застосування 14-денного курсу ін'єкцій прогестерону сприяє зниженню гіперкоагуляційних зсувів та зменшенню імунного дисбалансу, що супроводжується позитивною клінічною картиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-52
Шифр НБУВ: РА309731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Павленко О.Б. 
Вплив тютюнопаління на стан протеїназ-інгібіторної системи у хворих на хронічний обстуктивний бронхіт та ефективність медикаментозної терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / О.Б. Павленко ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив активного тютюнопаління на клінічний перебіг хронічного обструктивного бронхіту (ХОБ) і стан протеїназ-інгібіторної системи. У хворих на ХОБ встановлено взаємозв'язки між активним довготривалим тютюнопалінням, показниками функції зовнішнього дихання та активністю протеїназ-інгібіторної системи. На підставі аналізу результатів біохімічного дослідження виявлено, що у бронхоальвеолярній рідині за прогресування захворювання зростає дисбаланс у протеїназ-інгібіторній системі, з'являється невідповідність між активністю трипсину та його інгібіторів. Виявлено залежність показників активності протеїназ-інгібіторних ферментів від ступеня тяжкості захворювання і активності ендобронхіту. У хворих на ХОБ виявлено, що пригнічення активності інгібіторів протеїназ у бронхоальвеолярній рідині супроводжується погіршенням показників функції зовнішнього дихання. Вивчено ефективність застосування ацетилцистеїну в комплексному лікуванні ХОБ у тих, хто палить. Виявлено, що терапія з використанням даного препарату позитивно впливає на клінічний перебіг захворювання і стан протеїназ-інгібіторної системи. Розроблено практичні рекомендації щодо призначення антиоксидантної терапії ацетилцистеїном у хворих на ХОБ з урахуванням особливостей стану протеїназ-інгібіторної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА329862

Рубрики:

      
3.

Непрядкіна І.В. 
Динаміка міокардіального резерву у хворих хронічним обструктивним бронхітом під впливом бронхолітичної терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Непрядкіна ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено контрактильну спроможність міокарда у хворих хронічним обструктивним бронхітом (ХОБ). Запропоновано систему оцінки стану міокардіального резерву для хворих ХОБ в умовах відсутності єдиних критеріїв шляхом визначення варіантів гемодинамічного реагування. Встановлено роль базисної терапії ХОБ для нормального функціонування серцевого м'яза. Виявлено вплив терапії бронхолітичними препаратами різних хімічних груп на рівень міокардіального резерву. Оцінку проведено шляхом аналізу групування хворих по варіантах гемодинамічного реагування. Досліджено інотропізм міокарда за допомогою кінцево-систоличної залежності "об'єм-тиск". Показано схему бронхолітичної терапії, що приводить до поліпшення контрактильних та насосних властивостей міокарда. За результатами дослідження перевагу віддано іпратропіуму броміду, який підвищує контрактильну спроможність міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-52 + Р410.13-37
Шифр НБУВ: РА321290

Рубрики:

      
4.

Іченська Н.Ю. 
Ефективність застосування аміналону в комплексному лікуванні хворих на хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Н.Ю. Іченська ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено роль основного гальмівного медіатору нервової системи - гама-аміномасляної кислоти (ГАМК) в патогенезі бронхіальної обструкції у хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) і можливе застосування ГАМК у саногенезі хвороби. Доведено бронхолітичну дію аміналону у хворих на ХОБ, що вказує на участь ГАМК-ергічної системи в механізмах розвитку бронхіальної обструкції. Показано стимулювальний вплив аміналону на функцію надниркових залоз. Встановлено, що включення аміналону до комплексної терапії ХОБ дозволяє підвищити ефективність лікування хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-52
Шифр НБУВ: РА315948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бригар В.А. 
Ефективність застосування ентеросорбції у комплексному лікуванні хворих на негоспітальну пневмонію з хронічним обструктивним бронхітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / В.А. Бригар ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність застосування ентеросорбції у комплексному лікуванні хворих на негоспітальну пневмонію, що розвинулася на фоні хронічного обструктивного бронхіту. Запропоновано новий спосіб комплексного лікування хворих на негоспітальну пневмонію з застосуванням ентеросорбенту ентеросгеля у малих дозах інтермітуючим курсом. Наведено віддалені результати лікування хворих з застосуванням ентеросорбентів, що свідчать про зменшення частоти повторних пневмоній і загострень хронічного обструктивного бронхіту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-52 + Р412.201.1-52
Шифр НБУВ: РА315247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ботвінікова Л.А. 
Ефективність навчальних та реабілітаційних програм у комплексному лікуванні хворих на бронхіальну астму та хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Л.А. Ботвінікова ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Наведено матеріали клініко-функціональних і психологічних досліджень 174 хворих - 66 хворих на бронхіальну астму (БА) та 54 хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ), які отримали комплексне лікування із застосуванням навчальної та реабілітаційної програм за умов астма-школи, і 28 хворих на БА та 26 хворих на ХОБ, пролікованих за традиційних амбулаторних умов, без навчання у астма-школі. Створено методику групового навчання амбулаторних хворих на БА і ХОБ, яка дозволяє вивчити патогенез захворювання, з'ясувати принцип терапії та профілактики, опанувати хворим на БА і ХОБ основами самоконтролю та самоведення. Доведено, що регулярне клінічне спостереження хворих на БА і ХОБ і моніторинг показників функції зовнішнього дихання дозволяють підбирати раціональний обсяг підтримувальної медикаментозної терапії, вчасно її коригувати й уникнути зумовлених нею побічних ефектів. Проведено оцінку ефективності лікувально-профілактичних заходів за допомогою використання суб'єктивного критерію - якості життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52 + Р412.201.1-52
Шифр НБУВ: РА316004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Подгаєвський С.Г. 
Клініко-біохімічна оцінка застосування препарату контрикал в комплексному лікуванні хворих на туберкульоз ленень з супутнім хронічним бронхітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / С.Г. Подгаєвський ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив препарату контрикал на процеси запалення та стан системи сироваткових інгібіторів протеаз і протеолітичної активності сироватки крові у хворих на туберкульоз легень в поєднанні з хронічним бронхітом. Відзначено, що контрикал зменшує інтенсивність запальної реакції під час туберкульозу у гвінейських свинок, змінює клітинний склад гранульоми за рахунок збільшення кількості лімфоїдних клітин, запобігає утворенню постзапальної сполучної тканини, нормалізує загальну антитриптичну активність сироватки крові. Доведено, що застосування контрикалу у лікуванні туберкульозу з урахуванням позитивного впливу на стан оксидантно-антиоксидантної системи крові, а також на стан системи сироваткових інгібіторів протеаз та протеолітичної активності сироватки крові сприяє підвищенню ефективності лікування хворих на туберкульоз легень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52 + Р412.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА342936

Рубрики:

      
8.

Моргуліс М.В. 
Клініко-патогенетичні підходи до терапії хворих на хронічний панкреатит, сполучений з хронічним необструктивним бронхітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / М.В. Моргуліс ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано засоби підвищення якості діагностики та ефективності лікування хворих на хронічний панкреатит у поєднанні з хронічним необструктивним бронхітом на підставі уточнення уявлень щодо впливу змін цитокінової ланки, порушень кальцієвого та ліпоперекисного гомеостазу на особливості перебігу захворювання. Встановлено, що хронічний необструктивний бронхіт у стадії ремісії суттєво не впливає на клінічні ознаки хронічного панкреатиту, але сприяє поглибленню порушень з боку біохімічних та імунологічних показників, що свідчить про взаємообтяжливість захворювань. Виявлено, що глибина та напрямок змін показників цитокінової ланки, кальцієвого та ліпоперекисного гомеостазу залежать від характеру патологічного процесу у підшлунковій залозі. Запропоновано диференційні підходи щодо розробки терапевтичних заходів з урахуванням характеру змін підшлункової залози. Доведено клініко-лабораторну ефективність додаткового включення до базисної терапії міакальцику та даларгіну за переважання запалення, а в разі домінування фіброзних змін тканини залози обгрунтовано доцільність застосування пентоксіфіліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 + Р412.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА341866

Рубрики:

      
9.

Соцька 
Комплексне лікування та реабілітація хворих на хронічний бронхіт на тлі повторних ангін із застосуванням імунокоригуючих препаратів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Яна Анатоліївна Соцька ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2003. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-52
Шифр НБУВ: РА330038

Рубрики:

      
10.

Рябєнко 
Оптимізація лікування хворих на хронічний некалькульозний холецистит, поєднаний з хронічним необструктивним бронхітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Неллі Борисівна Рябєнко ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-52 + Р412.201.1-52
Шифр НБУВ: РА342506

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського