Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (47)Книжкові видання та компакт-диски (30)
Пошуковий запит: (<.>U=Р415.12-29$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Сомова О.В. 
Взаємозв'язок тироїдного стану організму та процесів перекисного окислення ліпідів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. Сомова ; Харківський держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У60*725.13*723.4*112.6,022 + Е60*725.381.1*06,22 + Р415.12-29

Рубрики:

      
2.

Гелета М. М. 
Лікування хворих з переломами довгих кісток в умовах ендемічних регіонів з дефіцитом йоду (клінічно-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / М. М. Гелета ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше проведено морфологічний аналіз перебігу репаративної регенерації дефектів стегнових кісток щурів за умов змодельованого гіпотиреозу, який одержує нові знання щодо проліферації та диференціації клітин, а також виявляє особливості стадійно-часових характеристик репаративного остеогенезу за умов дії ендемічного фактора ризику - дефіциту йоду. Встановлено, що за умов експериментального гіпотиреозу відбувається уповільнення та спотворення репаративної регенерації у випадку переломів довгих кісток за рахунок порушення проліферації та диференціації клітинних елементів і тканинних структур. Обгрунтовано в експерименті та розроблено підходи щодо лікування хворих з переломами довгих кісток за умов ендемічних регіонів з дефіцитом йоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-29 + Р415.12-29
Шифр НБУВ: РА377509 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Москаленко Р. А. 
Морфофункціональні зміни щитоподібної залози в умовах впливу мікроелементозу (анатомо-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Р. А. Москаленко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження морфофункціональних змін щитовидної залози (ЩЗ) щурів різного віку за умов впливу модельованого мікроелементозу. Розглянуто можливості використання глутаргіну як коректора структурних змін. Розкрито участь тиску колоїдної речовини фолікула у морфогенезі та формуванні архітектоніки часточок ЩЗ. Вивчено диференціювання паренхіми ЩЗ за умов впливу модельованого мікроелементозу. Запропоновано використовувати десквамацію фолікулярного епітелію як маркер індукованого оксидативного стресу. Встановлено, що під впливом мікроелементозу у тканині ЩЗ відбуваються порушення її морфологічного гомеостазу, зміни на всіх рівнях її структурної організації. Проведено аналіз основних тенденцій змін морфофункціонального гомеостазу ЩЗ за умов впливу мікроелементозу та виявлено вікові особливості даних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-29
Шифр НБУВ: РА372863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гузь Л.В. 
Нейрометаболічні особливості та інтегративна діяльність центральної нервової системи за умов експериментальної гіпертироксинемії у щурів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Л.В. Гузь ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше шляхом комплексного дослідження виявлено, що зміни поведінкової діяльності та мнестичної активності за експериментальної гіпертироксинемії супроводжується істотним зростанням збудливості моносинаптичних рефлекторних дуг, про що свідчить збільшення амплітуди моносинаптичної рефлекторної відповіді, зменшення латентного періоду та порогу виникнення моносинаптичної рефлекторної реакції, а це вказує на стан пластичності синапсів і може призводити до порушення інтегративної діяльності центральної нервової системи (ЦНС). Виявлено, що за умов експериментальної гіпертироксинемії тетанізація призводить до депресії рефлекторних відповідей. Встановлено залежність між функціональними процесами ЦНС і структурними клітинними перебудовами метаболічного характеру. З'ясовано, що експериментальна гіпертироксинемія супроводжується змінами балансу прооксидантної й антиоксидантної сичтем у досліджуваних структурах головного мозку залежно від рівня тиреоїдних гормонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-29 +
Шифр НБУВ: РА360079

Рубрики:

      
5.

Ткаченко О.Я. 
Особливості будови щитоподібної залози під впливом на організм барбітуратів в різні вікові періоди (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.Я. Ткаченко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості будови щитоподібної залози за впливу на організм щурів барбітуратів з використанням анатомічних, гістологічних, морфометричних, математичних методів дослідження та методу трансмісійної електронної мікроскопії. Установлено, що інтоксикація організму барбітуратами призводить до змін у будові щитоподібної залози тварин різного віку, визначено особливості цих змін. Доведено доцільність використання силібору з метою їх корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-29 +
Шифр НБУВ: РА335374

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Демченко 
Роль тиреоїдних гормонів в реалізації фізеологічних механізмів вроджених та набутих форм поведінки у щурів різного віку: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / Олена Михайлівна Демченко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.17 + Р415.12-29
Шифр НБУВ: РА365388

Рубрики:

      
7.

Мошкола В. В. 
Структурна організація лімфоїдних утворень щитоподібної залози та її ділянкових лімфатичних вузлів у постнатальному онтогенезі в нормі та при антигенній стимуляції (експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / В. В. Мошкола ; МОЗ України, ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". — Т., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше на експериментальній моделі (безпородні білі щури-самці) встановлено закономірності структурної організації лімфоїдних компонентів щитоподібної залози та її ділянкових лімфатичних вузлів (глибоких шийних) у постнатальному онтогенезі в нормі та після антигенної стимуляції організму. Експериментально доведено, що антигенна стимуляція викликає системну реакцію лімфоїдних утворень щитовидної залози та в її ділянкових лімфатичних вузлах різних вікових груп щурів, що проявляються фазовими змінами відносних площ і клітинного складу структурних компонентів лімфатичних вузлів, а також щільності клітинних елементів (лімфоцитів, плазмоцитів, макрофагів) у щитовидній залозі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-29 + Р569.452-29
Шифр НБУВ: РА384902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Рикова Ю.О. 
Структурно-функціональні зміни щитовидної залози під впливом хронічної гіпертермії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Ю.О. Рикова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Уперше на великому експериментальному матеріалі виявлено морфофункціональні зміни щитовидної залози (ЩЗ) щурів репродуктивного віку під впливом на їх організм хронічної гіпертермії (ХГ) різного ступеня вияву. Встановлено, що під впливом ХГ у ЩЗ залозі відбуваються морфофункціональні зміни на всіх рівнях структурної організації. Виявлено, що ХГ у поєднані з фізичним навантаженням призводить до найбільш виражених змін у структурі та функції ЩЗ. Уперше описно ультрамікроскопічні зміни ЩЗ за всіх досліджуваних видів впливу. Доведено доцільність використання нозину з метою нівелювання негативних наслідків ХГ на ЩЗ. Визначено статистичну вірогідність умов експерименту, встановлено кореляційні залежності між досліджуваними параметрами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*697.0*716-636 + Е60*737.10*716-636 + Р415.12-29 +
Шифр НБУВ: РА360321

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського