Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (128)Книжкові видання та компакт-диски (68)
Пошуковий запит: (<.>U=Р638.77-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Білошапка В.О. 
Антигіпоксична терапія у комплексному лікуванні хворих з гострою церебральною недостатністю обумовленою тяжкою черепно-мозковою травмою або мозковим інсультом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.О. Білошапка ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності комплексної інтенсивної терапії хворих з гострою церебральною недостатністю (ГЦН), зумовленою тяжкою черепно-мозковою травмою або мозковим інсультом шляхом розробки індивідуальних методик проведення фармакологічної та нефармакологічної антигіпоксичної терапії на підставі вивчення функціонального стану центральної нервової системи та гуморального статусу. Наведено дані обстежень 120-ти хворих з ГЦН різного генезу, яким проведено комплекс антигіпоксичної терапії. Під час сеансів гіпербаричної оксигенації (ГБО) з використанням методу дослідження варіабельності серцевого ритму та методу інтегрального кількісного аналізу електроенцефалографії патернів доведено, що раннє неповне парентеральне харчування пацієнтів з ГЦН може бути визначено як опосередкована церебропротекція внаслідок зниження катаболічних процесів. Обгрунтовано доцільність використання препаратів мексидолу або тіоцетаму у фармакологічній антигіпоксичній терапії. Внесено науково-обгрунтовані рекомендації щодо оптимізації антигіпоксичної терапії у пацієнтів з ГЦН з застосувнням мексидолу або тіоцетаму, раннього неповного парентерального харчування, ГБО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.7-5 + Р638.77-5 +
Шифр НБУВ: РА363862

Рубрики:

      
2.

Ієвлева 
Антиоксидантна терапія у хворих з тяжкою черепно-мозковою травмою (клінічне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Вікторія Іванівна Ієвлева ; Донецький національний медичний ун-т. — Донецьк, 2008. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5
Шифр НБУВ: РА359746

Рубрики:

      
3.

Чернишов В.І. 
Використання плазмозамінників на основі сорбітолу для ресусцитації хворих з травматичним шоком : автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.І. Чернишов ; Нац. мед. акад. післядипломн. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Висвітлено уявлення щодо гемодинамічного профілю високого темпу інфузії 6 % / 1,9 % та 20 % / 1,9 % розчинів сорбітолу/натрію лактату. Досліджено зміни показників гемостазу до та після інфузії даних розчинів сорбітолу/натрію лактату, визначено вплив інфузії на рівень гідратації легеневої паренхіми. Проаналізовано динаміку рівня глікемії до та після інфузії, проведено порівняння ефектів інфузії препаратів на основі сорбітолу з представниками колоїдних і кристалоїдних розчинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-52 + Р458.133-52 +
Шифр НБУВ: РА370959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Троян О.І. 
Вплив трансплантації фетальної нервової тканини на динаміку перекисного окислення ліпідів, антиоксидантний статус, окисне фосфорилювання при експериментальній тяжкій черепно-мозковій травмі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / О.І. Троян ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2002. — 22 с.: рис. — укp.

За результатам експерименту на моделі тяжкої черепно-мозкової травми встановлено, що трансплантація фетальної нервової тканини в ділянку травматичного ушкодження мозку призводить до нормалізації вільнорадикальних реакцій, відновлення окисного гомеостазу та стабілізації перекисного окиснення ліпідів у мозку та крові у віддалений післятравматичний період, а також значно покращується функціональна активність антиоксидантної системи. Встановлено, що нормалізація енергетичного обміну в мозку відбувається в більш віддалені терміни - на 30 - 60 добу після травми. Виявлений позитивний вплив трансплантації фетальної нервової тканини на активність метаболічних процесів обумовлює більш сприятливий перебіг віддаленого періоду тяжкої черепно-мозкової травми, дозволяє обгрунтувати можливість використання цього методу в комплексному лікування черепно-мозкової травми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5 +
Шифр НБУВ: РА322172

Рубрики:

      
5.

Площенко Ю.О. 
Гемостаз, реологічні властивості еритроцитів та стан ендотеліоцитів при різних варіантах інтенсивної терапії тяжкої черепно-мозкової травми та корекція їх порушень (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Ю.О. Площенко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2005. — 24 с. — укp.

Уперше за результатами дослідження на щурах з експериментальною моделлю тяжкої черепно-мозкової травми (ТЧМТ) вивчено стан гемомікроциркуляторного русла головного мозку за різних варіантів інтенсивної терапії, доведено безпеку й ефективність їх застосування. Підтверджено головну роль ураження гемомікроциркуляторного русла з дисфункцією ендотелію у патогенезі ТЧМТ, що призводить до порушення гематоенцефалічного бар'єру та дисемінованого згортання крові. Уперше в клініці інтенсивної терапії хворих з ТЧМТ застосовано методику модифікованої протинабрякової терапії сумісно з перфтораном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-52 +
Шифр НБУВ: РА337882

Рубрики:

      
6.

Білошицький В.В. 
Ендогенна інтоксикація при черепно- мозковій травмі та її коррекція методом ентеросорбції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.В. Білошицький ; АМН України, Інститут нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 1998. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-52

Рубрики:

      
7.

Оджум С. 
Застосування трахеостомії у хворих з черепно-мозковою травмою за умови тривалої штучної вентиляції легень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / С. Оджум ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проаналізовано результати лікування 129-ти хворих з черепно-мозковою травмою (ЧМТ), які знаходилися на тривалій штучній вентиляції легень (ШВЛ, серед них було 98 чоловіків (76 %) та 31-а жінка (24 %) віком від 17-ти до 86-ти років. З'ясовано, що більшість хворих на ЧМТ у зв'язку з тяжкою гострою дихальною недостатністю потребують тривалої ШВЛ, але спосіб її проведення залишається спірним - шляхом інтубації трахеї або трахеостомії, що може суттєво впливати на результати лікування хворих з ЧМТ. Розроблено предиктори тривалої ШВЛ у хворих з ізольованою та поєднаною ЧМТ, встановлено показання для застосування трахеостомії у хворих з ЧМТ, які знаходяться на тривалій ШВЛ. Доведено позитивний вплив трахеостомії на динаміку внутрішньочерепного тиску (ВЧТ). З'ясовано, що трахеостомія сприяє зниженню ВЧТ у хворих з тяжкою ЧМТ за умов ШВЛ, а також дози седативних та анальгетичних засобів. Виявлено, що трахеостомія сприяє покращанню результатів лікування: зменшує ризик вентиляторно-асоційованої пневмонії (на 31,5 %, P = 0,032), і летальність (на 36,3 %, P = 0,022). Встановлено, що рання трахеостомія недостовірно знижує тривалість ШВЛ (P = 0,88) та період лікування у відділенні інтенсивної терапії (P = 0,88).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5 +
Шифр НБУВ: РА362506

Рубрики:

      
8.

Іванюшко 
Клініко-біохімічне обгрунтування інтенсивної терапії тяжкої черепно- мозкової травми, поєднаної з переломами кісток кінцівок: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.30 / Олена Василівна Іванюшко ; Донецький національний медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 19 с.: табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5 + Р458.198-5
Шифр НБУВ: РА367042

Рубрики:

      
9.

Жуковський О.О. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування нейропротекторної терапії легкої черепно-мозкової травми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.О. Жуковський ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше вивчено та оцінено стан процесів гіпоксії, про- та антиоксидантної рівноваги, викликаних потенціалів, рівня нейронспецифічної енолази у динаміці легких черепно-мозкових травм (ЛЧМТ) з урахуванням запропонованого патогенетичного лікування. Установлено позитивний вплив триметазидину на клінічний перебіг, показники когнітивних потенціалів, рівень молочної кислоти, про- та антиоксидантів, нейроспецифічної енолази у крові хворих з ЛЧМТ. Вивчено показники зорових акустично-стовбурових та когнітивних потенціалів у діагностичному комплексі обстежень пацієнтів з ЛЧМТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-52 +
Шифр НБУВ: РА333571

Рубрики:

      
10.

Бабалян Ю.О. 
Краніопластика фронтоорбітальних кісткових дефектів черепу (експериментальне та клінічне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Ю.О. Бабалян ; ДУ "Ін-т нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова" АМН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано результати експериментального дослідження з використанням для пластики фронтоорбітальних кісткових дефектів черепа (ФОКДЧ) різних пластичних матеріалів. Вивчено особливості тканних реакцій навколо імплантатів з уорундової кераміки, титану, протакрилу-М, а також корундової кераміки з застосуванням для пластики оболонкових дефектів формалізованого гомотрансплантату твердої мозкової оболонки, ранового покриття "Тахокомб". Експериментально обгрунтовано доцільність і переваги використання корундових імплантатів для пластики фронтоорбітальних кісткових дефектів черепа. Виявлено, що спіральна комп'ютерна томографія (СКТ) є найбільш ефективною методикою обстеження хворих з ФОКДЧ, вона показана абсолютно всім потерпілим у разі дефектів, що поширюються глибше 1/3 передньої частини верхньої стінки очної ямки. На підставі даних КТ голови розроблено трьохетапну методику комп'ютерно-математичного моделювання імплантатів для краіопластики фронторбітальних кісткових дефектів, яка дозволяє розраховувати параметри імплантанта у напівавтоматичному режимі, одержувати 3D візуалізацію об'ємної моделі кісткового дефекту та формувати початкові дані для виготовлення імплантанту. Розроблено, експериментально обгрунтовано та впроваджено в практичну нейрохірургію спосіб пластики ФОКДЧ, який передбачає комп'ютерно-математичне моделювання імплантатів і наступну краніопластику корундовими імплантантами. На підставі аналізу результатів нейрохірургічного лікування 32-х хворих з ФОКДЧ з застосуванням таких імплантатів і методики комп'ютерно-математичного моделювання встановлено позитивну динаміку якості життя хворих у найближчий і віддалений період після проведеного хірургічного лікування. Показано, що спосіб краніопластики ФОКДЧ з застосуванням корундових імплантатів і методики комп'ютерно-математичного моделювання дозволяє проводити герметичну краніопластику складних за формою дефектів черепа та покращати рівень соціально-трудової реабілітації хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5 + Р457.162.05 +
Шифр НБУВ: РА361769

Рубрики:

      
11.

Аль-Алавні С.В. 
Лікування супутньої патології органів порожнини рота в хворих із щелепно-черепно-мозковою травмою: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Аль-Алавні ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України ". — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено лікувально-профілактичні ефекти адаптогенів, застосованих у період лікування та реабілітації хворих з щелепно-черепно-мозковою травмою (ЩЧМТ). У хворих з переломами нижньої щелепи, закритою черепно-мозковою травмою та поєднаною щелепно-черепно-мозковою травмою вивчено функціональний стан порожнини рота у ранній термін після травми за характером змін клінічних, біохімічних та імунологічних показників. Установлено погіршення гігієни порожнини рота, стану тканин пародонта, інтенсифікацію перекисного окиснення ліпідів на тлі виснаження антиоксидантної системи, значні порушення у протеазно-інгібіторній системі - посилення протеолітичної активності, зокрема еластазної, на тлі зниження вмісту інгібітору трипсину, неспроможність місцевого антимікробного захисту та напруженість гуморального системного імунітету, що потребує обов'язкової корекції з метою профілактики розвитку ускладнень. Запропоновано й обгрунтовано застосування у комплексному лікуванні хворих на ЩЧМТ препаратів адаптогенної дії - харчового концентрату поліфенолів винограду "Еноант" і препарату біотрит-дента. Доведено їх здатність здійснювати виразний антиоксидантний, протизапальний, імуномоделювальний, антистресовий вплив, що запобігає виникненню ускладнень, суттєво покращує стан органів порожнини рота, скорочує термін лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-5 + Р665.8-5 + Р638.77-5 +
Шифр НБУВ: РА361314

Рубрики:

      
12.

Шамраєва О.О. 
Методи та засоби побудови комп'ютерних моделей черепних імплантатів за томографічними та рентгенографічними даними: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / О.О. Шамраєва ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено методи та засоби автоматизованої побудови моделі черепного імплантату (ЧІ) й обгрунтовано шляхи підвищення точності планування нейрохірургічних операцій щодо реконструкції дефектів черепа. Проведено огляд існуючих методів і засобів для побудови ЧІ. Розглянуто основні методи обробки інтроскопічних зображень. Запропоновано комплексний підхід щодо обробки томографічних і рентгенографічних зображень голови пацієнта. Створено методи автоматизованої побудови об'ємних комп'ютерних моделей ЧІ за результатами комп'ютерної томографії та рентгенографії (РГ) з використанням 3D-моделі черепа пацієнта й усередненої моделі черепа. Розроблено метод автоматизованого визначення геометричних характеристик ЧІ, що дозволяє хірургу визначити оптимальний оперативний доступ. Встановлено медико-технічні вимоги до нейрохірургічного комплексу, призначеного для одержання вихідних даних, їх обробки та виготовлення речовинної копії імплантату. Проведено порівняльний аналіз одержаних результатів побудови моделей ЧІ із вже існуючими, показано ефективність розроблених методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.14 + Р638.77-5 +
Шифр НБУВ: РА362634

Рубрики:

      
13.

Фрончко В. П. 
Особливості нутрітивної підтримки хворих з тяжкою черепно-мозковою травмою: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / В. П. Фрончко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Розглянуто перебіг гострого періоду тяжкої черепно-мозкової травми (ЧМТ) з позиції синдрому гіперкатаболічного метаболізму на основі результатів комплексного клінічного, лабораторного, нейровізуального дослідження. Проведено оцінювання прогностичної значущості основних характеристик катаболічної реакції. Виявлено тісний взаємозв'язок між вираженістю розладів білково-енергетичного обміну та рівнем порушення свідомості в пацієнтів з тяжкою ЧМТ. З'ясовано, що тривалість та інтенсивність катаболічної фази залежить від глибини коматозного стану таких потерпілих. Проведено аналіз частоти розвитку порушень трофологічного статусу у таких хворих. Висвітлено особливості розвитку та перебігу синдрому гастроінтестинальної дисфункції хворих з тяжкою ЧМТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5
Шифр НБУВ: РА384215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Мінов С. В. 
Особливості прогнозування і профілактики ранньої поліорганнної недостатності при черепно-мозковій травмі: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / С. В. Мінов ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше у разі черепно-мозкової травми (ЧМТ) встановлено можливість раннього (за госпіталізації) прогнозування поліорганної недостатності за шкалою SOFA та системно-запальної відповіді за критеріями R. Bone, що дозволяє своєчасно розпочати лікувально-профілактичні заходи. Встановлено основні прогностично несприятливі предиктори розвитку ранньої поліорганної недостатності, гнійно-запальних ускладнень, летальності за цієї патології. Визначено особливості синдрому поліорганної недостатності у разі черепно-мозкової травми за якої на відміну від інших видів травм, порушення функції різних органів і систем обумовлені не тільки синдромом системно-запальної відповіді, але і, в більшій мірі, тяжкістю пошкодження центральної нервової системи (ЦНС) й її ролі в регуляції функції внутрішніх органів. Встановлено покази для своєчасної деесколаційної терапії до яких відносяться наявність двох і більше ознак синдрому системно-запальної відповіді (ССЗВ), порушення функції двох і більше органів та систем чи шести і більше балів за SOFA. Обгрунтовано проведення для нормалізації підвищеного ВЧТ, корекції порушень гемодинаміки та боротьби з ендотоксикозом, крім загальноприйнятих розчинів манітола, натрію хлориду, колоїдів, використання препаратів сорбілакта та реосорбілакта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5
Шифр НБУВ: РА382934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Потапов О.О. 
Порушення згортаючої та протизгортаючої систем крові при черепно-мозковій травмі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / О.О. Потапов ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Досліджено проблеми своєчасної діагностики, профілактики та лікування тромботичних і геморагічних ускладнень, які розвиваються у разі черепно-мозкової травми. Обстежено 349 хворих з черепно-мозковою травмою різної тяжкості. Стан системи згортання крові контролювався стандартними та модифікованими методиками. Оцінено кількісні та якісні зміни з боку форменних елементів крові (тромбоцитів і лейкоцитів) з використанням гематологічного аналізатора Cobas Mikros (Hoffmann la Roche, Австрія). Використано аналізатор mini Vidas (Bio Merieux, Франція) для контролю за станом фібринолізу та концентрації у плазмі крові продуктів деградації фібрину. Встановлено, що зміни у первинному гемостазі виникають навіть у випадку легкої черепно-мозкової травми і зумовлюють скорочення часу кровотечі та часу згортання крові. Дані зміни вказують на значну активацію системи первинного гемостазу, вони зумовлені функціональними розладами регуляції системи гемостазу з боку центральної нервової системи. За умов тяжкої черепно-мозкової травми, коли внаслідок механічного ушкодження тканини мозку, мозкових судин, клітин крові у кров'яне русло викидається велика кількість тканинного тромбопластину, виникають значні зміни у первинному гемостазі, процесах гемокоагуляції та фібринолізу. Зазначені зміни проявляютья у вигляді тромботичних і геморагічних ускладнень (синдрому внутрішньосудинного згортання крові). У 96,2 % випадках комплексна терапія черепно-мозкової травми антиагрегатними та антикоагулянтними препарати у поєднанні, у разі необхідності, з хірургічним втручанням, дозволила зменшити тривалість неврологічних проявів, прискорити нормалізацію всіх ланок гемостазу, знизити летальність серед хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5
Шифр НБУВ: РА319741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Литвиненко А.Л. 
Прогностичні критерії хірургічного лікування травматичних внутрішьочерепних гематом в гострому періоді черепно-мозкової травми: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / А.Л. Литвиненко ; ДУ "Ін-т нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему покращання результатів лікування хворих з травматичними внутрішньочерепними гематомами у гострому періоді черепно-мозкової травми (ЧМТ) на підставі визначення прогностичних критеріїв та їх впровадження у лікувальну тактику. У разі одночасного визначення п'яти та більше прогностичних критеріїв смертність становила 100 %, за наявності 4-х - 76,9 %. Відзначено, що тактика лікування має базуватись на чіткому алгоритмі дій, який передбачає врахування виду та кількості прогностичних критеріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5 +
Шифр НБУВ: РА364409

Рубрики:

      
17.

Константинов В.С. 
Травматичні внутрішньомозкові крововиливи. Прогнозування результатів лікування та оптимізація надання допомоги: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.С. Константинов ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів дослідження створено базу даних травматичних внутрішньомозкових крововиливів (ТВМК), що дозволило виявити найбільш інформативні клініко-рентгенологічні ознаки, що визначають результат травми. Виявлено залежність найближчих кінцевих результатів травми від її ознак і методу лікування. За допомогою інформаційних технологій розроблено математичну модель ТВМК, проведено апробування прогнозу кінцевих результатів лікування ТВМК. З використанням розробленої програмно-обчислювальної методики проведено прогноз найближчих кінцевих результатів ТВМК, виділено групи ризику за умов оперативного лікування потерпілих. Здійснено клініко-епідеміологічне дослідження динаміки розвитку травматичних внутрішньомозкових крововиливів. На підставі оцінки ефективності надання допомоги потерпілим з ТВМК розроблено алгоритми діагностики та лікування на дошпитальному етапі й у непрофільних лікувальних установах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5 + Р638.77-5
Шифр НБУВ: РА351653

Рубрики:

      
18.

Марков О.В. 
Хірургічна тактика при травматичних ушкодженнях кісток черепа: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / О.В. Марков ; АМН України. Держ. установа "Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано частоту ушкодження кісток черепа та їх дефектів внаслідок черепно-мозкової травми. Досліджено питання підвищення ефективності лікування потерпілих шляхом оптимізації методів фіксації кісткових фрагментів і кріопластики з використанням титанових конструкцій і сучасних технологій виготовлення імплантатів. Використання титанових конструкцій за оперативних втручань у гострому періоді ЧМТ з ушкодженням кісток черепа дозволило знизити частоту місцевих гнійно-запальних ускладнень з 13,3 % до 3,4 %, кісткових дефектів і "синдрому трепанованих" - з 11,7 % та 28,3 % відповідно до 3,4 %. Первинна краніопластика титановими конструкціями за утиснених переломів кісток черепа та застосування індивідуально змодельованих титанових імплантатів для пластики дефектів кісток черепа у віддаленому періоді ЧМТ не супроводжуються гнійно-запальними рановими ускладненнями та дозволяють ліквідувати косметичні дефекти та прояви "синдрому трепанованих".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5 +
Шифр НБУВ: РА354098

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського