Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (16)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.520.43-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Демида Е.П. 
Клініко-біохімічні та сонографічні особливості діагностики та лікування неускладнених форм холестерозу жовчного міхура у хворих з надлишковою масою тіла: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Е.П. Демида ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено клініко-біохімічні, лабораторні та сонографічні особливості неускладнених форм холестерозу жовчного міхура, розглянуто методи їх діагностики та лікування у хворих з надлишковою масою тіла. Встановлено, що для неускладненого холестерозу жовчного міхура характерний латентний перебіг, помірні зміни показників функціонального стану печінки, дисліпідемія, зниження моторно-евакуаторної функції жовчного міхура, зменшення вмісту жовчних кислот і підвищення концентрації холестерину, особливо в міхуровій порції жовчі, наявність великої кількості кришталиків холестерину та мікролітів за мікроскопії центрифугату міхурової жовчі. Виявлено, що скоротлива функція жовчного міхура найбільш знижена за дифузних форм холестерозу - сітчастої та поліпозно-сітчастої, а за поліпозної - у меншій мірі. Доведено, що дієта з обмеженням енергетичної цінності за рахунок вуглеводів збагачена полієнами, харчовими волокнами, вітамінами та мінералами, а також подовжені курси терпії лецитином та урсофальком сприяють нормалізації ліпідного, вуглеводного обмінів, біохімічного складу жовчі, запобігають прогресування та викликають регрес сонографічних показників холестерозу жовчного міхура.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.43-52 + Р415.202.1-52 +
Шифр НБУВ: РА342586

Рубрики:

      
2.

Супрун О.О. 
Клініко-інструментальна та лабораторна характеристика, можливості прогнозування та медикаментозної корекції мікрохолелітіазу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / О.О. Супрун ; Дніпропетр. держ. мед. акад., Держ. установа "Ін-т гастроентерології АМН України". — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто клініко-лабораторні параметри, перебіг та результати різних варіантів медикаментозної терапії у 131-го хворого на мікрохолелітіаз. У 87 % осіб була різноманітна клінічна симптоматика, за цього в 22,1 % спостерігали "біліарну" диспепсію, а в 29 % - "біліарноподібний" біль; в 67,2 % відзначено зниження скорочувальної функції жовчного міхура, в 86,3 % - біліарний сладж. У хворих на мікрохолелітіаз середні рівні основних показників поверхневого натягнення жовчі за її динамічної міжфазної тензіометрії були значно вищими за такі у здорових, а показники реометрії чітко визначалися на відміну від контрольної групи. Основними параметрами, що асоціюються з високим ризиком розвитку й прогресування мікрохолелітіазу, визнано коефіцієнт скоротності жовчного міхура менш, ніж 50 % та значення холато-холестеринового коефіцієнта порцій жовчі "В" і "С" менш, ніж 8 і 8,5 відповідно. Призначення хворим на мікрохолелітіаз урсодезоксихолевої кислоти супроводжується позитивною динамікою з боку ультрасонографічних і біохімічних проявів захворювання і тензіометрії жовчі, тоді як подібні ефекти від симптоматичної терапії були відсутні. Частота формування конкрементів у хворих на мікрохолелітіаз, яким призначали урсодезоксихолеву кислоту (1,7 %), була нижчою за таку у пацієнтів, які не одержували медикаментозну терапію або приймали тільки симптоматичне лікування (15,3 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43 + Р413.520.43-5 +
Шифр НБУВ: РА368510

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського