Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (95)Книжкові видання та компакт-диски (43)
Пошуковий запит: (<.>U=Р415.17$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Пушкарьов В.М. 
Біохімічні механізми регуляції стероїдогенезу в корі надниркових залоз іонами калію: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.01.14 / В.М. Пушкарьов ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Досліджено біохімічні механізми регуляції стероїдогенезу у корі наднирникових залоз певним агоністом - іонами калію. Показано участь калієвих і кальцієвих каналів у регуляції біосинтезу альдостерону калієм. Досліджено роль білкового синтезу у залежній від іонів калію регуляції стероїдогенезу. Доведено стимуляцію іонами калію циклічного аденозинмонофосфату/протеїнкінази A месенджерної системи. Продемонстровано можливість гальмування стероїдогенезу за умов зниження концентрації калію у середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.17-29 +
Шифр НБУВ: РА341401

Рубрики:

      
2.

Овчаренко В.В. 
Вікові особливості морфофункціонального стану надниркових залоз при зміні імунного статусу (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.В. Овчаренко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження морфофункціонального стану надниркових залоз за умов імунодепресії (видалення тимуса) та у випадку імуностимуляції (введення тимогену) щурам різних вікових груп неоднакових строків спостереження. Під час проведення наукового дослідження використано анатомічні, гістологічні, ультрамікроскопічні, морфометричні та математичні методи аналізу. Встановлено, що тимектомія призводить до збільшення ряду морфометричних показників щодо контролю. Відзначено, що дані зміни більш характерні для груп статевонезрілих і статевозрілих щурів, у групі старих тварин показники менш виражені та зафіксовані лише на ранніх етапах дослідження. За даними тривимірної реконструкції за серійними гістологічними зрізами встановлено співвідношення об'ємних часток зовнішньої сполучнотканинної капсули, зон коркової та мозкової речовини у цілісній залозі в тимектомованих і несправжньотимектомованих щурів. Виявлено нові особливості просторової організації зазначених елементів будови надниркових залоз. У тварин дослідної групи після введення тимогену відзначено зменшення морфометричних показників. Найбільш значні відмінності від контролю виявлено у групах статевонезрілих і статевозрілих щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.17-29 +
Шифр НБУВ: РА335403

Рубрики:

      
3.

Дунець Г.В. 
Дисбаланс в імунній системі та порушення функції кори наднирників у хворих на тонзилоодонтогенні ураження серця та методи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.В. Дунець ; Івано-Франків. мед. акад.. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення спонтанної екскреції 17-кетостероїдів (17-КС) і 17-кетогенних стероїдів (17-КГС), складових 17-КС та стану імунореактивності у хворих на нейроциркулярну дистонію (НЦД) і ревматизм у поєднанні з хронічним тонзилітом розроблено додаткові критерії диференціальної дігностики тонзилоодонтогенної НЦД та ревматизму з мінімальним ступенем активності. У хворих на ревматизм встановлено дискортицизм, який характеризується низьким рівнем андрогенів і підвищеною активністю глюкокортикоїдів, зростання дискримінантної функції Бальбрука (відношення показника екскреції 17-КГС до суми показників екскреції андростерону й етіохоланолону) та індексу андрогенності 17-КС (відношення показників екскреції метаболітів андростероїдогенезу до показників екскреції метаболітів глюкокортикоїдів у складі 17-КС). Результати дослідження функції кори наднирників у хворих на НЦД показали підвищення в них індексу андрогенності 17-КС та екскреції 17-КГС за близьких до нормальних значень спонтанної екскреції 17-КС, дискримінантної функції Бальбрука та відсутність дискортицизму. За допомогою багатофакторного кореляційно-регресійного аналізу показників функціональної активності кори наднирників та імунної системи в хворих на НЦД і ревматизм у поєднанні з хронічним тонзилітом доведено детерінацію імунологічних змін у цих хворих розладами функції кори наднирників. Вперше використано інсулін, гіпертонічний розчин глюкози з аскорбіновою кислотою разом з імунооделювальним препаратом - настойкою ехінацеї в комплексному лікуванні хворих на ревматизм і тонзилоодонтогенну НЦД, доведено можливість усунення дискортизму та досягнення нормалізації імунних зрушень у разі даної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.17-25 + Р419.101-25
Шифр НБУВ: РА319565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Віницький В.А. 
Застосування локальної дозованої гіпотермії сегментарної зони надниркових залоз при комплексному лікуванні хворих з початковими проявами гіпертонічної енцефалопатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.А. Віницький ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Запропоновано використовувати сегментарну зону наднирників як рефлексогенну зону для холодового впливу на механізми судинної регуляції у хворих з початковими проявами гіпертонічної дисциркулярної енцефалопатії (ГДЕ). Одержано дані про ступінь впливу локального холодового впливу в даній зоні на функціональну активність мозкової та коркової речовини наднирників і зв'язку цього впливу зі станом гемодинамічних і клініко-неврологічних показників у хворих з початковими проявами ГДЕ. Виявлено, що локальна дозова гіпотермія (ЛДГ) сегментарної зони наднирників призводить до зниження артеріального тиску та здійснює регуляторний вплив на механізми формування судинного тонусу. Показано, що ЛДГ впливає на функціональний стан вегетативної нервової системи, що виражається в зменшенні проявів астеновегетативного синдрому у хворих з початковими виявами ГДЕ. Розширено арсенал фізіотерапевтичних методів лікування даних хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-57 + Р415.17-5 +
Шифр НБУВ: РА325266

Рубрики:

      
5.

Андибура Н.Ю. 
Морфофункціональний стан надниркових залоз при накопиченні сполук свинцю в організмі та за умов дії фармакологічних коригуючих засобів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / Н.Ю. Андибура ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2005. — 21 с. — укp.

Проаналізовано вплив хронічної свинцевої інтоксикації та фармокологічних коригувальних засобів на морфофункціональний стан надниркових залоз. За допомогою комплексного морфологічного дослідження встановлено, що накопичення сполук свинцю в організмі викликає дистрофічні та деструктивні зміни паренхіматозних клітин надниркових залоз, а також репаративні процеси, ступінь прояву яких залежить від терміну надходження сполук свинцю. На підставі одержаних даних виявлено кількісні показники, що характеризують ушкодження й відповідні адаптаційні реакції та забезпечують фазність реагування надниркових залоз. Встановлено, що введення альфа-токоферолу значно зменшує деструктивні зміни за дії ацетату свинцю, але найбільший протекторний вплив на структуру надниркових залоз забезпечує ербісол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.17-29 +
Шифр НБУВ: РА337792

Рубрики:

      
6.

Бєлік І. А. 
Особливості морфогенезу надниркових залоз під впливом на організм толуолу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / І. А. Бєлік ; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що внаслідок дії толуолу в надниркових залозах щурів виникають морфологічні зміни, які спостерігаються на всіх рівнях її структурної організації. Виразність цих змін залежить від терміну спостереження. Під час аналізу характеру дії тіотриазоліну та настойки ехінацеї пурпурної на стан надниркових залоз після завершення дії толуолу встановлено, що зазначені препарати здатні коригувати негативні зміни, викликані толуолом. Більш вираженою та тривалою позитивною дією у порівнянні з настойкою ехінацеї пурпурної мав тіотриазолін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.5 + Р415.17-12
Шифр НБУВ: РА383879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Мелещенко А. В. 
Реадаптаційні зміни морфогенезу надниркових залоз та лімфатичних вузлів після довготривалого гіпертермічного впливу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / А. В. Мелещенко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Вивчено морфофункціональний стан надниркових залоз і соматичних лімфатичних вузлів статевозрілих щурів у різні терміни періоду реадаптації після шестидесятиденного перебування за умов гіпертермічного впливу екстремального ступеня вираженості та за фармакологічної корекції екстрактом із листя Гінкго білоба. Використано анатомічні, гістологічні, ультрамікроскопічні, морфометричні та статистичні методи дослідження. Встановлено, що екстремальна хронічна гіпертермія призводить до розвитку гідропічної дистрофії, фокального та тотального некрозу клітин паренхіми надниркових залоз та індукції апоптозу імунокомпетентних клітин лімфатичних вузлів. Одержано морфологічне обгрунтування можливості застосування препарату рослинного походження екстракту з листя Гінкго білоба з метою профілактики та корекції змін досліджуваних органів ендокринної й імунної систем, які виникають під впливом екстремальної хронічної гіпертермії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.17-5 + Р411.3-5 + Е60*801.1-636-601.1
Шифр НБУВ: РА379451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського