Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (116)Книжкові видання та компакт-диски (50)
Пошуковий запит: (<.>U=Р645.028$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Король 
Зміни кальцієвого гомеостазу в нейронах культури гіпокампа щурів при інкубації з [бета]-амілоїдом: автореф. дис... канд. биол.наук: 03.00.02 / Тетяна Юріївна Король ; НАН України; Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.522*04 + Р645.028-29
Шифр НБУВ: РА367808

Рубрики:

      
2.

Полєтаєва К.М. 
Клініко-неврологічна, нейропсихологічна та електроенцефалографічна характеристика початкових стадій судинної деменції та хвороби Альцгеймера: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / К.М. Полєтаєва ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено клініко-неврологічні, нейропсихологічні й електроенцефалографічні характеристики судинної деменції (СД) та хворобу Альйгеймера (ХА). Встановлено особливості формування когнітивного дефіциту у разі ХА і СД. Показано, що найбільш характерною особливістю нейропсихологічного профілю хворих на ХА у порівнянні з групою СД на початковій і помірній стадіях є порушення епізодичної пам'яті. У хворих на СД когнітивний дефіцит має більш гетерогенний характер - з перевагою порушень виконавчих функцій. За результатами аналізу даних кількісної електроенцефалографії у хворих на ХА у порівнянні з хворими на СД відзначено перевагу відносної потужності тета ритму та зниження відносної потужності альфа ритму, найбільш виражене в зонах проекції гіппокампу. Показано можливість корекції когнітивного дефіциту з використанням препаратів ніцерголін і церебролізин у хворих старшого віку з різним ступенем прояву когнітивних порушень. На підставі скринінгових критеріїв надано популяційну оцінку поширеності деменції серед мешканців Києва віком 60 років і старше. Стандартизовано грубий коефіцієнт поширеності деменції серед зазначених осіб, який становив 10,4 %. Показано безперервне збільшення з віком кількості осіб з деменцією. Відзначено позитивний вплив освіти, років навчання та розумового характеру праці на когнітивний статус осіб старшого віку та негативний вплив когнітивного зниження на показники якості їх життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.028 + Р627.703 +
Шифр НБУВ: РА364171

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Івнєв Б.Б. 
Механізми діяльності мозку при фізіологічному та патологічному (хвороба Альцгеймера) психічному старінні: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.03 / Б.Б. Івнєв ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2001. — 35 с. — укp.

Розглянуто проблему нейрофізіологічного забезпечення вищих коркових функцій у стані фізіологічного психічного старіння та у випадках хвороби Альцгеймера. Обгрунтовано концепцію розвитку патологічного психічного старіння, розроблено критерії ранньої діагностики та прогнозування хвороби Альцгеймера на підставі виявлення механізмів розвитку когнітивних порушень, зумовлених хворобою, а не фізіологічним психічним старінням (за допомогою методів викликаних потенціалів мозку та електроенцефалографічного картування). Наведено патогенетичне обгрунтування змін в діяльності центральної нервової системи, обумовлених порушеннями в інших (імунній, генетичній та антиоксидантно-оксидантній) системах організму, у випадках хвороби Альцгеймера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*334.6 + Р645.028-3
Шифр НБУВ: РА316494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Любчик І.С. 
Порушення емоційної сфери в структурі деменцій судинного генезу (клініка, діагностика, принципи відновної терапії): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / І.С. Любчик ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології" АМН України. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено порушення емоційної сфери у хворих на деменцію судинного генезу. Розроблено принципи побудови заходів відновної терапії за умов стаціонару з використанням флуксетину та деприму. Вивчено динаміку емоційних порушень, гемодинамічних даних, показників вегетативного тонусу, розладів адаптаційних і не специфічної резистентності у хорих на деменцію судинного генезу з апатоадинамічним, тривожним і дисфоричним варіантами депресивного синдрому. Установлено позитивні зміни (у вигляді зменшення емоційних, депресивних розладів, тривожності, даних гемодинамічної функції, показників адаптаційних реакцій і неспецифічної резистентності) після використання флуксетину та деприму, більш виражені у хворих з тривожним, а також апато-адинамічними варіантами депресії. На підставі комплексного клінічного, патопсихологічного, психологічного обстеження, а також даних функціональних, гематологічних методів обстеження (з визначенням показників адаптивних реакцій і неспецифічної резистентності) і показників гемодинамічної функції визначено провідні емоційні й адаптаційні порушення у хворих на деменцію судинного генезу з апато-адінамічним, тривожним і дісфорічним варіантами депресивного синдрому. Виділено провідні емоційні порушення та соціально значущі чинники в обстежених групах хворих для обгрунтування відновлювальної терапії на постстаціонарному етапі реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 + Р627.704.1-3 + Р645.028 +
Шифр НБУВ: РА361131

Рубрики:

      
5.

Пінчук І.Я. 
Система реабілітації пацієнтів з деменцією при хворобі Альцгеймера в стаціонарних та позалікарняних умовах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / І.Я. Пінчук ; Укр. НДІ соц. і судової психіатрії та наркології. — К., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі клініко-психопатологічного, експериментально-психологічного дослідження одержано дані про особливості клініки та перебігу деменції у разі хвороби Альцгеймера (ХА). Визначено тип ініціальних проявів деменції та його кореляцію з прогредієнтністю перебігу. Розглянуто патопсихологічну структуру сфери психіки та описано стадії деменції. Розроблено систему реабілітаційних заходів, спрямовану на стабілізацію адаптаційного потенціалу хворого та збереження максимального рівня соціальної активності, відновлення можливості виконувати щоденні обов'язки самообслуговування та зменшення використання сторонньої допомоги. Доведено терапевтичну ефективність комплексу реабілітаційних заходів для даної категорії хворих. Запропоновано програму навчання родичів засобам спілкування та догляду за хворими на ХА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(0)286.1 + Р645.028-5 +
Шифр НБУВ: РА322059

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Лерчук І.Ю. 
Стан йонного транспорту у хворих на судинну деменцію та хворобу Альцгеймера: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / І.Ю. Лерчук ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Виявлено та якісно оцінено основні параметри зазначеного іонного обміну. Установлено роль змін інтенсивності Na-транспортувальних механізмів у підтриманні стабільності іонограми крові у хворих на зазначені захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.028-3 + Р645.095-3 +
Шифр НБУВ: РА341079

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського