Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (57)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>U=Р665.605.0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Базунова І.В. 
Вплив стану присінку порожнини рота в осіб молодого віку на вибір тактики стоматологічних втручань: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.В. Базунова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено проліферативну активність фібробластів прикріпленої частини слизової оболонки ясен нижнього склепіння присінку порожнини рота залежно від його глибини в осіб молодого віку. Пояснено виникнення рубців після вестибулопластики. Науково обгрунтовано та практично підтверджено доцільність застосування запропонованого комплексного методу лікування даних осіб з мілким присінком порожнини рота. Розроблено метод прогнозування розвитку ускладнень у вигляді рубців після вестибулопластики у разі лікування хвороб пародонта та зубощелепних аномалій за мілкого присінку порожнини рота в цих осіб. Розроблено, обгрунтовано та впроваджено метод профілактики виникнення рубців після вестибулопластики в осіб молодого віку з використанням медикаментозної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605.0 + Р661.210.9-5 +
Шифр НБУВ: РА349835

Рубрики:

      
2.

Клітинський Ю.В. 
Етіопатогенетичне обгрунтування лікування стійких функціональних зміщень нижньої щелепи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.В. Клітинський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено та систематизовано дисфункційні стани зубо-щелепного апарату (384 пацієнти). Вивчено етіологію та патогенез стійких функціональних зміщень нижньої щелепи, їх клінічні прояви (124 пацієнти). Систематизовано стійкі функціональні зміщення нижньої щелепи (СФЗНЩ) залежно від етіології, механізму розвитку, супутньої патології. Удосконалено діагностику СФЗНЩ. Запропоновано комплексну стандартизовану схему діагностичного процесу. Розроблено схему патогенетичного лікування СФЗНЩ, що передбачає комплексне застосування параоклюзійної шини та системного зшліфовування оклюзійних поверхонь зубів. Виготовлено пристрій для діагностики та лікування стійкого функціонального зміщення нижньої щелепи. Удосконалено методику корекції оклюзійних поверхонь зубних рядів. Визначено шлях профілактики СФЗНЩ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605.0
Шифр НБУВ: РА311474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Філоненко В.В. 
Лікування аномалій положення окремо стоячих зубів та прикусу індивідуальними трейнерами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Філоненко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності ортодонтичного лікування і профілактики аномалій положення окремо стоячих зубів та прикусу удосконалено методи діагностики зубощелепних аномалій і розроблено індивідуальний ортодонтичний трейнер, обгрунтовано показання до його застосування. За результатами проведеного обстеженння дітей віком від 4-х до 10-ти років встановлено, що розповсюдженість аномалій і деформацій зубощелепного апарату становить 74,3 %. Виявлено, що у 95,16 % дітей у випадку відсутності проміжків між тимчасовими зубами у віці від 4-х до 6-ти років з часом формується скупченість зубів у фронтальному відділі нижньої щелепи. Створено механіко-математичну модель впливу трейнера на тканини порожнини рота. Розроблено конструкцію та встановлено критерії для впровадження у практику індивідуальних ортодонтичних трейнерів для профілактики та першого етапу лікування аномалій положення окремо стоячих зубів, дистального, глибокого, відкритого, мезіального прикусів у третьому періоді тимчасового та першому періоді змінного прикусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605.0-5 +
Шифр НБУВ: РА350220

Рубрики:

      
4.

Возний В.Б. 
Статева та індивідуальна мінливість премолярів людини з позицій тривимірної реконструкції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.Б. Возний ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Мета дослідження - вивчення морфології премолярів людини та їх біомеханічних властивостей, створення тривимірних комп'ютерних моделей премолярів та вивчення їх за різних умов. Матеріалом дослідження слугували 273 малі кутні зуби людини, 43 гіпсових моделі верхніх і нижніх щелеп, 19 шліфів зубів, залитих в поліакрил, і 107 рентгенограм. Встановлено діапазон індивідуальної, вікової мінливості одонтометричних показників премолярів, проведено їх регресійний і кореляційний аналіз, вивчено індивідуальну мінливість коренів і кореневих каналів премолярів у жителів Луганщини. Вивчено мікротвердість і модуль пружності емалі та дентину в різних ділянках сагиттальних і горизонтальних шліфів премолярів осіб різних вікових груп. Побудовано тривимірні комп'ютерні моделі малих кутніх зубів людини, які включають всі елементи зуба: емаль, дентин, порожнину та кореневі канали. Вперше з використанням методу скінченних елементів розраховано поведінку тривимірних моделей премолярів з 5-ма різними формами коренів і вкладками різного розміру на коронці з композитних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605.0 + Р661.210.223 +
Шифр НБУВ: РА368663

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського