Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (47)Книжкові видання та компакт-диски (42)
Пошуковий запит: (<.>U=Р682.540.116$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Коновалов 
Вивчення стану фагоцитозу, прооксидантно-антиоксидантних процесів та продукції цитокінів in vitro нейтрофілатами та моноцитами хворих на хронічні синусити, отити і тонзиліти: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / Антон Юрійович Коновалов ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.461-2 + Р683.601.1-2 + Р682.540.116-2
Шифр НБУВ: РА351313

Рубрики:

      
2.

Бондарчук О. Д. 
Діагностичні підходи у виборі методу лікування хворих на хронічний тонзиліт при хронічних захворюваннях суглобів і нирок: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.19 / О. Д. Бондарчук ; Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено параметри місцевого імунітету, включаючи імуноглобуліни, цитокіни у хворих на хронічний тонзиліт пацієнтів, які мають хронічні захворювання нирок і суглобів. Надано розгорнуту порівняльну клінічну, імунологічну, біохімічну характеристику хворих на хронічний тонзиліт із сполученими захворюваннями після стимуляції тканини мигдаликів. Розроблено клініко-імунологічний діагностичний алгоритм для об'єктивізації вибору методу лікування хронічного тонзиліту за його сполучення з іншими хронічними захворюваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.540.116-4 + Р418.12-37 + Р414-37
Шифр НБУВ: РА373459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Щетініна Т.О. 
Ефективність консервативного лікування хронічного тонзиліту з використанням антиоксидантів, ентеросорбентів і імунокоректорів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Т.О. Щетініна ; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 1999. — 21 с. — укp.

Містяться результати комплексного клініко-імунологічного, біохімічного та інструментального обстеження 282 хворих на хронічний тонзиліт. Встановлено, що включення антиоксидантів, ентеросорбентів і імунокоректорів до комплексу консервативного лікування хронічного декомпенсованого тонзиліту (ХДТ) обумовлює більш швидку ліквідацію синдрому інтоксикації та регресію місцевих проявів захворювання, сприяє досягненню повноцінної клінічної ремісії, а також відновленню біохімічних, імунологічних та мікрогемодинамічних показників. На момент виписки з стаціонару у 84,6% хворих на ХДТ, які отримали запропонований комплекс антиоксидантів, ентеросорбентів та імунокоректорів, відмічається нормалізація імунних показників. При проведенні диспансерного спостереження протягом року стійка повноцінна ремісія мала місце у 79,8% хворих на ХДТ основної групи. У 20,2% пацієнтів тривалість нормалізації імунних показників складала 4-6 міс., після чого вимагалось проведення повторного курсу імунокорекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.540.116-52

Рубрики:

      
4.

Овтіна О.Ю. 
Застосування гідролазеротерапії на санаторно-курортному етапі лікування хворих на нейроциркуляторну дистонію у поєднанні з хронічним тонзилітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.Ю. Овтіна ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2004. — 25 с. — укp.

Показано, що наявність хронічного тонзиліту у підлітків з нейроциркуляторною дистонією (НЦД) обтяжує її перебіг, внаслідок чого збільшується кількість скарг на біль у ділянці серця, підвищуються стомлюваність, гіпергідроз, частішою виявляється реєстрація ознак дихальної аритмії з синдромом електричної альтернації, тахікардії. Виявлено порушення швидкої адаптації до фізичних навантажень у пацієнтів підліткового віку залежно від типу НЦД. Установлено, що у разі невеликого дозованого фізичного навантаження у хворих за наявності кардіального й гіпотензивного типів НЦД має місце неадекватно високе наростання частоти серцевих скорочень, а у хворих з гіпертензивним типом - неадекватно високе підвищення систолічного артеріального тиску. Зазначено, що за наступного підвищення потужності фізичного навантажування ці параметри наближаються до показників здорових осіб. Опрацьовано метод лікування з залученням гідролазеротерапії, у разі застосування якого відбувається регрес клінічних проявів НЦД і хронічного тонзиліту, поліпшуються показники біоелектричної активності серця, має місце зниження підвищення частоти серцевих скорочень й артеріального тиску під час кліно-ортостатичної проби й за умови фізичного навантажування покращуються показники внутрішньосерцевої гемодинаміки, а також зберігається ремісія захворювань понад 6 місяців у 68 % обстежених пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-54 + Р682.540.116-54 +
Шифр НБУВ: РА332831

Рубрики:

      
5.

Лакіза С.О. 
Імунобіологічна дія діалізабельних чинників із лімфоцитів піднебінних мигдаликів хворих на хронічний тонзиліт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / С.О. Лакіза ; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 1998. — 20 с. — укp.

Із лімфоцитів піднебінних мигдаликів хворих на хронічний тонзиліт методами препаративної біохімії виділено діалізабельний фактор (ДФ) ММ 25 кД із широким спектром імуномодулюючих впливів. Останній являє собою суміш поліпептидів із залишковою кількістю низькомолекулярних білків, протеолітичних ферментів та включає антипротеазні активності. ДФ здатен переносити гіперчутливість сповільненої дії до стрептолізину-О, посилювати гуморальну імунну відповідь до вказаного антигену та збільшувати in vitro кількість Т-лімфоцитів, що експресують CD-2 рецептори. Вихідний діалізат здатний активувати механізми протипухлинної резистентності: гальмувати розвиток пухлинного процесу у мишей з прищепленою карциномою Льюїс, активувати природні кілерні клітини хворих на рак гортані, а також викликати лізис клітин пухлинних ліній Hep-2, К-562, але не алогенних лімфоцитів тонзил. Розроблена технологія лабораторного отримання ДФ може служити основою для створення лікувального препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.540.116-52

Рубрики:

      
6.

Кіщук В.В. 
Клініко-імунологічні підходи до оцінки функціонального стану піднебінних мигдаликів для діагностики та лікування хворих на хронічний тонзиліт: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / В.В. Кіщук ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Розроблено імунодіагностичний алгоритм стану піднебінних мигдаликів і системи імунітету у хворих на хронічний тонзиліт. На підставі вивчення показників місцевого та системного імунітету, факторів неспецифічної резистентності за різних форм даного захворювання визначено імунодіагностичну значимість тестів, що найбільш точно та повно відображають стан імунітету та факторів імунопатологічної спрямованості у разі хронічного тонзиліту. За наявності супутніх захворювань (запально-алергічні різної локалізації) у хворих на хронічний тонзиліт найбільш характерними є рівень антистрептолізину-О та наявність антитіл до лімфоцитів мигдаликів. Встановлено, що найбільш ефективними для стимуляції піднебінних мигдаликів є комбінований вплив ПЕМП і полімікробний лізат IRS - 19. Стимуляція мигдаликів хворих на хронічний декомпенсований тонзиліт призводить до активізації клітин мигдаликів у 69,5 % спостережень. Доведено, що у 30 % хворих декомпенсованою формою хронічного тонзиліту під час проведення стимулювальних впливів на мигдалики відбувається відновлення основних показників системного імунітету до рівня, що визначався в осіб у контрольній групі. Проведено широкоплановий аналіз скарг та об'єктивних клінічних ознак хронічного тонзиліту на сучасному етапі. Проаналізовано кореляційні взаємини наявності чи недостатності тканини мигдаликів у хворих запально-алергічними й онкологічними захворюваннями різної локалізації. Створено клініко-імунологічні засади для розробки класифікації хронічних запальних процесів у мигдаликах на імуно-функціональній основі. Розроблений комплекс клініко-імунологічних підходів здатний істотно підвищити ефективність визначення стратегії лікування хворих на хронічний тонзиліт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.540.116-3
Шифр НБУВ: РА320795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Рижкова 
Мікробіологічна характеристика мікрофлори мигдаликів, Corynebacterium diphtheriae та особливості міжбактеріальних взаємовідносин за аеробних і мікроаерофільних умов: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Тетяна Анатоліївна Рижкова ; Державна установа "Інститут мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2009. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.540.116 + Р264.936
Шифр НБУВ: РА365531

Рубрики:

      
8.

Нурищенко Н.Є. 
Молекулярні та біофізичні механізми дії ультразвуку на тканини при експериментальному запаленні і хронічному тонзиліті: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.02 / Н.Є. Нурищенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 40 с. — укp.

Доведено здатність стохастичного ультразвукового сигналу активно впливати на вільнорадикальне окиснення та ініціювати видалення епітеліальних клітин піднебінних мигдаликів з порушеним в результаті розвитку патології геномом з одночасним посиленням регенераційних процесів і відновленням субпопуляції нормальних диплоїдних клітин і зроблено висновок про більшу ефективність стохастичної ультразвукової терапії у порівнянні з моночастотною у разі хронічного тонзиліту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.540.116-542 + Р682.540.116-542
Шифр НБУВ: РА335586

Рубрики:

      
9.

Гудар'ян О.О. 
Удосконалення методів діагностики та лікування генералізованого катарального гінгівіту, ускладненого тонзилярною інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.О. Гудар'ян ; АМН України. Ін-т стоматології. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язки між пригніченням неспецифічних захисних реакцій на місцевому рівні та переважною роллю патогенних стафілококів у мікробних асоціаціях у хворих на хронічний катаральний гінгівіт на тлі хронічного тонзіліту, виразність яких відповідає тяжкості клінічних проявів захворювання. Встановлено, що в осіб, які страждають на хронічний тонзіліт, спостерігаються більш глибокі порушення мікробіологічного статусу ясенної борозни за рахунок інфікування стафілококами. Доведено лікувальну ефективність антибактеріальних (хіноксидіну, нітазолу), протизапальних (метацилу, нітазолу), імунокоригувального (Т-активіну) препаратів у комплексному лікуванні хронічного катарального гінгівіту на тлі хронічного тонзіліту. Розроблено комплекс лікувальних заходів для нормалізації біоценозу ясенної борозенки, місцевого імунітету в даній групі хворих з метою підвищення ефективності лікування хронічного катарального гінгівіту та запобігання рецидивам захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-5 + Р682.540.116-5
Шифр НБУВ: РА320604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Тимошенко Ю.В. 
Ультразвукова діагностика і клініко-біохімічні критерії розвитку паратонзилярного абсцесу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Ю.В. Тимошенко ; АМН України, Держ. установа "Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України". — К., 2008. — 24 с. — укp.

Проаналізовано актуальні проблеми діагностики стадій розвитку паратонзилярного абсцесу (ПТА) до та після його розтину на основі комплексних ультразвукових і клініко-біохімічних досліджень. Розглянуто результати обстеження 163-х хворих на паратонзиліт (92-х чоловіків і 71-ї жінки) віком 19 - 66-ти років, 15 здорових осіб складали контрольну групу. Визначено ультразвукові характеристики паратонзилярної області і клініко-біохімічних показників сироватки крові (загальний білок, протеїнограму, пробу Вельтмана, сіалові кислоти, глікопротеїни, гаптоглобін, хондроїтинсульфати, середньомолекулярні пептиди, активність АлАТ, АсАТ). Розроблено новий неінвазивний спосіб діагностики стадій розвитку ПТА на основі ультразвукової візуаліазції паратонзилярного простору в поєднанні з визначенням біохімічних критеріїв, що характеризують метаболічний статус пацієнта у процесі формування ПТА та протягом 1-ї, 5 - 7-ї, 14 - 24-ї та 30 - 45-ї доби після розтину абсцесу. На підставі статистичного аналізу доведено взаємозв'язок між ультразвуковими та біохімічними показниками залежно від стадій розвитку ПТА, а також між рівнем біохімічних тестів і типом мікрофлори у порожнині абсцесу. Обгрунтовано доцільність тривалого застосування гепатопротекторів після розтину абсцесу для відновлення функції печінки у разі її порушення у частини хворих на ПТА. Розроблено новий спосіб ранньої діагностики абсцесу паратонзилярної клітковини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.540.116-7 +
Шифр НБУВ: РА362589

Рубрики:

      
11.

Шевчук Ю.В. 
Хронічний тонзиліт (питання патогенезу та лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Ю.В. Шевчук ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі вивчення електрофоретичної рухливості лімфоцитів піднебінних мигдаликів (ПМ) надано оцінку та виявлено потенціальні можливості їх функціонального стану у контролі та патології. Встановлено зміни спектра насичених та ненасичених жирних кислот мигдаликів, відображено процеси ліпопероксидації у конролі та за хронічного тонзиліту, визначено їх діагностичну цінність. Описано новий патогенетичний механізм розвитку тонзилярної патології. Запропоновано метод лікування хворих на хронічний тонзиліт за допомогою електростимуляції піднебінних дужок. Впроваджено методику медикаметозної корекції порушень гомеостазу ПМ у випадку їх патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.540.116-3 +
Шифр НБУВ: РА333737

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського