Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (195)Книжкові видання та компакт-диски (45)
Пошуковий запит: (<.>U=Р661.2-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Лепський 
Лікувально-профілактична ефективність зубних паси з про- та пребіотиками: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Вячеслав Володимирович Лепський ; Державна установа "Інститут стоматології АМН України". — О., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-5 + Р120.42
Шифр НБУВ: РА365479

Рубрики:

      
2.

Лепський В.В. 
Лікувально-профілактична ефективність зубних паст з про- та пребіотиками: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Лепський ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено рецептуру лікувально-профілактичної зубної пасти, що містить про- і пребіотики, для корекції мікробіоценозу порожнини рота та вивчено її специфічну дію у разі захворювань тканин порожнини рота. За результатами проведених мікробіологічних і біохімічних досліджень доведено, що чистка зубів протягом чотирьох тижнів з застосуванням розробленої пасти "Бактулін" сприяє збільшенню кількості біфідумбактерій на слизовій оболонці рота майже у 100 разів, лактобацил - в 10 разів та зниженню кількості стрептококів, що свідчить про нормалізацію мікробіоценозу порожнини рота. На підставі результатів досліджень, проведених in vitro зроблено висновок, що аніонактивний детергент додецилсульфат натрію (лаурилсульфат) пригнічує активність лізоциму, а катіонактивний детергент цетавлон сприяє активації цього антимікробного ферменту. За результатами біохімічних досліджень ротової рідини пацієнтів з хронічним рецидивним афтозним стоматитом, у комплексній терапії яких застосовували зубну пасту "Бактулін" показано, що її регулярне використання забезпечує зниження інтенсивності процесів вільнорадикального окиснення ліпідів, підвищення неспецифічної резистентності, нормалізації мікробіоценозу порожнини рота та скорочення термінів лікування. Відзначено, що застосування зубної пасти "Бактулін" на тлі комплексного лікування захворювань тканин пародонта сприяє більш швидкому зменшенню запальних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-5 + Р120.42 +
Шифр НБУВ: РА365479

Рубрики:

      
3.

Аль-Алавні С.В. 
Лікування супутньої патології органів порожнини рота в хворих із щелепно-черепно-мозковою травмою: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Аль-Алавні ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України ". — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено лікувально-профілактичні ефекти адаптогенів, застосованих у період лікування та реабілітації хворих з щелепно-черепно-мозковою травмою (ЩЧМТ). У хворих з переломами нижньої щелепи, закритою черепно-мозковою травмою та поєднаною щелепно-черепно-мозковою травмою вивчено функціональний стан порожнини рота у ранній термін після травми за характером змін клінічних, біохімічних та імунологічних показників. Установлено погіршення гігієни порожнини рота, стану тканин пародонта, інтенсифікацію перекисного окиснення ліпідів на тлі виснаження антиоксидантної системи, значні порушення у протеазно-інгібіторній системі - посилення протеолітичної активності, зокрема еластазної, на тлі зниження вмісту інгібітору трипсину, неспроможність місцевого антимікробного захисту та напруженість гуморального системного імунітету, що потребує обов'язкової корекції з метою профілактики розвитку ускладнень. Запропоновано й обгрунтовано застосування у комплексному лікуванні хворих на ЩЧМТ препаратів адаптогенної дії - харчового концентрату поліфенолів винограду "Еноант" і препарату біотрит-дента. Доведено їх здатність здійснювати виразний антиоксидантний, протизапальний, імуномоделювальний, антистресовий вплив, що запобігає виникненню ускладнень, суттєво покращує стан органів порожнини рота, скорочує термін лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-5 + Р665.8-5 + Р638.77-5 +
Шифр НБУВ: РА361314

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського