Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (406)Книжкові видання та компакт-диски (109)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р661.21-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Попович І.Ю. 
Біофізичні основи реставрації коронок девітальних фронтальних зубів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Ю. Попович ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Уперше застосовано біофізичний підхід до обгрунтування реставраційної конструкції для відновлення коронки девітальних різців. Досліджено токсикологічні, подразнювальні, сенсибілізувальні, санітарно-хімічні властивості вітчизняних склопластикових штифтів "ПАСС" і композитного цементу подвійної полімеризації "ЦАПО" ("Еста", Україна). Уперше проведено порівняльне вивчення адгезивних властивостей склопластикових штифтів "ПАСС" і скловолоконних штифтів фірми "J-dental" (США). Уперше здійснено порівняльний аналіз адгезивних властивостей до поверхні дентину та склопластикових і скловолоконних штифтів нового силеру "ЦАПО" та цементів "Цемион Ф" ("ВладМиВа", Росія), "Fuji PLUS" ("CS", Японія), "FIXALAT ("Стома-технологія", Україна), "Calibra" ("Dentsply", Велика Британія). Уперше проведено розрахунок адегзивної міцності зв'язку фотополімерних матеріалів "Еста - 3" ("ЕСТА", Україна) та "Esthet X" ("Dentsply", Велика Британія) із тканинами девіталізованого зуба та поверхнею склопластикових штифтів. Уперше математично розраховано конструкції відновлених девітальних різців з урахування біомеханічних якостей тканини зубів, пародонта, філерів і пломбувальних матеріалів. Уперше проаналізовано напружено-деформований стан реставраційних констукцій, виконаних безштифтовим способом та із застосуванням склопластикового штифта, зануреного на різну глибину у кореневий канал. Упереше розроблено й апробовано новий алгоритм прямого способу реставрації девітальних різців із застосуванням склопластикових штифтів "ПАСС", композитного цементу подвійної полімеризації "ЦАПО" та фотоплолімерного матеріалу "Еста - 3" ("ЕСТА", Україна), визначено його ефективність у найближчі та віддалені терміни спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 с03 + Р668.62.03 +
Шифр НБУВ: РА368266

Рубрики:

      
2.

Фоменко Ю.В. 
Вплив світлового потоку фотополімеризаторів на пульпу зуба і слизову оболонку порожнини рота (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.В. Фоменко ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено ефекти впливу світлового потоку фотополімеризаторів з різним діапазоном випромінювання на пульпу зуба, слизову оболонку порожнини рота. Розроблено практичні рекомендації для лікарів-стоматологів, які мають сприяти профілактиці можливих ускладнень після застосування фотополімерної технології. За результатами проведеного патоморфологічного дослідження пульпи зуба та слизової оболонки щоки виявлено, що опромінення світлом галогенового ФП UFL-112 з використанням різних світлофільтрів і світлодіодного полімеризатора Translux спричиняє у тканинах розвиток стереотипних змін, а саме: дистрофічних, некробіотичних і запальних, а також дисциркуляторних і реологічних різного ступеня виразності. На підставі даних експериментального дослідження глибини та напрямків проникності тканин зуба світлом фотополімерної лампи встановлено, що зуб не можна розглядати як випадкове однорідне оптичне середовище, а проходження світла через нього суттєво визначається його будовою. Завдяки проведеним клінічним дослідженням визначено ушкоджувальний ефект за умов впливу на пульпу та слизову оболонку щоки світла галогенового полімеризатора UFL-112 - блакитного, зеленого, особливо - жовтогарячого та червоного. Відзначено, що вплив випромінювання світлодіодного фотополімеризатора Translux має мінімальну ушкоджувальну дію на пульпу зуба та слизову оболонку порожнини рота у порівнянні з галогеновим фотополімеризатором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 с03 +
Шифр НБУВ: РА365613

Рубрики:

      
3.

Попов Р. В. 
Експериментально-клінічне обгрунтування вибору фотокомпозитних матеріалів та склоіономерних цементів у порожнинах I та V класів за Блеком: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Р. В. Попов ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2011. — 16 с. — укp.

Показано, що кількість безпосередніх і віддалених ускладнень після відновлення зубів залежить не тільки від клініко-морфологічних характеристик дефектів зубів, а й від способу пломбування дефектів. Запропоновано експериментально та клінічно обгрунтований спосіб лікування середнього карієсу зубів, який передбачає пломбування порожнин І і V класів за Блеком. Запропонований метод дозволяє зменшити кількість безпосередніх ускладнень на 18,1 - 23,0 % у порівнянні з такими у пацієнтів, в яких пломбування порожнин проводили фотокомпозитами з традиційною адгезивною підготовкою, а віддалених - на 8,3 - 79,7 % за різними показниками якості реставрацій у порівнянні з пацієнтами, в яких пломбування здійснювали фотокомпозитами з традиційною адгезивною підготовкою або склоіономерними цементами. Встановлено, що цей спосіб дозволяє зменшити кількість ускладнень у вигляді запалення та некрозу пульпи в середньому на 16 % у порівнянні з зубами, які пломбували фотокомпозитами з традиційною адгезивною підготовкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 с03
Шифр НБУВ: РА379434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Петришин О. А. 
Естетичні покриття вестибулярних поверхонь фронтальної групи зубів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. А. Петришин ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Набуло подальшого розвитку дослідження ультраструктури мікроретенційної поверхні емалі зубів, створеної концентрацією протравлювача (КП) зони контакту емалі зуба та естетичних покриттів з композиційних матеріалів (КМ), виготовлених за прямою та непрямою методиками. Одержано нові дані про особливості протравлювання різних топографічних ділянок вестибулярної поверхні фронтальних зубів, доведено залежність рельєфу мікроретенційної поверхні емалі від КП. Вперше наведено ультраструктуру мікроретенційної поверхні емалі, створеної піскоструменевим опрацюванням, та обгрунтовано доцільність застосування даного методу, особливо у топографічних ділянках, непіддатливих до КП. Одержано нові дані про зміни в структурі гідроксиапатиту після КП під час сукупного застосування растрової електронної мікроскопії та досліджень інфрачернової спектроскопії. Вперше доведено переваги непрямих естетичних покриттів з КМ з огляду на вміст залишкового мономеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5
Шифр НБУВ: РА380288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Балак О. К. 
Ефективність мультипробіотику "Симбітер-2" при дисбактеріозі ротової порожнини у хворих на вторинну адентію: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / О. К. Балак ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2010. — 24 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності терапії пацієнтів з вторинною адентією та вдосконалено мікробіоценозну реабілітацію пацієнтів із вторинною адентією, які потребують ортопедичного лікування знімними протезами з урахуванням мікробіологічного моніторингу й імунологічних, біологічних показників. Досліджено вплив пробіотичної мікрофлори на реабілітацію, загальну резистентність організму, показники імунітету у пацієнтів з частковою вторинною адентією різного генезу. Визначено особливості імунного та цитокінового стану за комбінованої терапії пацієнтів із вторинною адентією та показано вплив схем терапії: із застосуванням пробіотику "А-бактерину" й із застосуванням симбіотику "Симбітер-2" у комбінації з "Імудоном" і "Метрогіл-Дента" та "Хілак-Форте" на динаміку клініко-лабораторних пиказників. Вперше розроблено спосіб застосування адекватних схем терапії пацієнтів з частковою вторинною адентією та запропоновано вдосконалену терапію пацієнтів із вторинною адентією різного генезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52
Шифр НБУВ: РА377365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Пальчикова Г. В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування застосування адгезивно-волоконних систем при реставрації зубів та зубних рядів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Г. В. Пальчикова ; Нац. мед. акад. післядипл. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Обстежено та проліковано 112 пацієнтів з дефектами коронкової частини зуба та з малими включеними дефектами зубних рядів. Встановлено, що оптимальним є розміщення скловолоконної балки в опірних зубах на рівні 2,5-3,0 мм від рівня ясен. Доведено ефективність відновлення малих включених дефектів зубних рядів методом виготовлення удосконаленого адгезивно-волоконного мостоподібного протезу (АВПМ) із використанням скловолоконної балки Jen-FiberBulk впродовж 12-ти місяців, що відповідає високим критеріям якості реставрацій. Встановлено, що результати гнатодинамометричних показників свідчать про припустиме збільшення жувального навантаження на опірні зуби, дана конструкція АВМП є ефективним методом відновлення малих дефектів зубних рядів та може бути рекомендована для практичної охорони здоров'я як метод вибору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5 с03
Шифр НБУВ: РА371840 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Каміна Т. В. 
Клініко-лабораторне обгрунтування застосування фторовмісних композитів при пломбуванні постійних зубів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Т. В. Каміна ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Виявлено, що дифузія іонів фтору з фторвмісних фотокомпозиційних матеріалів у біологічну рідину нерівномірна та вірогідно залежить від складу фторвмісного фотокомпозиційного матеріалу. Визначено, що адгезія мікроорганізмів вірогідно нижче до поверхні композитів з фторвмісним наповнювачем. Відзначено на фторвмісних пломбах пацієнтів достовірно нижчий рівень висівання карієсогенних штамів Lactobacterium, є тенденція пригнічення зростання інших умовно-патогенних і патогенних мікроорганізмів без порушення складу індигенної мікрофлори зубного нальоту. Зазначено, що достовірні зміни якості пломб за параметрами "зміна кольору країв порожнини" у фотокомпозиційних матеріалів без фтору відбувається на півроку раніше та в 2,2 раза частіше, ніж у пломб, виготовлених з фторвмісних фотокомпозиційних матеріалів. Встановлено, що активна фторвиділяюча здатність композитів під час періоду стабілізації пломби протидіє адгезії мікроорганізмів і розвитку біопошкоджень поверхні композитної реставрації в найближчі та віддалені терміни після пломбування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 с03
Шифр НБУВ: РА376014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дем'яненко С.О. 
Клініко-функціональне обгрунтування підготовки пацієнтів до терапевтичних стоматологічних втручань з застосуванням холтерівського кардіомоніторування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.О. Дем'яненко ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2006. — 20 с. — укp.

На підставі використання методу холтерівського кардіомоніторування об'єктивізовано рівні психоемоційної напруги (боязні та страху) та визначено частоту їх проявів у пацієнтів на стоматологічному прийомі. Встановлено інформативну значимість клінічних, функціональних, біохімічних і психологічних показників під час підготовки пацієнтів до стоматологічних втручань та проведення корекції стану психоемоційної напруги фармакологічними засобами. За результатами кардіомоніторування розроблено новий метод визначення системної дії анестезії, що дозволяє прогнозувати розвиток ускладнень, пов'язаних з передозуванням анестетика. Запропоновано різні варіанти антистресорної премедикації з використанням адаптолу, діазепаму, еноанту й науково обгрунтовано показання щодо їх застосування під час лікування пацієнтів у стані психоемоційної напруги. На підставі результатів порівняльного комплексного клініко-функціонального вивчення діазепаму та адаптолу виявлено їх вибіркову ефективність залежно від ступеня психоемоційної напруги. Вперше встановлено, що позитивна стреспротекторна дія діазепаму визначається значною мірою усуненням аритмій психогенного походження у пацієнтів, які звернулися на стоматологічний прийом у стані страху, а лікувальний ефект адаптолу реалізується за наявності стану боязні у хворих осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5 +
Шифр НБУВ: РА342585

Рубрики:

      
9.

Челях О. М. 
Клінічна оцінка якості поверхні реставраційних робіт у стоматології: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. М. Челях ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Здійснено обгрунтування вибору реставраційного матеріалу для відновлення фронтальних зубів, полірувальної системи та проведення об'єктивної клінічної оцінки якості поверхні реставрації після її завершеної обробки з метою зменшення кількості ускладнень реставраційних робіт з фотокомпозиційних металів, пов'язаних із збільшенням шорсткості поверхні. Запропоновано клінічний метод оцінки шорсткості поверхні реставраційних робіт після полірування із застосуванням комп'ютерного аналізу цифрового зображення та оригінального програмного продукту. Розроблено систему клінічної оцінки якості поверхні реставраційних робіт з фотокомпозиційних матеріалів за їх цифровим зображенням з кількісними градаціями. Вперше запропоновано класи полірування фотокомпозиційних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5
Шифр НБУВ: РА369553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Ісакова Н.О. 
Клінічне обгрунтування апікальної межі інструментальної обробки кореневого каналу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.О. Ісакова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше проведено порівняльне вивчення відповідності показників робочої довжини зубів, визначених різними методами (тактильним, електронним і рентгенологічним), анатомічній робочій довжині у зубах з різним початковим клінічним станом. Доведено, що збіг електронного та ренгенологічного показників робочої довжини залежить від діагнозу та достовірно частіше зустрічається у разі пульпіту. Встановлено, що найбільш сприятливий результат ендодонтичного лікування у зубах з життєздатною пульпою спостерігається у разі препарування на робочу довжину, визначену тактильним методом. Виявлено, що препарування на електронну робочу довжину частіше призводить до найближчих ускладеннь і гірших віддалених результатів. Вперше виявлено, що невідповідність показників робочої довжини зуба, визначеною тактильним, рентгенологічним та електронним методами, у зубах з життєздатною або некротизованою пульпою, визначається станом апікальної констрикції. Встановлено, що у разі зруйнованої апікальної констрикції електронна робоча довжина істотно менше рентгенологічної, а в зубах з життєздатною пульпою й у разі періодонтитів зі збереженою апікальною констрикцією має місце практичного повний збіг цих діагностичних показників. Вперше виявлено, що у зубах, в яких апікальна констрикція визначається, співвідношення електронної та рентгенологічної робочої довжини має різний характер. Запропоновано апікальну констрикцію розглядати як частково зруйновану, якщо електронна робоча довжина менше рентгенології. Вперше встановлено, що препарування кореневих каналів на робочу довжину, визначену електронним методом, у зубах зі зруйнованою апікальною констрикцією призводить до гірших віддалених результатів лікування. Розроблено комбінований метод визначення апікальної межі препарування кореневих каналів з використанням різних способів визначення робочої довжини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5 +
Шифр НБУВ: РА369163

Рубрики:

      
11.

Ступницька О.М. 
Конструктивні та реконструктивні заходи в стоматологічній терапії при використанні незнімних реставрацій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.М. Ступницька ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено експериментальне обгрунтування та клінічну апробацію нових високотехнологічних підходів у діагностиці з застосуванням новітніх комп'ютерних технологій і впровадження ефективних методів лікування. Проведено епідеміологічне дослідження дорослого населення м. Києва з метою вивчення стану твердих тканин зубів. В експерименті на тваринах визначено властивості твердих тканин зуба за впливу стоматологічних втручань. Створено алгоритм і розроблено методику діагностичних заходів для об'єктивізації стану твердих тканин зуба. Клінічно обгрунтовано зміни у цих тканинах та вдосконалено методику їх відновлення з застосуванням нових підходів у діагностиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5 +
Шифр НБУВ: РА340110

Рубрики:

      
12.

Довганик (Кононенко) 
Корекція дисколорації емалі вітальних зубів препаратами на основі пероксиду карбаміду та їх вплив на ясна: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Вікторія Віталіївна Довганик (Кононенко) ; Львівський національний медичний ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5
Шифр НБУВ: РА340218

Рубрики:

      
13.

Грицкевич Н.Ю. 
Корекція екзогенних дисколоритів твердих тканин зубів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.Ю. Грицкевич ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2002. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання відбілювання девітальних зубів з екзогенними причинами забарвлення. Запропоновано відбілювальну суміш, до складу якої вперше введено порошок гідроксиапатиту, що зумовлює біосумісність, забезпечує зручну у використанні пастоподібну консистенцію, додаткову відбілювальну дію, нетральність pH суміші. На підставі експериментальних і клінічних досліджень доведено, що розроблена нова відбілююча суміш, яка містить перборат натрію, гідроксиапатит та 10 - 15 % розчин перекису водню, ефективна для внутрішньокоронкового відбілювання. Обгрунтовано можливість диференційованого підходу до застосування запропонованого складу для внутрішньокоронкового відбілювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52
Шифр НБУВ: РА318633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Бариляк А.Я. 
Нанолазерна дезінфекція системи каналу кореня зуба (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.22 / А.Я. Бариляк ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментально-клінічних досліджень застосування нанолазерних технологій для дезінфекції системи каналу кореня зуба. Показано, що сучасне наукове підгрунтя та доступні матеріальні засоби дозволяють реалізувати запатентовані методи нанолазерної дезінфекції системи макроканалів кореня, а також мікроканальну систему інфікованого припульпарного дентину. Запропоновано методику дезінфекції дентину з використанням лазерів у спектральній області, де мають прояв світловодні властивості дентину. Розроблено математичну модель та створено програму розрахунку температурного навантаження на періапікальні тканини у разі лазерної манації макроканалу. Доведено глибоке проникнення наночастинок і нанокомплексів у припульпарний дентин. У разі наявності наночастинок срібла показано його роль як бактерицидного агента пролонгованої дії. Результати проведених досліджень дозволяють розвивати новий напрямок - наноендодонтію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5 +
Шифр НБУВ: РА363896

Рубрики:

      
15.

Яловий Л.М. 
Оптимізація ефективності та контролю обробки і пломбування кореневих каналів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.М. Яловий ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Вивчено сучасний стан розповсюдженості ускладненого карієсу серед населення Дніпропетровщини, що дозволило визначити рівень, структуру та потребу населення в ендодонтичних втручаннях. З використанням методів соціологічного дослідження, зокрема, експертних оцінок і колективної експертизи визначено стан ендодонтичного лікування населення та перспективи його розвитку. Одержано дані про якість ендодонтичних маніпуляцій, які проводяться в стоматологічних закладах регіону, розглянуто проблеми та недоліки, визначено напрямки їх вирішення та усунення. Розроблено математичні підходи та створено прилад для контролю обтурації верхівкового отвору та контролю співвісності під час розпломбування кореневих каналів. Встановлено ефективність розроблених способів контролю пломбування та розпломбування кореневих каналів. Вперше для моніторингу ефективності ендодонтичного лікування застосовано біопотенціалометрію та біоелектричну активність і вимір електроопору слизової оболонки в ділянці пролікованих зубів. На підставі експертної оцінки стану та якості ендодонтичних втручань розроблено організаційні заходи щодо їх удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 с03
Шифр НБУВ: РА318153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Білоус С. В. 
Оптимізація лікування хворих з ендодонтичною патологією із застосуванням мінерал триоксид агрегатних матеріалів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / С. В. Білоус ; ВДНЗ України "Укр. мед. стоматол. акад.". — Полтава, 2011. — 19 с.: табл. — укp.

Проведено поглиблене вивчення фізико-математичних властивостей реставраційного ендодонтичного матеріалу Триоксидент в експерименті на видалених зубах. Проведено вивчення лінійного розширення, оцінювання сили адгезивного з'єднання матеріалу з дентином кореня зуба. Вивчено мікропроникність і рентгеноконтрастність щодо об'єму матеріалу в кореневому каналі. Вперше експериментально визначено об'єм матеріалу в кореневому каналі, що визначає найкращі лабораторні показники. Вперше ендодонтичні дефекти систематизовано в єдину класифікацію та на підставі вивчення біомеханічних характеристик зубів з внутрішньокореневою резорбцією прогнозовано їх лікування, розроблено рекомендації до вибору методу лікування. Удосконалено алгоритм застосування Мінерал Триоксид Агрегатних матеріалів залежно від етілогії, давності процесу, об'єму дефекту, його локалізації та клінічного перебігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5 с03
Шифр НБУВ: РА380758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Бірюкова М. М. 
Оцінка клініко-технологічної якості та клінічної ефективності нового мікрогібридного фотополімерного матеріалу для реставрації зубів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / М. М. Бірюкова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено клінічну ефективність нового мікрогібридного фотополімерного матеріалу для реставрації зубів та оцінювання його клініко-технологічної якості. Запропоновано нове рішення наукового завдання, яке полягає в оптимізації якості реставрації зубів. Забезпечення структурно-функціональної єдності до розробки нових пломбувальних матеріалів досягає "більшої пружності" матеріалу "Latelux", що важливо на етапі "притирання" його до твердих тканин зуба. Проведено клініко-лабораторне обстеження та пломбування 134-х реставрації зубів у 104-х осіб віком від 26 до 65-ти років, які розподілені на п'ять груп залежно від класу каріозних порожнин за Блеком і показано високу клінічну ефективність матеріалу "Latelux". Довгострокові клінічні спостереження свідчать, що даний новий мікрогібридний фотополімерний матеріал "Latelux" знижує кількість ускладнень та оптимізує якість реставрацій та рекомендовано до застосування в практиці лікаря-стоматолога.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 с03
Шифр НБУВ: РА377364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Салівон В.П. 
Патогенетичне обгрунтування комплексу профілактичних заходів при захворюваннях тканин пародонта у моряків: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.П. Салівон ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 18 с. — укp.

На підставі ретроспективного аналізу медичних карт моряків Укррічфлоту за період 1994 - 2007 рр. визначено стоматологічну захворюваність (поширеність карієсу та генералізованого пародонтиту (ГП)) і вперше встановлено її залежність від їх віку, стажу роботи, а також професійної належності. Під час профоглядів моряків напередодні виходу в рейс виявлено високу потребу у лікуванні захворювань пародонту й обгрунтовано необхідність розгляду пародонтального статусу в поєднанні зі стоматологічним статусом у цілому та застосування комплексного підхіду до санації порожнини рота. Вперше встановлено, що пародонтальний статус моряків залежить від їх професійної належності, зокрема, виявлено, що за однакової величини втрати епітеліального прикріплення, зареєстрованої у моряків командного складу, машинного відділення та палубної команди, ступінь тяжкості ГП є найбільш вираженим у моряків комскладу. Вперше у моряків з патологією пародонту виявлено гіперестезію твердих тканинних зубів (ГТТЗ), поширеність та інтенсивність якої також професійно обумовлені. Обгрунтовано необхідність розробки нових, адаптованих до умов навігації підходів до профілактики даних захворювань. Вперше встановлено, що на дію різних виробничих факторів ризику за умов навігації організм моряків відповідає двома альтернатиивними варіантами компенсаторних метаболічних зрушень, які відображають розвиток у тканинах і рідинах організму біохімічних ознак метаболічного ацидозу або метаболічного алкалозу. Вперше у процесі розробки наукової концепції інтегральної системи профілактики стоматологічної патології враховано всі основні механізми розвитку хронічного катарального гінгівіту (ХКГ), ГП, ГТТЗ і карієсу, визначені на підставі дослідження змін кислотно-лужного гомеостазу й окиснювально-відновлювальних властивостей ротової рідини. Вперше патогенетично обгрунтовано новий підхід до профілактики основних стоматологічних захворювань у моряків у період навігації, заснований на системному та місцевому використанні інтегральних коректорів кислотно-лужного гомеостазу, що забезпечує досягнення пролонгованої (до 12-ти місяців) стабілізації перебігу ХКГ, ГП і ГТТЗ, а також суттєво знижує інтенсивність карієсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5 + Р11(4УКР)026.266 +
Шифр НБУВ: РА359929

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Сейфоллахі М. 
Підвищення функціонального стану зубів шляхом мікропротезування суцільнокерамічними вкладками, виготовленими методом CAD / CAM CEREC 3D: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М. Сейфоллахі ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 19 с. — укp.

За методом математичного моделювання визначено оптимальні параметри відпрепарованої порожнини для мікропротезування суцільнокерамічними вкладками. Для точного дотримання цих параметрів у клінічній практиці розроблено спеціальні бори та пристрої. Створено методики реставрації мікро- та мультимікропорожнин оклюзійної поверхні (ІРОПЗ менше 0,2) суцільнокерамічними вкладками, виготовленими за технологією CAD / CAM CEREC 3D, а також каріозних порожнин, розміщених на оральній, вестибулярній і апроксіальній поверхнях без створення доступу до них з боку оклюзійної поверхні з застосуванням мікро- і ендоскопічних технологій. Розроблено алгоритм і вдосконалено методику реставрації макропорожнини (ІРОПЗ більше 0,2) з урахуванням концепції мінімальної інтервенції. Запропоновано алгоритм проведення мікропротезування, який передбачає попередню оптимізацію оклюзії, створення адекватних фронтальних направляючих, вибір правильного дизайну реставрації з урахуванням оклюзійних взаємовідносин, малоінвазійне прецизійне препарування каріозної порожнини, озонотерапію, адгезивну фіксацію, фінішну обробку, оптимізацію оклюзійних взаємовідносин після проведеного лікування. На підставі результатів апробації такого комплексного підходу виявлено високу ефективність запропонованих методик (99 %), що клінічно підтверджено у найближчі та віддалені терміни спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с + Р661.21-52 с03 +
Шифр НБУВ: РА360109

Рубрики:

      
20.

Ганіч І.Г. 
Поверхнева герметизація композитних реставрацій фронтальних зубів залежно від гігієнічного стану порожнини рота: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Г. Ганіч ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності профілактики вторинного карієсу шляхом використання розробленого способу диференційованої поверхневої герметизації композитних реставрацій з кратністю проведення, що залежить від гігієічного стану ротової порожнини. За результатами проведених досліджень установлено найбільш часті ускладнення у разі використання композитних матеріалів за умов лікування неускладнених форм карієсу - порушення крайового прилягання (37,8 % та виникнення вторинного карієсу (20,8 %) - у більшості випадків до цього призводить низька гігієна ротової порожнини. Розроблено спосіб проведення поверхневої герметизації композитних реставрацій фронтальних зубів у разі лікування неускладнених форм карієсу. Установлено кратність проведення диференційованої поверхневої герметизації композитних реставрацій залежно від гігієнічного стану ротової порожнини. За цього запропоновано використовувати спосіб для профілактки вторинного карієсу під час виконання композитних реставрацій. Проведено мікробіологічні та електронно-мікроскопічні дослідження та встановлено деструктивний процес поверхні пломбувального композитного матеріалу з покриттям герметиком і без нього, зумовлений асоціацією оральних стрептококів. За цього більш виразне ушкодження виявлено на поверхні пломбувального матеріалу без покриття герметиком.прилягання на 60 % у каріозних порожнинах III і IV класів за Блеком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5 +
Шифр НБУВ: РА357428

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського