Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (139)Книжкові видання та компакт-диски (36)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.1-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Мирзабаєва Н.А. 
Використання лазеро- та електропунктурної рефлексотерапії у хворих з шлунково-стравохідним рефлюксом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.А. Мирзабаєва ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація містить результати наукових досліджень 217 хворих з шлунково-стравохідним рефлюксом. Обгрунтовано основні засади підходу у використанні лазеро- та електропунктурної рефлексотерапії під час лікування стравохідно-шлункового рефлюксу. Показано ефективність рекомендованих методів на підставі клінічних, рентгенологічних, ендоскопічних, морфологічних, електрогастрографічних досліджень, а також досліджень секреторної функції шлунка, внутрішньошлункової рН-метрії й вимірів біоелектричних потенціалів і температури шкіри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-584

Рубрики:

      
2.

Чернявський В.В. 
Значення багатогодинного внутрішньостравохідного рН-моніторингу для діагностики гастроезофагеальної рефлюксної хвороби і оцінки якості її терапевтичного лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.В. Чернявський ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення діагностики та лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ). Шляхом порівняльного аналізу даних pH-моніторингу серед хворих на ГЕРХ і здорових осіб визначено межові значення норми його показників. Виявлено залежність важкості ГЕРХ від тривалості стравохідної експозиції кислоти та частоти епізодів рефлюксу. Установлено, що показники pH-моніторингу не залежать від віку, статі, давності захворювання та Helicobacter pylori-статусу, чутливість даного методу становить 88,9 %, а специфічність - 95 %. Відзначено, що запропонований метод дає змогу здійснювати порівняльну оцінку ефективності терапії з використанням певних препаратів. Науково обгрунтовано застосування добового pH-моніторингу, зокрема системи "Bravo" для діагностики ГЕРХ і контролю ефективності її лікування. Показано, що перевагами капсульного pH-моніторингу є комфортність процедури та більша чутливість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-52 +
Шифр НБУВ: РА337871

Рубрики:

      
3.

Мосійчук 
Клініко-патогенетичне обгрунтування лікування пептичної виразки дванадцятипалої кишки, поєднаної з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою з урахуванням індивідуальних протекторних факторів організму: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.36 / Лідія Миколаївна Мосійчук ; Івано-Франківський держ. медичний ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 43 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р413.1-5
Шифр НБУВ: РА346816

Рубрики:

      
4.

Гараздюк О.І. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування методів удосконалення лікування хворих на хронічний пієлонефрит у поєднанні з гастроезофагальною рефлюксною хворобою: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.І. Гараздюк ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання вивчення клінічних особливостей та лікування хворих на хронічний пієлонефрит (ХП) з супутньою гастроезофагеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ). На підставі результатів обстеження 146-ти хворих на ХП і 26-ти здорових осіб виявлено вищу у порівнянні з загальною популяцією поширеність симптомів ГЕРХ у хворих на ХП, резистентність пацієнтів до лікування омепразолом. Визначено підвищення кислотності сечі, її протеолітичної та фібринолітичної активності у зазначених хворих внаслідок курсового прийому омепразолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-5 + Р413.1-5 +
Шифр НБУВ: РА362231

Рубрики:

      
5.

Жукова Н.В. 
Клінічна ефективність різних методів лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у хворих на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.В. Жукова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше вивчено клінічний перебіг і динаміку ендоскопічних і функціональних показників у хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу (ГЕРХ) та бронхіальну астму (БА) III та IV ступеня під час різних періодів хвороби за умов стандартного лікування та різних комбінацій медикаментозних засобів. Однак через 4 місяці після закінчення лікування більшість з них рецидивували, що призводило до повторної госпіталізації 45,5 % хворих. Виявлено статистично вірогідну залежність клінічних проявів і показників функціонального стану органів дихання у хворих на БА та ГЕРХ від стану їх психоемоційного статусу. Виявлено, що у хворих на БА з супутньою ГЕРХ спостерігаються різні за характером рефлюкси у 56,7 % кислі (acid-reflux) і у 43,3 % лужні (non-acid reflux), що необхідно враховувати під час призначення медикаментозної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-5 + Р412.202-37 +
Шифр НБУВ: РА349504

Рубрики:

      
6.

Кушніренко 
Оптимізація діагностики і лікування рефрактерної гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, поєднаної з ожирінням: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Інеса Василівна Кушніренко ; Харківський національний медичний ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-5 + Р415.202.1
Шифр НБУВ: РА359057

Рубрики:

      
7.

Колісник С.П. 
Особливості діагностики та лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби з атиповими проявами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / С.П. Колісник ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості діагностики та лікування гастроезофагальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) з атиповими проявами. Розроблено показники норми добового езофаго-pH-моніторингу. Апробовано та втілено до науково-практичної діяльності експрес-методу діагностики та контролю ефективності лікування ГЕРХ. Виявлено основні предиктори розвитку атипової симтоматики, а саме: ерозивні зміни слизової оболонки стравоходу, супутню килу стравохідного отвору діафрагми та патологію хребта. Досліджено вплив його патологічних змін на клінічний перебіг, ендоскопічну картину та показники добового езофаго-pH-моніторингу у хворих на ГЕРХ з атиповими проявами. Вивчено ефективність домперидону, пантопразолу, ланзопразолу, а також комбінації пантопразолу з домперидоном за умов лікування ГЕРХ з супутньою патологією хребта. Проведено порівняння фармакотерапії з вертебрологічними методами лікування. Оцінено віддалені наслідки цих методів терапії. Обгрунтовано застосування вертебрологічних методів за умов вживання пантопразолу в дозі 40 мг за потребою для збільшення ефективності лікування ГЕРХ з атиповими проявами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-5 + Р413.1-5
Шифр НБУВ: РА346031

Рубрики:

      
8.

Арбі М. 
Особливості діагностики та лікування хворих з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою, рефрактерною до антисекреторної терапії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.36 / М. Арбі ; Дніпропетр. держ. мед. акад., ДУ "Ін-т гастроентерології НАМН України". — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення клінічних проявів, функціональних і морфологічних показників, взаємозв'язків між ними, що мають провідне значення у механізмі розвитку рефрактерності у хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу (ГЕРХ). На підставі комплексного дослідження сформовано уявлення про патогенетичні механізми рефрактерної ГЕРХ з урахуванням особливостей перебігу різних клінічних форм захворювання, характеру рефлюксату та морфологічного стану слизової оболонки стравоходу у взаємозв'язку з показниками гастринової ланки регуляції. Одержані дані дозволили розробити нові підходи до корекції функціонального стану нижнього стравохідного сфінктера та довести її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-5
Шифр НБУВ: РА380564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Гнатенко О.П. 
Особливості перебігу та лікування хворих з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою, що зазнали впливу іонізуючого випромінювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / О.П. Гнатенко ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості перебігу гастроезофагеальної рефлюсної хвороби (ГЕРХ) з метою підвищенння ефективності лікування хворих на ГЕРХ (93-х пацієнтів), що зазнали впливу іонізуючого випромінювання. За результатами клініко-лабораторних та інструментальних методів вивчено морфологічний стан слизової оболонки стравоходу і стан імунітету таких хворих. Досліджено ефективність омепразолу за умов лікування ГЕРХ у хворих, що зазнали радіаційного впливу. Розроблено індивідуальні лікувальні комплекси за даними добового внутрішньостравохідного pH-моніторингу залежно від характеру рефлюксу: кислого, лужного чи змішаного. Оцінено ефективність антихелікобактерної терапії на підставі результатів вивчення чутливості штамів H. pyliri до антимікробних препаратів у обстежених хворих, що дає змогу підвищити ефективність їх лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-5 + Р413.1-5 + Р413.1-5
Шифр НБУВ: РА362216

Рубрики:

      
10.

Дудка 
Патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Інна Володимирівна Дудка ; Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-5 + Р412.3-3
Шифр НБУВ: РА366105

Рубрики:

      
11.

Тарасенко О.В. 
Порівняльна ефективність діагностичних підходів і лікувальних стратегій гастроезофагеальної рефлюксної хвороби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / О.В. Тарасенко ; Дніпропетр. держ. мед. акад., Ін-т гастроентерології АМН України. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання діагностики і лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ). Розроблено оптимальні алгоритми діагностики і лікування ГЕРХ на основі порівняльного аналізу клінічних проявів хвороби, результатів ендоскопічного обстеження і хромоендоскопії, показників внутрішньостравохідного pH-моніторингу у хворих на ГЕРХ в процесі лікування досліджуваними інгібіторами протонної помпи, швидкості загоювання слизової оболонки стравоходу, а також частоти рецидивів захворювання за умов підтримуючої терапії. Доведено, що застосування сучасних ефективних лікарських препаратів і науково обгрунтованих алгоритмів лікування знижує загальну вартість лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-5 +
Шифр НБУВ: РА351585

Рубрики:

      
12.

Тарасенко О.В. 
Порівняльна ефективність діагностичних підходів і лікувальних стратегій гастроезофагеальної рефлюксної хвороби: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / О.В. Тарасенко ; Дніпропетр. держ. мед. акад., Ін-т гастроентерології АМН України. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання діагностики і лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ). Розроблено оптимальні алгоритми діагностики і лікування ГЕРХ на основі порівняльного аналізу клінічних проявів хвороби, результатів ендоскопічного обстеження і хромоендоскопії, показників внутрішньостравохідного pH-моніторингу у хворих на ГЕРХ в процесі лікування досліджуваними інгібіторами протонної помпи, швидкості загоювання слизової оболонки стравоходу, а також частоти рецидивів захворювання за умов підтримуючої терапії. Доведено, що застосування сучасних ефективних лікарських препаратів і науково обгрунтованих алгоритмів лікування знижує загальну вартість лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-5 +
Шифр НБУВ: РА351585

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського