Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (8)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Р64-325$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Осуховська О.С. 
Клініко-психопатологічні особливості розладів особистості в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у віддаленому періоді їх коригування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.С. Осуховська ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше з використанням клініко-психопатологічного, психодіагностичного та клініко-анамнестичного методів вивчено психопатологічну структуру розладів особистості та виявлено її найхарактерніші варіанти в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у віддаленому періоді. Доведено, що виникнення даної патології є результатом поєднаного впливу фізичних, біологічних і психосоціальних чинників. Виявлено закономірності особистісного функціонування пацієнтів з розладами особистості: формування додаткових характерологічних відхилень внаслідок зниження психічних адаптаційних можливостей. Розроблено, науково обгрунтовано та впроваджено ефективні методи диференційованої корекції розладів особистості та поєднаних з ними характерологічних відхилень, які запобігають зривам психічних компенсаторних процесів і сприяють адаптації зазначених пацієнтів у соціальній і трудовій сферах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-325 +
Шифр НБУВ: РА331201

Рубрики:

      
2.

Кожевнікова В.А. 
Особливості особистості та поведінкові зміни у осіб, що пережили екстремальні події: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / В.А. Кожевнікова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі дослідження емоційно-особистісних характеристик, особливостей трансформації та дисоціації ціннісно-смислової сфери та структури механізмів психологічного захисту, вивчення специфіки комунікативної сфери та перцепції якості свого життя у 112-ти осіб (49 пацієнтів зазнали вливу психотравмувальних чинників поза сферою професійної діяльності, 63 особи - представники професії підвищеного ризику). Визначено особливості змін особистості та поведінки, що складають постстресовий патопсихологічний симптомокомплекс в осіб, які пережили різні екстремальні події. Показано, що особистісні порушення значною мірою взаємопов'язані зі ступенем виразності ознак посттравматичного стресового розладу. Визначено основні принципи та підходи психокорекційної роботи з постраждалими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-325 +
Шифр НБУВ: РА345932

Рубрики:

      
3.

Смайлова С. О. 
Особливості смислової сфери при емоційно лабільних розладах особистості імпульсивного типу: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / С. О. Смайлова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Доведено, що в означених пацієнтів спостерігається дезорганізація смислової сфери на рівні функціонування всіх смислових структур. Виявлено особливості смислових конструктів суб'єктивного часу й особистісного смислу в структурі образів свідомості. Відзначено недостатній розвиток міжсистемного модального переносу та дефіцитарність ціннісного механізму смислотворення. Виявлено особливості смислових диспозицій та специфічну форму світосприймання, яка сприяє переживанню задоволення власним життям. Виявлено розходження особливостей організації смислової сфери особистості в межах особистісно-аномального патопсихологічного синдрому. Запропоновано програму психологічної корекції смислової сфери пацієнтів з емоційно лабільним розладом особистості імпульсивного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.4-72 + Р64-325
Шифр НБУВ: РА370985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Денеко М. О. 
Подружня дезадаптація при специфічних розладах особистості у жінок. Причини, механізми формування, психотерапевтична корекція: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 19.00.04 / М. О. Денеко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 27 с. — укp.

Розкрито умови та механізми порушення формування та функціонування сім'ї за різних типів розладу особистості у жінок - емоційно нестійкому, ананкастному, демонстративному, залежному, шизоїдному, тривожному, дисоціальному та параноїдному. Виокремлено різні варіанти та типи шлюбу, форми дезадаптації, визначено причини розвитку подружньої дезадаптації й їх зв'язок із перебігом і проявами даних типів специфічного розладу особистості у жінок. Вдосконалено чотирифакторну концепцію забезпечення сексуального здоров'я. На базі результатів дослідження розроблено нову систему комплексної оцінки та психотерапевтичної корекції різних форм подружньої дезадаптації за різних типів специфічного розладу особистості у дружини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-325 + Ю948.4-72 + Ю937.31
Шифр НБУВ: РА376136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Хаустов М.М. 
Розлади особистості у правопорушників молодого віку (клініко-психопатологічна характеристика та підходи до профілактики декомпенсацій): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / М.М. Хаустов ; АМН. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі системного підходу до оцінки результатів комплексних клініко-анамнестичних, клініко-психопатологічних і патопсихологічних досліджень визначено причинно-наслідковий взаємозв'язок клініко-психопатологічних і соціально-психологічних факторів, що впливають на формування декомпенсацій розладів особистості в ув'язнених молодого віку. Систематизовано несприятливі фактори пенітенціарного стресу, що провокують у них розвиток декомпенсацій розладів особистості (ламання життєвого стереотипу: необхідність постійного підпорядкування співробітникам виправної установи, обшуки, строга регламентація поведінки, замкнута система спілкування, важка фізична праця, неможливість задоволення сексуальних потреб). Визначено специфіку клінічної структури розладів особистості в осіб молодого віку, які знаходяться в місцях позбавлення волі. Найбільш поширеними виявились дисоціальний, істеричний, емоційно-хитливий та параноїдний розлади особистості. Обгрунтовано застосування комплексу психодіагностичних методик, спрямованих на діагностику розладів особистості у правопорушників молого віку, а також на прогнозування розвитку у них станів декомпенсації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-325 + Х884.9(4УКР)15 + Ю948.43 +
Шифр НБУВ: РА346443

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського