Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (17)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.302.1-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Сторчак Г.В. 
Ліпосомальна пренатальна профілактика респіраторного дистрес-синдрому новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.В. Сторчак ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання діагностики зрілості легенів внутрішньоутробного плоду і пренатальної профілактики респіраторного дистрес-синдрому (РДС) новонароджених. Проведено комплексне клініко-лабораторне обстеження вагітних, чиї діти в ранньому неонатальному періоді перенесли РДС різного ступеня тяжкості, з метою визначення чинників, що впливають на темп дозрівання сурфактантної системи плоду. Проаналізовано роль гормонального гомеостазу, перекисного окислення ліпідів і антиоксидантної системи захисту в патогенезі РДС новонароджених. Викладено шляхи підвищення ефективності діагностики і пренатальної профілактики. Визначено чинники ризику розвитку РДС новонароджених, взаємозв'язок між ступенем погрози переривання вагітності та порушеннями гормонального статусу, перекисного окислення ліпідів і антиоксидантної системи захисту, темпом дозрівання легенів плоду. Розроблено діагностичний алгоритм оцінки зрілості легенів плоду. З метою пренатальної профілактики РДС новонароджених впроваджено препарат "Ліпін", який сприяє нормалізації гормональних порушень, інгібує перекисне окислення ліпідів і нормалізує активність антиоксидантної системи захисту, а також стимулює дозрівання сурфактантної системи плоду, у 2,6 рази знижує захворюваність РДС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-52
Шифр НБУВ: РА310275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Домбровська Н.В. 
Метаболічна терапія поліорганних уражень гіпоксично-ішемічного генезу у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.В. Домбровська ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

На підставі комплексного динамічного обстеження 120-ти дітей віком від 20-ти діб впродовж 1-го року життя з поліорганними ураженнями гіпоксично-ішемічного генезу (ПОУ ГІГ) встановлено їх структуру та частоту. Визначено, що поряд з клінічними проявами, характерними для полісистемної патології, наявними є статистично вірогідні порушення гемоліквородинаміки головного мозку, функціонального стану головного мозку та міокарда, функції шлунково-кишкового тракту, рівня ферментів сироватки крові креатинкінази і лактатдегідрогенази. Розроблено прогностичний тест з застосуванням логістичної регресії для індивідуалізованого визначення ризику збереження проявів гіпоксії протягом року у дитини. Доведено доцільність і ефективність призначення мілдронату під час проведення лікувально-реабілітаційних заходів у дітей з ПОУ ГІГ, який справляє метаболічно-коригувальну дію, сприяє покращанню клінічного перебігу захворювання, церебральної гемоліквородинаміки, біоелектричної активності мозку, міокарда, функції шлунково-кишкового тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-52 +
Шифр НБУВ: РА342438

Рубрики:

      
3.

Куріліна Т.В. 
Неонатальна адаптація новонароджених від матерів зі звичним невиношуванням вагітності ендокринного генезу (патогенез, профілактика та лікування перинатальних пошкоджень): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Т.В. Куріліна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 37 с. — укp.

Патогенетично обгрунтовано систему діагностики, прогнозування, профілактики та лікування перинатальної полісистемної патології у дітей, народжених від матерів зі звичним невиношуванням вагітності ендокринного генезу. Доведено важливу роль порушень енергетичного обміну, накопичення ексайтотоксичних амінокислот, розладів глутатіонової антиоксидантної системи, інтенсифікації спонтанної та металкаталізованої окисної модифікації білків та характеру гормонального гомеотсазу у розвитку перинатальних гіпоксичних пошкоджень у немовлят за умов звичного невиношування вагітності ендокринного генезу у їх матерів. Досліджено особливості розвитку немовлят першого року життя за даними катамнезу. Визначено роль енергетичного метаболізму, стану системи антиоксидантного захисту та процесів перекисного окиснення білків у порушенні функіонування компенсаторно-пристосувальних механізму у глибоко недоношених новонароджених гестаційного віку 30 - 32-х та 26 - 28-ми тижнів. Визначено біохімічні маркери, які мають вирішальне значення для ранньої діагностики розвитку гіпоксичних пошкоджень. Створено алгоритм встановлення фази метаболічної адаптації та прогнозування перинатальної полісистемної патології у новонароджених від матерів зі звичним невиношуванням вагітності. Науково обгрунтовано патогенетично орієнтований диференційований комплекс лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів для новонароджених дітей у разі звичного невиношування вагітності у матерів, експериментально підтверджено його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-52 + Р733.302.1-52 +
Шифр НБУВ: РА344169

Рубрики:

      
4.

Чайковська О.Е. 
Особливості клінічного стану та показників системи інтерферону у новонароджених з хронічною внутрішньоутробною гіпоксією та гострою інтранатальною асфіксією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.Е. Чайковська ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему оптимізації медичної допомоги новонародженим з хронічною внутрішньоутробною гіпоксією та гострою інтранатальною асфіксією на підставі результатів вивчення особливостей клінічного перебігу неонатального періоду та показників інтерферонового статусу. Визначено прогностичну значущість 11-ти чинників перинатального ризику поєднаних з хронічною внутрішньоутробною гіпоксією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-5 +
Шифр НБУВ: РА345449

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського