Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (551)Книжкові видання та компакт-диски (201)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.3-356$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рачко Ю.В. 
Діагностика та лікування контузійних пошкоджень легень у пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Ю.В. Рачко ; Крим. республ. установа "НДІ фізич. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова". — Ялта, 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено діагностичний алгоритм і лікувальні комплекси для пацієнтів з контузією легень на фоні хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Проведено клініко-функціональні й інструментально-лабораторні дослідження 122-х пацієнтів за умов Київського міського пульмологічного центру, 66 (54 %) з яких мали ізольовану контузію легень без ХОЗЛ, 38 (31,2 %) - контузію легень, яка сталася на тлі ХОЗЛ, і 18 (14,8 %) - діагноз ХОЗЛ у стадії загострення. Клінічний перебіг контузій легень за поєднання з ХОЗЛ характеризувався загостреннями ХОЗЛ і більш частими ускладненнями. Доведено доцільність використання рентгенологічного дослідження у динаміці, оскільки у перші дні після травми інформативність рентгенографії є недостатньою, більш інформативною у разі травм легень є комп'ютерна томографія. Установлено, що своєчасне застосування фібробронхоскопії з діагностичною та санаційною метою забезпечує зменшення кількості посттравматичних ускладнень і загострень ХОЗЛ. Проведено дослідження місцевої та системної імунологічної відповіді та одержано нові відомості про патогенез ХОЗЛ, поєднаних з контузійною травмою легень, що важливо для підбору оптимальної імунотропної терапії. Розроблено терапевтичні комплекси та запропоновано раннє застосування фізичних методів лікування (спеціальних дихальних вправ, аеррозольтерапії бронхолітиків, електрофорезу з анальгетиками та діадинамонотерапію), що дозволило зменшити частоту загострень ХОЗЛ і запобігти виникненню посттравматичних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.230.8 + Р412.3-356 +
Шифр НБУВ: РА361519

Рубрики:

      
2.

Добрянський Д. В. 
Ефективність лікування хворих із загостренням хронічного обструктивного захворювання легень I - II стадії з урахуванням показників гемореологічного та імунного статусу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / Д. В. Добрянський ; ДУ "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України". — К., 2011. — 16 с.: табл., рис. — укp.

Патогенетично обгрунтувано та проведено оцінювання ефективності диференційного застосування фенспіриду й антигомотоксичних препаратів у комплексному лікуванні хворих з загостренням хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) I - II стадії залежно від типу імунних порушень. Відзначено зростання основних показників реологічної характеристики крові у 74 % хворих на ХОЗЛ, а в 32 % спостерігалося значне їх збільшення (в 1,5 раза), що відображує активність запалення та порушення мікроциркуляції. Виявлено дисбаланс системного імунітету, що супроводжувався гіперцитокінемією зі зростанням рівня протизапального інтерлейкіну-4 у 5,3 раза та протизапального фактора некрозу пухлин-alpha - в 1,5 раза як показників активності запалення. Доведено, що застосування фенспіриду сприяє нормалізації реологічних характеристик крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА385801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Жабо Т. М. 
Ефективність медико-соціальної реабілітації інвалідів, хворих на хронічні обструктивні захворювання легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / Т. М. Жабо ; Крим. республік. установа "Н.-д. ін-т фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 20 с. — укp.

Одержано нові дані стосовно особливостей вегетативної нервової регуляції серцевого ритму у інвалідів, хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) та бронхіальну астму (БА), і на їх основі виділено когорти хворих, які в першу чергу потребують заходів дихальної реабілітації. Вперше проведено аналіз поліморфізму гена ангіотензин-II-рецептора 1-го типу в інвалідів, хворих на БА, які мали поєднання з помірною артеріальною гіпертензією, що дозволило визначити категорію осіб з підвищеним ризиком виникнення ускладнень, пов'язаних з цією патологією. Доведено ефективність застосування спеціальних респіраторних заходів медикосоціальної реабілітації у інвалідів, хворих на ХОЗЛ і БА, з урахуванням коморбідних станів збоку серцево-судинної системи, тонусу вегетативної нервової системи та генетично детермінованих факторів ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)297 + Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА382626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Дзюблик Я.О. 
Ефективність препарату Теком в корекції системи ейкозаноїдів у хворих з хронічним легеневим серцем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Я.О. Дзюблик ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Роботу присвячено вивченню впливу нового лікарського препарату Теком, який містить 45% omega -3 поліненасичених жирних кислот, на систему ейкозаноїдів, агрегаційну спроможність тромбоцитів та ряд показників кардіо-респіраторної системи у хворих з хронічним легеневим серцем. В пробах in vitro встановлено збільшення синтезу продуктів 5-циклооксигенази та зменшення вмісту лейкотриєнів. Терапія досліджуваних хворих Текомом на протязі 4 тижнів призводила до суттєвого пригнічення синтезу метаболітів арахідонової кислоти. Це проявлялося покращанням функціональних показників легеневої гемодинаміки і зовнішнього дихання, а також зменшенням агрегації тромбоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356

Рубрики:

      
5.

Чернявський В. Г. 
Застосування ліпіну та бішофіту у сполученні з фізіотерапевтичними методами при хронічному обструктивному захворюванні легенів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / В. Г. Чернявський ; Крим. республік. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано можливості застосування препарату ліпін і природного мінералу бішофіт у сполученні із впливом гальванічного струму на грудну клітину у хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів (ХОЗЛ) на різних етапах його лікування. Вивчено особливості початкового стану хворих на ХОЗЛ на госпітальному й амбулаторному етапах лікування з використанням інструментальних і лабораторних методів дослідження. Проаналізовано ефективність застосування ліпіну у вигляді аерозолю в сполученні з гальванізацією грудної клітини у період загострення на стаціонарному етапі лікування, а також бішофіту у вигляді електрофорезу на грудну клітину у період ремісії на амбулаторно-поліклінічному етапі лікування хворих на ХОЗЛ. Доведено, що комбіноване застосування ліпіну та бішофіту на різних етапах лікування дозволяє зменшити інтенсивність запального процесу та ступінь обструктивних порушень, а також підвищити якість життя хворих на ХОЗЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА384510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Бондаренко 
Зміни нейрогуморальної регуляції за даними варіабельності серцевого ритму у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень із середньотяжким і тяжким перебігом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Ірина Олександрівна Бондаренко ; Державна установа "Національний ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2008. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА359192

Рубрики:

      
7.

Ситюк Т. О. 
Імунокоригуюча терапія в оптимізації ведення хворих на хронічне обструктивне захворювання легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / Т. О. Ситюк ; АМН України ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне оцінювання клінічної симптоматики, функціональної активності й якості життя, показників функції зовнішнього дихання, клітинного, гуморального імунітету,цитокінового статусу хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) I - II стадії в період загострення. Виявлено значну поширеність (82 %) вторинної імунної недостатності середнього ступеня тяжкості у обстеженого контингенту хворих. Проаналізовано взаємозв'язок низької продукції ендогенного інтерферону, дисбалансу синтезу основних прозапальних і протизапальних цитокінів і частоти розвитку загострень ХОЗЛ. Встановлено, що у 65 % хворих на ХОЗЛ з ознаками вторинної імунної недостатності загострення захворювання спостерігалось три та більше разів на рік. На підставі оцінки порушень цитокінового й імунного статусу у хворих на ХОЗЛ I - II стадії в період загострення вперше патогенетично обгрунтовано застосування арбідолу з метою імуномодуляції й індукції синтезу ендогенного інтерферону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА380515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Норейко 
Клініко-патогенетична характеристика та лікування в амбулаторних умовах хронічного некалькульозного холециститу, сполученого з хронічними обструктивними захворюваннями легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Вікторія Анатоліївна Норейко ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2005. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-5 + Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА351181

Рубрики:

      
9.

Фуштей 
Клініко-патогенетичне значення та медикаментозна корекція ендотеліальної дисфункції при гіпертонічній хворобі сполученій з хронічним обструктивним захворюванням легень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Анастасія Іванівна Фуштей ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА366241

Рубрики:

      
10.

Лемко О. І. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування принципів галоаерозольтерапії та імунореабілітації у відновлювальному лікуванні хворих на хронічне обструктивне захворювання легень: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.27 / О. І. Лемко ; Крим. республік. установа "Н.-д. ін-т фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 48 с. — укp.

На підставі спостереження за 475-ма хворими визначено особливості перебігу хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) на етапі відновлювального лікування: охарактеризовано типи реактивності бронхів та особливості формування бронхообструкції у разі ХОЗЛ. Надано характеристику проявів системного та місцевого оксидантно-нітрозольного стресу й активності запалення залежно від тяжкості перебігу хвороби. Наведено дані щодо порушення в основних ланках імунної системи, визначено відмінності, що характеризують хворих на стадії ризику розвитку ХОЗЛ. Розроблено нові режими галоаерозольтерапії (ГАТ), визначено принципи їх диференційованого призначення. З метою підсилення імуномодулювального впливу ГАТ розроблено лікувальні комплекси, що поєднують ГАТ з іншими імунотропними чи антиоксидантними впливами. Проведено дослідження ефективності лікування у віддаленому періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА382663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Сідун Г.В. 
Клініко-функціональні характеристики хворих при поєднанні хронічного обструктивного захворювання легень, бронхіальної астми з синдромом сонного апное: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Г.В. Сідун ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Доведено, що синдром обструктивного сонного апное (СОСА) послаблює денну силу дихальних м'язів у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) помірного та тяжкого ступеню тяжкості. У хворих на бронхіальну астму (БА) погіршення функції дихальних м'язів не виявлено. Запропоновано результати дослідження деної сили даних м'язів у хворих з поєднаною патологію, а саме: ХОЗЛ помірного та тяжкого ступеня тяжкості з СОСА. Установлено, що зниження сатурації крові під час сну є чинником розвитку денної слабкості дихальних м'язів у хворих на ХОЗЛ зазначених ступенів тяжкості. Показано, що назальна обструкція є незалежним фактором ризику розвитку СОСА у хворих на ХОЗЛ, БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р412.202-3 +
Шифр НБУВ: РА343924

Рубрики:

      
12.

Телекі Я. М. 
Клінічно-патогенетичне обгрунтування діагностики та лікування хронічного обструктивного захворювання легень із супутнім хронічним панкреатитом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Я. М. Телекі ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що включення до комплексного лікування есенціальних фосфоліпідів сприяло усуненню проявів цитокінового дисбалансу, ендотеліальної дисфункції, покращанню морфофункціональних властивостей еритроцитів, встановленню рівноваги протеолітичної та фібринолітичної активності плазми крові, покращанню якості життя пацієнтів. Проаналізовано, що додавання кверцетину до базисного лікування хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) із супутнім хронічним панкреатитом (ХП) зумовлювало корекцію оксидантно-протиоксидантного гомеостазу, фібринолітичної активності плазми крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р413.601.1
Шифр НБУВ: РА375870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Іванцова Н. Л. 
Комплексна корекція імунологічних показників, що пов'язані з дефіцитом вітамінів групи D, у хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів на етапі санаторно-курортної реабілітації: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / Н. Л. Іванцова ; Крим. республік. установ "Н.-д. ін-т фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 24 с. — укp.

Вперше встановлено вплив вiтамiну D на синтез цитокiнiв в культурi клiтин бронхiального епiтелiю (iнгiбування прозапальних i активацiя антизапальних цитокiнiв). Визначено, що зимовий перiод формує умови пiдвищеного ризику розвитку фiброзу легенiв, пiдвищення активностi аутоiмунних реакцiй, порушення структурно-функцiонального стану кiсткової тканини, залежних вiд тяжкостi перебiгу захворювання. Вперше показано, що як модулятор системного цитокiнового потенцiалу у хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів (ХОЗЛ) з дефiцитом вiтамiну D виступає комбiноване застосування замiсної терапiї вiтамiном D i ультрафіолетового опромінення (УФО).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р415.202.83-54
Шифр НБУВ: РА383005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Мальченко А.Г. 
Комплексна оцінка кліничної ефективності небулайзерних інгаляцій глюкокортикостероїдів при загостренні хронічного обструктивного захворювання легенів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / А.Г. Мальченко ; НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2009. — 18 с. — укp.

Запропоновано модель організації ведення хворих за умов спеціалізованого пульмологічного лікувально-реабілітаційного центру, лікування загострення хронічного обструктивного захворювання легенів (ХОЗЛ), у якому супроводжувалося зниження щорічної кількості загострень хвороби в 2,7 рази, кількості госпіталізацій - в 2,5 рази, тривалості амбулаторного лікування - в 2,1 рази. Визначено, що для застосування загострення ХОЗЛ доцільно застосування небулізованих будесоніду та флутіказону пропіонату, що, у порівнянні з пероральним прийомом преднізолону, супроводжується такою ж високою клініко-функціональною ефективністю, але меншою частотою гіперглікемії (на 18,4 %) та підвищенням системного артеріального тиску (на 16,0 %), за умов цього покращуються якість життя хворих і їх прихильність до лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 +
Шифр НБУВ: РА367424

Рубрики:

      
15.

Кулітка Ю.Е. 
Лікування хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів з урахуванням циркадної організації кардіореспіраторної системи: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Ю.Е. Кулітка ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено фізіологічно обгрунтований метод хронотерапії пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легенів (ХОЗЛ) з урахуванням характеру змін хронобіологічних характеристик функціонального стану кардіореспіраторної системи, яка дозволяє підвищити ефективність терапії та зменшити медикаментозне навантаження. У хворих на ХОЗЛ виявлено десинхронізацію добових ритмів діяльності серцево-судинної системи й органів дихання у вигляді порушення циркадної організації їх функціональних показників, яка виявляється зсувом акрофаз, зміною середньодобового ритму й амплітуди коливань. Виявлено, що тривалість показника "індивідуальна хвилина", що характеризує ступінь десинхронізації циркадних ритмів організму, корелює із ступенем тяжкості перебігу ХОЗЛ. Запропоновано синхронізувати лікування хворих на ХОЗЛ з добовими ритмами організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р412.3-5 +
Шифр НБУВ: РА356171

Рубрики:

      
16.

Міхеєва К. В. 
Особливості клінічних проявів артеріальної гіпертензії у хворих із синдромом обструктивного апное-гіпопное сну та при його сполученні із супутнім хронічним обструктивним захворюванням легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / К. В. Міхеєва ; АМН України, ННЦ "Ін-т кардіології ім. М.Д. Стражеска". — К., 2011. — 18 с.: табл. — укp.

Наведено нове розв'язання задачі, пов'язаної з оптимізацією діагностики артеріальної гіпертензії (АГ) й інтерпретації змін показників внутрішньосерцевої гемодинаміки у хворих з синдромом обструктивного апное-гіпопное сну (СОАГС) та у разі його сполучення з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ) на основі комплексного вивчення показників артеріального тиску (АТ) та ехокардіографічних показників. Визначено зв'язки між станом серцево-судинної системи, порушеннями дихання уві сні та показниками функції зовнішнього дихання. Проведено аналіз клінічного й інструментального обстеження 104-х хворих (50-ти хворих з СОАГС і 54-х хворих з сполученою патологією СОАГС та ХОЗЛ - перехресним синдромом (ПС)) та 10-ти практично здорових осіб. Встановлено, що у пацієнтів з СОАГС частіше виявляється АГ, концентрична гіпертрофія лівого шлуночка (ЛШ), діастолічна дисфункція ЛШ і систолічна легенева гіпертензія у порівнянні з групою контролю, зокрема, у хворих з ПС, АГ та легенева гіпертензія виявлялися достовірно частіше, ніж у здорових осіб та пацієнтів з СОАГС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-4 + Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА383441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Гарагуля Г.А. 
Особливості клінічного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень у жінок в залежності від гормонального профілю та можливості медикаментозної корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Г.А. Гарагуля ; Крим. республікан. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2007. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження особливостей клінічного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень у жінок різних вікових груп. Вивчено стан гіпоталамо-гіпофізарно-оваріальної системи жінок, що страждають на хронічне обструктивне захворювання легень. Виявлено залежність рівню об'єму форсованого видоху за першу секунду від вмісту прогестерону у сироватці крові жінок репродуктивного віку, хворих на хронічне обструктивне захворювання легень. Встановлено, що у жінок менопаузального віку з даною патологією курсове використання препарату "Лівіал" у дозі 2,5 мг на добу для корекції клімактеричних розладів протягом 6-ти місяців сприяє зменшенню інтенсивності задишки та підвищенню працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 +
Шифр НБУВ: РА348865

Рубрики:

      
18.

Гуменюк І.П. 
Особливості клінічного перебігу, діагностики та лікування хронічного обструктивного захворювання легень при супутній патології хребта: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / І.П. Гуменюк ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості діагностики та лікування хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) за супутньої патології хребта (СПХ). Описано метод діагностики та контролю ефективності лікування ХОЗЛ. Досліджено вплив патологічних змін хребта на клінічний перебіг, спірографічні показники та температуру видихуваного повітря у хворих на ХОЗЛ за СПХ. Проведено порівняльний аналіз фармакотерапії з вертебрологічними методами (ВМ) лікування, визначено ефективність даних методів терапії. Обгрунтовано застосування ВМ у поєднанні з стандартизованою терапією для збільшення ефективності лікування ХОЗЛ за СПХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р458.22-37
Шифр НБУВ: РА372743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Ткаченко Т.В. 
Особливості перебігу бронхоектатичної хвороби в осіб із обтяженою спадковістю, різними антигенними структурами крові та соматотиповими характеристиками: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Т.В. Ткаченко ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — Вінниця, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено клініко-інструментальне обстеження 90 осіб з бронхоектатичною хворобою (БЕХ) та 117 осіб контрольної групи. Ризик виникнення ускладнень БЕХ засвідчується наявністю антигенів A(II), MN. Визначено трикомпонентні комбінації B(III)NP(+), B(III)MP(+), B(III)MHp2-2, B(III)P(+)Hp2-1, AB(IV)P(+)Hp2-1, Rh(+)MNP(+), B(III)Rh(+)N, A(II)Rh(+)P(+), B(III)Rh(+)P(+), A(II)Rh(+)Hp2-2, за яких ризик виникнення БЕХ зростає у 2 - 3 рази. Розвиток ускладненого перебігу захворювання достовірно частіший за наявності гаплотипів: A(II)Rh(+)P(+), A(II)Rh(+)MN, A(II)MNHp2-2, Rh(+)MNP(+), MNP(+)Hp2-1, MNP(+)Hp2-2, B(III)Rh(+)M. У хворих на БЕХ, на відміну від осіб контрольної групи, спостережено високі бали ектоморфії, які асоціюються з виникненням БЕХ у молодому віці, обтяженою спадковістю, поширеними бронхоектазами. Ускладнений перебіг БЕХ спостерігається в осіб середнього віку з низькими показниками ендоморфного компонента соматотипу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА313324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Федечко М.Й. 
Особливості перебігу ішемічної хвороби серця у поєднанні з хронічним обструктивним захворюванням легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / М.Й. Федечко ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Висвітлено нові підходи до комплексної діагностики ішемічної хвороби серця в поєднанні з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ). Розкрито особливості ряду патогенетичних механізмів взаємного обтяження перебігу захворювання у хворих на нестабільну стенокардію (НС) в поєднанні з ХОЗЛ. Встановлено поширеність хламідофільної інфекції та роль у порушеннях імунної реактивності організму, активації системного запалення та порушеннях ліпідного спектра крові у цієї категорії пацієнтів. Виявлено особливості якісного стану мікрофлори нижніх дихальних шляхів у пацієнтів з НС в поєднанні з ХОЗЛ і її вплив на окремі ланки патогенезу цих захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-37 + Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА372204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського