Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (1108)Книжкові видання та компакт-диски (688)Журнали та продовжувані видання (93)
Пошуковий запит: (<.>U=Р419$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 132
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Богославцева Т. М. 
Адаптація печінки і системи ворітної вени до хлороформної і поєднаної алкоголь-хлороформної інтоксикації: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.01.32 / Т. М. Богославцева ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 20 с.: табл. — укp.

Розглянуто питання адаптації печінки та системи ворітної вени (ВВ) до хлороформної та поєднаної алкоголь-хлороформної інтоксикації. Виявлено залежність активної каталази сироватки крові та гомогенату печінки, рівня загальної води й експозиційної динаміки сорбції в печінці, а також особливостей портальної гемодинаміки від ступеня ураження печінки, обумовленого хлороформною або поєднаною алкоголь-хлороформною інтоксикацією. Встановлено, що значні зміни морфофункціональних показників у печінці та портальному кровотоку відбуваються у випадку моделювання хлороформної інтоксикації, тоді як алкоголь знижує гепатотоксичну дію хлороформу. Показано, що для моніторингу портальної гемодинаміки печінки експериментальних тварин можна застосовувати ультразвукову доплерографію з визначенням лінійної та об'ємної швидкостей кровотоку, систоло-діастолічного коефіцієнта, відношення об'ємної швидкості кровотоку у ВВ до 100 г маси тварин, індекс портального кровотоку з виділенням фаз розвитку патологічного процесу (гіпо- та гіпердинамічна, помилкової стабілізації або субкомпенсації та фаза декомпенсації портальної гемодинаміки).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-1 + Р419.451
Шифр НБУВ: РА378221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Зеніна Т.І. 
Аналіз ефективності та безпеки комбінованої базисної терапії ревматоїдного артриту метотрексатом у поєднанні з преднізолоном і гідроксихлорохіном: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Т.І. Зеніна ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2005. — 27 с. — укp.

Уперше шляхом лонгітудінального моніторингу та кореляційного аналізу показників клінічної симптоматики ревматоїдного артриту (РА) з урахуванням можливих побічних проявів обраних базисних засобів доведено доцільність застосування комбінованої базисної терапії метотрексатом у субоптимальній дозі (7,5 мг/тиждень) та преднізолоном у низькій дозі (10 мг/дбу) та гідроксихлорохіном у мінімальній дозі (200 мг/добу) у хворих на суглобову форму РА з несприятливим перебігом (активністю запального процесу II - III ступеня, II - III рентгенологічною стадією, порушенням функціональної здатності суглобів II - III ступеня, незалежно від серологічного варіанта та характеру прогресування). Визначено високу ефективність та певною мірою прийнятну безпеку лікування, а також суттєву перевагу над стандартною монотерапією метотрексатом у середній терапевтичній дозі (10 мг/тиждень). З використанням одержаних даних розроблено комплексну програму комбінованої базисної терапії (дозовий режим, оптимальні терміни призначення та відміни складових терапії, шляхи прогнозування можливих ускладнень протягом 24-х місяців лікування).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 +
Шифр НБУВ: РА337581

Рубрики:

      
3.

Гунько І.П. 
Анемія у хворих на ревматоїдний артрит: зв'язок з мікронутрієнтною недостатністю, важкістю захворювання та ефективністю фармакотерапії (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / І.П. Гунько ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Установлено, анемічний синдром у хворих на ревматоїдний артрит (РА) є маркером важкості захворювання та предиктором резистентності до лікування. Показано, що традиційна терапія з використанням у ролі базисного способу метотрексату в середніх терапевтичних дозах (7,5 - 10 мг/тиждень) поглиблює анемічний синдром, надаючи йому рис фолієво-дефіцитної анемії. Виявлено, що у хворих на РА включення до комплексу лікування полівітамінно-мінерального комплексу запобігає девітамінізуючому впливу фармакотерапії та підвищує ефективність лікування хворих на РА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.033.2-3 + Р419.180.11-3 +
Шифр НБУВ: РА326264

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Першин О.І. 
Біохімічні механізми впливу свинцю на клітини крові щурів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.І. Першин ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Наведено результати дослідження впливу ацетату свинцю за умов його одноразового введення на інтенсивність гемопоезу та метаболізм у еритроцитах і лімфоцитах лабораторних щурів. З'ясовано можливість корекції порушень функціонального стану антиоксидантної системи цих клітин шляхом введення тваринам вітаміну E. За результатами досліджень показано, що у лабораторних щурів під впливом ацетату свинцю відбуваються порушення процесів еритропоезу та лімфопоезу, процесів синтезу гемоглобіну та його киснево-транспортної функції. Визначено, що під впливом катіонів свинцю порушуються деякі ланки процесів енергетичного метаболізу в еритроцитах і лімфоцитах крові щурів. Катіони свинцю активують процеси пероксидного окиснення ліпідів в еритроцитах і лімфоцитах крові щурів і здійснюють інгібувальний вплив на функціональний стан антиоксидантної системи у цих клітинах. З'ясовано, що вітамін E коригує процеси пероксидного окиснення ліпідів та впливає на активність ферментів-антиоксидантів у клітинах крові щурів, інтоксикованих катіонами свинцю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732,241-641 + Р419.441.4-29 +
Шифр НБУВ: РА358604

Рубрики:

      
5.

Хоменко В.М. 
Вегетативна та ендотеліальна дисфункція у хворих на фіброміалгію: зв'язок з клінічними проявами та ефективністю лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / В.М. Хоменко ; АМН України. Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено ранні маркери ураження серцево-судинної системи у хворих на фіброміалгію (ФМ) - показників вегетативної регуляції та функціонального стану ендотелію, досліджено їх зв'язок з основними клінічними проявами ФМ, даними долориметрії та дисліпідемією. Вивчено ефективність корекції виявлених порушень шляхом включення до традиційної терапії ФМ beta-адреноблокатора карведилолу. Встановлено, що у хворих на ФМ має місце зміщення симпатовагального балансу в напрямку симпатикотонії та порушення функції ендотелію з підвищенням вмісту ендотеліну-1 (ЕТ-1) в плазмі крові, зниженням ендотелійзалежної вазодилятації (ЕЗВД) плечової артерії. Показано наявність кореляційних зв'язків між формуванням вегетативного дисбалансу й основними клінічними проявами ФМ (інсомнією, тривогою, депресією), а також між показниками функціонального стану ендотелію (вмістом ЕТ-1 і ступенем ЕЗВД) і рівнем загального холестерину. Доведено, що застосування карведилолу у хворих на ФМ дозволяє істотно покращати стан вегетативної регуляції та значно зменшити виразність ендотеліальної дисфункції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.4 + Р419.180.20 +
Шифр НБУВ: РА357533

Рубрики:

      
6.

Хоменко В.М. 
Вегетативна та ендотеліальна дисфункція у хворих на фіброміалгію: зв'язок з клінічними проявами та ефективністю лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / В.М. Хоменко ; АМН України. Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено ранні маркери ураження серцево-судинної системи у хворих на фіброміалгію (ФМ) - показників вегетативної регуляції та функціонального стану ендотелію, досліджено їх зв'язок з основними клінічними проявами ФМ, даними долориметрії та дисліпідемією. Вивчено ефективність корекції виявлених порушень шляхом включення до традиційної терапії ФМ <$Ebeta>-адреноблокатора карведилолу. Встановлено, що у хворих на ФМ має місце зміщення симпатовагального балансу в напрямку симпатикотонії та порушення функції ендотелію з підвищенням вмісту ендотеліну-1 (ЕТ-1) в плазмі крові, зниженням ендотелійзалежної вазодилатації (ЕЗВД) плечової артерії. Показано наявність кореляційних зв'язків між формуванням вегетативного дисбалансу й основними клінічними проявами ФМ (інсомнією, тривогою, депресією), а також між показниками функціонального стану ендотелію (вмістом ЕТ-1 і ступенем ЕЗВД) і рівнем загального холестерину. Доведено, що застосування карведилолу у хворих на ФМ дозволяє істотно покращити стан вегетативної регуляції та значно зменшити виразність ендотеліальної дисфункції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.4 + Р419.180.20
Шифр НБУВ: РА357533

Рубрики:

      
7.

Серебрякова А.А. 
Використання КВЧ-терапії у комплексному етапному відновлювальному лікуванні хворих мітральними вадами серця ревматичної етіології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / А.А. Серебрякова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено новий підхід щодо лікування хворих з мітральними вадами серця ревматичної етіології на підставі етапного застосування крайнє високочастотної (КВЧ) терапії у комплексі з медикаментозним та санаторно-курортним лікуванням. Показано, що після проведення запропонованого лікування вірогідно знижується активність ревматичного процесу. Встановлено, що етапна КВЧ-терапія сприяє поліпшенню функції зовнішнього подиху, процесів реполяризації в міокарді, нормалізації тканинного подиху, позитивно впливає на структурно-геометричні, об'ємні та функціональні показники серця, на діастолічну функцію правового шлуночка серця, поліпшуючи транстрикуспідальний кровоплин. Відзначено, що позитивний результат лікування обумовлюється протизапальною та десенсибілізуючою дією КВЧ-терапії, поліпшенням реологічних властивостей крові, прискоренням перебігу репаративних процесів, нормалізацією імунологічного статусу. Одержані результати свідчать про доцільність застосування КВЧ-терапії на стаціонарному і санаторно-курортному етапах лікування хворих з мітральними вадами серця ревматичної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.101-542
Шифр НБУВ: РА321087

Рубрики:

      
8.

Іванова Л.П. 
Вікова чутливість репродуктивної системи до дії антихолінестеразних інсектицидів диметоату та карбофурану (експериментальні дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.06 / Л.П. Іванова ; Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології" АМН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Експериментально вивчено дію диметоату та карбофурану на організм, зокрема, на репродуктивну систему тварин. Встановлено залежність чутливості їх репродуктивної системи до токсичної дії даних препаратів від віку, а саме: у самці пубертатного періоду виявлено підвищену чутливість до токсичного впливу диметоату та карбофурану у порівнянні зі статевозрілими тваринами. У самок таку залежність не було виявлено. Показано, що найбільш чутливим до токсичного впливу на репродуктивну систему вивчених пестицидів є статевозрілі щури чоловічої статі. На цій підставі обгрунтовано доцільність їх використання для вивчення гонадотоксичності ксенобіотиків для найбільш вірогідного встановлення впливу пестицидів на репродуктивну систему. За результатами проведених експериментальних досліджень науково обгрунтовано необхідність перегляду існуючих в Україні величин ДДД діючих речовин пестицидів диметоату та карбофурану з урахуванням токсичної дії на репродуктивну систему молодого організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.129 + Р284.6 + Р419.46-29 +
Шифр НБУВ: РА364327

Рубрики:

      
9.

Рогозіна О.В. 
Вікові зміни передньої частки гіпофізу за звичайних умов середовища, при хронічній свинцевій інтоксикації та застосуванні коригуючих засобів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / О.В. Рогозіна ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вікові зміни в аденогіпофізі за звичайних умов середовища, під впливом хронічної свинцевої інтоксикації й у разі застосування фармакологічних препаратів. За допомогою комплексу морфологічних методів (світлової й електронної мікроскопії, морфометрії) проаналізовано вікові особливості будови аденоцитів. Встановлено, що хронічна свинцева інтоксикація викликає дистрофічні та деструктивні зміни аденогіпофізу та репаративні процеси, ступінь яких залежить від тривалості надходження ацетату свинцю. Визначено кількісні показники, які характеризують ушкодження та відповідні адаптаційні реакції, забезпечують фазність реагування аденоцитів. Встановлено, що застосування alpha-токоферолу у разі свинцевої інтоксикації значно зменшує деструктивні зміни, але найбільшу протекторну дію на структуру аденогіпофізу забезпечує ербісол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.125 + Р419.441.4-29 +
Шифр НБУВ: РА362024

Рубрики:

      
10.

Коляденко С.В. 
Вміст мелатоніну, ІЛ-8 та ІЛ-10 в плазмі крові хворих на фіброміалгію: зв'язок з клінічними проявами та ефективністю лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / С.В. Коляденко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Визначено рівні мелатоніну (МТ), прозапального інтерлейкіну-8 (ІЛ-8) та протизапального ІЛ-10. Вивчено взаємозв'язки між біохімічними показниками та клініко-психологічними проявам у хворих на фіброміалгію, а також вплив МТ, флуоксетину та їх комбінації на основні клінічні та психологічні прояви фібрміалгії (ФМ). Установлено, що у хворих на ФМ має місце порушення циркадності продукції МТ зі значним зниженням його пікових концентрацій у плазмі крові хворих о 4-й годині ранку, зростання вмісту у плазмі крові ІЛ-8 та зниження на рівні тенденції ІЛ-10 з суттєвим зсувом співвідношення між ними у бік переважання прозапального ІЛ-8. У пацієнтів з низькими піковими концентраціями МТ установлено порушення сну та поглиблення депресивних психологічних рис характеру. Доведено, що за умов застосування флуоксетину у хворих з ФМ покращуються показники психологічного статусу, зменшуються синдроми болю та втоми, за цього посилюються окремі прояви інсомії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.4 + Р419.180.20 +
Шифр НБУВ: РА350417

Рубрики:

      
11.

Шепельова І.А. 
Вплив кадмію на показники азотного і вуглеводного обміну в організмі щурів різного віку: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.А. Шепельова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу кадмію сульфату на якісний і кількісний склад вільних амінокислот у крові, печінці, нирках, легенях, серці та селезінці; концентрацію у крові показників азотного обміну - аміаку, креатиніну, сечовини та загального білка; вміст у печінці та крові метаболітів гліколізу - пірувату, лактату, циклу трикарбонових кислот - малату, оксалоацетату й alpha-кетоглутарату в щурів віком 3, 6 та 18 місяців. Установлено, що отруєння кадмію сульфатом призводить до збільшення загального вмісту вільних амінокислот у печінці та нирках і їх зниження - у крові, серці, селезінці та легенях щурів усіх вікових груп. Найбільш виражені зміни метаболічного пулу вільних амінокислот у крові та внутрішніх органах виявлено в щурів віком 3 місяці. Отруєння кадмієм призводить до зміни показників у крові щурів усіх вікових груп, що характеризують стан азотного обміну, а саме: аміаку, креатиніну, сечовини, загального білку. У крові отруєних щурів віком 3, 6 і 18 місяців виявлено зниження концентрації загального білка на фоні вірогідного підвищення концентрації аміаку, сечовини та креатиніну. Показано, що під впливом кадмію сульфату у крові та печінці отруєних щурів усіх вікових груп відбувається порушення вуглеводного обміну, що має прояв у змінах вмісту метаболітів гліколізу та циклу трикарбонових кислот. Установлено, що у разі отруєння кадмію сульфатом ступінь змін біохімічних показників визначається віком і найбільшою мірою має прояв в організмі тримісячних щурів. Результати проведених досліджень можуть бути використані для розробки нових комплексних методів діагностики, профілактики та корекції патологічних змін за умов кадмієвої інтоксикації, з урахуванням вікового аспекту, з метою послаблення токсичної дії кадмію на організм людини та тварин на територіях з високим рівнем забруднення важкими металами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.441.2-29 +
Шифр НБУВ: РА355618

Рубрики:

      
12.

Вальчук І.В. 
Вплив кверцетину (корвітину) на функціональну активність нейтрофілів та ендотеліоцитів за умов хронічної гіперімунокомплексемії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / І.В. Вальчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено вплив корвітину за умов in vitro на показники синтезу NO та рівня циклічних нуклеотидів у нейтрофілах та ендотеліоцитах інтактних і дослідних тварин за їх сумісної інкубації. Виявлено селективну інгібуючу дію препарату на активність NO-синтаз-індуцибельної (iNOS) ізоформи та підвищення рівня циклічних нуклеотидів (цАМФ та цГМФ) у нейтрофілах та ендотеліоцитах. Вперше на базі одержаних результатів встановлено порушення процесів синтезу оксиду азоту, зокрема NO-синтазного його шляху, в нейтрофілах та ендотеліоцитах за гіперімунокомплексного синдрому (ХГІС). Встановлено, що застосування корвітину коригує процеси синтезу NO за рахунок зменшення активності іNOS та нормалізації активності NO-синтаз-конститутивної ізоформи (сNOS) у нейтрофілах, ендотеліоцитах та сироватці крові щурів і гальмуючого впливу на окисно-відновні процеси й активність мієлопероксидази в нейтрофілах щурів з ХГІС. Вперше встановлено, що розвиток ХГІС супроводжується зниженням синтезу цАМФ та цГМФ в нейтрофілах та ендотеліоцитах та підвищенням рівня цГМФ в сироватці крові щурів. Показано, що введення корвітину значною мірою регулює рівень їх синтезу. Вперше виявлено коригуючий ефект корвітину на морфологічний стан нейтрофілів та ендотеліальних клітин за ХГІС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.2-52 +
Шифр НБУВ: РА348866

      
13.

Ворошилова Н.М. 
Вплив кислотно-лужного стану на показники мінерального обміну в організмі щурів різного віку, отруєних кадмієм: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.М. Ворошилова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Вивчено вплив змін кислотно-лужного стану на вміст кадмію та показники мінерального обміну в організмі отруєних кадмію сульфатом щурів 3-, 6- та 18-місячного віку. Розроблено біологічні моделі введення щурів різних вікових груп у стан метаболічного ацидозу та алкалозу до та після отруєння кадмію сульфатом. Досліджено показники кислотно-лужного стану та мінерального обміну розроблених експериментальних моделей. Встановлено, що застосування біологічної моделі стану метаболічного ацидозу, який посилюється після отруєння кадмію сульфатом, сприяє зниженню вмісту кадмію у крові, печінці, нирках, селезінці, серці та легенях щурів різного віку, що найбільш виражено в організмі тварин 3-місячного віку. Досліджено вплив змін параметрів кислотно-лужного стану організму на вміст у крові макроелементів - натрію, калію, кальцію, магнію, неорганічного фосфору та мікроелементів - купруму, цинку, феруму у крові та органах отруєних щурів у віковому аспекті. Вивчено біологічні моделі змін параметрів кислотно-лужного стану організму отруєних тварин і виявлено, що стан експериментального метаболічного ацидозу у порівнянні з алкалозом після отруєння кадмію сульфатом є більш ефективним для корекції кадмієвої інтоксикації та нормалізації показників мінерального обміну в організмі отруєних щурів 3- та 6-місячного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.441.2-29 +
Шифр НБУВ: РА351149

Рубрики:

      
14.

Ковальов Г.О. 
Вплив кріоконсервованих фетальних клітин на прояви хронічного отруєння алкоголем (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / Г.О. Ковальов ; НАН України, Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив внутрішньовенного введення кріоконсервованих клітин фетальної печінки (КФП) і фетального мозку (КФМ) на морфофункціональний стан печінки та головного мозку щурів у разі хронічного отруєння алкоголем (ХОА). Розроблено експериментальну модель ХОА, встановлено високу терапевтичну ефективність фетальних клітин у разі ХОА, що проявляється покращанням загального стану організму, зменшенням тяжкості алкоголь-індукованого ушкодження печінки та головного мозку. Виявлено стимуляцію кріоконсерованими КФМ системи моноклеарних фагоцитів. Встановлено односпрямований характер дії фетальних клітин і цитозолю фетальних тканин. Доведено відсутність прямої органозамісної функції донорських фетальних клітин у разі ХОА щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.451-29 +
Шифр НБУВ: РА362003

Рубрики:

      
15.

Зімба О. О. 
Вплив недиференційованої дисплазії сполучної тканини на розвиток та клінічний перебіг ревматизму: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / О. О. Зімба ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше проаналізовано особливості клінічного перебігу ревматизму залежно від вираженості недиференційованої дисплазії сполучної тканини (НДСТ). Встановлено, що важкий і середній ступені НДСТ у хворих на ревматизм поєднуються з більшою активністю ревматичного процесу. Виявлено взаємозв'язок між змінами в імунній системі у хворих на ревматизм і важкістю НДСТ. Доведено, що важкий ступінь НДСТ, множинні аномальні хорди у шлуночках серця (АХШС) поєднуються з вищим рівнем ендотеліну-1 у плазмі крові хворих на ревматизм у порівнянні з пацієнтами з легким ступенем НДСТ і поодинокими АХШС. Вперше розроблено алгоритм стратифікації ризику розвитку ревматизму, що дозволяє виявляти осіб з НДСТ, які входять в групу підвищеного ризику, виникнення даної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-3
Шифр НБУВ: РА373732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Савченко Г. А. 
Вплив пептидних компонентів отрути павуків роду Geolycosa на пуринергічні рецептор-канальні комплекси: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.02 / Г. А. Савченко ; НАН України, Ін-т фізіології ім. О.О. Богомольця . — К., 2011. — 17 с.: рис. — укp.

У ході дослідження доведено, що значна частина пептидних компонентів отрути впливає на іонні струми, опосередковані роботою P2X рецепторів сенсорних нейронів щурів. Детальне вивчення одного з пептидних компонентів (а саме, PT1) показало, що він селективно впливає на P2X3-опосередковані струми. Дія PT1 заплежить від функціонального стану рецептор-какального комплексу. Механізм дії PT1 на P2X3 рецептори полягає у затриманні останніх у десенситизованому стані. Показано, що PT1 ефективно зменшує прояви больової поведінки in vivo. Продемонстровано чутливість людських P2X3 рецепторів до дії PT1.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.221.4*01 + Р419.492-29
Шифр НБУВ: РА379008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Золотницька О.Ю. 
Вплив противірусних препаратів на структуру та функції імунокомпетентних клітин у хворих на ревматоїдний артрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / О.Ю. Золотницька ; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування хворих на ревматоїдний артрит (РА) шляхом розробки рекомендацій щодо включення в лікувальний комплекс препаратів противірусної активності з урахуванням вірусологічних, імунологічних і клінічних результатів обстеження хворих. Відзначено, що під час комплексної терапії РА з препаратами <$Eaplha>-інтерферону та індукторів синтезу, покращується клінічний ефект метотрексату (МТ) за рахунок впливу на віруси, потенціювання імунотропної дії базисної терапії. Досліджено підвищення клінічної ефективності дії МТ з високою активністю ацикловіру щодо вірусної інфекції у разі РА. Доведено, що застосування препаратів <$Eaplha>-інтерферону і ацикловіру обмежено через їх високу токсичність та велику частоту побічних явищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 +
Шифр НБУВ: РА343023

Рубрики:

      
18.

Алексєєва Г. А. 
Вплив різних гуморальних імунних факторів на структурно-функціональні показники міокарда у хворих на ревматоїдний артрит: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / Г. А. Алексєєва ; НАМН України, ННЦ "Ін-т кардіології ім. М.Д. Стражеска". — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено патологічні зміни структури та функції серця в південноукраїнській популяції хворих на ревматоїдний артрит (РА). Вивчено розповсюджуваність основних серцево-судинних захворювань, частоту органічних уражень клапанного апарату серця та порушень ліпідного спектру плазми крові у разі цього захворювання. Вперше встановлено, що найбільш характерним для РА є розвиток гіпертрофії лівого шлуночка (ЛШ) з підвищенням індексу маси міокарда ЛШ без збільшення відносної товщини його стінок, яка не залежить від ступеня активності запального процесу в суглобах і наявності супутньої артеріальної гіпертензії, супроводжується збільшенням порожнин лівого передсердя та ЛШ, погіршенням діастолічної функції міокарда, збільшенням частоти суправентикулярної і шлуночкової екстрасистолії високих градацій. Продемостровано патологічний вплив порушень гуморального імунітету у разі РА на структурно-функціональний стан міокарда. Доведено прямий кореляційний зв'язок між підвищенням титрів антикардіоліпінових антитіл (АКА), кріоглобулінів (КГ), антитіл до білка теплового шоку hsp 60 (АБТШ) і формуванням гіпертрофії ЛШ, а також частотою ектопічних порушень ритму серця у хворих на РА. Обгрунтовано можливість зниження продукції АКА, КГ і АБТШ за застосування гідроксихлорохіну, що супроводжувалося відсутністю прогресії негативних змін структурно-функціональних показників міокарда протягом одного року спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13 + Р419.180.11
Шифр НБУВ: РА385109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Новосельська В.В. 
Гігієнічне обгрунтування профілактики отруєнь монооксидом вуглецю у гірників вугільних шахт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.В. Новосельська ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему розробки заходів профілактики наслідків гострих отруєнь монооксидом вуглецю у гірників вугільних шахт на підставі гігієнічної оцінки умов і ризику виникнення та впливу інтоксикацій на постраждалих. З'ясовано особливості формування вегетативних (порушень функціонування вегетативної нервової системи переважно за симпатикотонічним типом, тахікардії, підвищення тонусу судин головного мозку, зменшення кровообігу в магістральних судинах), психофізіологічних (зниження швидкості зорово-моторної реакції, зменшення кількості пререробленої інформації) та біохімічних (помірного лейкоцитозу, нейтрофільозу зі зміщенням формули вліво, відносної лімфопенії, підвищення концентрації сечової кислоти й активності ксантиноксидази) порушень у гірників, постраждалих внаслідок гострого отруєння монооксидом вуглецю. Доведено ефективність використання у комплексній реабілітації гірників з отруєннями монооксидом вуглецю альфа-ліпоєвої кислоти у поєднанні з сеансами гіпербаричної оксигенації. Установлено взаємоз'язок між кількістю випадків гострих отруєнь монооксидом вуглецю та категорійністю шахт за метаном, раптовими викидами вугілля та газу, збільшення глибини залягання пластів.Розроблено систему профілактичних заходів, спрямованих на зниження рівнів захворюваності й інвалідності, відновлення працездатності постраждалих внаслідок отруєння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.442.2 + Р124.506.1-4 +
Шифр НБУВ: РА345786

Рубрики:

      
20.

Золотарьова-Андрєєва Н.А. 
Гіпермобільний синдром (механізми розвитку, клініко-лабораторна діагностика, принципи лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.12 / Н.А. Золотарьова-Андрєєва ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.1-3

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського