Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (378)Книжкові видання та компакт-диски (162)
Пошуковий запит: (<.>U=Р665.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Фаренюк О.О. 
Використання внутрішньоротових репозиційно-фіксуючих пристроїв в лікуванні хворих з переломами нижньої щелепи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.О. Фаренюк ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Запропоновано пристрої для лікування переломів нижньої щелепи: однобічних і двобічних переломів нижньої щелепи в ділянці кута та в межах зубного ряду, які дають можливість післяопераційної додаткової корекції положення фрагментів щелепи. Визначено показання та протипоказання до використання розроблених пристроїв, що дозволяє створити оптимальні умови для загоєння кісткової рани. Досліджено результати їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-5
Шифр НБУВ: РА319672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Горицька К.В. 
Використання збагаченої тромбоцитами плазми для оптимізації репараційного остеогенезу при травматичних переломах нижньої щелепи: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / К.В. Горицька ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено можливість виготовлення збагаченої тромбоцитами плазми (ЗТП) на лабораторній центрифузі та її застосування як природного резервуару факторів росту для оптимізації процесів репараційного остеогенезу. Експериментально визначено параметри одержання ЗТП з максимальним вмістом життєздатних тромбоцитів і у часовому аспекті доведено її позитивний вплив на проліферацію клітин, що підтверджено на підставі виходу дослідженої культури фібробластів з логарифмічної фази росту на добу раніше, ніж у контролі. За результатами проведених експериментальних, клініко-рентгенологічних, ехоостеометричних і біохімічних досліджень установлено, що введення в місце перелому ЗТП прискорює репарацію кістки, запобігає виникненню пізніх післятравматичних ускладнень, зменшує терміни іммобілізації щелеп і забезпечує ранню функціональну реабілітацію зубо-щелепного апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-586 +
Шифр НБУВ: РА364490

Рубрики:

      
3.

Абед Етер Ахмед Раджаб 
Динаміка функціонального стану м'язів обличчя у постраждалих з переломами верхньої щелепи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Абед Етер Ахмед Раджаб ; Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.881-5
Шифр НБУВ: РА349420

Рубрики:

      
4.

Парасочкіна В.В. 
Діагностика і лікування переломів вилицеорбітального комплексу з застосуванням зовнішньоротового репозиційно-фіксуючого пристрою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Парасочкіна ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано ефективні засоби лікування хворих з переломами вилицеорбітального комплексу шляхом підвищеня достовірності ранньої діагностики даної патології та удосконалення оперативно-ортопедичного методу лікування. Для діагностики зазначених ушкоджень використано метод електроодонтодіагностики зубів верхньої щелепи, розроблено оригінальний метод реографії в області підочної артерії, метод електроміографії власне жувальних м'язів. Дані функціонального та клінічного обстеження хворих використано для створення спеціальної комп'ютерної програми, призначеної для діагностики, диференціальної діагностики та оцінки ефективності лікування переломів вилицеорбітального комплексу. З метою удосконалення оперативно-ортопедичного методу лікування зазначеної патології запропоновано оригінальну конструкцію репозиційно-фіксуючого пристрою (у двох варіантах), що дозволяє проводити репозицію кісткового відламку у всіх трьох площинах, вимірювати силу впливу та проводити його наступну фіксацію. Визначено показання та протипоказання для застосування розроблених пристроїв, що сприяє максимальному підвищенню ефективності лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.85
Шифр НБУВ: РА331008

Рубрики:

      
5.

Жеззіні А.А. 
Електрогальванічна характеристика тканин порожнини рота у хворих з переломами нижньої щелепи, лікованих консервативним методом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.А. Жеззіні ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості консервативного методу лікування хворих з переломами нижньої щелепи. Доведено, що динаміка зміни показника електрогальванічного потенціалу порожнини рота залежить від металу, з якого виготовлено назубну шину, і не залежить від виду застосованого лігатурного дроту. Високі негативні електрогальванічні потенціали алюмінієвих назубних шин і нерівномірний їх розподіл у порожнині рота викликає появу електрогальванічних мікрострумів, характеризується відповідною клінічною симптоматикою, знижує місцеву та загальну неспецифічну резистентність організму хворих з переломами нижньої щелепи. Зроблено висновок, шо електрогальванічні зміни призводять до розвитку посттравматичних запальних ускладнень і сприяють появі на слизовій оболонці плоскої форми лейкоплакії та ерозивно-виразкових ушкоджень. Найбільш оптимальний спосіб репозиції та фіксації відламків щелеп у разі переломів - застосування шин, виготовлених з нержавіючої сталі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-586
Шифр НБУВ: РА318009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Хахелєва Т. М. 
Ефективність пайлер-терапії в комплексному лікуванні травм щелепно-лицевої ділянки: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т. М. Хахелєва ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2011. — 17 с. — укp.

Висвітлено історії хвороби 95-ти постраждалих з травматичними ушкодженнями (ТУ) щелепно-лицьової ділянки (ЩЛД). Досліджено, вдосконалено, теоретично та клінічно обгрунтовано, а також впроваджено у практику охорони здоров'я високоефективний метод фізіотерапевтичного лікування ТУ ЩЛД - пайлер-терапію (ПТ). Визначено клінічну ефективність ПТ за запропонованою методикою у разі укушених ран обличчя на основі аналізу динаміки основних загальних і місцевих клінічних симптомів раннього післяопераційного періоду та місцевих проявів формування рубця. Досягнуто покращення анатомічних і функціональних результатів лікування, скорочення вдвічі термінів формування естетично задовільних рубців, відсутності ускладнень і незадовільних результатів лікування, тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.8-542
Шифр НБУВ: РА380835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Демяник Д.С. 
Клініка та лікування хворих із травматичними переломами нижньої щелепи та значними дефектами зубних рядів (клініко-біомеханічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Д.С. Демяник ; Укр. мед. стоматолог. акад. — Полтава, 2003. — 15 с. — укp.

Проаналізовано результати консервативного лікування 152-х хворих із травматичними переломами нижньої щелепи та значними дефектами зубних рядів віком від 35-ти до 74-х років. Їх було поділено на три групи залежно від локалізації, протягу, співвідношення дефектів зубних рядів щелеп і характеру перелому. На підставі біомеханічних розрахунків розроблено методику та пристрій для визначення силового впливу на зуби, що збереглися у постраждалих із травматичними переломами нижньої щелепи та значними дефектами зубних рядів, які лікувалися за допомогою ортопедичних методів. Запропоновано спосіб репозиції, фіксації відламків та іммобілізації нижньої щелепи, а також комбіновану шину для його здійснення. Досліджно ефективність застосування розробленої конструкції в процесі лікування даних постраждалих різних вікових груп. Доведено, що фізико-математичні розрахунки можливого силового впливу на зуби дозволили розширити показання щодо використання їх консервативного лікування. Позитивні результати одержано в 98,6 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-586 +
Шифр НБУВ: РА325707

Рубрики:

      
8.

Кара М.В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування сполученого застосування адаптогенів і тригеміно-симпатичних блокад у комплексному лікуванні переломів нижньої щелепи та їх ускладнень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.В. Кара ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено експериментально-клінічне обгрунтування застосування адаптогенів ЕКСО, Біотриту, Біотриту-Дента та тригеміно-симпатичних блокад за умов комплексного лікування хворих з переломами нижньої щелепи. Встановлено, що у хворих з такими переломами до патологічного процесу залучаються вегетативні ганглії шийно-краніального відділу, що впливає на регіонарний кровообіг і резистентність капілярів. Показано, що використання в комплексному лікуванні хворих з переломами нижньої щелепи адаптогенів Біотриту, Біотриту-Дента, ЕКСО, тригеміно-симпатичних блокад і блокад до Берше-Дубову дозволяє скоротити строки лікування в клініці та змешити кількість запальних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-5 +
Шифр НБУВ: РА363932

Рубрики:

      
9.

Камінський В.В. 
Клінічне обгрунтування використання остеотропної кераміки в комплексному лікуванні хворих з посттравматичними дефектами нижньої щелепи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Камінський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Встановлено, що в посттравматичних кісткових дефектах нижньої щелепи найбільш часто мають прояв монокультури аеробних мікроорганізмів (золотавого чи епідермального стафілококу та стрептококу), рідше - дані мікроорганізми зустрічаються в асоціаціях. Визначено, що в ділянку перелому нижньої щелепи патогенна мікрофлора може проникати з зіву або порожнини носа та сприяти розвитку гнійно-запальних ускладнень; ліквідація персистенції мікроорганізмів в цих вогнищах є профілактикою інфікування кісткової рани в хворих з переломами нижньої щелепи. Виявлено, що в посттравматичних вогнищах, що виникають у разі видалення зуба з щілини перелому, мікрофлора малочутлива до традиційної антибіотикотерапії; чутливість виявлених мікроорганізмів у монокультурі та в асоціаціях до гентаміцину, ампіциліну, пеніциліну, тетрацикліну була меншою, ніж у 40 % випадків. Встановлено, що найбільш ефективними антибіотиками в хворих з переломами нижньої щелепи є препарати груп цефалоспорину та лінкоміцину. Запропоновано спосіб профілактики розвитку гнійно-запальних ускладнень та атрофії краю альвеолярного відростка шляхом використання для заповнення посттравматичних дефектів нижньої щелепи, що виникають у разі видалення зубів з щілини перелому, вітчизняної остеотропної біоактивної кераміки ("Кергап") у чистому виді та в суміші з лінкоміцином чи іонами срібла. Доведено, що об'єктивним тестом ефективності проведеного лікування та прогнозу перебігу пошкодження нижньої щелепи є контактна термометрія м'яких тканин патологічного вогнища (слизової оболонки альвеолярного відростка та шкіри). Дані ультразвукової та денситометрії є показником швидкості відновлення кістковоі тканини в посттравматичному дефекті, а також індикатором насиченості кісткової тканини мінеральними солями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-586
Шифр НБУВ: РА321708

Рубрики:

      
10.

Варес Я.Е. 
Клінічно-експериментальне обгрунтування нових методів лікування пацієнтів із травматичними пошкодженнями кісток лицевого скелета: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.22 / Я.Е. Варес ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 35 с. — укp.

Проаналізовано фізично-механічні параметри поліетилену (ПЕ) та його композиції з гідроксиапатитом (ГА) "Кергап" з метою оцінки їх відповідності вимогам травматології щелепно-лицевої ділянки (ЩЛД). Досліджено вплив розміру гранул мінерального наповнювача на фізично-механічні показники та рентгенологічну візуалізацію полімерної композиції. Проведено комплексну санітарно-хімічну та токсиколого-гігієнічну експертизи ПЕ як сировини та готових полімерних виробів. Вивчено можливості адаптації полімерних міні-пластин за умов складного анатомічного рельєфу лицевого скелета.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.8-5
Шифр НБУВ: РА371510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Копчак А.В. 
Комплексне лікування відкритих переломів нижньої щелепи із застосуванням озонотерапії (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.В. Копчак ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування відкритих переломів нижньої щелепи та зниження частоти посттравматичних ускладнень гнійно-запального характеру. На підставі ретроспективного вивчення архівних матеріалів та власних клініко-лабораторних досліджень проаналізовано причини та чинники ризику виникнення ускладнень з установленням рівнів їх значимості. Вивчено зміни імунної системи та перекисного окиснення ліпідів у хворих з зазначеними переломами, одержано нові дані про патогенетичні механізми, що створюють умови для уповільнення та якісної зміни регенераторного процесу. Розроблено та науково обгрунтовано спосіб лікування травматичних переломів нижньої щелепи з застосуванням озонотерапії. Експериментально показано, що застосування озону сприяє прискоренню перебігу репаративного остеогенезу та зниженню частоти травматичного остеомієліту. Доведено, що озон здатен ефективно впливати на основні ланки патогенезу ускладнень, сприяє покращанню показників клітинного та місцевого імунітету, а також викликає активацію антиоксидантної системи та знижує кількість мікроорганізмів порожнини рота у хворих з переломами нижньої щелепи. Показано, що включення озону до комплексного лікування зазначених хворих дає змогу прискорити динаміку клінічних симптомів, темпи консолідації уламків, а також вірогідно знизити частоту ускладнень у посттравматичному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-586 +
Шифр НБУВ: РА327508

Рубрики:

      
12.

Гордійчук М.А. 
Комплексне лікування переломів нижньої щелепи при корекції умов репаративних процесів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / М.А. Гордійчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано підхід до лікування хворих з відкритими травматичними переломами нижньої щелепи з урахуванням ризику виникнення ускладнень інфекційно-запального характеру, які обумовлюють негативний вплив на процеси репаративної регенерації на першому тижні загоєння кісткової рани. Встановлено динаміку змін показників маркерів резорбції та формування кісткової тканини у хворих з відкритими травматичними переломами нижньої щелепи, за умов включення до комплексного лікування біоактивних препаратів і речовин природного походження. Вперше запропоновано схеми лікування таких хворих з застосування комплексу препаратів і речовин природного походження, біологічна дія яких спрямована на корекцію основних патогенетичних механізмів виникнення інфекційно-запальних ускладнень. Досліджено клінічний ефект застосування запропонованих схем лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-5
Шифр НБУВ: РА372211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Логвиненко І.П. 
Лікування переломів вилицевого комплексу, що призвели до зміни об'єму орбіти: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.П. Логвиненко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі орбітометричного дослідження черепів людини виявлено особливості будови нижньої стінки орбіти, зокрема похилий і горизонтальний типи просторового розташування її дна та глибину безпечної зони відносно вершини орбіти. Зазначено необхідність врахування виявлених особливостей під час реконструктивних втручань на дні орбіти для ефективної репозиції очного яблука та запобігання розвитку ускладнень. Розроблено та науково обгрунтовано конструкцію відновлювальних титанових пластин для дна орбіти. Запропоновано схему розрахунку параметрів трансплантату для заповнення збільшеного об'єму орбіти. На основі вивчення топографічної анатомії зони коронарного доступу розроблено новий спосіб його виконання, менш травматичний у порівнянні з традиційними. Встановлено, що застосуваня запропонованих методів обстеження хворих з переломами вилицевого комплексу дозволяє раціонально планувати оперативне лікування, що сприяє скороченню його терміну та етапів і покращенню функціонального та косметичного результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.85 +
Шифр НБУВ: РА335765

Рубрики:

      
14.

Абдель Гані Ібрахім Абдель Гані Аль Авамлех 
Лікування переломів виросткового відростка нижньої щелепи із застосуванням пристрою нашої конструкції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Абдель Гані Ібрахім Абдель Гані Аль Авамлех ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати клініко-статистичних обстежень 43-х постраждалих з переломами виросткового відростка нижньої щелепи. Для лікування 14-ти пацієнтів використано пристрій власної конструкції для стабільно-функціонального остеосинтезу. Доведено його клінічну ефективність, що визначається мінімізацією операційної травми кісткових відламків і м'яких тканини, спрощенням операційного доступу до відламків виросткового відростку, повноцінним відновленням анатомічної форми та цілісності нижньої щелепи, стабільною фіксацією відламків та їх взаємною компресією, що виникає під час скорочення жувальної мускулатури. Виявлено, що до моменту зрощення перелому біоелектрична активність м'язів обличчя у даної категорії постраждалих за більшістю вивчених параметрів досягає нижніх меж нормальних значень. Показано, що високий анатомо-функціональний результат лікування сприяє скороченню терміну тимчасової непрацездатності та реабілітаційного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882 +
Шифр НБУВ: РА345590

Рубрики:

      
15.

Марікуца В.І. 
Лікування переломів нижньої щелепи методом остеосинтезу накістними пластинами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.І. Марікуца ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 15 с. — укp.

Розроблено накісткову пластину нової конструкції, яка має поперечні пелюстки, що лежать у площині смуги та підгинаються під нижній край щелепи. Це забезпечує просторову підвищену жорсткість фіксації відломків. Під час досліджень на стенді у разі переломів, зафіксованих пластинами нової конструкції, рухливість відломків з'явилася після кількості жувальних циклів і була на 15 - 25% більша, ніж при використанні звичайних пластин. Розроблено деталі проведення операції остеосинтезу з використанням пластин нової конструкції. За спостереженнями у 42 хворих, і за даними клінічних, рентгенографічних та електрофізіологічних показників встановлено, що хірургічна травма не була більшою, ніж у випадках остеосинтезу переломів звичайними накістковими пластинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-586
Шифр НБУВ: РА308353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Аль-Алавні С.В. 
Лікування супутньої патології органів порожнини рота в хворих із щелепно-черепно-мозковою травмою: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Аль-Алавні ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України ". — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено лікувально-профілактичні ефекти адаптогенів, застосованих у період лікування та реабілітації хворих з щелепно-черепно-мозковою травмою (ЩЧМТ). У хворих з переломами нижньої щелепи, закритою черепно-мозковою травмою та поєднаною щелепно-черепно-мозковою травмою вивчено функціональний стан порожнини рота у ранній термін після травми за характером змін клінічних, біохімічних та імунологічних показників. Установлено погіршення гігієни порожнини рота, стану тканин пародонта, інтенсифікацію перекисного окиснення ліпідів на тлі виснаження антиоксидантної системи, значні порушення у протеазно-інгібіторній системі - посилення протеолітичної активності, зокрема еластазної, на тлі зниження вмісту інгібітору трипсину, неспроможність місцевого антимікробного захисту та напруженість гуморального системного імунітету, що потребує обов'язкової корекції з метою профілактики розвитку ускладнень. Запропоновано й обгрунтовано застосування у комплексному лікуванні хворих на ЩЧМТ препаратів адаптогенної дії - харчового концентрату поліфенолів винограду "Еноант" і препарату біотрит-дента. Доведено їх здатність здійснювати виразний антиоксидантний, протизапальний, імуномоделювальний, антистресовий вплив, що запобігає виникненню ускладнень, суттєво покращує стан органів порожнини рота, скорочує термін лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-5 + Р665.8-5 + Р638.77-5 +
Шифр НБУВ: РА361314

Рубрики:

      
17.

Ніканоров Ю.О. 
Лікування та реабілітація постраждалих з переломами кісток середньої зони лицевого черепа із застосуванням пелоідотерапії та магніто- пелоідотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.О. Ніканоров ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати клінічних, рентгенологічних досліджень, а також мультипараметральної комп'ютерної електроміографії жувальних і мімічних м'язів обличчя, проведених у 111-ти постраждалих з переломами кісток середньої зони лицьового черепа. Для здійснення диференційованого підходу до оцінки одержаних даних, з урахуванням ступеня важкості патології та залежно від виду терапії постраждалих було розподілено на 10 груп, які лікувалися за допомогою консервативно-ортопедичних або хірургічних методів, а також додатково отримували пелоїдотерапію чи магніто-пелоїдотерапію згідно з запропонованою схемою або традиційний комплекс фізіотерапевтичного лікування. Внаслідок здійснених досліджень розроблено, клінічно обгрунтовано та впроваджено до практики новий високоефективний метод лікування переломів кісток середньої зони лицьового черепа, який передбачає застосування пелоідотерапії та магнітотерапії, що впливають на процеси репарації кісток середньої зони лицьового черепа та функціональної реабілітації нейро-м'язового апарату щелепно-лицьової ділянки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.8-5 +
Шифр НБУВ: РА338230

Рубрики:

      
18.

Каліновський Д.К. 
Лікування та реабілітація постраждалих з переломами нижньої щелепи, що зловживають алкоголем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Д.К. Каліновський ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Уперше за умов промислового мегаполіса України, м.Донецька, визначено рівень осіб, що зловживають алкоголем, серед постраждалих з травматичними ушкодженнями щелепно-лицевої ділянки, в тому числі з переломами нижньої щелепи. Одержано диференційовану клініко-статистичну інформацію, що комплексно характеризує соціально-демографічний статус постраждалих, особливості перебігу та лікування травматичних ушкоджень щелепно-лицевої ділянки в осіб, що зловживають алкоголем. Запропоновано нову схему лікування та функціональної реабілітації зазначених постраждалих. Запропоновано нову схему їх лікування та функціональної реабілітації, яка передбачає корекцію загальних і місцевих порушень, що виникають у випадку травми кісткової та м'язової тканини на фоні хронічної алкогольної інтоксикації. З використанням нового підходу до кількісної оцінки ступеня функціональної реабілітації постраждалих з переломами нижньої щелепи, що зловживають алкоголем, який передбачає різносторонню оцінку біоелектричної активності м'язів обличчя за допомогою мультипараметрального комп'ютерного аналізу результатів електроміографічних досліджень. Установлено діагностичну та прогностичну цінність методів електроміографічних досліджень та інформативність окремих параметрів біоелектричної активності м'язів обличчя у разі переломів нижньої щелепи в осіб, що зловживають алкоголем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-586 +
Шифр НБУВ: РА325938

Рубрики:

      
19.

Левін 
Лікування хворих з переломами нижньої щелепи в межах зубного ряду оклюзійною шиною (експериментально- клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Борис Володимирович Левін ; Українська медична стоматологічна академія. — Полтава, 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-586
Шифр НБУВ: РА311858

Рубрики:

      
20.

Максимча С.В. 
Обгрунтування застосування гіпосенсибілізуючої терапії у хворих з переломами нижньої щелепи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Максимча ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Обстежено 177 хворих з відкритими переломами нижньої щелепи. Вивчено рівень мікробної сенсибілізації організму хворих з відкритими переломам нижньої щелепи. Установлено наявність достовірно підвищеного у порівнянні з нормою рівня мікробної сенсибілізації до стафілокока у хворих з відкритими пошкодженнями нижньощелепної кістки. Доведено залежність вираженості мікробної сенсибілізації організму хворого від стану санації ротової порожнини. Установлено, що хірургічну санацію порожнини рота у хворих з відкритими переломами нижньощелепової кістки необхідно проводити за ранніх термінів лікування потерпілого. Доведено, що проведення у комплексному лікуванні хворих традиційної неспецифічної гіпосенсибілізувальної терапії з використанням антигістамінних препаратів першого поколінння дозволяє нормалізувати рівень мікробної сенсибілізації тільки в осіб з переломами нижньощелепної кістки та санованою порожниною рота. Установлено, що використання антигістамінних препаратів другого ("Цетрин") та третього ("Телфаст") поколінь з проведенням одночасної хірургічної санації порожнини рота дозволяє нормалізувати рівень мікробної сенсибілізації та стан місцевої неспецифічної резистентності організму, а також знизити кількість посттравматичних запальних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-5 +
Шифр НБУВ: РА349816

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського