Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (219)Книжкові видання та компакт-диски (97)
Пошуковий запит: (<.>U=Р457.261.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кравченко А.М. 
Вибір методу післяопераційного знеболювання у хворих, оперованих на щитовидній залозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / А.М. Кравченко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням обгрунтування та впровадження до практики застосування нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) у вигляді монотерапії з метою знеболення у післяопераційному періоді після струмектомії, які мають виражені аналгетичні можливості та більш безпечне застосування, ніж традиційна терапія анальгіном. Проведено комплексний порівняльний аналіз і вивчено закономірності змін соматичного та психофізіологічного статусів, динаміки больового синдрому, біогенних амінів у хворих після струмектомії на тлі застосування для знеболення НПЗП різних груп. Доведено й обгрунтовано перевагу застосування мовалісу та солпадеїну для знеболювання у післяопераційному періоді після струмектомії. Виявлено основні та допоміжні критерії ефективності знеболювання під час застосування НПЗП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.2
Шифр НБУВ: РА310281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Косован В.М. 
Відеоендоскопічні втручання в хірургічному лікуванні вузлової доброякісної патології щитоподібної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.М. Косован ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено питання лікування доброякісної вузлової патології щитоподібної залози за використання відеоендоскопічних втручань. Оперовано 157 пацієнтів з вузловою доброякісною патологією щитоподібної залози: 76-ти пацієнтам виконано відеоендоскопічні втручання. За цього відеоендоскопічні втручання з використанням трьохтроакарного доступу виконано 34-м хворим, з них 28-м - з застосуванням вуглекислого газу та 6-м - з використанням механічного ліфтингу. Відеоендоскопічні втручання з використанням відеоасистенції виконано 43-м пацієнтам у разі гемітиреоїдектомії. Вивчено можливість проведення відеоендоскопічних втручань з застосуванням запропонованих інструментів, пристроїв та методів, що дозволили знизити кількість інтра- та післяопераційних ускладнень. З'ясовано, що ускладнення після відеоендоскопічних втручань одержано у 6,5 %, з них післяопераційна кровотеча - в 1-му випадку (1,32 %), пошкодження зворотнього гортанного нерва - в 1-му (1,32 %), набряки у ділянці операції - у 2 (2,63 %) та запальний інфільтрат - в 1-му випадку (1,32 %). Доведено, що відеоендоскопічні втручання у хворих з доброякісною вузловою патологією щитоподібної залози дають змогу знизити частоту післяопераційних ускладнень у 1,3 рази, значно скоротити терміни перебування хворих у стаціонарі - 2,2, а терміни трудової та соціальної реабілітації - 1,7 рази, а також значно поліпшити косметичні результати перенесеної операції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.202.6 +
Шифр НБУВ: РА336617

Рубрики:

      
3.

Чуйкова В. І. 
Дисфункція щитоподібної залози та шляхи її корекції кріоконсервованою плацентарною тканиною: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / В. І. Чуйкова ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше доведено ефективність використання кріоконсервованої алогенної плаценти (КАП) у разі корекції гіпотиреоїдного стану. Встановлено, що використання фрагментів кріоконсервованої ксеногенної фетальної щитовидної залози (ККФЩЗ), на відміну від введення фрагментів КАП, стимулює проліферативну активність гепатоцитів, яка підсилюється за комбінованого введення біоматеріалу. Виявлено, що введення фрагментів ККФЩЗ, у порівнянні з введенням фрагментів КАП та їх комбінованим введенням, викликає більшу антигенну стимуляцію тимуса в ранні терміни дослідження, а у відділенні - уповільнює вікову інволюцію органа. Показано, що комбіноване введення фрагментів КАП і ККФЩЗ сприяє подовженню збереження ксеногенного ко-трансплантата в організмі реципієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-5 + Р457.261.2-5 + Р454.991
Шифр НБУВ: РА374686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Циганенко О.С. 
Діагностика і хірургічне лікування вузлового зоба в сполученні з автоімунним тиреоїдитом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.С. Циганенко ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Оптимізовано діагностування та хірургічне лікування хворих на вузловий зоб з супутнім автоімунним тиреоїдитом залежно від функціональної активності щитовидної залози (ЩЗ) та стадії автоімунного процесу в тиреоїдній тканині. За результатами проведених обстежень 127-ми пацієнтів з вузловим зобом з супутнім автоімунним тиреоїдитом у 43-х (33,9 %) хворих діагностовано стадію лімфоїдної інфільтрації автоімунного тиреоїдиту, у 42-х (33,1 %) - змішану стадію автоімунного тиреоїдиту, у 42-х (33,1 %) хворих - автоімунний тиреоїдит у стадії склерозу. На підставі результатів аналізу одержаних даних виявлено залежність функціонального стану ЩЗ від стадії автоімунного тиреоїдиту. Рекомендовано хворим з поєднаною патологією виконувати радикальне хірургічне втручання, а саме: тиреоїдектомію, граничносубтотальну резекцію ЩЗ. За результатами порівняння показників якості життя хворих на вузловий зоб з супутнім автоімунним тиреоїдитом залежно від функціональної активності ЩЗ і пацієнтів контрольної групи виявлено, що її порушення негативно впливає на різні аспекти якості життя пацієнтів з тиреоїдною патологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.202.6 + Р415.120.11 +
Шифр НБУВ: РА365540

Рубрики:

      
5.

П'ятикоп Г.І. 
Клініко-морфо-функціональна характеристика тиреотоксичного ентерального синдрому при хірургічному лікуванні хворих на тиреотоксичний зоб (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Г.І. П'ятикоп ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено, що надлишок тиреоїдних гормонів значно погіршує травну функцію тонкої кишки та зумовлює патологічні зміни в її будові. Доведено, що усунення тиреоїдинового токсикозу та застосування індукторів синтезу мембранних ферментів у щурів сприяє відновленню травної функції кишки. З'ясовано. що гіпертиреоїдизм викликає зміни активності амілолітичних та ліполітичних ферментів порожнинного, а також мембранного травлення. У випадку легкого тиреотоксикозу їх активність підвищується, а середнього і тяжкого ступенів - прогресивно знижується. У хворих з клінічними проявами тиреотоксичної ентеропатії, незалежно від ступеня тяжкості тиреотоксикозу, активність ферментів знижена. Виявлено, що у хворих на тиреотоксичний зоб наявна перебудова структури слизової оболонки дванадцятипалої кишки. Ддані зміни залежать від тяжкості тиреотоксикозу та є морфологічною основою тиреотоксичного ентерального синдрому. Науково обгрунтовано доцільність застосування медикаментозної корекції тиреотоксичної ентеропатії у передопераційній підготовці та післяопераційній реабілітації хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.202.6
Шифр НБУВ: РА309553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Саідова Ф.Х. 
Клініко-морфологічна характеристика і тактика хірургічного лікування багатовузлового еутиреоїдного зоба: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.14 / Ф.Х. Саідова ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2008. — 40 с. — укp.

Вивчено клініко-морфологічні, імунологічні, генетичні характеристики багатовузлового еутиреоїдного зоба (БВЕЗ) та розроблено методи покращання віддалених результатів його хірургічного лікування. Установлено, що домінувальною морфологічною формою БВЕЗ є багатовузловий зоб (БВЗ) (колоїдний і аденоматозний) (64,4 % - в Україні, 50,8 % - Азербайджані). За результатами вивчення частоти рецидивування залежно від морфологічної форми виявлено, що найменшою вона є за умов поєднання БВЗ з хронічним тиреоїдитом (5,3 % - 8,3 %), а найбільшою - у разі БВЗ (18,7 % - 19,4 % відповідно). Частота рецидивів за багатовузлового аденоматозного зобу становить 25,5 % та 21,8 %, а у разі багатовузлового колоїдного - 15,2 % та 10 % відповідно. Поєднання БВЕЗ і раку щитовидної залози (ЩЗ) виявлено у 9,7 % хворих, прооперованих в Україні. У переважній більшості випадків захворювання мало прояв як папілярна тиреоїдна карцинома (92,4 %), що мала невеликі розміри, не поширювалась за межі капсули ЩЗ (у 82 % випадків), не була схильна до метастазування, що свідчило про відносно сприятливий перебіг захворювання. Для оцінювання ролі імунної системи у розвитку післяопераційних ускладнень вивчено динаміку імунного статусу за умов хірургічного лікування БВЕЗ. Виявлено більш виражені статистично вірогідні імунні порушення, що мають тип аутоімунних, у пацієнтів з післяопераційним гіпотиреозом (ПОГ) і рецидивом захворювання. За результатами кореляційного аналізу доведено, що імунні порушення є однією з причин ПОГ і рецидиву захворювання. Проведено генетико-статистичний аналіз у виборках з популяцій, одержаних українськими та азербайджанськими лікарями, та виявлено відмінності гомо- та гетерозигот. Розроблено математичну модель ймовірностей оцінки основних характеристик БВЕЗ яка може бути використана для прогнозування післяопераційного рецидиву та гіпотиреозу, а також вибору оптимального обсягу втручання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.202.6 +
Шифр НБУВ: РА356195

Рубрики:

      
7.

Тонкоглас О.А. 
Клініко-морфологічні зіставлення в діагностиці і хірургічному лікуванні захворювань щитовидної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.А. Тонкоглас ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

На основі клініко-морфологічних зіставлень обгрунтовано вибір стандартного комплексу діагностичного обстеження при хірургічному захворюванні щитовидної залози (ЩЗ). Стандартний комплекс обстеження базується на оригінальному способі візуалізації ЩЗ. Проекціювання ЩЗ в системі топографічних координат в тому числі і на передню поверхню шиї в реальному масштабі дозволяє наочно планувати оперативне втручання. Указано на доцільність використання стандартної карти динамічного спостереження при хірургічних захворюваннях ЩЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-3 + Р457.261.2

Рубрики:

      
8.

Афонін Д.М. 
Комплексна інтраопераційна гетеротопічна автотрансплантація тканин щитоподібної та паращитоподібних залоз у хірургічному лікуванні багатовузлового зоба (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Д.М. Афонін ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2007. — 24 с. — укp.

Вивчено можливість профілактики розвитку післяопераційних гіпотиреозу та гіпопаратиреозу у хворих на багатовузловий евтиреоїдний зоб після тиреоїдектомії шляхом виконання комплексної інтраопераційної гетеротропічної автотрансплантації тканин щитовидної (ЩЗ) та паращитовидної (ПЩЗ) залоз. Наведено результати експериментального дослідження, проведеного на 117-ти дорослих самцях безпородних білих щурів, а також результати клінічного обстеження та лікування 57-ми хворих на багатовузловий евтиреоїдний зоб. Шляхом комплексного вивчення морфології пересадженої тканини ЩЗ та ПЩЗ, тиреоїдного статусу, рівня паратгормону та кальцію у крові щурів, а також результатів біомеханічного дослідження кісток після автотрансплантації в експерименті доведено функціональну спроможність комплексного автотрансплантата. Ефективність комплексної інтраопераційної гетеротопічної автотрансплантації тканин даних залоз за клінічних умов доведено на підставі результатів імуноферментного дослідження рівнів тиреоїдних гормонів у крові хворих, паратгормону, кальцію, а також результатів радіоізотопного дослідження та вивчення імунної реакції на трансплантацію. Установлено, що комплексна інтраопераційна гетеротопічна автотрансплантація тканин ЩЗ та ПЩЗ дозволяє запобігти виникненню гіпотиреозу та гіпопаратиреозу після тиреоїдектомії у 87,5 % та 97,5 % тварин відповідно. У разі застосування запропонованого методу установлено наявність достатньої працездатності автотрансплантата через 1,5 року після операції у 51,9 % пацієнтів. Цим хворим не було проведено замінної гормональної терапії. Виявлено значні зміни імунологічних показників після автотрансплантації, які можуть бути використані як прогностичні критерії розвитку гострої реакції відторгнення. Відзначено, що за умов використання запропонованого методу зменшується кількість і тяжкість післяопераційного гіпотиреозу, а також гіпопаратиреозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.202.6-2 +
Шифр НБУВ: РА355079

Рубрики:

      
9.

Шеремет М.І. 
Комплексне лікування вузлових форм зоба та профілактика післяопераційних ускладнень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.І. Шеремет ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено наукове обгрунтування та нове вирішення актуальної задачі - підвищення ефективності лікування хворих на вузлові форми зоба, профілактики у них післяопераційних ускладнень. Встановлено, що у хворих на вузлові евтиреоїдні форми зоба має місце активація процесів пероксидного окиснення, пригнічення активності ферментів антиоксидантного захисту, активація імунних процесів, які прогресують у післяопераційному періоді, особливо у хворих з субклінічним гіпотиреозом. З'ясовано, що включення в передопераційну підготовку та післяопераційне лікування таких хворих даларгіну призводить до нормалізації цих процесів, запобігає розвитку субклінічного гіпотиреозу. На базі одержаних даних запропоновано спосіб профілактики післяопераційного гіпотиреозу. Розроблено та запатентовано оперативний доступ до щитовидної залози, який знижує частоту післяопераційних ускладнень, забезпечує кращий косметичний результат і зменшує строки стаціонарного лікування хворих на вузлові форми зоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.202.6 +
Шифр НБУВ: РА348453

Рубрики:

      
10.

Караченцев Ю.І. 
Кріохірургічне лікування аутоімунного тиреоїдиту (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Ю.І. Караченцев ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 39 с. — укp.

Розроблено та впроваджено методи для поліпшення ефективності хірургічного лікування та зменшення терміну реабілітації хворих на аутоімунний тиреоїдит (АІТ). Експериментально розроблено кріохірургічні режими, які поновлюють структуру та функцію щитовидної та вилочкової залоз. Обгрунтовано оптимальні обсяги операції на щитовидній залозі, кількість кріоаплікацій залежно від імунологічної форми тиреоїдиту. На підставі дослідження динаміки кореляційних зв'язків між виченими показниками підтверджено наявність двох основних імунологічних форм АІТ. Проведено порівняльний аналіз ефективності кріохірургічного методу лікування в різних імунологічних групах. З'ясовано, що інтраопераційний мультифокальний дозований кріовплив значно підвищує ефективність операції внаслідок зниження протягом двох років індексів антитиреоїдних антитіл, підвищення функціональної активності щитовидної залози, нормалізації імунітету. Доведено, що метод локального дозованого індукуючого кріовпливу забезпечує нормалізацію стану хворих, позитивні процеси в імунному статусі, структурно-функціональне відновлення щитовидної залози, розширює можливості застосування наднизьких температур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.202.6
Шифр НБУВ: РА315425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Хазієв В.В. 
Локальний дозований кріовплив в лікуванні дифузного токсичного зобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / В.В. Хазієв ; АМН України. Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Уперше виявлено особливості патоморфологічних змін у щитоподібній залозі (ЩЗ) хворих на дифузний токсичний зоб (ДТЗ) після локального кріовпливу. Визначено оптимальні режими, закономірності лікувальної дії локального кріовпливу на ЩЗ, доведено його безпечність. Науково обгрунтовано клінічну доцільність застосування локального інтраопераційного дозованого кріовпливу (ІДК) у разі хірургічного лікування хворих на ДТЗ. Доведено, що застосування ІДК нормалізує функціональну активність ЩЗ, зупиняє аутоімунну агресію та стимулює процеси репаративної регенерації у тиреоїдній паренхімі. Розроблено робочу гіпотезу та обгрунтовано патогенетичність застосування низькотемпературного локального впливу у разі хірургічного лікування хворих на ДТЗ. Встановлено закономірності імунокоригуючої дії ІДК на патогенетичні ланки ДТЗ, доведено його ефективність та довготривалість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.202.6 +
Шифр НБУВ: РА327207

Рубрики:

      
12.

Осадчук Д.В. 
Морфо-функціональне обгрунтування вибору об'єму оперативних втручань та післяопераційної реабілітації у хворих на вузловий колоїдний зоб: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Д.В. Осадчук ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Виділено стадії компенсації, субкомпенсації та декомпенсації. Встановлено можливість на доопераційному етапі визначати стадію патоморфологічних змін в позавузловій паренхімі залози. Розроблено критерії вибору адекватного об'єму оперативного втручання та післяопераційного лікування, спрямованих на профілактику післяопераційних рецидивів вузлового колоїдного зобу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.202.6
Шифр НБУВ: РА371860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Колесник В.П. 
Морфологічні особливості субпопуляцій лімфоцитів периферичної крові при хірургічних захворюваннях щитовидної залози (клініко-лабораторне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.П. Колесник ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Комплексно вивчено морфологічні особливості субпопуляцій лімфоцитів периферичної крові з метою діагностики та диференційної діагностики вузлового та змішаного зоба, аутоімунного тиреоїдиту у поєднанні з вузловим зобом, дифузного токсичного зоба та раку щитовидної залози до операції. Вивчено характер порушень імунного статусу у хворих. Показано зміни морфометрично різних лімфоцитів у периферичній крові залежно від ступеня збільшення щитовидної залози та стадії раку, тривалості захворювання та віку хворих. Розроблено рекомендації, спрямовані на вдосконалення діагностики хірургічних захворювань щитовидної залози, оцінки стану лімфоцитарної системи на підставі розрахунку кількісного співвідношення малих, великих і середніх лімфоцитів, уточнено показання до оперативного втручання та необхідності проведення імунокорекції, зокрема у хворих літнього віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.2 +
Шифр НБУВ: РА325935

      
14.

Костів В. Р. 
Морфологічні особливості яєчників і аденогіпофіза щурів за умов післяопераційного гіпотиреозу та його корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / В. Р. Костів ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2011. — 19 с. — укp.

Вивчено морфофункціональні особливості яєчників та аденогіпофіза щурів у динаміці післяопераційного гіпотиреозу та після його корекції L-тироксином та L-тироксином у комплексі з кальцитоніном. Встановлено морфологічні засади неповноцінності лютеальної фази оваріального циклу у разі гіпотиреозу: прогресуюче порушення синтезу та виведення стероїдних гормонів жовтого тіла, гіперсекреція лактотропів аденогіпофіза, які не повністю коригуються L-тироксином. Застосування L-тироксину в комплексі з кальцитоніном у разі післяопераційного гіпотиреозі у є доцільним, оскільки запобігає порушенню ультраструктури жовтого тіла, справляє позитивний вплив на морфометричні показники ліпідних включень в лютеоцитах і кальцієвий обмін, запобігає ознакам гіперсекреції та гіперпродукції пролактину в лактотропах аденогіпофіза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.2-29 + Р715.52-29
Шифр НБУВ: РА379607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Болгова О.С. 
Морфофункціональні особливості щитоподібної залози під впливом тимектомії та введення тимогена в різні вікові періоди (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.С. Болгова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Вивчено морфологію щитоподібної залози у нормі, після тимектомії (модель імунодефіцитного стану) та після введення тимогена (аналога одного з пептидів тимуса). Експериментальне дослідження проведено на 360-ти білих щурах різних вікових порід. Вперше одержано дані, що характеризують морфофункціональні зміни щитоподібної залози щурів різних вікових періодів під впливом тимектомії та введення тимогена. Встановлено, що виразніть та спрямованість даних змін залежить від віку тварин, виду впливу та тривалості експерименту. Вперше у щитоподібній залозі щурів описано клітинні гнізда, виявлені раніше у інших видів ссавців. Досліджено динаміку змін ультрамікроскопічної будови тироцитів щурів після тимектомії, а також за умов введення тимогена. Встановлено кореляційні залежності між досліджуваними параметрами та визначено статистичну достовірність впливу умов експерименту. Знайдено формули регресійної залежності рівня трийодтироніна у сироватці крові щурів від терміну експерименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*697.0 + Р457.261.2
Шифр НБУВ: РА331081

Рубрики:

      
16.

Міхно С.П. 
Обгрунтування показань і результати хірургічного лікування вогнищевих уражень щитоподібної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.П. Міхно ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено роль етіологічних чинників утворення вогнищевих уражень щитоподібної залози. Розглянуто можливості діагностики та хірургічного лікування даної патології з застосуванням сучасних медичних технологій - комплексного ультразвукового дослідження (УЗД) з використанням доплерометрії та режиму трьохмірної реконструкції (3D). На підставі математичного аналізу вперше здійснено всебічну оцінку різноманітних складових факторів розвитку вогнищевих утворень паренхіми щитоподібної залози та їх взаємодії. Розроблено комплексну діагностично-лікувальну програму. Показано значення діагностичних методів на різних етапах її реалізації. Вперше застосовано метод прогнозування хірургічного лікування даної патології на догоспітальному та доопераційному етапах. Удосконалено технічні прийоми хірургічного лікування вогнищевих уражень ЩЗ з використанням нових допоміжних інструментів (гачка та ранорозширювача) та сучасних медикаментозних засобів з метою зменшення частоти післяопераційних ускладнень. Проведено статистичний аналіз ефективності запропонованої діагностично-лікувальної програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.2 +
Шифр НБУВ: РА345519

Рубрики:

      
17.

Міхно 
Обгрунтування показань і результати хірургічного лікування вогнищевих уражень щитоподібної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Сергій Петрович Міхно ; Дніпропетровська держ. медична академія. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.2
Шифр НБУВ: РА345519

Рубрики:

      
18.

Давидова Ю.В. 
Оперована щитовидна залоза та вагітність (патогенез, діагностика, профілактика ускладнень): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Ю.В. Давидова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 36 с.: рис. — укp.

Уперше проведено комплексне обстеження жінок у динаміці їх вагітності та одержано нові дані про стан систем тиреоїдної, гіпофізарно-надниркової, гіпофіз-щитовидної залози, кальцієво-фосфорного гомеостазу, психоемоційного статусу, що відіграють вирішальну роль у формуванні адаптаційних процесів системи мати - плацента - плід - новонароджений залежно від характеру тиреоїдної патології, ступеня тяжкості розладів тиреоїдного гомеостазу, адекватності корекції тиреоїдної недостатності, обсягу хірургічного втручання. Доведено наявність взаємозв'язку між рівнем функціонування цих систем, станом фетоплацентарного комплексу та адаптацією новонародженого. Проведено дослідження у структурах плаценти експресії рецепторів до прогестерону, естрадіолу, експресії канцеребріонального антигену, ядерного антигену клітинної проліферації у жінок, оперованих на щитовидній залозі. На базі результатів цього дослідження розкрито механізми раннього формування плацентарної недостатності та створено концепцію доімплантаційної профілактики, стратегію корекції порушень у першому та другому триместрах гестації. Розроблено принципово нові підходи до лікування жінок, оперованих на щитовидній залозі, тактику ведення у них вагітності, пологів, післяпологового періоду. Обгрунтовано та патогенетично орієнтовано систему збереження репродуктивного здоров'я цих жінок, зокрема після комбінованого лікування раку щитовидної залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.120.23-5 + Р457.261.2-38 +
Шифр НБУВ: РА340137

Рубрики:

      
19.

Федоренко І.Д. 
Оптимізація антиноцицептивного захисту при операціях з приводу дифузного токсичного зоба в умовах внутрішньовенної анестезії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / І.Д. Федоренко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Уперше для застосування адекватної схеми премедикації у передопераційному періоді запропоновано визначати рівень тривожності хворих на дифузний токсичний зоб (ДТЗ). Доведено можливість застосування методу внутрішньовенної анестезії з використанням комбінації пропофону з фентанілом в ендокринній хірургії під час оперативного втручання з приводу дифузного токсичного зоба. Установлено оптимальні дози індукції та тривалість її проведення за умов зазначеної анестезії. Визначено оптимальне дозування препаратів для підтримки адекватної анестезії за умов медикаментозного сну за самостійного дихання з частково збереженою свідомістю для здійснення контролю за цілістю зворотних нервів шляхом мінімального вербального контакту з хворим. Установлено залежність рівня психоемоційного стану, гормональних змін, гемодинамічних і опосередкованих показників киснево-транспортної функції крові від методу анестезіологічного забезпечення хворих на ДТЗ. Доведено, що у таких хворих забезпечення адекватної внутрішньовенної анестезії з застосуванням відповідних компонентів премедикації значною мірою обумовлено передопераційною стабілізацією психоемоційного стану, відновленням гормонального, гемодинамічного стану та кисневого бюджету організму. На підставі результатів дослідження розроблено робочу гіпотезу та надано наукове обгрунтування доцільності використання методу внутрішньовенної анестезії пропофолом з фентанілом за хірургічного лікування на ДТ за умов самостійного дихання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.202.6 +
Шифр НБУВ: РА351207

Рубрики:

      
20.

Герасименко В.Л. 
Оптимізація хірургічного лікування дифузного токсичного зоба на підставі морфодіагностичних критеріїв: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.Л. Герасименко ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано метод комплексної діагностики патологічних процесів, які відбуваються у щитовидній залозі (ЩЗ) хворих на дифузний токсичний зоб (ДТЗ). На підставі морфологічних досліжень виділено два морфотипи ЩЗ за даної патології: вузлово-паренхімний (паренхімно-вузловий) - тип А та фолікулярний - тип Б, що відрізняються за гістологічною структурою, гістохімічними та імуногістохімічними показниками. З'ясовано, що морфотип А структури ЩЗ переважає у молодому та середньому віці (здебільшого у чоловіків), за наявності якого виявлено високу ймовірність рецидиву захворювання, а морфотип Б структури ЩЗ - у похилому та старечому віці, більш характерний для жінок та сприяє високій вірогідності розвитку гіпотиреозу. Виділено групи хворих з підвищеним ризиком розвитку гіпотиреозу та рецидиву захворювання, запропоновано диференційований підхід щодо обсягу резекції ЩЗ. З'ясовано, що морфотип Б потребує більш ощадливої резекції, ніж морфотип А, зважаючи на ризик розвитку гіпотиреозу в післяопераційному періоді; операція за наявності морфотипу А повинна охоплювати більшу ділянку внаслідок ймовірності післяопераційного рецидиву ДТЗ. Встановлено, що використання оптимізованого хірургічного методу лікування сприяє нормалізації клінічного стану хворих на ДТЗ, рівня тиреоїдних гормонів, позитивних процесів в імунному статусі, а також зменшенню частоти розвитку післяопераційного гіпотиреозу та рецидиву захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.202.6
Шифр НБУВ: РА330672

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського