Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (62)Книжкові видання та компакт-диски (58)
Пошуковий запит: (<.>U=Р675.609.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Безуглий М.Б. 
Ефективність комбінованого двохетапного методу хірургічного лікування первинної відкритокутової глаукоми: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / М.Б. Безуглий ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено клінічні й ехобіометричні дослідження 220-ти пацієнтів. Установлено, що за гіперволемічного типу первинної відкритокутової глаукоми (ПВКГ) виявлено зміщення іридо-кришталикової діафрагми вперед, що має прояв у зменшенні глибини передньої камери на 14,3 %, та значень запропонованих коефіцієнтів, а саме: відношення глибини передньої камери до передньо-заднього розміру ока на 12,2 %; коефіцієнту відношення глибини передньої камери до заднього відрізку ока на 13,7 %, що є головним чинником ризику у розвитку відносного зіничного блока, а за гіповолемічного типу подібні анатомо-топографічні зміни не відбуваються. Установлено, що застосування лазерної іридотомії дозволяє відновлювати порушені анатомічні співвідношення за гіперволемічного типу та зменшувати внутрішньоочний тиск на 16 % за рахунок збільшення швидкості відтоку камерної вологи на 26,7 % за гіполемічного типу захворювання. Запропоновано двохетапний комбінований метод хірургічного лікування ПВКГ з лазерною іридотомією та подальшою (через 2 - 14 днів) непроникаючою глибокою склеректомією, який дозволяє знизити кількість відшарувань судинної оболонки на 26,5 %, а загальну кількість післяопераційних ускладнень - 48,5 % та досягти компенсації офтальмотонусу протягом 12-ти місяців у 72,1 % хворих, в осіб контрольної групи - 55,9 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.609.1 +
Шифр НБУВ: РА354505

Рубрики:

      
2.

Сердюк В.М. 
Ефективність медикаментозної корекції регенерації склери у хворих первинною відкритокутовою глаукомою: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / В.М. Сердюк ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми підвищення ефективності хірургічного лікування хворих первинною відкритокутовою глаукомою за допомогою зниження надмірного рубцювання в післяопераційному періоді. Вивчено участь вільно-радикальних сполук кисню в процесі рубцювання склери та можливості їх корекції. Показано, що супероксидний радикал кисню викликає порушення рівня функціональних груп білків тканин склери в зоні оперативної дії та підвищення рівня оксипроліну в них. Виявлено негативний кореляційний зв'язок між антиоксидантною активністю камерної вологи та величиною внутрішньоочного тиску. Доведено, що застосування емоксипіну сприяє нормалізації показників антиоксидантної та прооксидантної систем, зокрема, підвищує антиоксиданту активність сльозної рідини, знижує рівень малонового діальдегіду, зменшує ступінь післяопераційної запальної реакції та підвищує ефективність оперативного лікування хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.609.1 +
Шифр НБУВ: РА353399

Рубрики:

      
3.

Федоров Л.А. 
Ефективність модернізованої мікрохірургічної техніки в формуванні додаткових шляхів відтоку внутрішньоочної рідини при лікуванні відкритокутової глаукоми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Л.А. Федоров ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено мікрохірургічний спосіб непроникаючого типу лікування відкритокутової глаукоми, який забезпечує стійке функціонування додаткових шляхів відтоку внутрішньоочної рідини. Проведено порівняння функціональних результатаів та гідродинамічних показників модернізованої антиглаукоматозної операції та синусотрабекулектомії. З'ясовано, що запропонована мікрохірургуічна техніка стабілізує гідродинамічні показники в 97,3 % випадків. Проведено ультразвукову біомікроскопію фільтраційної подушки. Показано, що оптимальною за структурою є дифузно-розлита фільтраційна подушка. Описано клінічні особливості тенонової капсули, а також її патоморфологічні та гістохімічні зміни. Проведено аналіз хемілюмінесцентних критеріїв у хворих на відкритокутову глаукому, який дозволяє прогнозувати стабільність гіпотензивного ефекту антиглаукоматозної операції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.609.1 +
Шифр НБУВ: РА344050

Рубрики:

      
4.

Муравей Ж.В. 
Ефективність операції секторальної задньої склеректомії та диференційований підхід до лікування термінальних глауком: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Ж.В. Муравей ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. — О., 1999. — 17 с. — укp.

Вивчено результати хірургічного лікування хворих на термінальну глаукому, запропоновано нову антиглаукоматозну операцію - секторальну задню склеректомію. На підставі експериментального дослідження показано, що гіпотензивна дія операцій задніх склеректомій (множинних і секторальної) зумовлена активацією увеосклерального шляху відтоку внутрішньоочної рідини і пригніченням продукції камерної вологи. Показана перевага нової операції у порівнянні з множинними склеректоміями, враховуючи зменшення кількості операційних ускладнень і ефективність у віддалені терміни. На підставі клінічного обстеження і результатів оперативного лікування 233 хворих з термінальною стадією первинної та вторинної глауком показана доцільність диференційованого підходу до вибору виду оперативного втручання (на дренажних і позадренажних шляхах відтоку) у залежності від вихідної клінічної картини захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.609.1

Рубрики:

      
5.

Могілевський 
Катаракта з супутньою первинною глаукомою (патогенетично орієнтоване хірургічне і лазерне лікування, профілактика післяопераційних ускладнень): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.18 / Сергій Юрійович Могілевський ; Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2007. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.637.04 + Р675.609.1
Шифр НБУВ: РА352624

Рубрики:

      
6.

Лаврик Н. С. 
Клініко-експериментальне обгрунтування застосування нового синтетичного імплантату в непроникаючій хірургії відкритокутової глаукоми: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / Н. С. Лаврик ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Висвітлено теоретичні аспекти про складові сльози у хворих на первинну відкритокутову глаукому, на підставі чого визначено найбільш інформативні маркери підвищеного ризику надмірної проліферації в фільтраційній зоні - показники вільної арахідонової кислоти та сечовини. Вперше експериментально на очах лабораторних тварин за допомогою клінічного спостереження та гістоморфологічного аналізу досліджено можливість проведення неперфоруючої глибокої склеректомії (НГСЕ) з інтрасклеральною імплантацією oкоформу в мікрохірургічній практиці. Визначено за умов експерименту на очах лабораторних тварин переваги радіаційного способу стерилізації розробленої моделі імплантата, в порівнянні з хімічним за допомогою гістоморфологічного дослідження. Вперше розглянуто клінічні особливості запропонованої модифікації НГСЕ з інтрасклеральною імплантацією окоформу в порівнянні з результатами стандартної НГСЕ за даними ультразвукового біомікроскопічного обстеження, показниками гідродинаміки, зорових функцій і результатами оптичної когерентної томографії у разі довгострокового клінічного спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.609.1
Шифр НБУВ: РА381748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Жеребко І.Б. 
Комбінований кріомікрохірургічний спосіб в лікуванні вторинної неоваскулярної глаукоми у хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / І.Б. Жеребко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено ефективність диференційованого застосування кріомікрохірургічного способу лікування з новими модифікаціями синустрабекулектомії (СТЕ) (Деклараційний патент України N 43 190 А; Деклараційний патент України N 70 522 A) в лікуванні 80-ти хворих на цукровий діабет (ЦД) з вторинною неоваскулярною глаукомою (ВНВГ) залежно від стадії неоваскуляризації райдужної оболонки. Доведено доцільність виконання основного етапу СТЕ за умов глибокої гіпотермії тканин ока. Встановлено, що проведення кріоциклорентинопексії хворих на ВНВГ з вираженою неоваскуляризацією райдужної оболонки призводить до зменшення інтенсивності неоваскуляризації та зниження внтурішньоочного тиску (ВОТ). Визначено переваги тунельної СТЕ (Деклараційний патент України N 53 837 А), у порівнянні зі ступінчастою СТЕ (Деклараційний птент України N 36 501 A) в кріомікрохірургічному способі лікування хворих з ВНВГ. Запропоновано алгоритм мікрохірургічного лікування ВНВГ за наявності ЦД, який передбачає застосування розробленого кріомікрохірургічного способу, переважно з тунельною СТЕ, хворим з 1 - 2-ю стадіями неоваскуляризаційної райдужки, а для осіб з 3 - 4-ю стадіями даної патології рекомендовано проводити лікування за новим способом через два тижні після кріоциклоретинопексії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52 + Р675.609.1 +
Шифр НБУВ: РА343818

Рубрики:

      
8.

Мужичук О.П. 
Обгрунтування та нові способи гіпотензивного лікування глаукоми з нормальним внутрішньоочним тиском: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.П. Мужичук ; АМН України. Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. — О., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих на глаукому з нормальним внутрішньоочним тиском (ВОТ) шляхом обгрунтування проведення гіпотензивної терапії за медикаментозними та хірургічними методами корекції ВОТ до толерантного. На підставі результатів клінічного обстеження хворих на нормотензивну глаукому виявлено більш суттєві зміни зорових функцій (поля зору, співвідношення екскавація/диск) з початковим рівнем ВОТ 23 - 26 мм. рт. ст., проти ВОТ 22 мм рт. ст., та рівень ендотеліну-1 (ЕТ-1) у плазмі крові в 1,5 рази вище, ніж у здорового контингенту. Установлено, що відсутність гіпотензивного лікування цієї патології призводить до її прогресування - погіршення зорових функцій та збільшення рівня ЕТ-1. У групах хворих на нормотензивну глаукому, яким надано гіпотензивне лікування, відзначено протилежні зміни. Доведено, що завдяки застосуванню бетаксололу ("Бетоптик-С") та внаслідок хірургічних втручань - глибокої непроникаючої склеректомії та нових методів - радіарної склеротомії та меридіонального рифлення склери досягнуто стійке зниження ВОТ до толерантного у більшості випадків, що супроводжувалось покращенням поля зору та зниженням рівня ендотеліну-1 у плазмі крові. Установлено, що ці зміни є більш вагомими у разі розвинутої стадії захворювання та у пацієнтів з рівнем ВОТ 23 - 26 мм рт. ст., що дає змогу рекомендувати проведення гіпотензивного лікування у хворих на нормотензивну глаукому незалежно від його способу, яке сприятиме стабілізації глаукомного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.609.1 +
Шифр НБУВ: РА333598

Рубрики:

      
9.

Збітнєва С.В. 
Оптимізація хірургічого лікування катаракти і глаукоми методом факоемульсифікації у поєднанні з глибокою неперфоруючою склеректомією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / С.В. Збітнєва ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано одномоментний спосіб хірургічного лікування глаукоми та катаракти - операцію факотрабекулотомії (ФТТ). Сумарні поля зору в I групі мають тенденцію до розширення та стабілізації екотоми Б'єррума. З використанням методу оптичної когерентної томографії встановлено, що набряк сітківки у макулярній зоні був наявний в 2,8 % очей після ФТТ, у II групі - 10 %, III групі - 10 %, IV групі - 12 %. Розмір екскавації ДЗН через один рік після операції за даними скануючої лазерної поляриметрії стабілізувався в 98 % очей в I групі, в 90 - 94 % очей в II, III, IV групах.Через п'ять років після ФТТ стабілізацію гостроти та поля зору виявлено в 98 % очей, збереження гіпотензивного ефекту - 95,5 % очей у пацієнтів I групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.609.1 + Р675.637.04 +
Шифр НБУВ: РА356273

Рубрики:

      
10.

Хоменко Т.Б. 
Профілактика та корекція рогівкового астигматизму при факотрабекулотомії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Т.Б. Хоменко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Вперше встановлено, що в Україні 32,1 % осіб, яким показане хірургічне лікуваня катаракти та 19,7 % осіб, яким показана комбінована операція з приводу глаукоми в поєднанні з катарактою, мають вихідний рогівковий астигматизм 1,0 дптр та більше. У 39,5 % відзначається астигматизм зворотного типу. У ході дослідження динаміки рефракції рогівки в осіб, які підлягали одномоментному хірургічному лікуванню глаукоми та катаракти, вперше встановлено, що більш значні зміни рефракції рогівки відбуваються за поєднання факоемульсифікації з синусотрабекулектомією, ніж з глибокою неперфорувальною склеректомією. Вперше науково обгрунтовано та розроблено методику профілактики та корекції післяопераційного рогівкового астигматизму зворотного типу за умов одномоментного хірургічного лікування катаракти та глаукоми методом факотрабекулотомії, що включає варіювання місця положення рогівкового тунельного розтину або виконання додаткового рогівкового тунельного протирозтину (Пат. 14630 Україна, МПК А 61 F9/013 від 15.05.2006 та Пат. 14631 Україна, МПК А61 F9/013 від 15.05.2006). Визначено доцільність та можливість використання імплантації торічних інтраокулярних лінз для корекції вихідного рогівкового астигматизму під час комбінованої операції з приводу глаукоми в поєднанні з катарактою. Обгрунтовано рекомендації з профілактики та корекції післяопераційного астигматизму за одномоментного хірургічного лікування глаукоми та катаракти методом глибокої неперфорувальної склеректомії у вертикальному меридіані та факоемульсифікації через рогівковий тунельний розтин, з урахуванням ступеня та типу доопераційного рогівкового астигматизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.609.1 + Р675.637.04 + Р670.211.4-5 +
Шифр НБУВ: РА368078

Рубрики:

      
11.

Коваленко Ю.В. 
Стан гідродинаміки у хворих на первинну відкритокутову глаукому після діод-лазерної транссклеральної коагуляції циліарного тіла: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Ю.В. Коваленко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше запропоновано оригінальну експериментальну методику, яка дозволяє виявити закономірності у післяопераційному розповсюдженні й акумуляції внутрішньоочної рідини (ВОР) залежно від техніки проведення циклокоагуляції. На підставі гістологічних даних зроблено висновок про різний характер ушкодження тканин циліарного тіла після лазерної циклокоагуляції (ЛЦК) у разі використання імпульсів різної потужності та тривалості за рівних значень енергії. Доведено, що операція поряд із традиційним для циклодеструктивних втручань зниженням продукції ВОР, сприяє посиленню її відтоку за використання методики довгоімпульсної циклокоагуляції (ДІЦК). Виявлено, що ЛЦК за даною методикою добре переноситься хворими, має переваги за тривалістю гіпотензивного ефекту, стабілізацією гостроти та поля зору за значного зниження режиму інстиляції гіпотензивних препаратів та кількості повторних сеансів коагуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.609.1-29 +
Шифр НБУВ: РА343102

Рубрики:

      
12.

Поплавська І.О. 
Флебодекомпресійні операції в комплексному хірургічному лікуванні вторинної неоваскулярної глаукоми у хворих на цукровий діабет: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / І.О. Поплавська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих на вторинну неоваскулярну глаукому (НВГ) шляхом використання розробленого комбінованого двоетапного методу хірургічного лікування, яке передбачає виконання флебодекомпресії вортикозної вени - першого етапу та синусотрабекулоіридектомії - другого. За результатами здійсненої реоофтальмографії з комп'ютерною обробкою даних установлено, що за розвитку НВГ та діабетичної ретинопатії відбувається збільшення об'ємних показників кровообігу, за цього погіршується венозний відтік. Доведено, що виконання флебодекомпресії покращує венозний відток, сприяє запустінню новоутворених судин райдужки, знижує внутрішньоочний тиск та створює умови для антиглаукомного втручання. За результатами аналізу результатів лікування показано, що запропонована тактика дозволяє знизити кількість інтра- та післяопераційних геморагічних ускладнень у 4,6 раза та досягти компенсації офтальмонотонусу протягом одного року у 84,3 % випадків НВГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7 + Р675.609.1 +
Шифр НБУВ: РА354441

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського