Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (14)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=Р638.772-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Копітько Ж.В. 
Застосування ультразвуку та інгаляцій актовегіну в комплексному лікуванні хворих з закритою черепно-мозковою травмою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Ж.В. Копітько ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2005. — 24 с. — укp.

За результатами аналізу архівних історій хвороби та обстеження хворих з закритою черепно-мозковою травмою (ЗЧМТ) установлено, що у гострому періоді мають місце поліморфна клініко-неврологічна симптоматика, патологічні зміни активності головного мозку, ознаки внутрішньочерепної гіпертензії, нестабільності серцевого ритму та його вегетативної регуляції, а у чверті хворих - гіпертрофія міокарда лівого шлуночка з систолічною дисфункцією. Установлено направленість і характер впливу ультразвуку на клінічний стан та гемодинамічні параметри хворих з ГЗЧМТ. Показано, що дія ультразвуку залежить від умов проведення процедури та вихідного стану хворого, найбільш обгрунтованою у зазначених хворих є озвучування грудної клітки. Здійснено порівняльну оцінку клініко-гемодинамічних ефектів застосування актовегіну у разі парентерального та інгаляційного способів його введення. Доведено, що інгаляційний шлях введення актовегіну не порушує його властивостей, має переваги у порівнянні з парентеральним шляхом введення препарату саме під час лікування хворих неврологічного профілю. Обгрунтовано можливість та доцільність послідовного озвучування грудної клітки та ультразвукових інгаляцій актовегіну у разі комплексного лікування осіб з ГЗЧМТ. Виявлено, що за цих умов відбувається взаємне посилення ефектів ультразвуку та інгаляцій актовегіну на церебральну, легеневу та серцеву гемодинаміку. Доведено переваги лікування зазначених хворих з застосуванням розробленої фізико-фармакотерапевтичної методики у порівнянні з ізольованим медикаментозним лікуванням. За даними безпосередніх і віддалених результатів курсового комплексного лікування хворих з ГЗЧМТ шляхом застосування послідовного озвучування грудної клітки та ультразвукових інгаляцій актовегіном установлено показання та протипоказання до призначення розробленої фізикофармакотерапевтичної методики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.772-54 +
Шифр НБУВ: РА335076

Рубрики:

      
2.

Корольова О.С. 
Клініко-діагностичні особливості віддалених наслідків закритих черепно-мозкових травм в динаміці комплексного лікування з використанням ноотропних засобів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.С. Корольова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Удосконалено методики діагностики та лікування різних проявів клінічної картини у хворих з віддаленими наслідками закритої черепно-мозкової травми у динаміці комплексного лікування з використанням ноотропних засобів (ноофену, аміналону, ентропу). На підставі комплексного клінічного та параклінічного (нейропсихологічного, нейроелектрофізіологічного та нейровізуального) обстеження 116-ти хворих з віддаленими наслідками закритих черепно-мозкових травм виявлено клініко-діагностичні особливості їх перебігу. Проведено порівняльне дослідження анамнезу та розвитку віддалених наслідків закритої черепно-мозкової травми, не виявлено кореляційного зв'язку клінічних проявів у гострий період струсу головного мозку (втрата свідомості, головний біль, нудота) та вираженості клінічних проявів віддалених наслідків закритої черепно-мозкової травми. Вперше проведено зіставлення неврологічних і нейропсихологічних характеристик, даних інструментальних методів обстеження (електро- та реоенцефалографії, магнітно-резонансної томографії (МРТ) головного мозку) у хворих з віддаленими наслідками закритої черепно-мозкової травми. Проведено дослідження кореляційних взаємовідносин стану лікворо-шлуночкової системи головного мозку (за даними МРТ) і синдромологічних особливостей у віддалений період закритої черепно-мозкової травми. Встановлено вплив ноотропних препаратів (аміналону, ноофену, ентропу), використаних у комплексному лікуванні хворих з віддаленими наслідками закритих черепно-мозкових травм, на перебіг захворювання та нейропсихологічні показники.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.772-5 +
Шифр НБУВ: РА363210

Рубрики:

      
3.

Флорікян В.А. 
Порушення венозного кровообігу у хворих з віддаленими наслідками закритої черепно-мозкової травми та їх диференційована корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.А. Флорікян ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення результатів обстеження та лікування 122-х хворих з посттравматичною церебральною венозною патологією різного ступеня важкості визначено особливості патогенезу трьох форм єдиного процесу венозної патології головного мозку: початкових проявів, венозної дистонії, а з погіршенням венозного відтоку, гіпоксії - венозної енцефалопатії. Розроблено алгоритм її діагностики з використанням комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії, ультразвукової доплерографії, ехокардіографії. Обгрунтовано нові підходи щодо лікування даної категорії хворих, зокрема запропоновано методику комплексної, патогенетично спрямованої медикаментозної терапії з застосуванням венотонічних препаратів і магнітофорезу з 10 % розчином брому, що значно поліпшують артеріальний і венозний компоненти мозкового кровообігу та показники кардіо-респіраторних систем. На базі використання основних показників центральної гемодинаміки та параметрів серцевої діяльності, визначених неінвазивними методами, розроблено теоретичні засади трудового прогнозу та фізичної працездатності, а також класифікацію орієнтовних висновків лікарсько-трудової експертизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.772-5 +
Шифр НБУВ: РА349921

Рубрики:

      
4.

Даниленко Т.П. 
Порушення подружніх стосунків при віддалених наслідках воєнної закритої черепно-мозкової травми у чоловіків та їх психокорекція: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Т.П. Даниленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Вперше виявлено причини та механізми розвитку порушень міжособистісних стосунків подружжя за наявності віддалених наслідків закритої черепно-мозкової травми у чоловіка. Визначено, що порушення адаптації подружньої пари за даної травматичної хвороби мозку у чоловіків ймовірно є наслідком наявних клінічних синдромів та неадекватної комунікації подружжя. На підставі результатів різносторонніх психодіагностичних досліджень та системно-структурного аналізу сексуального здоров'я подружжя з урахуванням ролі психологічних, соціально-психологічних, соціальних та біологічних чинників його забезпечення виявлено закономірності розвитку різних варіантів та форм порушень стосунків подружжя за даної патології у чоловіка, описано їх перебіг та прояви. Розроблено систему психодіагностики виявлених порушень, запропоновано ефективну систему їх диференційованої психологічної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.4-5 + Ю956-994-06 + Р638.772-57
Шифр НБУВ: РА330636

Рубрики:

      
5.

Садовник О. В. 
Фармакотерапевтична ефективність корвітину при травматичному пошкодженні головного мозку: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / О. В. Садовник ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Установлено, що фармакотерапевтична ефективність корвітину реалізується за рахунок здатності коригувати ключові ланки патогенезу закритої черепно-мозкової травми (ЗЧМТ) за допомогою встановлених у ході дослідження особливостей фармакодинаміки та фармакокінетики препарату. Доведено, що корвітин виявляє церебропротекторні властивості шляхом запобігання формуванню поширеної мембранопатії за рахунок регуляції прооксидантно-антиоксидантної рівноваги через виражену антиоксидантну дію з антирадикальними властивостями. Корвітин також коригує вміст компонентів системи аденілових нуклеотидів та нормалізує рівень показників вуглеводного обміну у разі ЗЧМТ. Досліджуваний біофлавоноїд реалізує церебропротекторну дію корекцією ендотоксикозу, що розвивається на тлі травматичної хороби головного мозку (ТХГМ), шляхом посилення процесів природної детоксикації, особливо що стосується нормалізації вмісту компонентів мітохондріального та мікросомального електрон-транспортних ланцюгів гепатоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.772-52 + Р281.7/9-2 корвітин
Шифр НБУВ: РА380642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського