Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (39)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.216.514.37$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Матейко Г.Б. 
Герпетична і цитомегаловірусна інфекція у вагітних: особливості перебігу, діагностики, лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / Г.Б. Матейко ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2008. — 44 с. — укp.

Вивчено частоту інфікування вагітних Івано-Франківської області вірусом простого герпесу (ВПГ) 1/2 та цитомегаловірусом (ЦМВ), а також особливості перебігу герпетичної (ГІ) та цитомегаловірусної інфекцій (ЦМВІ) під час гестації, реакцію імунної системи вагітних на різні клінічні форми цих інфекцій, вплив тривалості й активності інфекційного процесу на перебіг і наслідки вагітності, стан плода та плаценти, морфологічні зміни у плаценті. Розроблено стандартизовані підходи до діагностування ГІ та ЦМВІ у вагітних, серологічний моніторинг за їх перебігом, методику прогнозування акушерських ускладнень, інфікування плода, що дозволяє передбачити ймовірність розвитку прогнозованих ускладнень, своєчасно визначати лікарську тактику, за необхідності застосувати лікувально-профілактичні заходи. Показано, що комплексна терапія позитивно впливає на показники імунного та цитокінового статусу, функціонального стану фетоплацентарного комплексу, за її застосування відбувається зниження частоти репродуктивних втрат, акушерських і перинатальних ускладнень, інфікування плода. Під час проведення зазначеної терапії використано вітчизняні препарати - рекомбінантний ІЛ2 (ронко-лейкін) у прегравідарній підготовці жінок з рецидивною ГІ, хронічною активною ЦМВІ й ербісолу як імунотерапії у цих жінок під час вагітності. Прегравідарна підготовка забезпечує стійку ремісію інфекції під час вагітності, профілактику неонатальної смертності, інфікування плода, знижує частоту репродуктивних втрат, перинатальних і акушерських ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.37 +
Шифр НБУВ: РА359967

Рубрики:

      
2.

Нітефор І.Б. 
Покращення репродуктивного здоров'я жінок з урогенітальною вірусною інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.Б. Нітефор ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено новий патогенетично обгрунтований метод профілактики невиношування вагітності у жінок інфікованих герпесвірусною інфекцією. Вивчено розповсюдженість активованої цитомегаловірусної та герпетичної інфекції II типу у жінок з мимовільними викиданнями й обтяженим акушерсько-гінекологічним анамнезом. Досліджено імунопатогенез мимовільних викиднів на тлі активації герпесвірусів. Встановлено вплив загальноприйнятної комплексної терапії на показники імунної реактивності, неспецифічної резистентності організму під час лікування вірусної інфекції у жінок з мимовільними викиданнями. Обгрунтовано застосування вітчизняного препарату "Амізон" у комплексній прегравідарній противірусній терапії у жінок з мимовільними викиднями та вірусною інфекцією, що сприяє нормалізації імунологічних показників, дозволяє досягти стійкості ремісії інфекційного захворювання, покращення репродуктивного здоров'я, нормального перебігу наступної вагітності та народження здорової дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.37-5 + Р716.218.12 +
Шифр НБУВ: РА348468

Рубрики:

      
3.

Швець Г.І. 
Рання діагностика та удосконалення терапії новонароджених від матерів, інфікованих вірусом герпесу звичайного 2-го типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.І. Швець ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні питання сучасної неонатології - ранньої діагностики та лікування герпесвірусної інфекції (герпесу 2-го типу) у новонароджених. Для ранньої постнатальної діагностики внутрішньоутробного інфікування вірусом герпесу звичайного 2-го типу новонароджених використано визначення специфічних антитіл Ig G та Ig M, полімеразної ланцюгової реакції й обстеження плаценти за допомогою імуногістохімічного методу. Обгрунтовано, що у разі виявлення специфічних імуноглобулінів G та M антитіл у крові новонародженого в діагностично значимих титрах, наявності рівня експресії антигену вірусу у 2-3 бали у плаценті, позитивної полімеразної ланцюгової реакції, наявності еховключень і поренцефалічних псевдокіст у перивентрикулярних ділянках за нейросонографії діагноз внутрішньоутробного інфікування вірусом герпесу звичайного 2-го типу у ранньому неонатальному періоді слід вважати верифікованим. Виявлено зміни імунологічного статусу новонароджених, що обумовили включення у комплекс лікування дітей з підтвердженим внутрішньоутробним інфікуванням специфічного імуноглобуліну людини проти вірусу герпесу звичайного 2-го типу. Доведено високу ефективність специфічного лікування (зокрема, виявлено покращання клінічного стану новонароджених, регресію та ліквідацію синдромів дизадаптації, зменшення рівня специфічних Ig G та Ig M антитіл, позитивну динаміку показників клітинного імунітету) та рекомендовано його впровадження у практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.37-4 + Р733.514.37-5 +
Шифр НБУВ: РА348783

Рубрики:

      
4.

Бойко В.О. 
Стан імунної реактивності та фетоплацентарного бар'єру при герпесвірусних інфекціях: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / В.О. Бойко ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2007. — 20с. : рис. — укp.

Проведено порівняльний аналіз клінічного перебігу імунних, ендокринних порушень, спричинених цитомегаловірусною інфекцією та вірусом простого герпесу (ВПГ) у вагітних і визначено терміни первинного та повторного ефекту рецидивування інфекцій, що дозволяє своєчасно виявляти присутніть інфекції та призначати адекватну терапію. На підставі аналізу імунних показників та клінічних проявів герперс-вірусної інфекції (ГВІ) виявлено найбільш інформативні імунологічні тести, з використанням яких є можливим прогнозування розвитку повторних епізодів реактивації інфекцій у вагітних. Виявлено взаємозв'язок між частотою, термінами розвитку повторних епізодів реактивації герпесвірусної інфекцій і ступенем імунних та ендокринних порушень. Вивчено вплив антигомотоксичної терапії на клінічний перебіг та частоту повторного рецидивування ВПГ та цитомегаловірусної інфекції, а також на імунологічну реактивність і динаміку ендокринних показників у вагітних з ГВІ. Науково обгрунтовано доцільність застосування антигомотоксичної терапії за умов комплексного лікування ГВІ у вагітних з метою зниження частоти та тяжкості повторних випадків реактивації інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.37-3 +
Шифр НБУВ: РА348810

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського