Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (265)Книжкові видання та компакт-диски (95)
Пошуковий запит: (<.>U=Р457.862.035$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шипілова І.В. 
Біохімічні особливості ішемії нижньої кінцівки при введенні алогенних мезенхімальних стовбурових клітин в експерименті: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.32 / І.В. Шипілова ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2009. — 21 с. — укp.

Проаналізовано вплив введення алогенних мезенхімальних стовбурових клітин на динаміку апоптозу у м'язовій тканині нижньої кінцівки за умов ішемії за біохімічною детекцією з використанням ядерного фарбника Hoechst 33342 та за рівнем ДНК-фрагментації. Досліджено рівень стабільного метаболіту оксиду азоту - нітрит-аніону та вмісту вільного сфінгозину у разі ішемії нижньої кінцівки після застосування алогенних мезенхімальних стовбурових клітин. Вивчено стан енергетичного обміну м'язової тканини нижньої кінцівки за умов експериментальної ішемії та у разі введення алогенних мезенхімальних стовбурових клітин. Досліджено рівень оксидантної й антиоксидантої систем м'язової тканини за умов ішемії нижньої кінцівки з застосуванням алогенних мезенхімальних стовбурових клітин. Проаналізовано динаміку лактатдегідрогенази та креатинфосфокінази у сироватці крові у разі ішемії нижньої кінцівки та введення алогенних мезенхімальних стовбурових клітин. Досліджено морфологічні зміни у м'язовій тканині у разі ішемії нижньої кінцівки після введення алогенних мезенхімальних стовбурових клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035-99 + Р457.865
Шифр НБУВ: РА370327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шестакова А.Б. 
Вибір методу повторної операції у хворих з пізніми ускладненнями аорто-стегнових реконструкцій при облітеруючих захворюваннях: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.Б. Шестакова ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів обстеження 140-ка хворих після виконання повторних реконструктивних операцій на черевній частині аорти та периферичних артеріях визначено чинники пізніх післяопераційних ускладнень. Розроблено показання та хірургічну тактику лікування пізніх тромбозів протезів і аневризм анастомозів. Розроблено комплекс методів обстеження та лікування хворих з пізніми ускладненнями аорто-стегнових реконструкцій. Визначено п'ять типів ураження шляхів відтоку у зоні дистального анастомозу з урахуванням способу первинної реконструкції. Відзначено, що завдяки застосуванню індивідуалізованої тактики, розроблених способів оперативного лікування у разі повторних реконструктивних операцій досягнено позитивний результат у 89,7 % хворих з пізнім тромбозом протеза та у 90,5 % хворих з хибними аневризмами анастомозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035-99 +
Шифр НБУВ: РА340823

Рубрики:

      
3.

Левицький А.В. 
Вибір об'єму реконструкції атеросклеротичної оклюзії артерій стегно-підколінно-гомілкового сегмента при критичній ішемії нижніх кінцівок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.В. Левицький ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Установлено залежність кровоплину у магістральному та колагеральному артеріальному руслі нижніх кінцівок від стану центральної гемодинаміки та вегетативної нервової системи. На підставі змін кровоплину артеріальних магістралей та колатерального басейну вперше виділено сегментарне, поширене та поєднане стенотично-оклюзійне ураження стегно-підколінно-гомілкового сегмента. Визначено показання та впроваджено реконструктивні операції з включенням у колатеральне кровопостачання тканин нижніх кінцівок низхідної артерії коліна та артеріальної сітки колінного суглоба й використанням аутовенозної бітібіальної вставки у разі стегно-дистального шунтування. Доведено необхідність виконання за гіперкінетичного типу центральної гемодинаміки стегно-дистального аутовенозного шунтування, а за гіпокінетичного - алошунтування. Розроблено методи впливу зниження активності судинно-тромбоцитарного механізму тромбоутворення під час проведення реконструктивних операцій на артеріях стегно-підколінно-гомілкового сегмента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035
Шифр НБУВ: РА326549

Рубрики:

      
4.

Хребтій Я.В. 
Діагностика та комбіновані хірургічні методи в лікуванні тромбозів глибоких вен системи нижньої порожнистої вени (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Я.В. Хребтій ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено й апробовано нові методи регіонарного тромболізису в поєднанні з імплантацією кава-фільтрів і диференційованої хірургічної тактики, впровадження яких сприяє покращанню результатів лікування гострих тромбозів системи нижньої порожнистої вени (НПВ). Створено діагностичний алгоритм для випадку підозри тромбозу системи НПВ. На підставі розробленої експериментальної моделі флоботромбозу визначено морфофунціональні зміни венозної стінки, які є результатом застосування методів тромболічної терапії у різні терміни розвитку тромбозу глибоких вен. Розроблено, експериментально досліджено та впроваджено у практику новий метод регіонарного тромболізису. Встановлено показання до проведення регіонарного тромболізису, а також тимчасової та постійної кава-фільтрації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035 + Р457.365.170.035 +
Шифр НБУВ: РА362503

Рубрики:

      
5.

Кошевський Ю.І. 
Діагностика та лікування хворих на хронічну ішемію нижніх кінцівок III і IV стадій: автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.03 / Ю.І. Кошевський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 24 с. — укp.

На підставі результатів комплексного дослідження перебігу хронічної ішемії нижніх кінцівок (ХІНК) III і IV стадій установлено, що больовий синром у спокої, посилений ішемічним набряком нижньої кінцівки призводить до негативних змін гемодинаміки уражених брахіоцефальних артерій. Установлено, що наявність стенозу у 50 % сонних артерій у хворих на критичну ХІНК є гемоднамічно значимим. Використання розробленого алгоритму вибору лікувальної тактики, який передбачає оцінку цереброваскулярного резерву й урахування структури атеросклеротичної бляшки сонних артерій у хворих на ХІНК III і IV стадій, дозволило вірогідно зменшити кількість великих ішемічних інсультів у віддаленому періоді з 4,2 до 0,9 % (P = 0,038), а рівень летальності - з 3,2 до 0,9 % (P = 0,048). Розроблено нові оперативні методики реконструкції уражених артеріальних басейнів, згідно з якими необхідно здійснювати інтраопераційне визначення артеріального резерву дистального русла ураженої нижньої кінцівки. Використання цих методик дозволило вірогідно зменшити відсоток високих ампутацій у хворих на ХІНК III і IV стадій у безпосередньому періоді з 11,1 % до 5,9 % (P = 0,041), у віддаленому періоді - з 32,6 % до 21,7 % (P = 0,030), а рівень летальності, зумовленої ними, - з 19 % до 8,5 % (P = 0,035). Запропоновано комплексний підхід до вирішення проблеми діагностики та лікування хворих на ХІНК III і IV стадій, який забезпечує вірогідне збільшення кількості добрих результатів у безпосередньому періоді з 59,8 % до 75,2 % (P = 0,039), у віддаленому періоді - з 50,5 % до 63,2 % (P = 0,011).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035 +
Шифр НБУВ: РА357100

Рубрики:

      
6.

Пиптюк О.В. 
Комплексна хірургічна реваскуляризація у хворих на хронічну критичну ішемію нижніх кінцівок: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.04 / О.В. Пиптюк ; Ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М.Амосова АМН України. — К., 2006. — 27 с. — укp.

Вперше запропоновано оригінальну технологію аутомієлотрансплантації та обгрунтовано доцільність її застосування у випадку лікування хворих на хронічну критичну ішемію нижніх кінцівок (ХКІНК). Встановлено чіткі показання щодо здійснення оперативних втручань за умов урахування ступеняю дистрофічних порушень тканин. Науково обгрунтовано комплексне хірургічне лікування хворих на ішемію нижніх кінцівок у разі застосування антиоксидантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035 +
Шифр НБУВ: РА343160

Рубрики:

      
7.

Домбровський Д. Б. 
Комплексне лікування хворих на хронічну ішемію кінцівок із використанням трансплантації мультипотентних стромальних клітин аутоліпоаспірату (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.03,14.01.08 / Д. Б. Домбровський ; НАМН України, Нац. ін-т хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова. — К., 2011. — 40 с. — укp.

У стендових експериментах на чистій культурі мультипотентних стромальних клітин жирової тканини доведено, що ці клітини після культивування в ангіогенному середовищі одержують здатність утворювати капіляроподібні структури й експресують на своїй поверхні ранні ендотеліальні рецептори. В експерименті на лабораторних тваринах тестами на фізичне навантаження, гістологічно, імуногістохімічно, а також на ультраструктурному рівні доведено стимуляцію процесів ангіогенезу під час трансплантації стромальних клітин жирової тканини в ішемізовану кінцівку. Основним фактором, що визначає вектор диференціювання стромальних клітин є умови середовища куди виконується трансплантація. Розроблено оригінальну методику трансплантації мультипотентних стромальних клітин власної жирової тканини хворим на облітеруючі захворювання артерій кінцівок з наявністю синдрому хронічної ішемії кінцівок, яким не можливо виконати реконструктивні оперативні втручання на артеріальному руслі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035-5
Шифр НБУВ: РА380575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Волошин М.М. 
Корекція гемостазіологічних порушень у комплексному лікуванні хворих із тромбозом глибоких вен нижній кінцівок: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.М. Волошин ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Проаналізовано вплив місцевого та загального введення фібринолітиків на швидкість відновлення кровоплину у 102-х хворих на гострий тромбоз глибоких вен (ГТГВ) нижніх кінцівок. Використання місцевого тромболізису сприяло повному відновленню кровоплину у 36 % пацієнтів, які отримували урокіназу, та у 41 % пацієнтів, які отримували актилізе. На основі вивчених загальних і локальних порушень гемостазу у разі ГТГВ розроблено схему комплексного лікування цієї патології. Вперше за клінічних умов вивчено стан гемомікроциркуляційного русла бульбарної кон'юктиви у хворих на ГТГВ нижніх кінцівок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035-5 +
Шифр НБУВ: РА366980

Рубрики:

      
9.

Диб'як Ю.М. 
Корекція мікрогемодинамічних і гемостазіологічних порушень в комплексному хірургічному лікуванні хворих із хронічною критичною ішемією нижніх кінцівок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.04 / Ю.М. Диб'як ; АМН України. Ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М.Амосова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу гемодинамічних показників виділено ступені гемодинамічних розладів у ішемізованій кінцівці та визначено функціональні резерви мікрогемодинаміки. Застосовано гістологічні методики дослідження мікроциркуляторного русла ішемізованої кінцівки, а також лабораторні тести, що характеризують стан гемостазу системної та місцевої крові, проведені в доопераційному періоді та різні терміни післяопераційного періоду, що дозволило констатувати в обстежуваних пацієнтів локальне внутрішньосудинне згортання крові прогресувального характеру. Проаналізовано результати лікування хворих з критичною ішемією. Розроблено методику регіонарної корекції гемодинамічних і гемостазіологічних порушень у хворих з підвищеним ризиком тромбозу зони артеріальної реконструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035 +
Шифр НБУВ: РА344749

Рубрики:

      
10.

Костів С.Я. 
Корекція реперфузійного синдрому при хірургічному лікуванні атеросклеротичної оклюзії аорто-стегнового сегменту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.Я. Костів ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено обстеження та хірургічне лікування 159-ти хворих з атеросклеротичною оклюзією термінального відділу черевної аорти та магістральних артерій нижніх кінцівок. Для запобігання розвитку реперфузійного синдрому під час проведення реконструктивних втручань за умов хронічної критичної ішемії нижніх кінцівок необхідно проводити комплекс заходів, який передбачає введення 8 % 200 мл озоново-кисневого фізіологічного комплексу й раз на добу протягом 5-ти днів до оперативного лікування, введення препарату "Корвітин" у післяопераційному періоді у дозі 0,5 г (1 флакон) у 150 мл ізотонічного розчину 1 раз на добу за 5 днів до відновлення кровотоку, інтраопераційного 0,5 г препарату на 150 мл ізотонічного розчину натрію хлориду за 10 хв перед зняттям затискача з аорти, наступне введення в аналогічній дозі повторюється через 12 год, введення препарату "Тіатріазолін" 1 % 2 мл 3 рази на добу протягом 5-ти днів до реконструкції та 5-ти днів після реваскуляризації вказаних заходів здійснюється на фоні пролонгованої епідуральної анестезії. Під час проведення відновлення кровотоку на аорто-стегнових сегментах необхідно враховувати гемодинамічні особливості магістрального колатерального кровоплину артерій і здійснити реконструкцію дистального артеріального русла нижньої кінцівки з вищим периферичним опором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035 +
Шифр НБУВ: РА344763

Рубрики:

      
11.

Адарбех Ахмед Салім Немер 
Критична ішемія у віддаленому періоді після багаторівневої реконструкції атеросклеротичної оклюзії термінального сегмента черевної аорти та магістральних артерій нижніх кінцівок: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Ахмед Салім Немер Адарбех ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше встановлено, що однією з причин пізнього тромбозу бранші аорто-біфеморального алопротеза є високий периферійний судинний опір на одноіменній кінцівці, який значно перевищує його на контрлатеральній нижній кінцівці. Встановлено, що на базі розвитку стенозу анастомозу лежать гіперпластичні процеси в медіоінтимальному шарі, швидкість розростання яких залежить від активності системної запальної відповіді. Наголошено, що з метою попередження розвитку псевдоаневризми проксимального анастомозу арто-біфеморального протеза, формування анастомозу слід проводити шляхом висікання безсудинної зони передньої стінки черевної аорти у вигляді повздовжнього овалу, до країв якою вшивається алопротез.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035-59
Шифр НБУВ: РА375511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Юрець С.С. 
Покази та вибір методу лікування тромбозів глибоких вен нижніх кінцівок: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.С. Юрець ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Визначено особливості морфофункціональних змін венозної системи після застосування оперативних методів лікування на базі розробленої експериментальної моделі тромбозу глибоких вен (ТГВ) задніх кінцівок у собак. Досліджено питання визначення показань до вибору оперативних методів лікування ТГВ. На підставі експериментальних клінічних досліджень ТГВ обгрунтовано доцільність оперативного лікування, удосконалено методики виконання венозної тромбоектомії та регіонарного тромболізису. Установлено причини ретромбозів та визначено методи їх профілактики. Розроблено та впроваджено метод регіонарного тромболізису, що має високу ефективність за проксимальної локалізації ТГВ. Проведено порівняльне вивчення безпосередніх і віддалених результатів оперативних методів лікування ТГВ нижніх кінцівок залежно від обраного методу за експериментальних і клінічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035-5 +
Шифр НБУВ: РА354652

Рубрики:

      
13.

Смовженко В. І. 
Покращення результатів хірургічного лікування гострого варикотромбофлебіту у людей похилого та старечого віку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / В. І. Смовженко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості перебігу гострого варикотромбофлебіту у хворих даної вікової категорії, що вплинули на вибір тактики та визначили показання до хірургічного лікування. Розроблено способи хірургічного лікування гострого варикотромбофлебіту, які полягають в хірургічній профілактиці венозних тромбоемболічних ускладнень і запобіганні післяопераційним ускладненням з боку операційної рани. Завдяки розробленим способам хірургічного лікування гострого варикотромбофлебіту у хворих похилого та старечого віку покращено безпосередні та віддалені результати лікування, а саме: зменшена частота виникнення венозних тромбоемболічних ускладнень до 0,82 % проти 7,38 %, післяопераційних ускладнень з 11,44 % до 3,28 %, кількість посттромботичних ускладнень в віддаленому періоді з 5,88 % до 0,96 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035-92
Шифр НБУВ: РА381274 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Шідловський О.В. 
Попередження тромбозу після реконструкції атеросклеротичної оклюзії стегно-підколінно-гомілкового сегмента: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Шідловський ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2004. — 18 с.: табл. — укp.

Досліджено аспекти профілактики раннього тромбозу ділянки реконструкції артерій стегно-підколінно-гомілкового сегмента у хірургічному лікуванні критичної ішемії тканин нижніх кінцівок, спричиненої облітеруючим аетросклерозом. Установлено, що облітеруючий склероз призводить до підвищення активності судинно-тромбоцитарного механізму тромбоутворення. Вивчено активність цього механізму в матеріалах реконструкції: ендартеректомованій артерії, реверсованій аутовені, алошунті. Розроблено методи зниження активності судинно-тромбоцитарного механізму тромбоутворення матеріалів, використаних для ауто- та алошунтуючих операцій шляхом насичення їх стінки електролітним сріблом. На підставі результатів вивчення особливостей атеросклеротичної та центральної гемодинаміки, а також типів поширеності аетросклеротичного процесу розроблено показання до реконструктивних операцій прямої та непрямої реваскуляризації. Запропоновано використання вивернутої аутовени для шунтування та операції стегно-бітібіального шунтування як методів профілактики тромбозу сегмента реконструкції та шляхів відтоку від нього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035 +
Шифр НБУВ: РА329916

Рубрики:

      
15.

Жаданов В.І. 
Поперекова симпатектомія у хворих на облітеруючий атеросклероз при хронічній критичній ішемії нижніх кінцівок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.І. Жаданов ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

На основі комплексного клініко-інструментального дослідження хворих на облітеруючий атеросклероз при наявності хронічної критичної ішемії нижніх кінцівок з урахуванням стану регіонарної гемодинаміки розроблені об'єктивні критерії для прогнозування результатів поперекової симпатектомії, розроблені показання до її виконання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035

Рубрики:

      
16.

Малиновська Л.Б. 
Профілактика кардіальних ускладнень при хірургічному лікуванні хворих на хронічну ішемію нижніх кінцівок, поєднану з ішемічною хворобою серця: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Л.Б. Малиновська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Проаналізовано результати хірургічного лікування хворих на хронічну ішемію нижніх кінцівок (ХІНК) II-Б, III стадії, поєднану з ішемічною хворобою серця (ІХС) та розроблено модель прогнозу кардіальних ускладнень (з використанням методу логістичної регресії), виявлено прогнозтично значимі фактори ризику таких ускладнень у даної категорії хворих. Розроблено алгоритм вибору лікувальної тактики, який базується на оцінці ризику кардіальних подій відповідно до розробленої математичної моделі та нові оперативні методики у хворих на ХІНК, поєднану з ІХС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.865 + Р457.862.035-59 + Р410.11-5
Шифр НБУВ: РА375311 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Якимчук О. А. 
Профілактика системно-запальних та реперфузійних ускладнень при реконструкції аорто-стегно-підколінного сегмента в умовах хронічної критичної ішемії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / О. А. Якимчук ; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено, що на фоні системної запальної відповіді після реваскуляризації нижньої кінцівки за умов хронічної критичної ішемії відбувається пригнічення споживання кисню ішемізованими тканинам, зниження сатурації гемоглобіну киснем, активація антиоксидантної системи у регіонарній крові з одночасним наростанням активності процесів перекисного окислення ліпідів, збільшення рівнів ендотелінуЦ1, молекул середньої маси, міоглобіну, С-реактивного білка, лактату, про- та протизапальних цитокінів, зниження рівня альбуміну, посилення активності згортальної системи крові, що характерно для розвитку реперфузійного синдрому. Вперше патогенетично обгрунтовано спосіб профілактики системно-запальних і реперфузійно-ішемічних ускладнень, що включають передопераційне введення препаратів на фоні пролонгованої епідуральної анестезії та проведення двох сеансів лейкаферезу. Вперше з метою включення в кровообіг внутрішніх клубових артерій розроблено та впроваджено в процесі хірургічного лікування атеросклеротичної оклюзії аорто-клубового сегмента бізагальноклубово-біфеморального алошунтування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035-5
Шифр НБУВ: РА382353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Боднар П. Я. 
Пряма та непряма реваскуляризація при стегно-підколінно-гомілковій оклюзії в умовах хронічної критичної ішемії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / П. Я. Боднар ; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". — Т., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше встановлено, що у разі атеросклеротичної оклюзії стегно-підколінно-гомілкового сегмента в магістральних артеріях проксимального басейну переважає атеросклеротичне ремоделювання судинної стінки, в артеріях дистального басейну - фіброзно-еластичне, низхідній артерії коліна - м'язово-еластичне. Виділено чотири типи ремоделювання великої підшкірної вени у разі хронічної критичної ішемії: циркуляторно-гладкостінний, осередково-гіперпластичний із гіалінозом інтими, медіасклеротичний і запальний. Встановлено, що у разі хронічної критичної ішемії нижніх кінцівок у мієлограмі зберігається співвідношення клітин мієлоїдно-лімфоцитарного рядів зі стромальними, що дає можливість використання кісткового мозку великогомілкової кістки з метою створення умов стимуляції ангіогенезу під час застосування реваскуляризувальної остеоперфорації. З'ясовано особливості змін маркерів системної запальної реакції у відповідь на структурні зміни м'яких тканин нижньої кінцівки за умов хронічної критичної ішемії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035
Шифр НБУВ: РА383634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Почечуєв А.М. 
Рентгенохірургічне лікування оклюзійних уражень артерій нижніх кінцівок в стадії критичної ішемії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.М. Почечуєв ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Встановлено критерії застосування рентгеноендоваскулярної дилатації (РЕД) у пацієнтів з оклюзійним ураженням артерій нижніх кінцівок у стадії тяжкої ішемії та супутніми захворюваннями, що виключають можливість проведення реконструктивних судинних операцій. Досліджено можливості застосування РЕД гирла глибокої артерії стегна. Визначено ефективність та безпечність застосування РЕД устя глибокої артерії стегна у хворих з критичною ішемією нижніх кінцівок. Вперше встановлено позитивний вплив лікувального плазмаферезу (ЛПФ) на ефективність РЕД у хворих з незадовільним станом дистального артеріального кровообігу. Доведено ефективність повторної РЕД реоклюзованих артеріальних сегментів у найближчому та віддаленому періодах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035
Шифр НБУВ: РА330698

Рубрики:

      
20.

Миргородський Д. С. 
Тромболітична терапія гострих венозних тромбозів (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Д. С. Миргородський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Доведено можливість створення відтворювальної моделі флеботромбозу на експериментальних тварин з введенням целюлозної нитки в просвіт вени за умов модифікації системи згортання крові. Показано, що відомі моделі (механічне руйнування стінок вени, імплантація сформованого тромбу in vitro в просвіт вени, імплантація проленової нитки в просвіт вени, занурення фрагменту власної сполучнотканинної оболонки вени в її просвіт) забезпечують венозний тромбоз лише у 25 - 35 % випадків. На підставі експериментального дослідження з введенням в просвіт стегнової вени кроля целюлозної нитки встановлено двофазність морфогенезу тромбоутворення. Доведено можливість ефективності тромболітичної терапїї (ТЛТ) в пізні строки тромбоутворення. Вивчено морфогенез тромбозу з визначенням клініко-експериментальних паралелей, що підтверджують доцільність застосування тромболітичних засобів у строки понад три тижні. Визначено, що тканинний активатор плазміногену має кращий тромболітичний ефект у разі його застосування з плазміногеном незалежно від стану венозних тромбів. Показано, що ТЛТ із застосуванням тканинного активанктору плазміногену (ТАП) має переваги перед тромбектомією у хворих з існуванням тромбозу глибоких вен до 5-ти діб щодо достовірно меншої частоти виникнення неспроможності клапанного апарата, тривалості ліжко-дня та відсутності післяопераційних ускладнень. Оптимізовано методи проведення ТЛТ у хворих з гострими венозними тромбозами (ГВТ) з урахуванням вихідного стану тромбів. Оцінено безпосередні та віддалені результати запропонованої системи проведення ТЛТ у хворих з ГВТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035-5
Шифр НБУВ: РА377635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського