Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (76)Книжкові видання та компакт-диски (69)
Пошуковий запит: (<.>U=Р661.210.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Линовицька О.В. 
Вибір антибактеріальних препаратів у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту у хворих на виразкову хворобу шлунку та дванадцятипалої кишки, асоційовану з Helycobacter pilory: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Линовицька ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості клінічного перебігу генералізованого пародонтиту у хворих на виразкову хворобу шлунку та дванадцятипалої кишки, а також питання обгрунтування, розробки й оцінки комплексу лікувальних заходів щодо лікування захворювань пародонта у даної категорії пацієнтів. Встановлено, що показники, які характеризують стан тканин пародонта у хворих на виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки неоднозначні і залежать від тривалості, характеру перебігу основного захворювання, ступеня інфікованості Helicobacter rylori слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки. Виявлено високий ступінь бактеріального обсіменіння пародонтальних кишень з перевагою анаеробної мікрофлори. За результатами проведених досліджень обгрунтовано диференційний підхід у проведенні загальної (спільно з гастроентерологами) та місцевої фармакологічної корекції дисбактеріальних проявів у системі біоценозу парадонтальних кишень. Розроблено спосіб комплексного лікування генералізованого пародонтиту у хворих на виразкову хворобу із застосуванням антибактеріальних препаратів спрямованої дії: гелю "Метрогіл Дента", мазі мірамістину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.9-3
Шифр НБУВ: РА320046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Базунова І.В. 
Вплив стану присінку порожнини рота в осіб молодого віку на вибір тактики стоматологічних втручань: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.В. Базунова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено проліферативну активність фібробластів прикріпленої частини слизової оболонки ясен нижнього склепіння присінку порожнини рота залежно від його глибини в осіб молодого віку. Пояснено виникнення рубців після вестибулопластики. Науково обгрунтовано та практично підтверджено доцільність застосування запропонованого комплексного методу лікування даних осіб з мілким присінком порожнини рота. Розроблено метод прогнозування розвитку ускладнень у вигляді рубців після вестибулопластики у разі лікування хвороб пародонта та зубощелепних аномалій за мілкого присінку порожнини рота в цих осіб. Розроблено, обгрунтовано та впроваджено метод профілактики виникнення рубців після вестибулопластики в осіб молодого віку з використанням медикаментозної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605.0 + Р661.210.9-5 +
Шифр НБУВ: РА349835

Рубрики:

      
3.

Мельничук 
Генералізований пародонтит і пародонтоз: маркери спадкової схильності, патогенетичні механізми метаболічних порушень та їх комплексна корекція: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / Галина Михайлівна Мельничук ; Державна установа "Інститут стоматології АМН України". — О., 2008. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12 + Р661.210.9
Шифр НБУВ: РА356737

Рубрики:

      
4.

Ріпецька О.Р. 
Ефективність полірування цементу зубів у комплексному лікуванні хвороб пародонта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Р. Ріпецька ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено ефективність полірування цементу кореня зубів у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту легкого та середнього ступеня важкості. Застосовано прижиттєву оцінку стану оголеного цементу зубів. Описано морфологічні особливості мікрорельєфу поверхні цементу (цементогліфу) в растровому електронному мікроскопі. Вивчено клінічну ефективність полірування оголеного кореня зубів після зняття зубних відкладень. Опрацьовано методику проведення полірування оголеного цементу зубів після зняття зубних відкладень у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту легкого і середнього ступенів важкості. Проаналізовано показники стану марінального пародонта, індекси гігієни та кровоточивості ясен, мікробіологічний та цитологічний пейзаж вмісту пародонтальних кишень. Проведено мікроструктурний аналіз вмісту кальцію та фосфору в цементі та його мікротвердості. Вивчено амбразивні властивості полірувальних засобів для оголеного цементу зубів, вплив екстакту живокості на інтенсивність росту культури фібропластів. Впроваджено полірування оголеного цементу зубів у комплексній терапії хвороб пародонта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.9-5
Шифр НБУВ: РА314716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Соколовський С.І. 
Застосування низькоінтенсивного електромагнітного випромінювання міліметрового діапазону в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.І. Соколовський ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методику введення низькоінтенсивного модульованого електромагнітного випромінювання міліметрового діапазону в тканини пародонта в комплексній терапії генералізованого пародонтиту, використання якої підвищує стимулювальний ефект традиційного лікування на систему клітинних механізмів захисту. Розроблено науково-практичні засади для розробки та здійснення серійного виробництва апаратури для електромагнітної міліметровохвильової терапії, функціонально та ергономічно адаптованої для лікування стоматологічних захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.9-5 +
Шифр НБУВ: РА325403

Рубрики:

      
6.

Хміль Т.А. 
Застосування пептидного препарату "Вермілат" у комплексній терапії хворих пародонтитом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.А. Хміль ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 16 с. — укp.

З використанням експериментальної моделі аутоімунного пародонтиту досліджено терапевтичну ефективність пептидного препарату вермілату як коректора метаболізму сполучної тканини за умов клініки у ході комплексної терапії хворих пародонтитом легкого та середнього ступеня тяжкості. На підставі проведеного експерименту на тваринах доведено, що застосування даного препарату знижує активність колагенолізу, прискорює перебудову сполучнотканинної матриці з інгібуванням колагенолітичної активності в тканинах пародонта. Досліджено особливості застосування поліпепцидного препарату вермілату в процесі лікування хворих хронічним генералізованим пародонтитом легкого та середнього ступеня тяжкості, а також встановлено виражений терапевтичний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.9-4
Шифр НБУВ: РА319988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Коленко Ю.Г. 
Імунні порушення у хворих на генералізований пародонтит та їх корекція у комплексному лікуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.Г. Коленко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості імунних порушень у хворих на генералізований пародонтит, а також розроблено метод диференційованої імуномодуляції у комплексному лікуванні даного захворювання. Визначено клінічні особливості перебігу генералізованого пародонтиту залежно від характеру, глибини та направленості змін основних показників імунітету. Запропоновно диференційований підхід до комплексного лікування генералізованого пародонтиту залежно від ступеня імунних порушень. За результатами клініко-рентгенологічних та імунологічних досліджень розроблено схеми імуномоделювальної терапії в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту, які включають послідовне застосування препаратів "Імунал", "Біотрит", "Нуклеїнат натрію" та "Траумель С", а також фітоконцентрату "Джерело".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.9-4
Шифр НБУВ: РА320047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Тілігузова Н.А. 
Клініко-лабораторне обгрунтування диференційованого застосування препаратів-адаптогенів рослинного походження в комплексному лікуванні хворих на хронічний катаральний гінгівіт і генералізований пародонтит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.А. Тілігузова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі комплексних клінічних, цитобіофізичних та біохімічних досліджень доведено, що у процесі лікування хворих на хронічний катаральний гінгівіт і генералізований пародонтит препарат "Біотрит" виявляє властивості адаптогену завдяки протизапальній, антиоксидантній, метранотропній та біостимулювальній діям на тканини пародонта, прояви яких не залежать від способу застосування - місцевого, перорального, парентерального. Визначено, що поєднання різних способів введення препарату потенціюють їх дію. Цитобіофізичний експрес-метод визначення електрокінетичноїрухомості ядер клітин букального епітелію (ЕКРЯ КБЕ) можна використовувати для виявлення індивідуальної чутливості хворих до лікарських препаратів, а також дозволяє оцінювати та прогнозувати терапевтичну ефективність подальшого лікування з використанням цього способу. Встановлено пряму залежність між чутливістю КБЕ до препарату та об'єктивними пародонтальними індексами та клінічними симптомами. Запропоновано патогенетично обгрунтовані схеми комплексного лікування хронічного катарального гінгівіту та генералізованого пародонтиту з використанням рослинного адаптогену "Біотрит" та з'ясовано показання для його диференційованого застосування, що підвищує ефективність лікування, скорочує його терміни та підвищує строки стійкої ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-52 + Р661.210.9-52 +
Шифр НБУВ: РА322375

Рубрики:

      
9.

Чаленко Ю.В. 
Комплексне лікування генералізованного пародонтиту з використанням кріодеструкції і наступним світлолікуванням: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.В. Чаленко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше у комплексному лікуванні хворих на генералізований пародонтит застосовано поляризоване світло в поєднанні з кріодеструкцією. На підставі комплексних клінічних, імунологічних, мікробіологічних та морфологічних досліджень доведено ефективність використання поляризованого світла у комплексній терапії, встановлено його протизапальну, антибактеріальну та біостимулюючу дію на тканини пародонта і організм хворого. Доведено стимулювальний вплив поляризованого світла на специфічні та неспецифічні чинники захисту порожнини рота, провідні ланки клітинного та гуморального імунітету. Ефективність запропонованого методу підтверджено скороченням термінів лікування, подовженням тривалості ремісії та нормалізацією клінічних, мікробіологічних та імунних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.9-4 +
Шифр НБУВ: РА332044

Рубрики:

      
10.

Бунь Ю.М. 
Оптимізація природних захисних механізмів очищення тканин порожнини рота на етапах лікування та реабілітації запальних хвороб пародонта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.М. Бунь ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 2003. — 18 с. — укp.

Подано теоретичні узагальнення та наукове вирішення питання удосконалення гігієни порожнини рота. Подано кількісно-якісну оцінку гігієнічного стану залежно від біоценозу пародонта, імунних і неспецифічних факторів місцевої та загальної резистентності. Установлено, що за умов негігієнічного стану порожнини рота та низького рівня імунних факторів неспецифічного захисту високоадаптовані до паразитизму культури мікроорганізмів блокують фізіологічні процеси самоочищення органів даної порожнини та тим сами створюють умови до несприятливого перебігу генералізованого пародонтиту. На підставі проведеного дослідження обгрунтовано використання на етапах комплексного лікування та в період диспансерного спостереження розроблених засобів "Парагель" та "Аква-Парагель".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.9-5 +
Шифр НБУВ: РА326627

Рубрики:

      
11.

Бугоркова І.А. 
Оптимізація хірургічних методів лікування генералізованого пародонтиту II та III ступеня тяжкості: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.А. Бугоркова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності хірургічного лікування хворих на генералізований пародонтит II та III ступеня тяжкості. Проаналізовано результати експериментального дослідження 147-ми лабораторних тварин і клінічного обстеження 159-ти хворих на генералізований пародонтит II та III ступеня тяжкості віком від 25-ти до 45-ти років без супутньої патології, яким проведено клаптеві оперативні втручання за новою методикою. До контрольної групи включено 53 соматично здорові особи, яким виконано клаптеві операції за методикою L.Widman. З'ясовано, що застосування даного методу хірургічного лікування стабілізує перебіг патологічного процесу, збільшує терміни ремісії та скорочує кількість періодично повторюваних курсів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 + Р661.210.9-5 +
Шифр НБУВ: РА355841

Рубрики:

      
12.

Самойленко А.В. 
Сучасні аспекти етіології, патогенезу та лікування різних клінічних варіантів генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / А.В. Самойленко ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2003. — 34 с.: рис. — укp.

Уперше з використанням сучасних мікробіологічних методів вивчено частоту та структуру кампілобактеріальної інфекції та її негативну роль в патогенезі генералізованого пародонтиту. Доведено, що кампілобактеріальна інфекція у хворих на генералізований пародонтит сприяє не тільки підвищенню ступеня обсіменіння пародонтальних тканин іншими мікробними агентами, але й посилює вираженість вторинного імунодефіциту на локальному та на системному рівнях, що призводить до виникнення аутоімунного процесу, який спричинює тяжкий, різко прогресуючий перебіг генералізованого пародонтиту. Установлено, що за умов неоднотипного перебігу генералізованого пародонтиту процеси радикального окиснення ліпідів і антиоксидантного захисту фагоцитуючих клітин та їх бактерицидний потенціал (лейкоцитів і макрофагів) змінені по-різному: у хворих з повільнопрогресуючим варіантом захворювання менш суттєво, ніж у хворих з різко прогресуючим перебігом. Створено нову концепцію патогенезу прогресуючого генералізованого пародонтиту, що вказує на необхідність проведення спрямованої антимікробної терапії та імунореабілітаційних заходів з метою нормалізації локального та системного статусу імунної системи. Для ліквідації пародонтальної інфекції розроблено та апробовано методику використання комплексів нових антибактеріальних препаратів - "Амоксиклав" та "Де-нол", "Амоксоклав" й аутоцитокінів. Для відновлення еубіозу пародонтальних тканин після їх використання обгрунтовано необхіднісь та доцільність застосування аеробакту. За результатами досліджень доведено, що лімфотропна терапія Т-активіном на тлі антибактеріального лікуванння амоксиклавом і де-нолом у хворих на генералізований пародонтит є патогенетично обгрунтованою та більш перспективною у порівнянні з традиційною активацією імунітету - підшкірним введенням імуномодулятора Т-активіна. Альтернативною методикою усунення вторинного імунодефіциту у хворих на прогресуючий генералізований пародонтит є аутоцитокінотерапія в комплексі з амоксиклавом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.9-5 +
Шифр НБУВ: РА325409

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського