Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (191)Книжкові видання та компакт-диски (92)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Коробко Л.Р. 
Вибір лікувальної тактики та об'єму оперативного втручання у хворих на гострий панкреатит із супровідною серцево-судинною патологією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Л.Р. Коробко ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано рекомендації щодо вибору тактики й об'єму оперативного втручання на підставі вивчення результатів лікування 103-х хворих на гострий панкреатит (ГП) і супровідну серцево-судинну патологію. Досліджено зміни електричної функції міокарда, показники скоротливої здатності міокарда лівого шлуночка, перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) й антиоксидантної системи (АОС), а також гідратації тканин й ендогенної інтоксикації за різних форм панкреатиту та у разі наявності серцево-судинної патології за гострого панкреатиту. Визначено найбільш інформативні критерії ранньої діагностики та вибору об'єму лікування різних форм ГП з урахуванням тяжкості та прогнозу перебігу захворювання за наявності серцево-судинної патології. Наведено патогенетичне обгрунтування консервативної інтенсивної терапії та критерії оцінки її ефективності за різних форм ГП за умов супровідної серцевої патології. Розроблено показання та визначено об'єм оперативних втручань залежно від функціонального стану серцево-судинної системи та тяжкості й прогнозу перебігу ГП. Встановлено, що малий об'єм за відкритої лапаротомії та малоінвазивний метод з тиском карбоксиперитонеуму 8 - 11 мм рт. ст. є оптимальними методами оперативного лікування хворих з деструктивним панкреатитом та органічними захворюваннями серцево-судинної системи, використання яких сприяє зменшенню частоти, тяжкості інтра- й післяопераційних серцево-судинних ускладнень і покращанню післяопераційної реабілітації міокарда у даної категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1 + Р410-3 +
Шифр НБУВ: РА355961

Рубрики:

      
2.

Гойдаш І.М. 
Вивчення шлунково-кишкових і кардіоваскулярних уражень, обумовлених нестероїдними протизапальними препаратами, та ефективності цитопротекторних посередників за ревматоїдного артриту та остеоартрозу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.М. Гойдаш ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено шлунково-кишкові та кардіоваскулярні ускладнення, що виникають в результаті побічної дії нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) й обгрунтовано доцільність призначення цитопротекторних лікарських засобів для лікування даних патологій. Встановлено, що серед неселективних інгібіторів циклооксигенази (ЦОГ) найбільш небезпечно впливає на гастродуоденальну зону (ГДЗ) індометацин. Виявлено, що застосування ібупрофену практично не викликає ерозивних і виразкових уражень слизової оболонки (СО) ГДЗ. З'ясовано, що препарати "Ібупрофен" та "Целекоксиб" достовірно не підвищують ризик виникнення серцево-судинних ускладнень. Доведено, що прийом медикаментів значно погіршує олужнювальну функцію шлунка, що є однією з причини виникнення гастродуоденопатії (ГДП). Обгрунтовано доцільність включення до комплексного лікування хворих з ГДП, ускладненою побічною дією НПЗП, цитопротекторних препаратів. Встановлено їх позитивний вплив на репаративні процеси в СО ГДЗ, що сприяє підвищенню ефективності лікування даної категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-52 + Р410-3 + Р413-3 +
Шифр НБУВ: РА355283

Рубрики:

      
3.

Писковацький П.М. 
Використання преформованих фізичних чинників для диференційованого відновного лікування осіб із серцево-судинними розладами, які постраждали від Чорнобильської аварії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / П.М. Писковацький ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 24 с. — укp.

Зазначено, що основою серцево-судинних розладів є вегетативна дисфункція, інтенсифікація перекисного окиснення ліпідів, проатерогенні зміни ліпідів плазми, порушення імунної системи. Функціональному стану серцево-судинної системи потерпілих від Чернобильської аварії (ПЧА) притаманно: зниження обсягу виконаної роботи під час велоергометрії, наявність прихованої коронарної недостатності, прискорений розвиток артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця. Визначено, що відновне лікування сприяє нормалізації у патогенетичних ланках серцево-судинних розладів, редукції клінічних проявів, сповільнює темпи розвитку змін серця та судин. Встановлено, що позитивні ефекти лікування зберігаються понад 15 тижнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-3
Шифр НБУВ: РА319097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Колошко О.М. 
Вплив бронхіальної астми на функціональний стан серцево-судинної системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / О.М. Колошко ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова МОЗ України. — Вінниця, 2002. — 20 с. — укp.

Обстежено 130 хворих різного ступеня тяжкості та тривалості бронхіальної астми (БА), що раніше ніколи не потерпали від хвороб системи кровообігу. У період загострення БА у 21,5 % хворих спостережено транзиторне підвищення тиску в легеневій артерії, ступінь легеневої гіпертензії прямо залежала від тяжкості захворювання. Вивчено характер, частоту та хронологію ураження серцево-судинної системи (ССС) у хворих на БА. Досліджено ступінь легеневої гіпертензії, стан центральної та внутрішньосерцевої гемодинаміки у хворих на БА за допомогою ехокардіографії в М-, В- та Доплерівському режимах. Виявлено кореляційний зв'язок між темпами прогресування БА й ураженням ССС. Розроблено ряд інформативних ознак, що оптимізують оцінку функціонального стану системи кровообігу у хворих на БА. Доведено, що зменшення переднавантаження, підвищення постнавантаження та зменшення скоротивої здатності міокарда внаслідок дистрофії у хворих з тривалим і тяжким перебігом БА призводить до зниження систолічної функції лівого шлуночка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3 + Р410-37
Шифр НБУВ: РА317659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Москалюк В.Д. 
Вплив деяких інфекцій дихальних шляхів на серцево-судинну систему та можливості медикаментозної корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / В.Д. Москалюк ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено функціональний стан серцево-судинної системи у хворих на дифтерію, ангіни, кір, інфекційний мононуклоез та епідемічний паротит у період загострення та одужання. Встановлено, що вказані захворювання супроводжуються змінами функцій серцево-судинної системи з розвитком міокардиту в 39,5 % хворих на дифтерію, 5,7 % - на ангіни, 5,4 % - на кір, 5,0 % - на інфекційний мононуклеоз (загальна кількість хворих становила 211 осіб). Запропопоновано комплексне застосування базисної терапії, рибоксину, тіотриазоліну й ацебутололу у випадку появи міокардиту, що сприяло швидшій нормалізації функції серцево-судинної системи, усуненню порушень реполяризації, метаболізму міокарда, ритму та провідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-3 + Р410-37
Шифр НБУВ: РА312484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Харпріт Сінгх Хіра 
Гемодинамічні та імунозапальні механізми хронічної серцевої недостатності з метаболічним синдромом у хворих на ішемічну хворобу серця і інсулінонезалежний цукровий діабет та їх терапевтична корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Харпріт Сінгх Хіра ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 23 с. — укp.

Вивчено методи діагностики та розроблено нові диференційовані підходи до лікування хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) і цукровий діабет (ЦД) з хронічною серцевою недостатністю (ХСН) і метаболічним синдромом (МС). Установлено, що у таких хворих відбувається розвиток ремоделювання лівого шлуночка (ЛШ), гіперінсулінемії, артеріальної гіпертензії та ожиріння. Установлено наявність надмірного цитокіногенезу внаслідок прогресування ХСН у хворих з ЦД і ХСН з МС, а також у хворих з ІХС. У пацієнтів з ХСН і МС визначено 2 типи геометрії міокарда ЛШ, а саме: ексцентричну гіпертрофію (64,5 %), яка найчастіше наявна у разі III функціонального класу (ФК) ХСН; концентричну гіпертрофію (35,5 %) - у разі II ФК у жінок (83 %), у чоловіків - тільки у 20 %. З'ясовано, що гіперінсулінемія впливає на структурно-функціональний стан міокарда та розвиток дисфункції систоли ЛШ, підвищення рівня АТ, формування гіпертрофії та дилатації. За умов ХСН II і III ФК у хворих з ЦД і ХСН і МС виявлено більш суттєве збільшення порожнини та маси міокарда ЛШ, зменшення товщини його стінки з систолічною дисфункцією ЛШ. За цього сприятливі зміни кардіогемодинаміки, нормалізація цитокіногенезу, вуглеводного та ліпідного обмінів відбувалися у разі застосування комбінованої терапії інгібіторами АПФ, пентоксифілліном ретардом, симвастатином, триметазидином на фоні базисної терапії ХСН. За результатами дослідження виявлено відновлення гемодинамічного ремоделюання міокарда ЛШ завдяки ефективній терапії, що сприяє підвищенню толерантності до фізичних навантажень та покращанню перебігу ХСН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-3 + Р415.2-3 + Р415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА354701

Рубрики:

      
7.

Артемчук М.А. 
Гіпогомоцистеїнемічна дія нового вітамінно-мікроелементного комплексу (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / М.А. Артемчук ; АМН України. Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології". — К., 2008. — 20 с. — укp.

На білих нелінійних щурах-самцях (n = 377), які утримувались на стандартній напівсинтетичній крохмально-казеїновій дієті, проведено експериментальні дослідження специфічної (гіпогомоцистеїнемічної) активності нового вітамінно-мікроелементного комплексу (ВМК). Дослідження впливу запропонованого ВМК проведено у порівнянні зі специфічною дією двох інших комплексів - препаратом порівняння 1 (ПП-1, склад згідно з R.Clark, 1998) та препаратом порівняння 2 (ПП-2, полівітамінний препарат "Декамевіт"). На трьох експериментальних моделях гіпергомоцистеїнемії (гострої та хронічної метіонінової та комбінованої гіповітамінозно-метіонінової) з використанням біохімічних, гематологічних, морфологічних і гістохімічних методів дослідження виявлено, що ВМК і препарати порівняння відзначаються гіпогомоцистеїнемічною активністю та здатністю нормалізувати порушення, індуковані гіпергомоцистеїнемією. Встановлено, що профілактична та лікувальна дія ВМК у більшості випадків є вища у порівнянні з ПП-1 та ПП-2. Зроблено висновок про конкурентоздатність досліджуваного ВМК у порівнянні з сучасними аналогами (ПП-1 та ПП-2), наведено рекомендації щодо його застосування для проведення доклінічних і клінічних випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-37 + Р252.9 +
Шифр НБУВ: РА358510

Рубрики:

      
8.

Томашевська О.Я. 
Зв'язок між метаболічним синдромом та виникненням цукрового діабету і серцево-судинних хвороб: клініко-лабораторні та функціональні предиктори: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / О.Я. Томашевська ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2008. — 38 с. — укp.

Вивчено взаємозв'язки між порушеннями обміну, системи гомеостазу, функціонування серця та виникненням цукрового діабету (ЦД) II типу та серцево-судинних хвороб (ССХ) у разі метаболічного синдрому (МС). Обстежено 180 пацієнтів з абдомінальним ожирінням і МС, а також 1 271 особу молодого віку. Деталізовано патогенетичні взаємозв'язки між ознаками МС. Виявлено асоціації між ними й ехокардіографічними параметрами, прозапальним і протромботичним станом. Виділено клініко-лабораторні ознаки інсулінорезистентності, які є предикторами розвитку ЦД II типу. Визначено ознаки ризику розвитку ССХ у пацієнтів з МС. Обгрунтовано клінічну неоднорідність групи таких пацієнтів. Виявлено значну частоту факторів ризику виникнення МС, ЦД і ССХ в осіб молодого віку. На підставі результатів досліджень з'ясовано особливості перебігу та прогресування МС, а також запропоновано кмплекс обстежень для діагностування МС і асоційованих з ним розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.2-3 + Р415.160.23-3 + Р410-3 +
Шифр НБУВ: РА357394

Рубрики:

      
9.

Вернигородський В.С. 
Клініко-морфологічна характеристика серцево-судинної системи та медико-соціальна реабілітація хворих на цукровий діабет II типу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.14 / В.С. Вернигородський ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2006. — 40 с. — укp.

Висвітлено індивідуальні особливості функціонального стану серцево-судинної системи та патоморфологічних змін судин у хворих на цукровий діабет II типу з обгрунтуванням нових підходів до медикосоціальної реабілітації на етапах амбулаторного, стаціонарного та санаторно-курортного лікування. На основі комплексного дослідження функції міокарда виявлені вагомі порушення систолічної та діастолічної функції, ексцентричної та концентричної гіпертрофії лівого шлуночка у хворих на цукровий діабет II типу в поєднанні з ішемічною хворобою серця та концентричого ремоделювання лівого шлуночка в поєднанні з гіпертонічною хворобою. Проаналізовано особливості периферичної гемодинаміки та ендотеліальної дисфункції у хворих на цукровий діабет, виявлено виражені зміни кровообігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-3 + Р415.160.23-52 +
Шифр НБУВ: РА341574

Рубрики:

      
10.

Лобойко О.І. 
Клініко-патофізіологічна характеристика співвідношень церебральних та серцево-судинних порушень у віддалений період закритих черепно-мозкових травм: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.І. Лобойко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено результати епідеміологічних, а також клініко-інструментальних і деяких лабораторних досліджень хворих молодого віку з церебральними і серцево-судинними порушеннями, які розвинулись у віддалений період закритих черепно-мозкових травм (ЧМТ). Виявлено розповсюдженість гострої ЧМТ та її віддалених церебральних і серцево-судинних наслідків, середовищні і соціальні фактори ризику та антиризику декомпенсацій в умовах промислового регіону України. Розглянуто достовірні кореляційні зв'язки між визначеними післятравматичними неврологічними синдромами і конкретними нозологічними одиницями захворювань серцево-судинної системи. Визначено специфічні і вірогідні клініко-інструментальні показники, які можуть бути використані як критерії діагностики варіанту нейросоматичної форми травматичної хвороби головного мозку, що протікає з церебральними і серцево-судинними порушеннями. Обгрунтовано ефективність застосування мікрохвильової резонансної терапії хворих із нейропсихічними і серцево-судинними порушеннями у віддалений період закритої черепно-мозкової травми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.772-7 + Р627.703.0-37 + Р410-37
Шифр НБУВ: РА308005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Сизоненко Л.М. 
Особливості перебігу і попередження раптових ускладнень серцево-судинних захворювань у гірників вугільних шахт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Л.М. Сизоненко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 20 с. — укp.

Встановлено, що раптові ускладнення серцево-судинних захворювань у гірників вугільних шахт характеризуються високою частотою, розмаїттям форм, швидким прогресуванням і підвищеною смертністю. Висвітлено низьку якість діагностики серцево-судинних захворювань у гірників вугільних шахт під час проведення медичних оглядів. Виявлено нестійкість адаптаційних функцій, наявність передпатологічних і патологічних відхилень з боку серцево-судинної системи. Наведено пропозиції щодо динамічного нагляду за станом серцево-судинної системи у гірників. Розроблено критерії оцінки ступеня індивідуального ризику серцево-судинних захворювань у гірників. Виділено 5 ступенів ризику: мінімальний, помірний, підвищений, високий та надвисокий. Впроваджено у практику роботи медичних закладів систему заходів щодо профілактики гострих ускладнень серцево-судинних захворювань, яка складається з організації невідкладної кардіологічної допомоги на робочих місцях та організаційно-методичних прийомів ранньої діагностики серцево-судинних захворювань і динамічного контролю за її станом у гірників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-3
Шифр НБУВ: РА315573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Насонова А.М. 
Особливості функціонального стану серцево-судинної системи у хворих на рак щитоподібної залози в процесі променевого лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / А.М. Насонова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Виявлено особливості клінічного перебігу серцево-судинних порушень у хворих на рак щитовидної залози (РЩЗ). Досліджено вплив порушеного тиреоїдного гомеостазу на клінічний стан і функцію серцево-судинної системи (ССС), толерантності до фізичного та фармакологічного навантаження у хворих на РЩЗ. Визначено роль гіпотиреозу в розвитку функціональних порушень ССС у хворих на РЩЗ після комплексного лікування. Розроблено методики диференціальної діагностики та фармакотерапії зниження фізичної працездатності за умов поєднаної кардіотиреоїдної патології. Обгрунтовано підходи до корекції відхилень у тиреоїдному гомеостазі, що в комплексі з традиційними лікувальними та реабілітаційними заходами позитивно впливають на стан здоров'я хворих, які пройшли комплексне лікування з приводу даного захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-56 + Р410-37
Шифр НБУВ: РА315536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Тверетінов О.Б. 
Патогенетичні, нейрогуморальні та клінічні аспекти ураження серцево-судинної системи у хворих з синдромом залежності від алкоголю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.Б. Тверетінов ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено клініко-гемодинамічні та нейрогуморальні процеси ураження серцево-судинної системи хворих з синдромом залежності від алкоголю (СЗА), а також розроблено раціональні шляхи їх фармакологічної корекці. Застосування інгібіторів АПФ призводить до зниження загального периферичного опору судин, підвищення скорочувальних властивостей міокарду на фоні достовірного зниження рівнів пресорних факторів (ангіотензину II, АПФ) і активації передсердного натрій уретичного ферменту (ПНУФ). Комбінація інгібіторів АПФ із петлевими діуретиками у хворих із СЗА з СН IIА та IIБ стадіями сприяє більш вираженому зниженню після навантаження, підвищенню скорочувальних властивостей міокарда, більш вираженому пригнобленню активності ангіотензину II, АПФ і альдостерону з одночасним достовірним зниженням ПНУФ у порівнянні з монотерапією інгібіторами АПФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-3 + Р410-37
Шифр НБУВ: РА311766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Дзяк В.Г. 
Пролапс мітрального клапану та додаткові хорди серця: функціональний стан серцево-судинної системи та клінічне значення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.Г. Дзяк ; Запоріз. держ. мед. ун-т МЗО України. — Запоріжжя, 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено функціональний стан серцево-судинної системи, зокрема, клінічне значення пролапсу мітрального клапану (ПМК) та додаткових хорд (ДХ) серця. Вивчено зв'язок даних феноменів з аритміями серця, оцінено прогностичне значення ПМК або ДХ у пацієнтов кардіологічного профілю. Визначено розповсюдженість ПМК і ДХ у даній популяції та проведено анатомо-ехокардіографічні співставлення частоти виявлення різних локалізацій ДХ. Пацієнти з нейро-циркуляторною дістонією й астеноневротичним синдромом було розділено на три групи: "ПМК", "ДХ", "Контроль". Порівняльний аналіз не виявив різниці між цими групами відносно характеру скарг, змін на ЕКГ, показників фізичної працездатності та характеру аритмій за даними холтеровського моніторування. Частота виявлення і структура аритмій, індукованих неінвазивною черезстравохідною стимуляцією передсердь або інвазивною стимуляцією правого шлуночка, були в даних групах однаковими. Фенотипові ознаки дисплазії сполучної тканини частіше виявлялись у пацієнтів з ПМК. На підставі 3,7-річного спостереження продемонстровано, що наявність мітральної регуртізації (МР) 2-3 ступеня у пацієнтів з ПМК асоціюється із 16-кратним підвищенням ризику розвитку кардіоваскулярних подій. Навпаки, ПМК з мінімальною регуртізацією чи без неї, як і ДХ не несе підвищеного ризику розвитку кардіоваскулярних подій. На підставі отриманих результатів запропоновано не залучати до диспансерного спостереження пацієнтів з ДХ або ПМК або з МР 1 ступеня, які не мають супутньої органічної патології серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-3
Шифр НБУВ: РА310775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Ткачишина Н.Ю. 
Результати 5-річного амбулаторного спостереження за функціональним станом серцево-судинної системи у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.Ю. Ткачишина ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Проаналізовано функціональний стан серцево-судинної системи (ССС) у динаміці у ліквідаторів наслідків аварії(ЛНА) на Чорнобильській АЕС за даними 5-річного амбулаторного спостереження. У ході вивчення структури патології ССС у ЛНА та динаміки змін функціональної діяльності ССС визначено зростання кількості хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ), виділено особливості перебігу ГХ з різкими коливаннями артеріального тиску (АТ) протягом доби, переважним збільшенням діастолічного артеріального тиску, з розвитком гіпертрофії міокарда лівого шлуночка ексцентричного типу поряд із зниженням фракції викиду. Відмічено, що розвиток дилятації порожнин притаманний також і ЛНА з нормальним АТ. Подано показники комплексу амбулаторних методів обстеження. У ході дослідження морфологічного стану міокарда та судин у померлих ЛНА встановлено, що прогресуюче зниження функціональної здатності ССС відбувається на тлі білково-дистрофічних змін у міокарді та інших органах ЛНА, склеротичних - у судинах, що притаманно особам похилого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0 + Р410-3
Шифр НБУВ: РА315108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Шевчук С.В. 
Ураження судин у хворих на системний червоний вовчак: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.12 / С.В. Шевчук ; Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска" АМН України. — К., 2008. — 42 с. — укp.

Вивчено поширеність і характер дисліпідемій, гіпергомоцистеїнемії (ГГЦ), антифосфоліпідного синдрому (АФС) та інших порушень у системі гемостазу. Досліджено їх зв'язок з перебігом захворювання та станом серцево-судинної системи. Оцінено їх патогенетичну роль у формуванні судинної патології у хворих на системний червоний вовчак (СЧВ). Виявлено найбільш несприятливі комбінації факторів ризику та розроблено підходи до фармакологічної корекції. Установлено високу частоту клінічних маніфестацій та субклінічних уражень серцево-судинної системи у хворих на СЧВ. Установлено основні варіанти порушень ліпідного обміну у цих хворих та вперше доведено вагомий вплив активності запального процесу на їх формування. Досліджено розлади системи гемостазу у них та установлено, що порушення у системі гемостазу у більшості випадків мають комбінований характер, корелюють з тяжкістю органних уражень і активністю захворювання, асоціюються з тромболітичними ускладненнями, порушенням функції ендотелію та виразністю атеросклеротичного ураження судин. Вивчено поширеність і варіанти гіперреактивності тромбоцитів, тромбоцитопенічного синдрому у хворих на СЧВ та їх вплив на прогресування судинних уражень. Установлено, що ГГЦ та мутація Ц677Т за геном метилентетрагідрофолатредуктазою є незалежними від дисліпідемії факторами ризику розвитку серцево-судинних ушкоджень у хворих на СЧВ. Виявлено найбільш впливові фактори поєднання метаболічних факторів ризику. Розроблено рекомендації щодо необхідності індивідуалізації схем лікування цих хворих з урахуванням профілю метаболічних факторів ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р603.51-3 + Р410-3 +
Шифр НБУВ: РА360606

Рубрики:

      
17.

Калінкіна Н. В. 
Ушкодження серцево-судинної системи антрациклінами: розробка критеріїв ранньої діагностики та методів фармакологічної корекції: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.11 / Н. В. Калінкіна ; Ін-т кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска АМН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Показано результати вивчення інструментальних і лабораторних показників функції серцево-судинної системи та їх взаємозвТязку у пацієнтів, які приймають антрацикліни. Проаналізовано дані стандартної ехокардіографії (ЕхоКГ), стрес-ЕхоКГ, тканинної доплер-ЕхоКГ, спіровелоергометрії, ультразвукової допплерографії судин, зміни метаболізму оксиду азоту, рівнів ендотеліну-1, натрійуретичних пептидів і тропонінів. З'ясовано, що стрес-ЕхоКГ є чутливішим у порівнянні зі стандартною ЕхоКГ методом діагностики антрациклінових ушкоджень серця. Порушення сегментарного скорочення міокарда є предиктором розвитку глобальної систолічної дисфункції лівого шлуночка. Визначено провідні чинники ризику ушкодження серця антраклінами. Виявлено нові критерії клінічної діагностики й прогнозу антрациклінової кардіоміопатії. Розроблено метод лікування й профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-3 + Р281.82-7
Шифр НБУВ: РА369537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Кондратьєв В.О. 
Формування змін серцево-судинної системи та її клініко-функціональні особливості у дітей із хронічними бронхолегеневими захворюваннями: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / В.О. Кондратьєв ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено формування порушень серцево-судинної системи у дітей з хронічними бронхолегеневими захворюваннями та бронхіальною астмою. Визначено пряму залежність між поширеністю, тяжкістю бронхолегеневих проявів хвороби, пубертатним періодом росту, супутніми хронічними вогнищами інфекції та розвитком міокардіодистрофії, хронічного легеневого серця і застійної серцевої недостатності. Висвітлено їх переважно зворотний характер у дитячому віці. Розроблено критерії діагностики хронічного легеневого серця, способи діагностики серцевої недостатності та рівнів адаптаційних можливостей серцево-судинної системи. Запропоновано диференційовану програму реабілітаційних заходів щодо корекції нейровегетативних порушень регуляції кровообігу, легеневої гіпертензії та метаболічних порушень у міокарді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-37 + Р412-37
Шифр НБУВ: РА312380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Васілас Константінос 
Функціональні зміни серцево-судинної системи у хворих на гломерулонефрит і пієлонефрит, які перебувають на програмному гемодіалізі, та шляхи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Васілас Константінос ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011-3 + Р410-37
Шифр НБУВ: РА306815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Папінко І.Я. 
Центральна гемодинаміка і її вегетативна регуляція в молодих здорових осіб при різних типах погоди: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / І.Я. Папінко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено, що за несприятливого III типу погоди знижується рівень функціональних резервів серцево-судинної системи. Визначено, що за умов несприятливої погоди у порівнянні зі сприятливою, збільшується кількість осіб з гіперкінетичним типом кровообігу. Реактивність серцево-судинної системи у разі III типу погоди під час ортостастичної проби характеризувалася істотним зменшенням серцевого викиду та збільшенням загального периферичного опору судин. Під час проведення кліностатичної проби встановлено сповільнення динаміки повернення показників центральної гемодинаміки до висхідного стану. Вегетативна регуляція серцевої діяльності під час ортостатичної проби у разі несприятливої погоди характеризувалася гіперсипатокотонімією. Під час кліностатичної проби за умов III типу погоди у порівнянні з I встановлено сповільнену динаміку відновних процесів, які проходили на фоні вираженої парасимпатокотонії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-3
Шифр НБУВ: РА319167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського