Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (681)Книжкові видання та компакт-диски (381)
Пошуковий запит: (<.>U=Р415.160.23-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 99
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гарбарчук О.І. 
Біохімічні компоненти плазматичної ланки системи гемостазу за судинних ушкоджень в динаміці розвитку цукрового діабету: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.І. Гарбарчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Встановлено, що зрушення в системі гемостазу за своєю природою носять різний характер за двох типах цукрового діабету (ЦД). За ЦД I типу вони вторинні, здебільшого пов'язані з характерними для хвороби ушкодженнями ендотелію дрібних судин кровоплину. У разі ЦД II типу, зміни в системі гемостазу визначаються дією первинних факторів, які індукують розвиток самого захворювання та вторинних чинників, аналогічних таким у випадку ЦД I типу. Найбільш виразні відмінності знайдено за наявності у хворих синдрому діабетичної стопи: за діабету I типу система гемостазу реагує посиленням гіперкоагуляційних процесів, які закономірно інгібуються введенням гепарину; за ЦД II типу розвивається своєрідний дискоагуляційний синдром з подальшим пригніченням реакцій фібринолізу та неочікуваним посиленням плазматичної гіперкоагуляції у разі застосування гепарину. Встановлено, що за діабетичної стопи, у хворих на ЦД II типу в крові суттєво збільшується вміст прозапальних цитокінів (інтерлейкіну I та туморнекротичного фактору). Показано, що першими ознаками ушкодження ендотелію судин у хворих на ЦД I типу без клінічно явних ознак мікроангіопатії може бути підвищення рівня розчинного фібрину, що може слугувати важливою діагностичною ознакою перших проявів цього ускладнення діабету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3
Шифр НБУВ: РА314076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Махневич Т.Р. 
Біохімічні механізми підвищеної чутливості тромбоцитів до дії тромбіну при інсулінзалежному цукровому діабеті: Автореф. дис...канд. біол. наук: 03.00.04 / Т.Р. Махневич ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Використано ряд сучасних методів біохімії та молекулярної клітинної біології з метою з'ясування причин підвищеної чутливості тромбоцитів до дії природного агоністу - тромбіну внаслідок інсулінзалежного цукрового діабету (ІЗЦД). Виявлено інтенсифікацію процесів фосфорилювання сигнальних білків, зміни у функціонуванні протеїнкінази c-Src, регуляторної субодиниці PI З'-кінази, після стимуляції тромбоцитів тромбіном внаслідок ІЗЦД у людей, що свідчить про активацію внутрішньоклітинних сигнальних шляхів, які регулюють адгезивні властивості та агрегацію кров'яних пластинок. Досліджено зростання інтенсивності процесів перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) у тромбоцитах, ізольованих із крові щурів із експериментальним стрептозотоциновим діабетом та хворих на ІЗЦД, що відбувається на фоні зниження активності ферментів антиоксидантного захисту. Доведено, що введення нікотинаміду сприяло зниженню ступеня та швидкості тромбін-індукованої агрегації, інтенсивності процесів ПОЛ та нормалізації активності ферментів антиоксидантного захисту у тромбоцитах хворих на ІЗЦД та щурів із експериментальним стрептозотоциновим діабетом. Встановлено доцільність використання нікотинаміду в комплексній терапії з метою попередження розвитку судинних ускладнень у разі цукрового діабету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3
Шифр НБУВ: РА309595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мельниченко С.В. 
Виділення та характеристика білкових чинників, що зв'язують інсулін в крові людей, хворих на цукровий діабет: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.14 / С.В. Мельниченко ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2008. — 23 с. — укp.

мРозроблено методичні підходи щодо виділення білкових чинників, здатних зв'язуватись з інсуліном у сироватках крові людей. Встановлено, що використання поетапної афінної хроматографії може бути ефективним для визначення співвідношень білків, які зв'язують інсулін (БЗІ), у крові хворих на цукровий діабет (ЦД), що надає можливість диференційовано обгрунтувати механізми виникнення окремих випадків інсулінорезистентності. З'ясовано, що у процесі фракціонування сироваток крові здорових людей і хворих на ЦД методом поетапної афінної хроматографії виявляють аналогічні фракії БЗІ, які відрізняються кількісним вмістом білка. Доведено, що до складу інсулінзв'язувальних білків, крім антитіл до інсуліну, входять також білки неімуноглобулінової природи. Виявлено, що в однакових об'ємах сироваток крові хворих на ЦД і донорів міститься різна кількість усіх БЗІ й білків імуноглобулінової природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА357607

Рубрики:

      
4.

Корж Н.А. 
Використання голкотерапії та лазеропунктури на доклінічній стадії дистальної діабетичної полінейропатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.А. Корж ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано клінічне застосування методів рефлексотерапії, а саме, голковколювання у поєднанні з лазеропунктурою інфрачервоним лазерним випромінюванням для лікування діабетичної полінейропатії на доклінічній стадії. Показано, що використання голковколювання та лазеропунктури має позитивний вплив на визначені ланки патогенезу діабетичної полінейропатії та є патогенетичним методом лікування. Встановлено, що запропоноване комплексне лікування дозволяє досягти стійкого терапевтичного ефекту. Визначено, що дані використаних методів дослідження стану периферійної нервової системи (електронейроміографія, імунологічні показники, електроакупунктурні методи діагностики за Накатані та Фоллем, психодіагностичні тести) є інформативними та достовірними критеріями діагностики діабетичної полінейропатії за умов відсутності клінічної симптоматики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р625-58
Шифр НБУВ: РА318162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Березовський 
Використання низькомолекулярних гепаринів у хворих на діабетичну нефропатію: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Олександр Євгенович Березовський ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р696.54-37
Шифр НБУВ: РА352446

Рубрики:

      
6.

Сахарова Ю.В. 
Вплив диференційованого навчання хворих на цукровий діабет 1 типу на досягнення компенсації захворювання та перебіг діабетичної нефропатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Ю.В. Сахарова ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати обстеження 98-ми хворих на цукровий діабет I типу, які навчалися самоконтролю в "Центрі навчання хворих на цукровий діабет". Запропоновано застосовувати диференційований підхід до груп пацієнтів з урахуванням їх рівня невербального коефіцієнту інтелекту (non-ver.IG) і психологічних особливостей. Наведено дані про стан компенсації та перебіг діабетичних нефропатій (за даними динамічної реносцинтиграфії) у хворих різних груп, що мають відмінні показники невербального коефіцієнта інтелекту (non-ver.IG). Оцінено перебіг діабетичних ускладеннь залежно від стану метаболічного контролю діабету, вивчено обізнаність хворих про їх недугу, а також досліджено емоційний стан і типи ставлення до хвороби. Одержані дані свідчать, що у разі дотримання необхідної терапії за допомогою існуючих структурованих програм досягається довготривала стабільна компенсація захворювання, яка супроводжується регресом діабетичних нефропатій в осіб з високим non-ver.IG. Установлено, що після проведення навчання хворих на цукровий діабет I типу за визначеними структурованими програмами з періодичністю 2 рази на рік виникають позитивні тенденції у зміні їх емоційного статусу та змінюється ставлення до їх хвороби у напрямку гармонізації особистості, підвищується рівень знань щодо захворювання. За даними динамічної реносцинтиграфії встановлено, що порушення екскреторної функції нирок у цих хворих з невеликою тривалістю захворювання є раннім проявом діабетичної нефропатії, мають двосторонній характер та виявляються ще на стадії відсутності мікроальбумінурії. Виявлено, що проведений диференційований підхід до групового навчання у комплексі з необхідною терапією позитивно впливає на динаміку фільтраційно-екскреторної функції нирок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р414-3 +
Шифр НБУВ: РА341309

Рубрики:

      
7.

Тржецинський С. Д. 
Вплив екзогенних нейропептидів на ендокринну функцію підшлункової залози та асоційовані метаболічні процеси в нормі і при цукровому діабеті (експериментальне дослідження): автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 14.01.14 / С. Д. Тржецинський ; Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я. Данилевського АМН України. — Х., 2011. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано перспективність включення регуляторних нейропептидів до складу мультифакторної антидіабетичної терапії з метою запобігання та гальмування прогресуючого погіршення функціональної активності панкреатичних бета-клітин у разі цукрового діабету (ЦД) ІІ типу, а також для досягнення більш стійкої метаболічної компенсації за меншої дози інсуліну у разі ЦД І типу. Доведено, що сумісне введення окситоцину з інсуліном гальмує морфологічні та метаболічні прояви абсолютної інсулінової недостатності, що характеризується збільшенням кількості функціонуючих beta-клітин і нормалізацією співвідношення інсулін/глюкагон у панкреатичних острівцях, зниженням глюкотоксичності, підвищенням толерантності до глюкози та чутливості тканин до дії інсуліну, покращенням ліпідного обміну й оксидативного статусу у діабетичних тварин. Виявлені фармакологічні ефекти окситоцину є експериментальним обгрунтуванням для його клінічних досліджень як потенційного препарату для збереження ендокринної функції підшлункової залози, а також нормалізації метаболічних процесів, що асоційовані з інсуліновою недостатністю, за умов ЦД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р413.501.1-37
Шифр НБУВ: РА380792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Власенко А.В. 
Вплив жирової дистрофії печінки на особливості перебігу цукрового діабету: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.В. Власенко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено патогенетичні механізми ураження гепатобіліарної системи у хворих на цукровий діабет (ЦД) на підставі визначення основних клініко-діагностичних критеріїв, що відображають вплив жирової дистрофії печінки (ЖДП) на перебіг ЦД. Досліджено особливості компенсації вуглеводного обміну у хворих на ЦД, ЖДП та у разі їх поєднання. Виявлено зміни стану вуглеводного, білкового, ферментного, пігментного, ліпідного обмінів, холеретичної функції печінки, балансу гомоцистеїну у сироватці крові, порушень у системі перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), антиоксидантного захисту (АОЗ), ехоскопічних і морфологічних показників і розроблено схеми коригувальної терапії. Обстежено 137 хворих на ЦД, ЖДП та у разі їх поєднання. Встановлено, що наявність ЖДП за ЦД супроводжується порушенням вуглеводного, білкового, ферментного, пігментного обмінів, холеретичної функції печінки, гіперліпідемією та гіпергомоцистеїнемією з наявністю атерогенних типів гіперліпідемій, хронічною гіпергомоцистеїнемією, що викликає порушення метаболізму з розвитком ендотеліальної дисфункції. Встановлено, що підвищення рівня гомоцистеїну в сироватці крові спричиняє коригувальний вплив на стан білкового, вуглеводного, ферментного та ліпідного обмінів, холеретичної функції печінки, системи ПОЛ та АОЗ. З'ясовано, що гіпоглікемія супроводжується стимуляцією процесів ПОЛ і зниженням ємності системи АОЗ. Доведено, що застосування комбінованої терапії з використанням тіотриазоліну, урсохолу та еспаліпону обумовлює нейро-, ангіо- та гепатопротективний ефекти, сприяє нормалізації показників вуглеводного, білкового, ферментного, пігментного та ліпідного обмінів, перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту, балансу жовчних кислот і гомоцистеїну в сироватці крові, що покращує перебіг ЖДП у хворих на ЦД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р413.51-3 +
Шифр НБУВ: РА355789

Рубрики:

      
9.

Перцева Н.О. 
Вплив інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту на функціональний стан і гемодинаміку нирок у хворих з доклінічною стадією діабетичної нефропатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.О. Перцева ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 18 с. — укp.

Встановлено, що в хворих, які страждають на цукровий діабет 1 типу більше 5 років, виникає внутрішньоклубочкова гіпертензія, що призводить до пошкодження клубочкового апарату нирок і характеризується мікроальбумінурією, підвищенням швидкості клубочкової фільтрації та показників ниркової гемодинаміки. На підставі результатів клініко-лабораторного аналізу модифікацій функціонального стану нирок під впливом престаріуму й едніту виявлено виражений вплив цих препаратів на екскрецію білка з сечею та показники ниркової гемодинаміки. Інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ) зменшують мікроальбумінурію на 45 %, відновлюють ниркову гемодинаміку. Для терапії діабетичної нефропатії престаріум ефективний у 92 %, а едніт - у 87 % хворих на ЦД І типу. Антипротеїнурічний ефект інгібіторів АПФ у хворих з нормальним рівнем артеріального тиску не пов'язаний зі зниженням системного артеріального тиску, а опосередкований впливом препаратів на внутрішньоклубочкову гемодинаміку. У хворих з артеріальною гіпертензією антипротеїнурічний ефект зумовлений нормалізацією системного та внутрішньоклубочкового кровообігу під впливом престаріуму або едніту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р414-323
Шифр НБУВ: РА317037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Гончарова О.А. 
Гемодинаміка та метаболічні показники у жінок клімактеричного періоду, хворих на цукровий діабет І типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / О.А. Гончарова ; Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данілевського АМН України. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено особливості кардіогемодинаміки, стан ліпідного метаболізму та частоту мікроальбумінурії у жінок, хворих на цукровий діабет (ЦД) першого типу, з урахуванням клімактеричного періоду. Встановлено особливості перебігу клімактеричного синдрому на тлі ЦД першого типу. Охарактеризовано стан діастолічної та скорочувальної функції лівого шлуночка серця, а також ліпідного метаболізму у порівнянні з жінками аналогічного віку, хворими на ішемічну хворобу серця. Проаналізовано стан показників в пери- та постменопаузі, залежно від тривалості діабету, рівня глікозильованого гемоглобіну, наявності гіпертензії та надмірної маси тіла, а також використання впродовж 6 - 12 місяців пероральної естрогенпрогестинової замісної гормональної терапії. Висвітлено частоту мікроальбумінурії у жінок, хворих на ЦД першого типу, в клімактеричному періоді та її динаміку у порівнянні з жінками репродуктивного віку. Розглянуто особливості гемодинамічних та метаболічних характеристик багатофакторного ураження серця, обумовленого ЦД першого типу та клімактерієм. Обгрунтовано перспективність розробки оптимальних термінів, режимів та шляхів проведення замісної гормональної терапії у даної категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-37 + Р415.160.23-37 +
Шифр НБУВ: РА320161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Харпріт Сінгх Хіра 
Гемодинамічні та імунозапальні механізми хронічної серцевої недостатності з метаболічним синдромом у хворих на ішемічну хворобу серця і інсулінонезалежний цукровий діабет та їх терапевтична корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Харпріт Сінгх Хіра ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 23 с. — укp.

Вивчено методи діагностики та розроблено нові диференційовані підходи до лікування хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) і цукровий діабет (ЦД) з хронічною серцевою недостатністю (ХСН) і метаболічним синдромом (МС). Установлено, що у таких хворих відбувається розвиток ремоделювання лівого шлуночка (ЛШ), гіперінсулінемії, артеріальної гіпертензії та ожиріння. Установлено наявність надмірного цитокіногенезу внаслідок прогресування ХСН у хворих з ЦД і ХСН з МС, а також у хворих з ІХС. У пацієнтів з ХСН і МС визначено 2 типи геометрії міокарда ЛШ, а саме: ексцентричну гіпертрофію (64,5 %), яка найчастіше наявна у разі III функціонального класу (ФК) ХСН; концентричну гіпертрофію (35,5 %) - у разі II ФК у жінок (83 %), у чоловіків - тільки у 20 %. З'ясовано, що гіперінсулінемія впливає на структурно-функціональний стан міокарда та розвиток дисфункції систоли ЛШ, підвищення рівня АТ, формування гіпертрофії та дилатації. За умов ХСН II і III ФК у хворих з ЦД і ХСН і МС виявлено більш суттєве збільшення порожнини та маси міокарда ЛШ, зменшення товщини його стінки з систолічною дисфункцією ЛШ. За цього сприятливі зміни кардіогемодинаміки, нормалізація цитокіногенезу, вуглеводного та ліпідного обмінів відбувалися у разі застосування комбінованої терапії інгібіторами АПФ, пентоксифілліном ретардом, симвастатином, триметазидином на фоні базисної терапії ХСН. За результатами дослідження виявлено відновлення гемодинамічного ремоделюання міокарда ЛШ завдяки ефективній терапії, що сприяє підвищенню толерантності до фізичних навантажень та покращанню перебігу ХСН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-3 + Р415.2-3 + Р415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА354701

Рубрики:

      
12.

Кравчун П. П. 
Гомоцистеїн, біомаркери запалення та їх фармакотерапевтична корекція при ішемічній хворобі серця у поєднанні з цукровим діабетом 2 типу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / П. П. Кравчун ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 23 с. — укp.

Встановлено особливості взаємозв'язку цитокінового, вуглеводного та ліпідного обмінів у хворих на ішемічну хворобу серця з супутнім цукровим діабетом (ЦД) ІІ типу. Вперше доведено суттєвий внесок активації імунозапального цитокінового ланцюга (за показниками фактора некрозу пухлин alpha та інтерлейкіну-6) до розвитку концентричного й ексцентричного ремоделювання міокарда, зниження фракції викиду. Визначено значний вплив гіпергомоцистеїнемії у порушенні системи згортання крові та виразність гіпертрофії міокарда лівого шлуночка у хворих на ішемічну хворобу серця з ЦД ІІ типу. Встановлено особливості позитивного впливу комбінації бенфотіаміну з піридоксином у комплексному лікуванні сполученої патології ішемічної хвороби серця з ЦД ІІ типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-37 + Р415.160.23-37
Шифр НБУВ: РА382745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Астахова М.В. 
Гострі порушення мозкового кровообігу у хворих з атеросклеротичними ураженнями екстракраніальних судин та супутнім цукровим діабетом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / М.В. Астахова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

На підставі даних кольорової дуплексної сонографії встановлено особливості атеросклеротичного ураження сонних артерій у хворих з інфарктом мозку (ІМ) та супутнім цукровим діабетом (ЦД): частішу двобічну локалізацію атеросклеротичних бляшок, які викликають стенози, менші 70 %; високу частоту бляшок зі стенозами 50 - 85 % просвіту судин, які є "рухомими" та найбільш уразливими для гідродинамічних дій пульсової хвилі; атеросклеротичні бляшки з нерівною люмінальною поверхнею. Доведено, що збільшення частоти повторних ІМ серед хворих на ЦД пов'язано з більш високою частотою двобічного атеросклеротичного ураження сонних артерій у вигляді бляшок. Охарактеризовано артеріальну гіпертензію, як найбільш важливий чинник ризику розвитку ІМ. Визначено особливості клінічної картини цієї хвороби в гострому періоді захворювання. Результати дослідження дають змогу виявляти ланки патогенезу ІМ, які є визначальними у разі вибору тактики лікування ІМ у хворих на ЦД, а також виділити хворих з підвищеним ризиком виникнення повторного ІМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 + Р415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА329909

Рубрики:

      
14.

Полозова Л.Г. 
Деякі клініко-морфологічні особливості інфаркту міокарда у хворих на цукровий діабет 2 типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Л.Г. Полозова ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.Н.Комісаренка АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено клініко-морфологічні особливості інфаркту міокарда (ІМ) у хворих на цукровий діабет (ЦД) II типу. Проаналізовано 5639 випадків захворювань на ІМ (873 з них - на тлі ЦД), за результатами якого визначено обтяження ІМ ЦД II типу тільки в групі жінок 40 - 69 років. Виділено критичні періоди частоти та фатальності ІМ в жінок, які хворіють на ЦД II типу. На підставі комплексного імуноморфологічого дослідження хворих на ЦД II типу в поєднанні з ІМ показано особливості ураження міокарда та судин серця. У хворих на ЦД II типу визначено частоту та прогностичну значущість ускладнень ІМ і метаболічних показників залежно від віку й статі. За результатами отриманих даних поглиблено уявлення про патогенетичні механізми розвитку ІМ в хворих на ЦД II типу, обгрунтовано диференційований підхід до профілактики коронарної смерті, зважаючи на вікові особливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-37 + Р415.160.23-3
Шифр НБУВ: РА316967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Цісельський Ю. В. 
Дисбіотичні аспекти патогенезу, профілактики і лікування діабетичної ретинопатії: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.04 / Ю. В. Цісельський ; Одес. нац. мед. ун-т. — О., 2011. — 30 с. — укp.

Наведено результати експериментального обгрунтування дисбіотичних аспектів патогенезу цукрового діабету (ЦД). Вперше доведено виникнення дисбіозу за цукрового навантаження, моделювання ЦД 1 і 2 типів. За допомогою біохімічних і гістологічних методів встановлено розвиток діабетичної ретинопатії за експериментального дисбіозу та за введення кишкового ендотоксину. Вивчено захисну роль печінки в розвитку діабету та дисбіозу та показано лікувально-профілактичну дію гепатопротекторів за діабету. Обгрунтовано застосування регуляторів мікробіоценозу - пребіотиків для профілактики та лікування діабетичної ретинопатії. Вперше встановлено пребіотичні властивості поліфенольних сполук. Показано здатність даних препаратів запобігати розвитку судинних ускладнень діабетичної ретинопатії. Розроблено рекомендації із застосування біофлаваноїдів і пребіотиків у комплексному лікуванні хворих на діабетичну ретинопатію. Запропоновано методи відтворення дисбіозу й його оцінювання за допомогою оригінального ферментативного методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р673.901.1-5
Шифр НБУВ: РА381960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Болгарська С.В. 
Диференційно-діагностичні особливості та підхід до лікування трофічних виразок нижніх кінцівок у хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / С.В. Болгарська ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання диференційної діагностики трофічних виразок нижніх кінцівок у хворих на цукровий діабет, запропоновано методи удосконалення їх профілактики та лікування. Вперше використано комплекс інструментальних методів дослідження, що включає застосування радіонуклідної ангіографії та ультразвукової допплерометрії, на підставі якого більш детально вивчено особливості порушення гемодинаміки за різних видів трофічних уражень нижніх кінцівок у хворих на цукровий діабет і, використовуючи показники резідуального індексу та часу повного й уповільненого кровотоку, диференційовано нейропатичні та нейроішемічні ураження, визначено тактику лікування. Одержано нові дані щодо частоти трофічних уражень, встановлено фактори, що впливають на їх формування серед хворих на цукровий діабет, які мешкають у Києві, Київській та Житомирській областях. Доведено доцільність використання препарату системної ензимотерапії "Вобензим" у комплексному лікуванні трофічних уражень нижніх кінцівок у хворих на цукровий діабет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р457.865.7
Шифр НБУВ: РА331123

Рубрики:

      
17.

Донченко Т.М. 
Диференційований підхід до призначення гормональних контрацептивів у жінок з цукровим діабетом I типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.М. Донченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи зниження частоти виникнення непланованої вагітності та побічних ефектів різних методів контрацепції у жінок з цукровим діабетом I типу на підставі комплексного вивчення ліпідного й вуглеводного обмінів, а також системного гемостазу та розробки диференційованого підходу щодо використання різних гормональних контрацептивних засобів. Встановлено взаємозв'язок між прийомом пероральних контрацептивів і підвищенням тромбогенного потенціалу крові, обумовленого внутрішньосудинною активацією тромбоцитів і залежного від дози етинілестрадіолу й типу прогестагенного компонента. Розроблено диференційований підхід щодо вибору гормональних контрацептивів за цукрового діабету I типу залежно від початкових показників компенсації захворювання та характеру діабетичних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р714.61 +
Шифр НБУВ: РА348850

Рубрики:

      
18.

Михайличенко 
Діабетична енцефалопатія: фактори ризику, механізми формування, діагностика, лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.14 / Тетяна Євгенівна Михайличенко ; Державна установа "Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я.Данилевського АМН України". — Х., 2009. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р627.7
Шифр НБУВ: РА365757

Рубрики:

      
19.

Пашковська Н. В. 
Діабетичні енцефалопатії: механізм розвитку, диференційована діагностика, лікування та профілактика: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.15 / Н. В. Пашковська ; АМН України, Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження особливостей неврологічного статусу, когнітивного забезпечення, структурних змін головного мозку, церебральної гемодинаміки, морфофункціонального стану судинного ендотелію, цитокінової регуляції, індукції апоптозу, змін з боку про- та антиоксидантної систем, ліпідного обміну та гемокоагуляцінного гомеостазу на тлі діабетичної енцефалопатії. Розроблено диференційний підхід щодо діагностики діабетичних енцефалопатій з урахуванням особливостей механізмів розвитку та перебігу церебральних порушень залежно від типу цукрового діабету. Здійснено патогенетичне обгрунтування застосування цитиколіну у комплексному лікуванні діабетичних енцефалопатій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р627.703-37
Шифр НБУВ: РА371067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Корсак Ю.В. 
Діастолічна функція серця у хворих на цукровий діабет II типу в поєднанні з ішемічною хворобою серця на фоні метаболічної терапії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Ю.В. Корсак ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Визначено частоту та ступінь порушення діастолічної функції хворих на цукровий діабет (ЦД) II типу з супутньою ішемічною хворобою серця (ІХС), виявлено її значне поширення серед цих хворих. Обгрунтовано необхідність послідовного обстеження пацієнта з ЦД II типу на фоні ІХС, що дозволяє діагностувати діастолічну дисфункцію лівого шлуночка (ЛШ) на всіх стадіях її розвитку. Вивчено результати впливу метаболічних препаратів на діастолічну функцію серця у хворих на ЦД II типу з супутньою ІХС та показано її ефективність на всіх стадіях діастолічної дисфункції (ДД) ЛШ. Запропоновано метод комплексного лікування діастолічної серцевої недостатності у діабетиків з супутньою ІХС. Показано необхідність застосування метаболічної терапії у цих хворих і більшу ефективність комплексного метаболічного лікування у корекції ДД ЛШ на ранніх етапах її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА355855

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського