Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (83)Книжкові видання та компакт-диски (59)
Пошуковий запит: (<.>U=Р696.540.112-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Зав'ялова О.Р. 
Вплив санаторно-курортного лікування на курорті Трускавець на метаболічні і гормональні чинники імунодисфункції у ліквідаторів аварії на ЧАЕС, хворих на калькульозний пієлонефрит: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.Р. Зав'ялова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2007. — 29 с. — укp.

Досліджено патогенетичні взаємозв'язки між параметрами дизадаптозу, дизметаболізму, імунодисфункції, сечового синдрому і клінічними проявами та їх змін під впливом бальнеочинників курорту Трускавець в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, хворих на хронічний калькульозний пієлонефрит. У даної категорії хворих встановлено відхилення від норми показників метаболізму та адаптації. Методом кореляційного аналізу виявлено суттєвий вплив метаболічно-гормональних факторів на відносний склад Т-лімфоцитів, концентрацію IgM та природну кілерну активність. Встановлено, що під впливом бальнеотерапії індекс адаптації зростає, що супроводжується сприятливими змінами метаболічних процесів, пов'язаних з діяльністю захисних систем. Доведено, що кінцевий стан імунітету та сечового синдрому закономірно обумовлений сукупністю початкових метаболічних та гормональних параметрів, показано можливість його прогнозування з точністю до 95 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-549 +
Шифр НБУВ: РА353823

Рубрики:

      
2.

Ткаченко С.В. 
Диференційований підхід до лікування і профілактики гострого післяпологового пієлонефриту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / С.В. Ткаченко ; Держ. установа "Ін-т урології АМН України". — К., 2008. — 24 с. — укp.

За гострого післяпологового пієлонефриту (ГППН) установлено взаємозв'язок між даними клініко-лабораторних досліджень і показниками клітинного та гуморального імунітету, а також рівнем маркерів ендогенної інтоксикації за різних ступенів тяжкості перебігу захворювання. Визначено рівень показників ендогенної інтоксикації та стану імунної системи, притаманний легкому, середньоважкому та важкому перебігу захворювання. Проведено детальний ретроспективний аналіз даних стосовно контамінації під час вагітності слизових піхви, порожнини рота, носа, зіва, кон'юнктиви, а також вмісту термінальних відділів прямої кишки та сечі. За цього виявлено значно частіший висів патогенів з піхви та значно вищу контамінацію прямої кишки в жінок, які хворіли на ГППН. На підставі результатів вивчення імунологічних особливостей різних ступенів тяжкості перебігу ГППН визначено показання для проведення імуномодулювальної терапії. Обгрунтовано використання мембранного плазмаферезу за умов комплексного лікування ГППН у породілей з важким ступенем перебігу захворювання. На підставі ретроспективного аналізу клініко-лабораторних ознак, виявлених під час вагітності у породілей з гострим пієлонефритом, установлено провідні фактори ризику виникнення захворювання у післяпологовому періоді, що сприяло проведенню своєчасної профілактики розвитку захворювання в жінок з групи ризику під час вагітності та дало змогу значно зменшити захворюваність на ГППН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.23-5 + Р696.540.112-5 +
Шифр НБУВ: РА355941

Рубрики:

      
3.

Рудюк Л.І. 
Ендотеліальна дисфункція, імунні та метаболічні порушення у хворих на хронічну хворобу нирок з ураженням гастродуоденальної зони та їх корекція антигомотоксичними препаратами: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Л.І. Рудюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено стан ендотелію, імунних і метаболічних порушень у хворих на хронічну хворобу нирок I-III стадій з ураженням гастродуоденальної зони та розроблено метод їх корекції антигомотоксичними препаратами (АГТП). Виявлено у таких хворих високу частоту ендотеліальної дисфункції, імунні та метаболічні порушення. Показано, що супутня патологія каналу травлення посилює ці порушення. У разі включення в комплекс базисної терапії АГТП встановлено суттєве прискорення регресу клінічних проявів ураження нирок і систем травлення, нормалізацію показників клітинного та гуморального імунітету, покращання стану ендотелію та сольового обміну. Виявлено, що комбінована терапія із застосуванням АГТП чинить патогенетично зумовлену нефропротекторну дію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-52 + Р414.011.7-52 + Р413.201-52 + Р415.2-5
Шифр НБУВ: РА375604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мильнікова Т.О. 
Ефективність комплексного лікування інфекцій нирок із використанням канефрону та хофітолу: автореф. дис... мед. канд. наук: 14.01.37 / Т.О. Мильнікова ; Держ. установа "Ін-т нефрології АМН України" АМН України. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Вивчено ефективність лікування хронічного пієлонефриту (ПН) з застосуванням препаратів канефрон і хофітол з метою впливу на синдром ендогенної інтоксикації, процеси перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і антиоксидантного захисту (АОСЗ), показники клітинного та гуморального імунітету. Виявлено взаємозв'язки між активацією процесів ПОЛ, ступенем пригнічення клітинного імунітету та цитокінового дисбалансу з наростанням ендотоксикозу, а також між зазначеними процесами й активністю запального процесу у разі пієлонефриту. Визначено кращі результати комплексного лікування з застосуванням канефрону та хофітолу щодо зворотнього розвитку симптомів загострення хронічного ПН й інтоксикації у порівнянні з традиційним лікуванням. Установлено, що використання канефрону сприяє більш швидкій позитивній динаміці змін, виявлених за результатами аналізів сечі, зменшенню больового синдрому та дизурії у разі загострення хронічного ПН. Виявлено, що призначення хофітолу сприяє більш швидкому покращанню загального стану, зменшенню проявів інтоксикації. Комплексне лікування з використанням обох препаратів забезпечує кращу динаміку показників ендотоксемії, має антиоксидантний та імуномодулювальний вплив. Це дозволяє скоротити тривалість стаціонарного лікування пацієнтів і зменшити частоту рецидивів недуги. За результатами проведених досліджень обгрунтовано доцільність використання за умов лікування хворих на хронічний ПН у фазі загострення рослинних препаратів канефрон і хофітол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-52 +
Шифр НБУВ: РА365812

Рубрики:

      
5.

Мусаб Шариф Ф. Зіюд 
Імунометаболічні зсуви та стан ниркового кровообігу у хворих на гострий серозний пієлонефрит за умов його корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Мусаб Шариф Ф. Зіюд ; АМН України. Ін-т урології. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше вивчено закономірності змін у різних ланках гомеостазу за умов комплексної терапії, яка включає використання спрямованого внутрішньоорганного електрофорезу (ВОЕФ). Досліджено стан перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантної системи за умов терапії гострого серозного пієлонефриту зі спрямованим ВОЕФ. Наведено характеристику стану імунологічного гомеостазу та його зміни за умов проведення терапії методом ВОЕФ. Проведено радіонуклідне тестування та доплерографію у динаміці та встановлено вірогідні зміни під час лікування гострого серозного пієлонефриту методом спрямованого ВОЕФ. Запропоновано комплексне використання спрямованого ВОЕФ ураженої нирки як фрагмент комбінованої терапії пієлонефриту. Вперше на підставі вивчення змін імунометаболічного гомеостазу обгрунтовано клінічну ефективність спрямованого електрофорезу. Доведено можливість нормалізації показників вільнорадикального окиснення та даних імунограми у хворих на гострий серозний пієлонефрит за допомогою методу ВОЕФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-5 +
Шифр НБУВ: РА345414

Рубрики:

      
6.

Безрук Т.О. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування ербісолу та пилку квіткового у хворих на хронічний пієлонефрит з супутніми захворюваннями гастродуоденальної і біліарної систем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Т.О. Безрук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше для хворих на хронічний пієлонефрит (ХП) з супутніми ураженнями системи травлення обгрунтовано диференційоване призначення ербісолу та пилку квіткового залежно від особливостей клінічного перебігу ХП та доведено ефективність їх використання, яка полягає у вірогідному прискоренні регресу клінічних проявів та функціональних патологічних ознак основного та супутніх захворювань, кращій корекції порушень стану про- й антиоксидантних систем, імунологічних порушень у хворих на ХП з супутньою патологією системи травлення за умов застосування у лікувальному комплексі лікарського препарату "Ербісол". Уперше досліджено вплив пилку квіткового на функціональний стан нирок, регрес клінічних і лабораторних симптомів у зазначених хворих та доведено подібну: але більш м'яку, його дію на дані параметри у порівнянні з ербісолом та переваги його застосування у хворих з анемічним варіантом ХП. Запропоновано концепцію побудови диференціальних лікувальних програм ХП, що передбачають застосування ербісолу, пилку квіткового та інших лікувальних засобів з метою оптимізації результатів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-52 + Р413-52 +
Шифр НБУВ: РА340257

Рубрики:

      
7.

Гараздюк О.І. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування методів удосконалення лікування хворих на хронічний пієлонефрит у поєднанні з гастроезофагальною рефлюксною хворобою: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.І. Гараздюк ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання вивчення клінічних особливостей та лікування хворих на хронічний пієлонефрит (ХП) з супутньою гастроезофагеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ). На підставі результатів обстеження 146-ти хворих на ХП і 26-ти здорових осіб виявлено вищу у порівнянні з загальною популяцією поширеність симптомів ГЕРХ у хворих на ХП, резистентність пацієнтів до лікування омепразолом. Визначено підвищення кислотності сечі, її протеолітичної та фібринолітичної активності у зазначених хворих внаслідок курсового прийому омепразолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-5 + Р413.1-5 +
Шифр НБУВ: РА362231

Рубрики:

      
8.

Бачурін Г. В. 
Клінічний перебіг гострого калькульозного пієлонефриту у хворих на цукровий діабет та удосконалення його комплексного лікування з урахуванням стану вегетативної нервової системи (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.06 / Г. В. Бачурін ; НАМН України, Ін-т урології. — К., 2011. — 32 с. — укp.

У ході комплексного обстеження пацієнтів з гострим калькульозним пієлонефритом (ГКП) і цукровим діабетом (ЦД) шляхом проведення комп'ютерної інтервалокардіометрії визначено стан вегетативної нервової системи (ВНС). У післяопераційному періоді таким хворим призначалась нейропротекторна терапія, яка дозволила покращити стан ВНС. Доведено можливість використання комп'ютерної кардіометрії з діагностичною та прогностичною метою. Під час проведення експериментальних досліджень на щурах вивчено патоморфологічні зміни нирок за гострого пієлонефрита та штучного (стрептозотоцинового) ЦД. Об'єктивно доведено гальмівну дію нейропротекторної терапії на розвиток запальних процесів нирок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-5 + Р415.160.23-37 + Р628-37
Шифр НБУВ: РА381595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Михайлов 
Клінічні особливості та вибір тактики лікування хворих на гострий гнійний необструктивний пієлонефрит: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Дмитро Михайлович Михайлов ; Державна установа "Інститут урології АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-5
Шифр НБУВ: РА365330

Рубрики:

      
10.

Хаджихіє Ф.Ф. 
Комплексна терапія хворих на гострий калькульозний пієлонефрит та цукровий діабет (ІІ тип) в післяопераційний період: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Ф.Ф. Хаджихіє ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено організаційний та діагностично-лікувальний процеси, пов'язані з лікуванням хворих на гострий калькульозний пієлонефрит за наявністі цукрового діабету (II тип). Розглянуто питання покращання результатів лікування в до- та післяопераційному періодах, що стосувалося проблеми запобігання ускладненням, інвалідізації, а також летальним випадкам. Простежено за станом здоров'я 123-х хворих на гострий калькульозний пієлонефрит та цукровий діабет різного ступеню тяжкості. На підставі використання сучасних методів дослідження (радіоізотопних, ультразвукових, рентгенологічних, біохімічних та імунологічних) запропоновано дійовий алгоритм корекції основних показників гомеостазу з використанням вітчизняного антиоксидантного препарату "Тіотриазоліну", включаючи глікемію, функцію нирок, водно-сольовий обмін, імунологічний й доопераційному та післяопераційному періодах. Досягнуто зменшення кількості ускладнень, летальність становила 9,1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-52 + Р457.465.6-52
Шифр НБУВ: РА313394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кисса С.І. 
Корекція імунометаболічних порушень при гострому пієлонефриті за допомогою транскутанного лазерного опромінення крові: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / С.І. Кисса ; Ін-т урології АМН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування гострого пієлонефриту (ГП) на основі вивчення імунометаболічних змін у хворих. Доведено, що застосування транскутанної лазеротерапії більш прийнятне для корекції перекисного окиснення ліпідів у серозній стадії ГП, в той час як мембраностабілізуюча терапія вітаміном Е дозволяє досягти більш вираженого антиоксидантного та мембраностабілізуючого ефектів у перехідній стадії ГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-56 +
Шифр НБУВ: РА321139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Бухалов 
Корекція метаболічних порушень при гострому пієлонефриті за допомогою внутрішньосудинного лазерного опромінення крові: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Юрій Володимирович Бухалов ; Інститут урології та нефрології АМН України. — К., 2000. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-56
Шифр НБУВ: РА312601

Рубрики:

      
13.

Мерзляк С.В. 
Корекція основних показників гомеостазу хворих на гострий калькульозний пієлонефрит в післяопераційному періоді в залежності від стадії запального процесу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / С.В. Мерзляк ; Ін-т урології АМН України. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено функціональний стан нирок та динаміку його порушення залежно від стадії запального процесу в ранньому післяопераційному періоді. Встановлено характер динаміки зміни водно-електролітного балансу, а також досліджено основні зміни системи гомеостазу в до- та ранньому післяопераційному періоді. Обгрунтовано, що застосування вітчизняного антиоксидантного препарату "Тіотризолін" в комплексному лікуванні хворих на гострий калькульозний пієлонефрит нормалізує порушення в системі імунітету та згортання крові, відновлює рівновагу між процесами гемокоагуляції та фібринолізу, водно-сольового обміну в до- та післяопераційному періоді. Показано, що застосування вказаного препарату дозволяє досягти швидкого регресу клініко-лабораторної симптоматики, скоротити строки перебування хворих у стаціонарі, подовжити період ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-52 +
Шифр НБУВ: РА321657

Рубрики:

      
14.

Синишин Ю.І. 
Обгрунтування та розробка тактики лікування хворих на камені сечовода, ускладнені гострим пієлонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Ю.І. Синишин ; Ін-т урології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення ефективності лікування хворих з каменями у сечоводі, ускладнених гострим пієлонефритом (ГП)), шляхом диференційованого застосування екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії (ЕУХЛ) в клінічній практиці на базі урологічних відділень обласних клінічних лікарень. Доведено вісутність значущих змін мікрофлори сечі, як наслідок вивільнення збудника з каменів нирки та сечовода після їх фрагментації. Показано, що для об'єктивної оцінки ефективності відновлення пассажу сечі з блокованої каменем сечовода нирки застовано УЗД-моніторинг периметру порожнинної системи нирки та визначено терміни його проведення після екстреної ЕУХЛ. На підставі використання моніторнгу С-реактивного білка сироватки крові доведено відсутність клінічно значущого травматичного впливу ЕУХЛ на нарку, сечовід та оточуючі тканини у хворих на нефроуретеролітіаз та уретеролітіаз, ускладнений ГП. Обгрунтовано можливість проведення екстреної ЕУХЛ у хворих на камені сечовода, ускладнені гострим серозним пієлонефритом, як альтернативного методу відновлення пасажу сечі з блокованої нирки, що дає можливість перегляду та поширення показань до ЕУХЛ в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.35-5 + Р696.540.112-5 +
Шифр НБУВ: РА343833

Рубрики:

      
15.

Маніщенкова Ю. О. 
Оптимізація лікування та медичної реабілітації хворих на хронічний пієлонефрит, поєднаний з цукровим діабетом 2 типу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Ю. О. Маніщенкова ; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". — Луганськ, 2011. — 24 с. — укp.

Встановлено клінічні особливості перебігу хронічного пієлонефриту (ПН), поєднаного з цукровим діабетом (ЦД) II типу, які характеризуються атиповим больовим синдромом, інтоксикаційним синдромом низького ступеня активності, дизурічними розладами з переважанням ніктурії та полакіурії, мінімальними функціональними змінами з боку нирок і тенденцією до декомпенсації та субкомпенсації ЦД. Вперше визначено особливості змін рівня цитокінів, концентрації метаболітів NO, активності процесів окиснювальної модифікації білків і ферментної ланки антиоксидантного захисту, порушень з боку гуморальної ланки імунітету. Патогенетично обгрунтовано доцільність включення до комплексної терапії хворих з загостренням хронічного ПН, поєднаного з ЦД II типу, комбінованого фітозасобу канефрону H і метаболічно активного препарату тіотриазоліну та до медичної реабілітації хворих - канефрону H.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-5 + Р415.160.23-37
Шифр НБУВ: РА382912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Сафуат Х М Хіджазі 
Оцінка ефективності консервативного, мінімально інвазивного та хірургічного лікування хворих на гострий гнійний пієлонефрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Сафуат Х М Хіджазі ; Ін-т урології АМН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На базі репрезентативного клінічного матеріалу проведено багатофакторний порівняльний аналіз найближчих і віддалених результатів лікування хворих на гострий гнійний пієлонефрит (ГГП). Установлено, що факторами ризику хронізації ГГП є: вік хворих старше 60-ти років; імунологічна недостатність; обструктивний характер патологічного процесу; поширені, деструктивні форми захворювання. Доведено ефективність ультразвукової доплерографії за роздільного оцінювання структурно-функціонального стану нирок після перенесеного в анамнезі ГГП. Установлено вірогідне погіршення більшості імпульсних показників ураженої та неураженої нирки, що доводить двосторонній характер патологічного процесу у хворих на хронічний пієлонефрит. Проведено наукове обгрунтування раціональної тактики лікування хворих на ГГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-5 +
Шифр НБУВ: РА352005

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського