Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (226)Книжкові видання та компакт-диски (100)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.601.1-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сухолитка О.М. 
Вплив біфтопу на функціональний стан печінки і кишковий мікробіоценоз у хворих на хронічний панкреатит та цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / О.М. Сухолитка ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено ефективність застосування нового вітчизняного синбіотика "Біфтоп" під час лікування кишкового дисбактеріозу та стеатогепатозу, що виникли на фоні хронічного панкреатиту (ХП) та цукрового діабету (ЦД). Запропоновано використання деяких ферментів та фруктози для визначення функціонального стану печінки за порушеної екзокринної й ендокринної функцій підшлункової залози. Вивчено інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів - антиоксидантного захисту (ПОЛ - АОЗ) і стан мікробіоценозу у хворих на ХП та ЦД. Доведено високу ефективність біфтопу у лікуванні хворих на ХП та ЦД, зокрема, виявлено швидке відновлення мікробіоценозу кишечника, покращення глікогенізації печінки, її функціональних показників, а саме: нормалізацію ферментного спектра та стабілізацію системи ПОЛ - АОЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 + Р415.160.23-52 +
Шифр НБУВ: РА338657

Рубрики:

      
2.

Заздравнов А.А. 
Діагностика та лікування хронічного панкреатиту на тлі ішемічної хвороби серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.А. Заздравнов ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено поширеність випадків хронічного панкреатиту (ХП) серед хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС). Виявлено залежність перебігу захворювання від етіологічних чинників панкреатиту. Визначено стан медіаторів системи запалення, зміни показників перекисного окиснення ліпідів та активності системи антиоксидантного захисту. Досліджено порушення клітинної та гуморальної ланок імунітету у даної категорії хворих. Встановлені біохімічні зміни у хворих на панкреатит на тлі ІХС, стабільної стенокардії II функційного класу відповідали таким змінам у хворих на ізольовану ІХС, стабільну стенокардію III функційного класу, що може негативно впливати на перебіг ІХС, сприяти прогресуванню стенокардії. Доведено клініко-лабораторну ефективність запропонованих методів лікування: фамотидин, пентоксифілін, креон, пролонговані форми нітросорбіду - для хворих на ХП на тлі ІХС, додатково - прополін - у разі алкогольного ХП, фраксипарин і ноотропіл - за умов ішемічного ХП, амізон - у випадку цитомегаловірусного ХП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 + Р410.11-52
Шифр НБУВ: РА318458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Маауі Іссам Бен Тахар 
Діагностика та лікування хронічного панкреатиту, сполученого з хронічним необструктивним бронхітом, у хворих, що перенесли резекцію шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Маауі Іссам Бен Тахар ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2007. — 22 с. — укp.

З'ясовано клінічні особливості, функціональні порушення, структурні зміни підшлункової залози (ПЗ) у хворих на постгастрорезекційний хронічний панкреатит (ПХП) з супутнім хронічним необструктивним бронхітом (ХНБ). Доведено, що за поєднаної патології високою є частота зовнішньосекреторної недостатності ПЗ (84,7 % випадків). За умов ПХП з супутнім ХНБ домінує гіпоферментація, а як найчастіший тип панкреатичної секреції є гіпосекреторний. У хворих з поєднаною патологією більше, ніш, ніж за половини випадків має місце зниження шлункової секреції, у третині випадків виявляють слабко виявлені передракові зміни слизової оболонки шлунка (СО). Хелікобактеріоз діагностовано у 53,8 % хворих. Проаналізовано взаємозв'язки між клінічними, функціональними та сонографічними даними у хворих з поєднаною патологією та виділено два основні варіанти патогенезу ПХП з супунім ХНБ. Доведено, що за ПХП на фоні ХНБ часто формується біліарний склад і конкремент у жовчному міхурі. Одержано дані щодо в'ялого торпідного перебігу ХНБ з супутнім ПХП. Доведено ефективність комбінації антигомотоксичних препаратів у лікуванні поєднаної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5 + Р412.201.1-3 + Р457.445.22-86 +
Шифр НБУВ: РА350062

Рубрики:

      
4.

Кошельник О.Л. 
Експериментальна розробка методів ранньої діагностики і профілактики гострого панкреатиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.Л. Кошельник ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено основні патогенетичні ланки розвитку L-аргінін-індукованого гострого експериментального панкреатиту (ГЕП) з метою розробки нових методів діагностики та профілактики гострого панкреатиту (ГП). Показано, що зростання концентрації фактора некрозу пухлини альфа у крові щурів з L-аргінін-індукованим ГЕП є раннім показником, який можна використовувати для ранньої діагностики панкреатиту за клінічних умов. Виявлено, що блокування синтезу окису азоту завдяки застосуванню NG-нітро-L-аргініну дозозалежно нормалізує показники функціональної системи протеолізу й активність ферментів підшлункової залози (ПЗ) у крові, а також нівелює макро- та мікроскопічні зміни у тканинах ПЗ. Відзначено, що одержані дані є експериментальним обгрунтуванням можливого клінічного застосування інгібіторів синтезу окису азоту з метою профілактики ГП, а застосування вільної та ліпосомальної форм даларгіну є ефективним за всіма параметрами, які тестувалися, що є обгрунтуванням доцільності вживання даларгіну з профілактичною метою за ГП. Установлено, що профілактична дія даларгіну тривала впродовж 30 хв., а його ліпосомальної форми - 72 год., до відтворення L-аргінін-індукованого ГЕП. За результатами дослідження з'ясовано, що застосування вільної та ліпосомальної форм даларгіну з лікувальною метою у разі L-аргінін-індукованого ГЕП також сприяє нормалізації макро- та мікроскопічних змін у тканинах ПЗ. За цього ефективність ліпосомальної форми даларгіну у 1,5 рази була більш високою щодо вільної форми пептиду. Зроблено висновок щодо доцільності використання даного препарату у комплексі профілактичних і лікувальних заходів у разі ГП за клінічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 +
Шифр НБУВ: РА337046

Рубрики:

      
5.

Протас В. В. 
Застосування інтермітуючої гемодіафільтрації в комплексному лікуванні хворих з гострим некротичним панкреатитом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / В. В. Протас ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність включення в комплексну терапію її фільтраційної методики еферентної терапії. Запропоновано для екстракорпоральної детоксикації вдосконалений варіант інтермітувальної гемодіафільтрації. Досліджено її вплив на основі показники гомеостазу у хворих даної категорії. Встановлено, що застосування інтермітувальної гемодіафільтрації в комплексному лікуванні хворих з гострим некротичним панкреатитом зменшує тяжкість їх стану, ступінь мультиорганної дисфункції та статистично значимо збільшує виживання. Підтверджено безпечний профіль процедур даної методики. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо режиму, показань і протипоказань, строків проведення інтермітувальної гемодіафільтрації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1 + Р413.601.1-52
Шифр НБУВ: РА371978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Паляниця А.С. 
Застосування лазероентеросорбції у комплексному консервативному лікування гострого панкреатиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.С. Паляниця ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання покращання лікування гострого панкреатиту. На підставі клінічного та лабораторного обстежень 152 хворих на гострий панкреатит виявлено зміни у системі регуляції агрегатного стану крові, які характеризуються хронометричною гіпо- або гіпоперкоагуляцією. Додаткове включення до комплексної консервативної терапії гострого панкреатиту ентеросорбенту "Ентеросгель" і лазерного опромінення крові та підшлункової залози супроводжується покращанням самопочуття, суттєвим зменшенням інтоксикації організму, нормалізацією агрегатного стану крові, скороченням термінів лікування. Визначено позитивну динаміку змін характеру коагуляційного гемостазу та фібринолітичної активності плазми крові у хворих на гострий панкреатит після застосування лазерного випромінювання та ентеросгелю у консервативній терапії гострого панкреатиту. Обгрунтовано та розроблено метод комплексного консервативного лікування гострого панкреатиту з застосуванням лазероентеросорбції залежно від агрегатного стану крові. Запропонована методика лікування гострого панкреатиту є безпечною для хворих і не викликає ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5
Шифр НБУВ: РА313348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ломоносов С.П. 
Інтенсивна терапія хворих на панкреонекроз із застосуванням раннього ентерального харчування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / С.П. Ломоносов ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено нові підходи до інтенсивної терапії хворих з ускладненим перебігом некротичного панкреатиту для поліпшення результатів їх лікування. Наведено результати ретроспективного та проспективного аналізу перебігу захворювання, а також ефективності проведеної терапії у 108 хворих на некротичний панкреатит. Вперше у клінічній практиці доведено можливість та оцінено ефективність застосування раннього ентерального харчування у комплексному лікуванні хворих на інфікований некроз підшлункової залози, перебіг якого ускладнився розвитком локалізованого та дифузного перитоніту, абсцесів та флегмони заочеревинної порожнини. Виявлено тенденцію до зниження загальної частоти розвитку післяопераційних ускладнень. Доведено, що для об'єктивної оцінки тяжкості стану хворих на некротичний панкреатит поряд з клінічними, лабораторними та інструментальними методами дослідження доцільно використовувати прогностичну шкалу APACHE ІІ, яка дозволяє оцінити тяжкість стану йефективність проведеної терапії. Досліджено високу сорбційну активність неорганічної мінеральної сполуки - сапоніту щодо багатьох патогенних мікроорганізмів та оцінено ефективність його застосування у водному середовищі та в організмі теплокровних тварин. Комплексне лікування хворих з ускладненим перебігом некротичного панкреатиту, яке включало активну хірургічну тактику, антибактеріальну терапію, раннє ентеральне харчування та інші методи інтенсивної терапії, дозволило знизити загальну летальність для даної категорії хворих до 25,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52
Шифр НБУВ: РА313994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Остроухова І.М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування ефективності антихелікобактерної терапії при хронічному рецидивуючому панкреатиті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.М. Остроухова ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2002. — 21 с. — укp.

Серед хворих інфікованість Helicobacter pylori виявлено в 86,5 % випадків. У пацієнтів виражено клінічні прояви, функціональні і структурні зміни підшлункової залози. Доведено, що Helicobacter pylori сприяє прогресуванню фібріозу і зовнішньосекреторної недостатності підшлункової залози. У хворих на хронічний панкреатит розвинуто ерозивно-виразкові зміни слизової гастродуоденальної зони, підвищено шлункову секрецію. У разі алкогольного панкреатиту виявлено кишкову метаплазію слизової шлунка. Розроблено схему антихелікобактерної терапії. Доведено, що дана схема сприяє зменшенню клінічних проявів захворювання, поліпшенню функціонального стану залози, зменшенню сонографічних симптомів панкреатиту. Здійснено порівняння даного методу лікування із загальновизнаним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52
Шифр НБУВ: РА321604

Рубрики:

      
9.

Гавриш І.Т. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу хронічного панкреатиту: обгрунтування для використання парацетамолу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / І.Т. Гавриш ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Уперше з урахуванням результатів сучасних методів обстеження, зокрема, встановлення рівня FGF basic та інтерлейкіну-6 (ІЛ-6) у сироватці крові, визначення стану вегетативного забезпечення, вивчення стану перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і антиоксидантного захисту (АОЗ) установлено клініко-патогенетичні особливості перебігу різних форм хронічного панкреатиту (ХП) є виражений дисбаланс вегетативної регуляції. На підставі встановлених нових закономірностей формування і перебігу різних форм ХП обгрунтовано, розроблено й апробовано диференційований підхід до комплексної терапії цього захворювання з використанням парацетамолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 +
Шифр НБУВ: РА345281

Рубрики:

      
10.

Лобас 
Клініко-патогенетичні особливості та лікування хронічного алкогольного панкреатиту у поєднанні з ожирінням: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Катерина Володимирівна Лобас ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2006. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5 + Р415.202.1
Шифр НБУВ: РА351814

Рубрики:

      
11.

Моргуліс М.В. 
Клініко-патогенетичні підходи до терапії хворих на хронічний панкреатит, сполучений з хронічним необструктивним бронхітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / М.В. Моргуліс ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано засоби підвищення якості діагностики та ефективності лікування хворих на хронічний панкреатит у поєднанні з хронічним необструктивним бронхітом на підставі уточнення уявлень щодо впливу змін цитокінової ланки, порушень кальцієвого та ліпоперекисного гомеостазу на особливості перебігу захворювання. Встановлено, що хронічний необструктивний бронхіт у стадії ремісії суттєво не впливає на клінічні ознаки хронічного панкреатиту, але сприяє поглибленню порушень з боку біохімічних та імунологічних показників, що свідчить про взаємообтяжливість захворювань. Виявлено, що глибина та напрямок змін показників цитокінової ланки, кальцієвого та ліпоперекисного гомеостазу залежать від характеру патологічного процесу у підшлунковій залозі. Запропоновано диференційні підходи щодо розробки терапевтичних заходів з урахуванням характеру змін підшлункової залози. Доведено клініко-лабораторну ефективність додаткового включення до базисної терапії міакальцику та даларгіну за переважання запалення, а в разі домінування фіброзних змін тканини залози обгрунтовано доцільність застосування пентоксіфіліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 + Р412.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА341866

Рубрики:

      
12.

Орел В.В. 
Клініко-статистичне обгрунтування профілактики та інтенсивна терапія ускладнень гострого панкреатиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.В. Орел ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Удосконалено спосіб оцінки важкості стану хворих на гострий панкреатит (ГП) з використанням оригінальної системи APACHE II шляхом її модифікації для прогнозування можливого перебігу ГП (неускладненого, ускладненого). Одержано дані щодо прогнозування частоти та кількості ускладнень ГП, частоти поліорганної дисфункції та летальних випадків. Розроблено спосіб оцінки перебігу ГП на підставі модифікованої системи APACHE II та з урахуванням величини розміру гіпертрофованих культивованих нейтрофілів. Проаналізовано вплив подовженої регіонарної епідуральної блокади на зміну клініко-лабораторних показників та частоту ускладнень, поліорганної дисфункції та летальних випадків у хворих на тяжкі форми ГП. За результатами аналізу обгрунтовано застосування подовженої регіонарної епідуральної блокади у комплексі інтенсивної терапії хворих на ГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 +
Шифр НБУВ: РА328258

Рубрики:

      
13.

Гдаль В.А. 
Клінічна ефективність різних ферментних препаратів в лікуванні зовнішньосекреторної недостатності підшлункової залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.А. Гдаль ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Патогенетично, клінічно та економічно обгрунтовано необхідність змін в стратегії діагностики, лікування та профілактики ЗНПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52
Шифр НБУВ: РА330550

Рубрики:

      
14.

Лазарчук Т.Б. 
Комплексне лікування хронічного панкреатиту з використанням електромагнітного випромінювання надвисокої частоти і тіотріазоліну: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Т.Б. Лазарчук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено результати позитивного впливу елекромагнітного випромінювання надвисокої частоти та тіотріазоліну на патогенетичні ланки хронічного панкреатиту, а саме клітинний і гуморальний імунітет, перекисне окислення ліпідів та антиоксидантний захист. Обгрунтовано імунологічні та біохімічні критерії щодо їх застосування. Порівняно із загальноприйнятими методами лікування запропонована терапія сприяла більш повному і прискореному зворотньому розвитку основних клініко-лабораторних проявів загострення захворювання шляхом зменшення виразності імунних та метаболічних порушень і, як наслідок - скороченню терміну перебування хворого у стаціонарі з 24,6+-1,13 до 18,42+-0,71 ліжко-днів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5
Шифр НБУВ: РА307774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Паляниця А.С. 
Лікувальна тактика при динамічній кишковій непрохідності у хворих на гострий деструктивний панкреатит: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.С. Паляниця ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання покращання лікування динамічної кишкової непрохідності у разі гострого деструктивного панкреатиту (ГДП). На основі резултатів клінічного та лабораторного обстеження 152-х хворих на ГДП виявлено зміни у системі регуляції агрегатного стану крові, які характеризуються хронометричною гіпо- або гіперкоагуляцією. Установлено, що використання ентеросорбенту ентеросгелю на фоні комплексної терапії динамічної кишкової непрохідності у разі ГДП, а також застосування лазерного опромінення крові та підшлункової залози сприяє покращанню самопочуття, відновленню пасажу кишечнику, суттєвому зменшенню інтоксикації організму, нормалізації агрегатного стану крові, запобігає переходу асептичного панкреонекрозу в інфікований, зменшує кількість оперативних втручань і знижує летальність. Відзначено, що запропонована методика лікування динамічної кишкової непрохідності у разі ГДП є безпечною для хворих, не спричиняє ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.61-5 + Р413.601.1-5 +
Шифр НБУВ: РА361427

Рубрики:

      
16.

Повзун П.А. 
Медична та професійна реабілітація працівників морського транспорту, які страждають на хронічний панкреатит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.34 / П.А. Повзун ; Державне підприємство "Український НДІ морської медицини". — О., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-54

Рубрики:

      
17.

Смачило Р.М. 
Обгрунтування ендоскопічних втручань при гострому панкреатиті у комплексі лікувальних заходів з урахуванням кишкової транслокації бактерій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Р.М. Смачило ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Виявлено дві групи ризику, що потребують заходів запобігання інфекційно-запальних ускладнень: хворі на панкреонекроз і гострий панкреатит біліарного генезу. На основі проведеного експерименту, що підтвердив наявнісь кишкової транслокації бактерій, визначено основні шляхи їх розповсюдження та причини ініціації даного процесу, обгрунтовано застосування лапароскопічного дренування черевної порожнини та раннього ентерального харчування у хворих на панкреонекроз. За допомогою їх застосування виявлено сприятливий вплив на перебіг захворювання, відновлення моторно-евакуаторної функції шлунково-кишкового тракту, що суттєво зменшило кількість інфекційно-запальних ускладнень та пов'язану з цим летальність. Встановлено, що аналіз особливостей перебігу гострого біліарного панкреатиту та ефективності існуючих методів лікування дозволив індивідуалізувати тактику залежно від тяжкості гострого панкреатиту, супутніх ускладнень жовчнокам'яної хвороби та ефективності консервативної терапії, яка відзначається усіма перевагами ендоскопічного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5 +
Шифр НБУВ: РА325149

Рубрики:

      
18.

Міщенко Д.Л. 
Оптимізація діагностики гнійно-септичних ускладнень та використання антибіотиків в інтенсивній терапії гострого панкреатиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Д.Л. Міщенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Удосконалено методи діагностики гнійно-септичних ускладень та оптимізації вибору антибіотиків для попередження інфекційних ускладнень гострого панкреатиту (ГП). Зазначено, що за даних умов чутливість становить 88 %, а специфічність - 94 %. Показано, що рання масивна інфузійна терапія у комплексі заходів запобігання панкреатичної інфекції дозволяє у 8 % випадків відмовитись від призначення антибіотиків. Доведено, що застосування карбапенемів для стартової антибактеріальної терапії спряє зниженню пізньої летальності у хворих з важким перебігом ГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 +
Шифр НБУВ: РА339443

Рубрики:

      
19.

Бєляєва Н. В. 
Оптимізація діагностики і лікування хронічного біліарного панкреатиту у хворих з ожирінням: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Н. В. Бєляєва ; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". — Луганськ, 2011. — 24 с. — укp.

Вперше виділено особливості клінічних проявів і функціональних порушень підшлункової залози (ПЗ) за біліарного хронічного панкреатиту (ХП) у поєднанні з ожирінням. Оптимізовано ультразвукову діагностику біліарного ХП у хворих з ожирінням. Проаналізовано порушення ліпідного спектру крові та функціонального стану печінки за даної поєднаної патології. Розроблено новий підхід до лікування біліарного ХП на фоні ожиріння з використанням мультинутрієнтних функціональних комплексів (МНФК) "Grinization". Вперше доведено ефективність диференційованого лікування ХП у хворих з ожирінням на підставі включення до комплексної терапії МНФК "Grinization" з урахуванням типу функціональних порушень ПЗ і особливостей сонографічних проявів захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5 + Р415.202.1-37
Шифр НБУВ: РА382988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Колкіна 
Оптимізація лікування хворих на хронічний панкреатит, сполучений з хронічним необструктивним бронхітом, в амбулаторних умовах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Вікторія Яківна Колкіна ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2006. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5 + Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА351501

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського