Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (33)Реферативна база даних (11940)Книжкові видання та компакт-диски (4027)Журнали та продовжувані видання (838)
Пошуковий запит: (<.>U=Р56$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 675
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гук М.О. 
Аденоми гіпофіза з інсультоподібним перебігом: діагностика та хірургічне лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / М.О. Гук ; АМН України. Держ. установа "Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему вдосконалення діагностування та хірургічного лікування аденоми гіпофіза з інсультоподібним перебігом на підставі результатів хірургічного лікування 92-х таких хворих, які знаходились на лікуванні в ДУ "Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України" з 1996 р. до 2006 р. і були оперовані. Проаналізовано 99 історій хвороб, з яких 45 - жінок, 47 - чоловіків. Їх середній вік становив 43,7 років. Запропоновано термін "аденома гіпофіза з інсультоподібним перебігом". Обгрунтовано критерії виділення окремої клінічної групи таких випадків аденом гіпофіза. Виявлено, що проблеми неадекватної діагностики цієї патології в Україні призводять до несвоєчасного хірургічного лікування та незадовільності його результатів. Розглянуто відмінності перебігу захворювання, неврологічної симптоматики, ендокринних проявів, інструментальної, лабораторної та диференціальної діагностики аденом гіпофіза з інсультоподібним перебігом. Вивчено особливості оперативних втручань, інтраопераційних змін, гістоструктури таких аденом. Показано важливість оцінювання та корекції гіпопітуітаризму. Обгрунтовано неохідність оперативних втручань у ранні строки від початку захворювння танссфеноїдальним доступом. З використанням результатів дослідження визначено шляхи покращання діагностування та хірургічного лікування аденом гіпофіза в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7 + Р636.770.96 +
Шифр НБУВ: РА357708

Рубрики:

      
2.

Каширін В.О. 
Активаційна терапія хворих на злоякісні новоутворення фаринго- ларингеальної області з використанням антигомотоксичних препаратів: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / В.О. Каширін ; Держ. установа "Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України" АМН України. — К., 2009. — 38 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих на злоякісні новоутворення фаринго-ларингеальної ділянки шляхом проведення у комплексі зі спеціальними методами активаційної терапії (АТ) з використанням антигомотоксичних препаратів (АГТП) з залученням 416-ти хворих на рак гортані (Тз No Mo) і 68-ми хворих на рак гортанної частини глотки (Тз No-2 Mo), 157-ми з яких за умов використання спеціальних методів лікування проведено АТ з використанням АГТП (Cerebrum comp., Coenzyme comp., Echinacea comp. S, Galium, Hepar comp., Lymphomyosot, Psorinoheel, Thyreoidea comp., Traumel S, Ubihinon comp. і 0,018 % адреналіну гідротартрату). Відзначено, що ефективність АТ з використанням АГТП у хворих на рак гортані становила 35,8 % у разі хірургічного та 33,2 % - комбінованого лікування, у хворих на рак гортанної частини глотки (комплексне лікування) - у 21,4 % випадків, що дозволило підвищити показник п'ятирічної безрецидивної виживаності хворих на рак гортані (у середньому на 12,6 %) і гортанної частини глотки (на 13,6 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.68-52 +
Шифр НБУВ: РА362852

Рубрики:

      
3.

Чернадчук С.С. 
Активність протеолітичних ферментів в тканинах тіла матки жінок без новоутворень та з онкозахворюваннями: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / С.С. Чернадчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено активність ферментів протеолітичної системи, які приймають участь у розвитку новоутворень в органах жіночої репродуктивної системи. Встановлено вікові зміни активності ферментів протеолітичної системи органів репродуктивної системи досліджуваних жінок, а також виявлено збільшення активності ключових ферментів: карбоксипептидаз А та В і металопротеїнази-2 за розвитком та прогресією пухлинної тканини гормоночутливого органа та тіла матки, що пов'язано з індукцією їх біосинтезу як класичними естрогенами, так і некласичними фенолстероїдами, які є важливими регуляторами біосинтезу. Показано різноманітну роль протолітичних ферментів за умов розвитку доброякісного та злоякісного процесів, що може бути використано в прогностичних та диференціальних цілях у випадку розвитку онкопроцесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-2 +
Шифр НБУВ: РА343667

Рубрики:

      
4.

Бакурова О.М. 
Активність ферментів гліколізу та обміну нуклеотидів у пацієнтів різного віку з виразкою та раком шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / О.М. Бакурова ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості обміну нуклеотидів та вуглеводів у випадку виразкової хвороби та раку шлунка. Встановлено вікові особливості активності маркерних ферментів як в нормі, так і за досліджуваних патологічних станів. Показано, що пацієнтів з виразковою хворобою та супутнім розвитком предракових змін активність ферментів глікозу й обміну нуклеотидів наближається до їх активності у хворих на рак шлунка, що дозволяє віднести їх до групи півищеного онкологічного ризику, особливо після 40-ка років. Виявлено порушення метаболізму еритроцитів, які можуть сприяти розвитку їх морфофункціональних змін. Запропоновано ферментативні тести щодо формування груп підвищеного онкоризику та для прогнозування розвитку ускладнень виразкової хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-2 + Р569.433.2-2 +
Шифр НБУВ: РА343661

Рубрики:

      
5.

Сєвко О.Л. 
Аналіз властивостей дендритних клітин кістково-мозкового походження при розвитку експериментальної лімфоми: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / О.Л. Сєвко ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розкрито нові аспекти взаємодії дендритних клітин (ДК) та пухлини, досліджено вплив її локалізації на дозрівання та функціональні властивості ДК. Вперше на моделі лімфоми EL-4 виявлено, що залежно від характеру росту пухлини, зумовленого різними шляхами введення пухлинних клітин, ДК, виділених з селезінки (СДК), кістково-мозкових клітин-попередників (КМДК), мають різний імунофенотип та функціональну активність. Встановлено, що КМДК, які контактували з пухлинними антигенами, введені тваринам з лімфомою EL-4, відновлюють дозрівання КМДК реципієнтів та пригнічують в них розвиток лімфоми. Зазначено, що дана стимуляція імунної відповіді, зумовлена активованими КМДК, залежить від способу їх введення і більш виражена за внутрішньовенозного введення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.413-29 +
Шифр НБУВ: РА329874

Рубрики:

      
6.

Войленко О.А. 
Анатомо-функціональний стан сечовивідних шляхів після цистектомії та ілеонеоцистопластики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / О.А. Войленко ; Ін-т урології АМН України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вивчено анатомо-функціональні особливості реконструйованих сечовивідних шляхів у хворих, яким виконано радикальну цистектомію з безперервним відведенням сечі (ілеонеоцистопластикою). Проведено аналіз комплексного обстеження хворих у різні післяопераційні строки. Проаналізовано ускладнення післяопераційного періоду та розроблено заходи їх профілактики. Розглянуто процес відновлення акту сечовипускання та доведено функціональну спроможність сформованого за методом Double U ілеального сечового міхура, який сприяє відновленню або покращанню роботи нирок і верхніх сечовивідник каналів. Зазначено, що метод передбачає відновлення цілісності сечового тракту та природного акту сечовипускання, що створює благоприємні фізичні, психологічні та соціальні умови життя хворих. Розроблено схему диспансерного спостереження за хворими, яким виконано радикальну цистектомію з ілеонеоцистопластикою, запропоновано критерії оцінки їх віддалених результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695.6-59 +
Шифр НБУВ: РА324320

Рубрики:

      
7.

Ломницька М.І. 
Ангіогенез в раку яєчника: цитокінна регуляція та прогностичне значення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / М.І. Ломницька ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено прогностичну цінність ступеня мікроваскуляризації раку яєчників (МВ РЯ) для виживаності хворих. Запропоновано використання цього показника у клінічній практиці. Запропоновано визначати ступінь експресії білка BRCA1 у клітинах РЯ для прогнозу виживаності хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-2 +
Шифр НБУВ: РА340391

Рубрики:

      
8.

Балабуха 
Анксиозні порушення у онкологічних хворих з непсихотичними розладами та їх психотерапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Ольга Сергіївна Балабуха ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-57 + Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА334009

Рубрики:

      
9.

Карацуба Т.А. 
Антиметастатичні властивості протипухлинних засобів хлофідену, бротеофіну, мебіфону при пухлинній хворобі (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Т.А. Карацуба ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено антиметастатичну дію нових протипухлинних препаратів: хлофідену, бротеофіну, мебіфону та визначено, що за їх використання гальмується приживлення, ріст та метастазування експериментальних пухлин. Установлено, що хлофіден має високу антиметастатичну дію за умов ад'ювантної та неоад'ювантної терапії. Виявлено, що виражена антиметастатична дія притаманна бротеофіну тільки в режимі неоад'ювантної терапії. Показано доцільність створення комплексу хлофідену, бреофіну та адріабластину, що дало змогу знизити дози інгредієнтів у 1,5 - 2 рази, одержати високий протипухлинний ефект, але антиметастатична дія за цього є слабкішою, ніж у монопрепаратів. Уперше виявлено здатність адреналіну гідротартрату та верапамілу підсилювати процеси метастазування, знімати антиметастатичну дію хлофілдену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-52 +
Шифр НБУВ: РА335105

Рубрики:

      
10.

Ільєнко 
Апоптоз, імунофенотип та функціональна активність елементів гемопоезу у хворих на мієлодиспластичний синдром у віддалений період після опромінення: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Ірина Миколаївна Ільєнко ; АМН України; Науковий центр радіаційної медицини. — К., 2007. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.41-3
Шифр НБУВ: РА353424

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Дмитренко В.В. 
Асоціація змін транскрипційної активності генів із виникненням і прогресією гліальних пухлин головного мозку: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.03 / В.В. Дмитренко ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2007. — 41 с. — укp.

За результатами генної експресії (SAGE) та диференційної гібридизації охарактеризовано зміни експресії генів в астроцитарних гліомах, асоційовані з певними властивостями пухлинних клітин. За допомогою SAGE ідентифіковано 129 генів, експресія яких суттєво здійснюється у гліобластомах. Ці гени можна використовувати для молекулярної характеристики пухлин головного мозку. Гени становлять обмежену кількість функціональних груп. Диференційну експресію деяких генів показано вперше у пухлинах головного мозку. У гліобластомі, найбільш злоякісній формі гліом, знайдено акумуляцію гетерогенних Alu-вмісних нуклеотидних послідовностей, а також генералізовану інактивацію транскрипції мітохондріального геному, асоційовану з деструкцією мітохондрій у пухлинних клітинах. На підставі зіставлення результатів SAGE і мікроарейного аналізу 117-ти диференційно експресованих генів можна визначити як гени, продукти яких є потенційними молекулярними маркерами гліальних пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*445.4*739.177.52 + Р569.627.7 +
Шифр НБУВ: РА354533

Рубрики:

      
12.

Камінська А.Л. 
Багатоцільова сцинтиграфія в оцінці ступеня ураження нирок при хіміотерапії хворих на рак молочної залози: автореф. дис...канд. мед. наук : 14.01.23 / А.Л. Камінська ; Нац. ін-т раку. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання вдосконалення діагностики порушень функції нирок у хворих на рак молочної залози у разі хіміотерапевтичного лікування за допомогою багатоцільового сцинтиграфічного дослідження. Проаналізовано особливості змін функціонального стану нирок залежно від виду хіміотерапевтичого лікування (неоад'ювантна, ад'ювантна хіміотерапія та хіміотерапія з препаратами платини). Визначено радіонуклідну семіотику змін внутрішьониркової гемодинаміки, фільтраційно-екскреторної функції та ступеня запального процесу в нирках у разі хіміотерапії хворих на рак молочної залози. Розроблено алгоритм багатоцільового сцинтиграфічного дослідження хворих на рак молочної залози, який дозволяє об'єктивно оцінювати морфофункціональний стан нирок на фоні моніторингу стану кісткової системи у разі проведення хіміотерапевтичного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-52 +
Шифр НБУВ: РА367271

Рубрики:

      
13.

Тарасов А. Л. 
Байєсівські процедури розпізнавання при гліомах головного мозку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / А. Л. Тарасов ; Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано застосування ймовірнісних моделей ланцюгів Маркова, моделей з незалежними ознаками для аналізу показників модифікованої швидкості осідання еритроцитів (МШОЕ) та виявлено запальниі процеси у разі гліом, метастазів у головний мозок. Досліджено ефективність байєсівської процедури розпізнавання залежно від мінімального розміру класів у навчальній вибірці, кількості ознак і числа значень ознак. Розроблені байєсівські процедури розпізнавання з оптимальним вибором комплексних показників для однієї та декількох речовин-домішок. Виявлені важливі властивості байєсівської процедури розпізнавання дискретних об'єктів у ситуації з однією ознакою. Обгрунтовано використання байєсівської процедури для аналізу показників МШОЕ на основі моделей ланцюгів Маркова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-5
Шифр НБУВ: РА376834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Безрук Н.Г. 
Безпосередні та віддалені результати органозберігаючого лікування раку молочної залози Т: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Н.Г. Безрук ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена органозберігаючому лікуванню раку молочної залози. Вивчені безпосередні та віддалені результати, а також якість життя хворих в залежності від обсягу місцево-регіонарної терапії. З'ясовано, що використання органозберігаючих методик лікування приводить до суттєвого покращання безпосередніх результатів і меншої психотравмуючої дії без погіршення локального контролю, збереженні досить високого рівня виживаємості. Розроблені показання щодо відбору хворих для органозберігаючих операцій та ад'ювантної променевої терапії з урахуванням провідних прогностичних факторів (стан менструальної функції, співвідношення "розмір пухлини / розмір молочної залози", локалізація, гістологічна структура, стан пахвових лімфатичних вузлів). Наведені дані про можливість скорочення обсягу лімфаденектомії при І стадії процесу, а також безпечність відмови від пахвової дисекції у хворих в стійкій менопаузі при клінічно інтактних лімфатичних вузлах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-59

Рубрики:

      
15.

Маркєєва Н.В. 
Бета-дефенсин-2 в злоякісно трансформованих клітинах епітеліального походження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / Н.В. Маркєєва ; Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив рекомбінантного бета-дефенсина-2 людини, на життєздатність та проліферацію злоякісно трансформованих клітин in vitro та особливостей експресії hBD-2 на рівні мРНК та білка в пухлинах шлунка та шийки матки людини. Відзначено, що рекомбінантний hBD-2, який експресований в бактеріальній системі є біологічно активним пептидом, проаналізовано дозо-залежний вплив на життєздатність культивованих злоякісно трансформованих клітин: в концентраціях нижче 0,5 мкМ пептид стимулює, у вищих за 0,5 мкМ - пригнічує їх життєздатність, а також вплив інкубації клітин з бета-дефенсином-2 на морфологічні та адгезивні властивості злоякісно трансформованих клітин ліній А431 та HeLa. Показано, що дія hBD-2 на рівень фосфорилювання рецептора ЕФР у злоякісно трансформованих клітинах концентраційнозалежна. Виявлено експресію бета-дефенсина-2 на рівні мРНК та білка в 65

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-2 + Р569.714.2-2 +
Шифр НБУВ: РА343057

Рубрики:

      
16.

Фільчуков Д.О. 
Біохімічна регуляція апоптозу в умовах пухлинного процесу у нирках: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.32 / Д.О. Фільчуков ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено вивчення біохімічної регуляції апоптозу у процесі онтогенезу на рівні сигнальних шляхів регуляції клітинних процесів - нейроендокринного, сфінгомієлинового, гліцерофосфоліпідного, а також оксиду азоту. Установлено, що ДНК-фрагментація та клітинна проліферація у пухлинних тканинах у хворих на рак нирок (РН) вірогідно відрізнялися між стадіями пухлинного процесу: від T1 до T4. ДНК-фрагментація найбільш виражена у хворих з початковими стадіями пухлинного процесу та знижувалася за прогресування пухлини. Активність клітинної проліферації зі стадією пухлинного процесу зростала. За цього виявлене вірогідне підвищення вмісту рівня сфінгозину у нирковій тканині залежно від стадії РН, а також підвищення рівня стабільних метаболітів оксиду азоту на всіх стадіях РН, тобто ці сигнальні шляхи були задіяні у регуляції апоптозу за умов онкогенезу нирок. Доведено, що ендогенні простаноїди відіграють роль тканинного фактора позаклітинного оточення пухлинних клітин, що створює сигнальний шлях дезадаптації у процесі проліферації та апоптозу у пухлинних клітках, сприяючи їх росту і прогресуванню. Установлено, що рівень досліджених класів простаноїдів за пухлинного ураження з метастазуванням удвічі вище, ніж у випадку РН без метастазування. У хворих на РН розвивається гіперренінемічний гіпоальдостеронізм, що вказує на патогенетичну роль ренін-альдостеронової системи у розвитку та прогресуванні онкопроцесу. Ріст клітинної проліферації та зниження швидкості апоптозу у пухлинній тканині супроводжується зниженням енкефалинеричної активності за зміни стадії РН. Концентрація АКТГ, АДГ і пролактину у плазмі крові у хворих на РН підвищена.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695.4 +
Шифр НБУВ: РА353632

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Прилуцька 
Біохімічні ефекти фулеренів С60 та С60-композитів у клітинах різних типів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Світлана Володимирівна Прилуцька ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.242.*723-642.9:Г741.4 + Е60*697.5 + Р56-2
Шифр НБУВ: РА354631

Рубрики:

      
18.

Холіна О.А. 
Біохімічні маркери апоптозу при лімфопроліферативних захворюваннях: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.32 / О.А. Холіна ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 21 с. — укp.

Вивчено біохімічні умови реалізації апоптозу та клітинної проліферації за рівнем енергозабезпечення, вмісту маркерних цитокінів IL-10, sCD30 та часу релаксації протонів водню у процесі пухлинної трансформації лімфоцитів у разі лімфопроліферативних захворювань (ЛПЗ). Для проведення дослідження були відібрані зразки сироватки та плазми від 74-х хворих на лімфоми. Проведено визначення у лімфоцитах рівня апоптозу за ДНК-фрагментацією з морфологічною детекцією з застосуванням Хехст 33342 за умов флуоресцентної мікроскопії, вивчено проліферативні процеси за активністю мітохондріальної дегідрогенази за результатами МТТ-тестування, проаналізовано енергетичний обмін за рівнем аденілових нуклеотидів, у сироватці крові проведено оцінювання показників загальної лактатдегідрогенази, рівнів IL-10 і sCD30, показників релаксометрії з використанням ядерно-магнітного резонансу. Хворі на ходжкінські лімфоми та неходжкінські лімфоми (НХЛ) були поділені на 3 групи відповідно до стадії прогресування. За результатами проведеного дослідження встановлено, що проліферативна активність лімфоцитів, залучених до патогенезу лімфом, значно зростає у разі прогресування цих хвороб, а кількість клітин, що гинуть шляхом апоптозу, зменшується. У трансформованих клітинах створюються несприятливі енергетичні умови для завершення апоптотичної загибелі. Протягом прогресування відбувалось зниження кількості аденозинтрифосфату (АТФ), аденозиндифосфату (АДФ) та збільшення аденозинмонофосфату (АМФ). Кількість загальної лактатдегідрогенази значно перевищувала верхню межу норми тільки у хворих на НХЛ на останніх стадіях. Збільшення пулу проліферуючих клітин відбувається на тлі експресії IL-10 та sCD30 та залежить від стадії та нозології лімфом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.413 + Р411.022 +
Шифр НБУВ: РА358222

Рубрики:

      
19.

Пасайлюк М.В. 
Біохімічні механізми протипухлинної активності вітаміну А: автореф. дис...канд. біол. наук : 03.00.04 / М.В. Пасайлюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості росту карциноми Герена та протипухлинної резистентності організму за умов різного забезпечення вітаміном А. Встановлено, що ріст карциноми Герена супроводжується нагромадженням вітаміну А у трансформованій тканині в його неактивній ретинілефірній формі. В процесі росту неоплазми рівень ретинолу та його ефірів знижується у трансформованих і умовно нормальних тканинах. Показано, що передуюче трансплантації пухлини забезпечення тварин вітаміном А важливе для реалізації метастатичних потенцій карциноми Герена, та визначає реакцію організму на розвиток новоутворення. Посилене насичення організму пухлиноносія гіпердозами вітаміну А може як стимулювати, так і пригнічувати пухлинну прогресію. Введення per os гіпердоз ретинолу ацетату (30 000 МО/кг) вподовж 7-ми діб на фоні попереднього нормального забезпечення організму вітаміном А має виражений протипухлинний ефект. Застосування вітаміну А в цьому випадку супроводжується деградацією ядерної ДНК трансформованої тканини з утворенням фрагментів 10 - 50 т.п.н. та 200 - 400 п.н., низькими показниками гідроксилазної активності цитохрому Р-450 мікросомної фракції карциноми Герена.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-5 +
Шифр НБУВ: РА367263

Рубрики:

      
20.

Копильчук Г. П. 
Біохімічні особливості індукованого низькодозовим опроміненням пухлинного росту та його інгібування кумариновими похідними урацилу: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.04 / Г. П. Копильчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 31 с. — укp.

Вперше експериментально обгрунтовано біохімічні особливості інтенсифікації росту трансплантованого злоякісного новоутворення в організмі тварин, які зазнали дії та попереднього фракціонованого низькодозового опромінення. Встановлено, що етап інтенсивної пухлинної прогресії в попередньо опроміненому організмі супроводжується посиленнням генерації супероксидного аніон-радикала в мітохондріях клітин неоплазми, суттєвим підвищенням ступеня фрагментації мтДНК і окиснювальної модифікації мітохондріальних білків поряд зі зниженням рівня фрагментованої ядерної ДНК і активацією процесів реплікації та транскрипції. Показано, що дія на організм попереднього опромінення та злоякісного новоутворення інтенсифікує метаболічні процеси, які визначають поглиблення дисфункцій детоксикаційних систем, аеробного енергоза та безпечення та зниження транскрипційної активності хроматину клітин печінки у порівнянні з неопроміненими пухлиноносіями, що проявляється вже на латентній стадії росту карциноми Герена. На термінальних етапах онкогенезу дія попереднього фракціонованого низькодозового опромінення на організм тварин-пухлиноносіїв нівелюється.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р562.9-29
Шифр НБУВ: РА382095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського