Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (86)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=Р458.22$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Аксьонов В. В. 
Ендоскопічна мікродискектомія при нейрокомпресійних синдромах шийного відділу хребта: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / В. В. Аксьонов ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Висвітлено теоретичне узагальнення та нове вирішення проблеми застосування методу ендоскопічної мікродискектомії (EM), що оптимізує хірургічне лікування хворих з дискогенними нейрокомпресійними синдромами (HC) шийного відділу хребта (ШВХ). Розкрито проблему покращання результатів лікування дискогенних HC ШВХ з урахуванням можливостей мініінвазивних методів сучасної нейрохірургії, включаючи ЕМ. На підставі аналізу найближчих і віддалених результатів ЕМ, застосованої під час гриж МХД ШВХ уточнено критерії відбору хворих для проведення оперативного лікування за урахування клінічної симптоматики та даних нейровізуалізуючих методів дослідження. Доведено високу ефективність і мініінвазивність даного методу за дискогенних НС ШВХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.22-5
Шифр НБУВ: РА374212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Коваленко О.Є. 
Клініко-діагностична характеристика, профілактика та лікування порушень кровообігу в вертебрально-базилярному басейні при патології шийного відділу хребта: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / О.Є. Коваленко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 36 с. — укp.

На основі комплексного клініко-інструментального обстеження хворих з циркуляторними розладами у вертебрально-базилярному басейні за патології шийного відділу хребта (ШВХ) визначено клінічні та параклінічні особливості даної патології. Проаналізовано анамнестичні дані, серед яких провідне місце займала легка перинатальна або постнатальна гіперекстензійна ("хлистова") травма ШВХ, а також його хронічне статичне перенавантаження, описано ознаки ранніх проявів патології. Відзначено, що дані фактори значною мірою сприяли реалізації спадково зумовленої дисплазії сполучної тканини у 73 % хворих за результатами феногенотипічного дослідження та генеалогічних даних. Доведено, що в осіб зі сприятливою спадковістю та вищими показниками адаптаційно-компенсаторних особливостей за параклінічними показниками у реалізації патології сила та кількість пошкоджуючих чинників достовірно більша від зазначених у попередніх хворих; за вертебрально-базилярних порушень дегенеративних змін ШВХ, на ранніх етапах переважали порушення режиму кровопостачання, на більш пізніх - об'єму; патологія супроводжувалась порушеннями мікро- і макроелементного складу, визначеного рентгенфлюоресцентним дослідженням волосся. Проаналізовано зміни електропровідності точок голови та репрезентативних точок за методом Накатані, а також корелятивні зв'язки в будові сполучнотканинних утворень організму (райдужної оболонки ока, стінки судини, міжхребцевого диску), обгрунтовано використання іридодіагностики. Викладено критерії експрес-діагностики патології на основі методу іридобіомікроскопії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703 + Р458.22 +
Шифр НБУВ: РА350757

Рубрики:

      
3.

Гуменюк І.П. 
Особливості клінічного перебігу, діагностики та лікування хронічного обструктивного захворювання легень при супутній патології хребта: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / І.П. Гуменюк ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості діагностики та лікування хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) за супутньої патології хребта (СПХ). Описано метод діагностики та контролю ефективності лікування ХОЗЛ. Досліджено вплив патологічних змін хребта на клінічний перебіг, спірографічні показники та температуру видихуваного повітря у хворих на ХОЗЛ за СПХ. Проведено порівняльний аналіз фармакотерапії з вертебрологічними методами (ВМ) лікування, визначено ефективність даних методів терапії. Обгрунтовано застосування ВМ у поєднанні з стандартизованою терапією для збільшення ефективності лікування ХОЗЛ за СПХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р458.22-37
Шифр НБУВ: РА372743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Педаченко Ю.Є. 
Пункційна лазерна мікродискектомія при шийних дискогенних нейрокомпресійних синдромах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Ю.Є. Педаченко ; АМН України. Держ. установа "Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено ефективність і обгрунтовано впровадження нової хірургічної технології - пункційної лазерної мікродискектомії за шийних дискогенних нейрокомпресійних синдромів. Проведено комплекс клінічних, морфологічних і біохімічних досліджень. Наведено дані, одержані внаслідок діагностування та лікування 150-ти хворих, оперованих за методом пункційної лазерної мікродискектомії у 1997 - 2006 рр. з приводу клінічно позначених гриж міжхребцевих дисків шийного відділу хребта, які зумовлювали розвиток нейрокомпресійних синдромів. На підставі аналізу віддалених результатів пункційної лазерної мікродискектомії з'ясовано, що ефективність цього методу становить 90,9 % відмінних і добрих результатів у термін від одного до дев'яти років. За результатами біохімічних досліджень визначено, що зменшення маси міжхребцевого диску відбувається здебільшого за рахунок випаровування води, що свідчить про недоцільність застосування пункційної лазерної мікродискектомії за гідрофобних, або "темних" (згідно з MP-томограммами) гриж міжхребцевих дисків. Завдяки морфологічним дослідженням виявлено 4 зони структурних змін, що виникають після дії хірургічного лазеру, а саме: зони вапоризації, коагуляційного некрозу, набряку та перифокальна зона. Виявлено, що у разі збільшення дози лазерної енергії ширина каналу вапоризації зменшується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.22-5 +
Шифр НБУВ: РА355582

Рубрики:

      
5.

Неділько 
Ранні прояви дегенеративно-дистрофічних змін шийного відділу хребта у гірників шахт з крутим заляганням шарів. Діагностика і лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Андрій Анатолійович Неділько ; Донецький національний медичний ун-т ім. М.Горького. НДІ травматології та ортопедії. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.22 + Р124.431.41
Шифр НБУВ: РА359327

Рубрики:

      
6.

Ціж Л.М. 
Фізична реабілітація жінок другого зрілого віку при дископатії шийного відділу хребта: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.03 / Л.М. Ціж ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано комплексну програму фізичної реабілітації жінок другого зрілого віку у разі дископатії шийного відділу хребта на поліклінічному етапі, яка передбачає використання лікувальної фізкультури, місцевої кріотерапії, динамічне витягання на петлі Гліссона, а також постізометричну релаксацію. Визначено кореляційні взаємозв'язки між амплітудою рухів шийного відділу хребта, силою, тонусом м'язів та больовими відчуттями жінок з дископатією шийного відділу хребта. Доповнено наукові дані щодо впливу засобів фізичної реабілітації на тривалість періоду ремісії. Результати наукового дослідження впроваджено у діяльність навчальних закладів м.Львів та реабілітаційної амбулаторії м.Вроцлав (Польща).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.146 + Р458.22-54 +
Шифр НБУВ: РА351316

Рубрики:

      
7.

Попсуйшапка К.О. 
Форамінальний стеноз при дегенеративних захворюваннях шийного відділу хребта (діагностика, принципи лікувальної тактики): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / К.О. Попсуйшапка ; Держ. установа "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методи рентгенометрії у передньозадній і косих (3/4) проекціях, а також методики томографометрії за аксіального сканування. Установлено метричні величини, що характеризують ступінь розвитку та деформації півмісяцевих відростків, особливості просторового розташування цих відростків і дуговідросткових суглобів, а також форми та розмірів заднього краю півмісяцевого відростка та їх визначальну роль у розвитку різних варіантів форамінального стенозу. На базі системного підходу, а саме: клінічних, рентгенологічних, комп'ютерно-томографічних, агіографічних досліджень визначено ступінь і характер структурно-функціональних змін хребтово-рухових сегментів шийного відділу хребта, що призводять до формування форамінального стенозу. Запропоновано патогенетичну структурно-функціональну класифікацію форамінального стенозу за дегенеративних захворювань дослідженого відділу хребта. Визначено особливості перебігу форамінального стенозу залежно від нозологічної належності. На підставі запропонованої класифікації розроблено принципи лікування форамінального стенозу за дегенеративних захворювань шийного відділу хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.22 +
Шифр НБУВ: РА354000

Рубрики:

      
8.

Бабаєв 
Хірургічне лікування дегенеративних уражень шийного відділу хребта, які викликають компресію спинного мозку та його корінців: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / Ельман Халиг огли Бабаєв ; АМН України; ДУ "Інститут нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України". — К., 2008. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.22
Шифр НБУВ: РА359116

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського