Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (73)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.201.1-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Чернобровий В.В. 
Вивчення експрес-гастро-pH-моніторингу як засобу діагностики та контролю ефективності кислотоінгібуючої фармакотерапії пептичних H.p-асоційованих гастродуоденальних захворювань: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / В.В. Чернобровий ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано достатню відтворюваність даних експрес-гастро-pH-моніторингу в одних і тих же хворих у динаміці спостереження (від одного місяця до одного року та більше одного року), а також високу чутливість і специфічність методу щодо атрофії слизової оболонки тіла шлунка. Доведено наявність прямого позитивного кореляційного зв'язку середнього ступеня між показниками експрес-гастро-pH-моніторингу та гастро-pH-моніторингом у часі (базальний одногодинний, добовий без антисекреторних фармакопрепаратів). Уперше проведено комплексне вивчення показників експрес-гастро-pH-моніторингу за різних форм пептичних Helicobacter pylori-асоційованих гастродуоденальних захворювань. Установлено наявність у разі введення pH-мікрозонду під час експрес-гастро-pH-моніторингу стимулювльного ефекту (механічного подразника) на секрецію хлористоводневої кислоти. Вивчено у хворих на пептичні Helicobacter pylori-асоційовані гастродуоденальні захворювання коливання внутрішньошлункового pH (лужні рефлюкси) під час експрес-гастро-pH-моніторингу. Уперше проведено мультифакторний аналіз впливу різних чинників на показники даного моніторингу. Найбільшу секрецію хлористоводневої кислоти виявлено у віці до 20-ти років. За високого ступеня інфікованості Helicobacter pylori встановлено тенденцію до наявності за даними експрес-гастро-pH-моніторингу найбільшої секреції хлористоводневої кислоти.панатопразолу, рабепразолу й езомепразолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-5 +
Шифр НБУВ: РА357276

Рубрики:

      
2.

Сухан В.С. 
Використання високодисперсної аерозольтерапії в поєднанні з мінеральною водою "Поляна квасова" для лікування хворих на бронхіальну астму з супутнім гастродуоденітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.С. Сухан ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2003. — 21 с. — укp.

Вивчено вплив комплексного лікування, що передбачає застосування високодисперсного аерозолю кам'яної солі та середньомінералізованої гідрокарбонатної натрієвої мінеральної води "Поляна Квасова" на перебіг бронхіальної астми із супутнім гастродуоденітом у 122-х хворих. Доведено, що комплексне лікування призводить до відновлення бронхіальної прохідності, покращання вентиляції легень, нормалізації клінічних, імунологічних та біохімічних показників. Установлено, що застосування у комплексному лікуванні мінеральної води у вигляді інгаляції спричинює більш виражену позитивну дію на рівні дистальних бронхів у зазначених хворих. Виявлено, що комплексне лікування в безпосередньому та віддаленому періоді позитивно впливає на перебіг бронхіальної астми, підвищує ефективність проведеного лікування, збільшує тривалість ремісії та знижує кількість загострень у шлунково-кишковому тракті та бронхолегеневої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54 + Р413.201.1-54
Шифр НБУВ: РА326703

Рубрики:

      
3.

Ярмола Т.І. 
Ефективність застосування амізону і локальної навколосуглобової терапії для профілактики НПЗЗ-гастропатій у ревматологічних хворих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Т.І. Ярмола ; Івано-франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльне дослідження структури, частоти та клінічних особливостей уражень слизової оболонки гастродуоденальної зони (ГДЗ), індукованих нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ) у хворих на ревматизм, ревматоїдний артрит (РА) та остеоартроз (ОА). Встановлено, що частота та важкість уражень шлунка та дванадцятипалої кишки та патоморфлогічні зміни в них не залежать від нозологічної форми ревматичного захворювання та не пов'язані з наявністю та ступенем обсіменіння слизової оболонки ГДЗ Helicobacter pylori (HP). Виявлено, що на початкових етапах прийому НПЗЗ ендоскопічними проявами уражень слизової оболонки ГДЗ є плямиста гіперемія, ерозивні та виразкові ураження, а морфологічним субстратом - лімфоцитарна інфільтрація слизової оболонки. Вперше запропоновано застосовувати під час комплексного лікування хворих на ревматизм вітчизняного протизапального препарату "Амізон", який не поступається в ефективності диклофенаку і не має побічної дії на слизову оболонку ГДЗ, притаманну НПЗЗ. Вперше для зменшення негативного впливу НПЗЗ на слизову оболонку ГДЗ під час лікування РА та ОА запропоновано проводити локальну навколосуглобову терапію у вигляді примочок з диметилсульфоксидом, гепарином та диклофенаком натрію та дротаверином гідрохлориду з одночасним зменшенням дози перорального прийому НПЗЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-52 + Р419.1-52 +
Шифр НБУВ: РА331755

Рубрики:

      
4.

Аббас Алі Нахар Катарнех 
Імуно-протеолітичний дисбаланс при поєднанні гастродуоденальної патології та бронхіальної астми та його корекція циклофероном: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Аббас Алі Нахар Катарнех ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше здійснено комплексне дослідження стану клітинно-молекулярних імунологічних механізмів, стану цитокінової регуляції та системи загального і місцевого протеолізу за поєднання ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони та бронхіальної астми (БА). Обгрунтовано показання та розроблено методику використання у комплексному лікуванні даних хворих індуктора ендогенного інтерферону - циклоферону. Досліджено клінічну ефективність застосування цього препарату під час лікування БА, поєднаної з гастродуоденальною патологією. Вивчено вплив циклоферону на клітинно-молекулярні імунні механізми запалення, цитокінову регуляцію, стан системи протеолізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-52 + Р412.202-52 +
Шифр НБУВ: РА338610

Рубрики:

      
5.

Зелена І.І. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування лікування хворих з поєднаним перебігом хронічного гастриту типу B та залізодефіцитної анемії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.І. Зелена ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності методів діагностики та лікування хворих на хронічний гастрит типу B (ХГВ) у поєднанні з залізодефіцитною анемією (ЗДА), досліджено спільні ланки патогенезу захворювань. Обстежено 104 хворих на ХГВ у поєднанні з ЗДА. Показано, що у разі поєднання даних патологій спостерігається нашарування клінічних проявів захворювань, що є наслідком взаємодії патогенетичних ланок. Встановлено, що у хворих з ХГВ та ЗДА має місце зниження рівня аскорбінової кислоти (АК) у шлунковому соку у порівнянні з хворими на ізольований ХГВ та ЗДА. Виявлено кореляційну залежність між рівнем АК у шлунковому соку та виразністю змін в показниках обміну заліза, що залежать від ступеня контамінації слизової оболонки шлунка (СОШ) H.pylori, рівня pH шлункового середовища та ступеня атрофії СОШ. Доведено доцільність використання у комплексному лікуванні хворих на ХГВ у поєднанні з ЗДА залізовмісних препаратів, що додатково містять АК, зокрема, тардеферона. Запропоновано хворим з поєднаним перебігом ХГВ та ЗДА проводити еридикаційну терапію у разі виявлення зниженого рівня АК у шлунковому соку для підвищення ефективності лікування дефіциту заліза та запобігання можливим рецидивам захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-5 + Р411.033.2-5 +
Шифр НБУВ: РА353134

Рубрики:

      
6.

Калашник Ю.М. 
Клініко-патогенетичні особливості діагностики і лікування хворих з хронічним гіпертрофічним фарингітом при наявності гастроезофагеальної рефлюксної хвороби: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.19 / Ю.М. Калашник ; НАМН України, Ін-т оториноларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення якості та підвищення ефектиності лікування хворих на хронічний гіпертрофічний фарингіт (ХГФ), поєднаний з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ). Встановлено, що у хворих з даними патологіями порушення клініко-лабораторних показників мають більш виражений характер, ніж у пацієнтів з ізольованою формою ХГФ, що свідчить про потенціюючий вплив ГЕРХ на перебіг запольного процесу у ротоглотці. На підстві вивчення суб'єктивних та об'єктивних даних, показників цитоморфологічних та імунологічних досліджень та математичного аналізу імунної відповіді у динаміці лікування зроблено висновок про ефективність комбінованої терапії пацієнтів з ХГФ, поєднаної з ГЕРХ. Наведено рекомендації щодо застосування комбінованого методу для лікування оторинолорингологічної та гастроентерологічної патології у хворих на ХГФ і ГЕРХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.501.1-5 + Р413.201.1-5
Шифр НБУВ: РА372774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бабак М.О. 
Клінічні та терапевтичні аспекти дуоденальних виразок, асоційованих із різноманітними штамами IHelicobacter pylory/I: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / М.О. Бабак ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено вплив різноманітних (чутливих і резистентних до антибіотиків) штамів Helicobacter pylori на клінічні проявлення, морфологічні зміни, систему гемостазу у хворих на дуоденальні виразки. Показано, що резистентні до антибіотиків штами Helicobacter pylori у порівнянні з чутливими викликають більші порушення функціонального та морфологічного стану гастродуоденальної зони та системи гемостазу. Встановлено, що дана терапія з урахуванням виявлених порушень має високу ерадикаційну ефективність і здатна усувати дані порушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-5 +
Шифр НБУВ: РА322868

Рубрики:

      
8.

Лукашевич І.В. 
Нові сторони механізму дії препаратів чистотілу великого при терапевтичній корекції клінічних проявів хронічних некаменевих холециститів, хронічних гастродуоденітів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.В. Лукашевич ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Фраківськ, 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості уражень гастродуоденальної та біліарної систем у хворих на хронічний некаменевий холецистит у поєднанні з хронічним гастродуоденітом та їх корекції шляхом включення у лікувальний комплекс препаратів чистотілу великого (ЧВ). За умов норми та експериментального ерозивно-виразкового ураження гастродуоденального комплексу у щурів, шляхом визначення продуктів вільнорадикального окислення ліпідів і деяких показників системи глутатіону, визначено разову і добову дозу препаратів ЧВ. Досліджено вплив разової дози препаратів ЧВ на кислотоутворюючу функцію шлунка та моторику жовчного міхура, а також особливості впливу курсового лікування препаратами ЧВ на захисні протирадикальні системи, систему жовчовиділення, функціонально-морфологічний стан слизової оболонки шлунка, дванадцятипалої кишки та ступінь обсіменіння їх Hp, імунну систему. Обгрунтовано доцільність використання препаратів ЧВ за даної патології, розроблено методику диференційованого лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-52 + Р413.201.1-52
Шифр НБУВ: РА308701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Загородний М.І. 
Обгрунтування ефективності комбінованої терапії гастропатій, викликаних диклофенаком натрію, у хворих на остеоартроз (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.02 / М.І. Загородний ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Вперше виявлено ефективність кверцетину щодо попередження та лікування у щурів петехій, ерозій та виразок, що виникають під час застосування диклофенаку натрію. Встановлено лікувальний вплив диклофенаку натрію, кверцетину та їх комбінації на показники перекисного окиснення ліпідів в еритроцитах та печінці кролів, а також нормалізуючий вплив цих медикаментів на активність метаболічних процесів сполучної тканини в експерименті в сироватці крові кролів і хворих на остеоартроз. На основі клініко-експериментальних досліджень доведено ефективність, безпечність та доцільність застосування комбінованої фармакотерапії остеоартрозу з використанням кверцетину та диклофенаку натрію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-52 + Р413.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА328206

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського