Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (155)Книжкові видання та компакт-диски (32)
Пошуковий запит: (<.>U=Р60-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Поворознюк О.А. 
Біотехнічна система призначення лікарських препаратів в дерматології: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.17 / О.А. Поворознюк ; Харк. нац. ун-т радіоелектроніки. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено біотехнічну систему формування терапевтичних комплексів лікарських препаратів у дерматології, що враховує розгорнуті діагнози й індивідуальні особливості пацієнтів, несумісність препаратів, багатокритеріальне порівняння препаратів-аналогів і статистику управлінських рішень з метою підвищення ефективності медикаментозної реабілітації пацієнтів. Наведено метод формування терапевтичних комплексів на базі штучної нейронної мережі, яка формує множину припустимих рішень і вибір найкращого відносно заданого критерію, а також її алгоритми навчання та функціонування, що враховують експертні оцінки у разі порівняння препаратів-аналогів і статистику управлінських рішень. Розроблено структуру, інформаційне, алгоритмічне та програмне забезпечення біотехнічної системи та проведено її тестову перевірку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60-52
Шифр НБУВ: РА375363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Федорчук Ю.В. 
Вивчення фармакологічної дії нової комбінованої мазі "Мірамеф" для лікування запальних та мікробних захворювань шкіри: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Ю.В. Федорчук ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Проведено скринінгові дослідження протизапальної та репаративної дії різних за складом варіантів мазі "Мірамеф". Визначено оптимальний склад препарату, який включає 1 % мефенамової кислоти, 0,5 % мірамістину, 2,5 % декспантенола та 3 % димексиду. Показано, що комбінована основа (суміш ПЕО-400 та ПЕО-1500 і пропіленгліколя) забезпечує помірну осмотичну (170 %) та виражену антиексудативну дію мазі "Мірамеф". На моделях алергічних контактних дерматитів, викликаних біхроматом калію та 2,4-динітрохлорбензолом, виявлено виражений лікувальний ефект мазі "Мірамеф", який забезпечується синергізмом фармакологічної дії мефенамової кислоти, диметилсульфоксиду та мазевої основи. Встановлено, що за вираженістю протизапальної та протиалергічної дії мазь "Мірамеф" не поступається активності глюкокортикоїдної мазі "Тридерм" і значно перевершує активність протизапальної мазі "Мефенат". На підставі вивчення ранозагоювальної дії мазі "Мірамеф" на моделях раневого процесу різної етіології встановлено, що завдяки оптимально підібраному комплексному складу мазь "Мірамеф" є ефективнішою, ніж відомі однокомпонентні препарати - протизапальна мазь "Мефенат", антибактеріальні засоби "Нітацид", мазь мірамістинова та ранозагоювальні мазі - метилурацилова, мірамістинова та "Бепантен". Проведено вивчення антиміробних властивостей мазі "Мірамеф" методом дифузії в агар і встановлено широкий спектр активності препарату по відношенню до збудників гнійно-септичної раневої інфекції: Staphylococcus aureus, Esherichia coli, Bacillus subtillis, Proteus mirabillis, Pseudomonas aeruginosa та Candida albicans. Останні підтверджено за умов in vivo на моделях кандідозної інфекції і на моделі гнійної рани, інфікованої сумішшю грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів - стафілокока та синегнійної палички. На підставі результатів токсикологічних досліджень встановлено, що мазь "Мірамеф" за нашкірного та внутрішньошлункового застосування є досить нешкідливою, не проявляє місцевоподразливої та алергізувальної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60-52 + Р281.7/9-29 "Мірамеф" +
Шифр НБУВ: РА349164

Рубрики:

      
3.

Єрьоменко Р.Ф. 
Експериментальне вивчення нових лікарських форм Лоратадину для лікування алергічних ринітів та дерматитів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Р.Ф. Єрьоменко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Проведено фармакокінетичне та фармакологічне дослідження нової лікарської форми для дерматології та оториноларингології протиалергійної дії - Лоратадину. Гелям з Лоратадином властива виразна протиалергійна, протизапальна та антигістамінна дія. Досліджені препарати суттєво впливають на нормалізацію показників стану "шокових органів" алергійної реакції: легенів, шкіри та слизової оболонки носа, біохімічних параметрів - медіаторів алергії - гістаміну, серотоніну та лейкотриєнів, не мають токсичної дії. Трансдермальний та назальний гелі з Лоратадином мають високий ступінь біодоступності та місцевий симптоматичний вплив і одночасно дають лікувально-профілактичний ефект через системний кровообіг. Трансдермальний та назальний шляхи введення Лоратадину є більш ефективними у порівнянні з внутрішньошлунковим. Лікарські форми Лоратадину переважають за ефективністю таблетки Терфенадіну, Димедролу та препарати місцевого застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.440.11-52 + Р60-52

Рубрики:

      
4.

Макарова О.Є. 
Розробка складу і технології присипки з настойкою прополісу та її дослідження: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.Є. Макарова ; Нац. фармацевт. ун-т. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

На підставі результатів технологічних, фізико-хімічних, біофармацевтичних та мікробіологічних досліджень розроблено оптимальний склад і обгрунтовано раціональну технологію виготовлення присипки "Пропоцид". Вивчено показники якості розробленого препарату, запропоновано методики її визначення, досліджено стабільність та терміни його зберігання. Розглянуто біологічні властивості присипки. Доведено, що розроблений препарат виявляє високу специфічну активність поряд з відсутністю токсичності. Пропоцид рекомендовано для місцевої терапії дерматитів та інших захворювань або пошкоджень шкіри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60-52 +
Шифр НБУВ: РА329044

Рубрики:

      
5.

Чуєшов О.В. 
Розробка складу та технології м'якої лікарської форми для лікування інфекційно-алергічних захворювань шкіри та раневого процесу: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.В. Чуєшов ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

З використанням системного підходу проведено комплексні дослідження з метою створення мазі для лікування дерматозів і ранового процесу. На підставі результатів фізико-хімічних, біофармацевтичних і біологічних досліджень розроблено оптимальний склад і обгрунтовано раціональну технологію мазі з мірамістином, декспантенолом, кислотою мефенаміновою та димексидом. Запропоновано показники якості препарату та методики їх визначення. Досліджено стабільність мазі у процесі зберігання. Проведено доклінічні дослідження розробленої мазі "Мірамеф".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60-52 +
Шифр НБУВ: РА353776

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського