Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (169)Книжкові видання та компакт-диски (56)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.412.201.1-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Аліфанова С.В. 
Диференційний підхід до реабілітації дітей, хворих на бронхіальну астму та рецидивуючий бронхіт, в залежності від вихідного стану системи інтерферону: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.В. Аліфанова ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше показано, що характерною ознакою запального процесу у респіраторному тракті у період ремісії бронхіальної астми (БА) є порушення інтерфероногенезу, що має прояв у значному пригніченні здатності клітин крові периферичного русла до індукції інтерферонів. Уперше зіставлено дані про характер порушень продукції інтерферону за хронічного та рецидивуючого запалення, яке обумовлює перебіг БА і рецидивуючого бронхіту (РБ). Установлено закономірності продукції у дітей з БА та РБ одного з основних прозапальних цитокінів - фактору некрозу пухлин (ФНП). Зокрема показано, що в ітеркурентному періоді захворювань відбувається підвищення спонтанного синтезу ФНП на фоні зниженої індукованої його продукції, а також спостерігається наявність парадоксального типу продукції ФНП у 62 % дітей з БА та у 41,9 % - РБ, коли його спонтанна продукція перевищує рівень індукованого синтезу, що може свідчити про збереження активного запального процесу у цих хворих у періоді ремісії. Установлено залежність основних показників інтерферонового та цитокінового статусу від ступеня тяжкості перебігу БА. Показано, що тривалий запальний процес призводить до напруження та дезінтеграції імунної системи у дітей, хворих на БА та РБ. У період ремісії захворювань відзначено порушення імунного статусу - дисбаланс хелперно-індукторної субпопуляції Т-лімфоцитів у дітей з РБ. Науково обгрунтовано доцільність та визначено критерії диференційованого включення до комплексу реабілітаційних заходів циклоферону. Доведено, що лікування цим препаратом призводить до зменшення кратності гострих респіраторних інфекцій у дітей з БА в 1,5 рази, дітей з РБ - у 1,9 разів, а також загострень БА у 1,6 разів та загострень бронхіту в 1,8 разів протягом наступного року катамнестичного спостереження. За умов лікування циклофероном відбувається нормалізація показників клітинного імунітету та фагоцитарної активності нейтрофілів, підвищення рівня NK-клітин, здатності імуноцитів до продукції інтерферонів та відновлення забалансованості спонтанної та індукованої продукції ФНП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52 + Р733.412.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА338616

Рубрики:

      
2.

Кузьменко І.В. 
Диференційована терапія бронхообструктивного синдрому у дітей першого року життя з тимомегалією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.В. Кузьменко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 18 с.: табл. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності терапії захворювань органів дихання з бронхообструктивним синдромом у дітей першого року життя з тимомегалією завдяки диференційованому призначенню ксантинних похідних та стероїдних препаратів і моніторуванням рівнів теофіліну сироватки крові. Установлено, що бронхообструктивний синдром являє собою клінічне відбиття патологічних станів, що розвиваються в дітей першого року життя з тимомегалією під дією пренатальних і постнатальних чинників. Установлено, що інфікованість цитомегаловірусами та хламідіями серед дітей з тимомегалією вище, ніж серед дітей без тимомегалії та пов'язана з дисфункцією клітинної ланки імунітету. Показник рівня Ig E може бути використаний як тест щодо прогнозування розвитку синдрому бронхообструкції в дітей з тимомегалією у разі захворювань органів дихання. На підставі моніторування рівнів теофіліну сироватки крові доведено необхідність включення до терапії зазначених захворювань у дітей першого року життя з тимомегалією преднізолону за короткого курсу лікування у поєднанні з суфіліном, що сприяє більшій стабільності терапевтичних рівнів теофіліну крові та нормалізації показників імунограми, а комплексна терапія, доповнена цими препаратами, є ефективною і безпечною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-52 + Р733.415.14-52 +
Шифр НБУВ: РА328310

Рубрики:

      
3.

Соболєва К.Б. 
Диференційоване відновлювальне лікування дітей з бронхіальною астмою з урахуванням показників конденсату видихуваного повітря: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / К.Б. Соболєва ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності лікування у відновлювальному періоді дітей, хворих на бронхіальну астму, розроблено диференційовані схеми терапії з урахуванням показників видихуваного повітря. Проаналізовано результати обстеження 105-ти дітей, хворих на бронхіальну астму, віком від 7-ми до 15-ти років, зокрема, вивчено клініко-функціональні особливості та склад конденсату видихуваного повітря. У конденсаті видихуваного повітря виявлено підвищення рівня іонів кальцію, зниження хлоридів, зсув субфракційного складу за даними лазерної кореляційної спектроскопії, дисбаланс у системі перекисне окиснення ліпідів - антиоксидантний захист і взаємозв'язок інтенсивності порушень з характером тригера (інфекційний, неінфекційний). Розроблено й апробовано диференційовані підходи до відновлювальної топічної терапії для лікування дітей, хворих на бронхіальну астму, в якій враховано характер тригера та показники конденсату видихуваного повітря, експериментально підтверджено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-5 +
Шифр НБУВ: РА363125

Рубрики:

      
4.

Бордій Т.А. 
Ефективність інтерфероніндукуючої терапії у дітей, хворих на рецидивуючий та хронічний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.А. Бордій ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше показано, що для періоду ремісії рецидивуючого та хронічного бронхіту в дітей характерним є зниження інтерферонпродукуючої здатності клітин периферичної крові. Виявлено, що як особливість продукції фактора некрозу пухлин клітинами периферійної крові у дітей за цього періоду можна відзначити підвищення спонтанного та зниження індукованого синтезу даного цитокіну. Визначено характер кореляційних взаємовідносин між показниками імунного та цитокінового статусу та внутрішню організацію системи протиінфекційного захисту у дітей залежно від нозологічної форми, показано різний ступінь функціонального напруження імунної системи за умов рецидивуючого та хронічного бронхіту. Уперше науково обгрунтовано доцільність застосування індуктора інтерферону - циклоферону у комплексі імунореабілітаційних заходів за зазначених умов, вивчено його клінічну та імунологічну ефективність. Наведено дані про чинники ризику формування рецидивуючого або хронічного варіанта перебігу бронхітів у дитячому віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА333751

Рубрики:

      
5.

Галаченко О.О. 
Ефективність санаторно-курортного лікування дітей, хворих на рецидивуючий бронхіт, з застосуванням радонових ванн та інгаляцій тіотриазоліну і N-ацетилцистеїну (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.О. Галаченко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2008. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано можливість підвищення ефективності відновлювального лікування дітей, хворих на рецидивуючий бронхіт, за допомогою фізіофармакотерапевтичного комплексу (ФФК). Експериментально доведено, що комплекс з радонової мінеральної води та тіотриазоліну (ТЗ) з N-ацетилцистеїном NAC сприяє нормалізації прооксидантно-антиоксидантного балансу, що позитивно впливає на підвищення антиоксидантного потенціалу організму за умов моделювання запального процесу дихальних шляхів. Виявлено пневмопротекторну дію даного комплексу засобів щодо енергетичних реацій, які відбуваються у мітохондріях тварин. На підставі комплексного клінічного, лабораторного й інструментального обстеження 123-х дітей, хворих на рецидивуючий бронхіт, а також у віддалений термін після санаторного етапу реабілітації визначено ефективність нових лікувальних комплексів із застосуванням радонових ванн, інгаляцій ТЗ і NAC і їх комплексного використання. Встановлено, що санаторно-курортне лікування із застосуванням розробленого ФФК дозволяє досягти найбільш значного зменшення клініко-функціональних і термографічних ознак рецидивуючого бронхіту, тривалого (протягом року) та сприятливого перебігу захворювання, економії витрат грошових ресусів і покращання якості життя пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-5 +
Шифр НБУВ: РА355984

Рубрики:

      
6.

Душкін І.Ф. 
Застосування електромагнітного випромінювання мілі- і нанометрового діапазону в комплексному санаторно-курортному лікуванні дітей з рецидивуючими захворюваннями органів дихання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / І.Ф. Душкін ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2006. — 25 с. — укp.

Проаналізовано та теоретично обгрунтовано доцільність включення низькоенергетичної фізіотерапії до програми санаторно-курортного лікування дітей з рецидивуючими бронхітами, що зазнають постійної дії малих доз іонізуючого випромінювання. На підставі синтезу сучасних уявлень щодо характеру розвитку пострадіаційних синдромів запропоновано нові варіанти проведення лазер- та міліметрохвильової терапії, крапкового фітоаромасажу. Доведено, що застосування процедур лазеротерапії забезпечує досягнення більш стійкого клінічного ефекту з позитивною динамікою щодо більшості проявів бронхо-легеневої патології. З'ясовано, що низькоенергетична фізіотерапія сприяє активізації процесів саногенезу та підвищенню імунологічної реактивності й адаптаційного потенціалу крові, росту дихальних резервів, загальних показників фізичного здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-542 +
Шифр НБУВ: РА343293

Рубрики:

      
7.

Платонова О.М. 
Застосування муколітичної терапії при бронхообструктивному синдромі у дітей та підлітків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.М. Платонова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності терапії дітей з гострим обструктивним бронхітом (ГОБ) шляхом оптимізації застосування муколітичних препаратів на базі їх диференціального використання з урахуванням особливостей перебігу захворювання. У 70,5 % дітей з ГОБ установлено наявність реологічних порушень за часом релаксації мокротиння. Визначено критерії прогнозу щодо несприятливого перебігу ГОБ. Обгрунтовано та запропоновано схему етапної муколітичної терапії за ГОБ у дітей, доведено її більш високу ефективність за випадків несприятливого перебігу (відносний ризик - 0,17, зниження відносного ризику - 85 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-5 +
Шифр НБУВ: РА352135

Рубрики:

      
8.

Дудченко Л.Ш. 
Імунореабілітація дітей, хворих на рецидивуючий бронхіт, на етапі санаторно-курортного лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.Ш. Дудченко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2004. — 23 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано доцільність здійснення імунологічної реабілітації дітей, хворих на рецидивний бронхіт (РБ), які постійно проживають у зонах радіонуклідного контролю, шляхом використання на етапі санаторно-курортного лікування (СКЛ) преформованого фізичного чинника біорезонансної вібростимуляції (БРВС), комплексного антигомотоксичного препарату "Мукоза-композитум" та їх комбінації. Доведено перевагу комбінованого використання БРВС та препарату "Мукоза-композитум", що зумовлює стійкі клінічний та імунологічний ефекти протягом року після СКЛ. Встановлено показання щодо застосування препарату "Мукоза-композитум" і БРВС у дітей з РБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-54 +
Шифр НБУВ: РА328819

Рубрики:

      
9.

Свойкіна С.Ю. 
Клініко-лабораторна та функціональна ефективність комплексного лікування дітей, хворих на гострий бронхіт: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.Ю. Свойкіна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення методів лікування та реабілітації дітей, хворих на бронхіт. Наведено результати комплексного дослідження динаміки клінічної картини, функції зовнішнього дихання, імунного статусу, метаболізму жирних кислот ліпідів крові та конденсату видихуваного повітря, біоенергетики клітин та їх зміни у хворих з різними клінічними формами бронхіту. Зроблено розмежування гострого та хронічного запального процесу за оцінкою стану перикисного окиснення ліпідів та інтенсифікації біоенергетичних процесів у клітині. Патогенетично обгрунтовано схеми лікування бронхіту з включенням препаратів природного походження (умкалору, проспану, текому). За даними сучасних статистичних аналізів показано переваги впливу запропонованих схем ліування на покращання клінічної картини, функції зовнішнього дихання, імунологічні показники, жирокислотинй спектр ліпідів еритроцитів і конденсату видихуваного повітря та біоенергетики клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-5 +
Шифр НБУВ: РА363087

Рубрики:

      
10.

Кміта І.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування лікування бронхітів у дітей у поєднанні з остеопенією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.В. Кміта ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено питання підвищення ефективності діагностики та лікування ускладнень бронхітів у дітей. Досліджено насиченість кісток мінеральними речовинами, метаболізм сполучної тканини, кальцій-фосфорний обмін, стан системного імунітету й інтенсивність запального компонента залежно від клінічного варіанта бронхіту. Не зважаючи на рівномірну поширеність остеопатій серед дітей з бронхітами (за умов рецидивного - 50,0 %, хронічного - 40,0 %), тривалий, клінічно більш тяжкий перебіг хронічного запального процесу в бронхах сприяє більшому зниженню мінералізації кісткової тканини, що доведено наявністю діагностованих у разі хронічних бронхітів остепенії I - III ступеня (20,0 %) й остеопорозу (11,43 %). Визначено, що у разі рецидивного бронхіту мала місце лише остеопенія I - II ступеня. Запропоновано лабораторні й інструментальні критерії виявлення остепенії у дітей з рецидивним і хронічним бронхітами залежно від тривалості захворювання та частоти загострень. Серед них провідна роль належить визначенню кальцію, оксипроліну, румалонових антитіл, кріоглобуліну та оцінці денситограми за показниками стандартного відхилення. Патогенетично обгрунтовано доцільність і запропоновано схеми корекції остеопенії в дітей з бронхітами з використанням препарату "Кальцемін". У динаміці відстежено покращення стану мінералізації кісткової тканини, стабілізацію обміну сполучнотканинних елементів, зменшення інтенсивності запального компонента після застосування модифікованих схем лікування. Корегування діагностованого вторинного імунодефіциту клітинної ланки імунітету II ступеня та дисімунологлобулінемії проведено з використанням препарату "Циклоферону", ефективність якого за рецидивного та хронічного бронхітів доведено позитивною клініко-лабораторною динамікою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-52 + Р733.418.110.40-52 +
Шифр НБУВ: РА340393

Рубрики:

      
11.

Прохорова М.П. 
Комплексне патогенетичне лікування дітей з бронхообструктивним синдромом: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / М.П. Прохорова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 41 с. — укp.

Вивчено клінічні особливості, імунний статус, стан перекисного окиснення ліпідів, вегетативний гомеостаз, мікробіологічний склад бронхіального вмісту, гіперчутливість бронхів у хворих з бронхообструктивним синдромом (БОС). Встановлено, що в разі БОС має місце колонізація бронхолегеневої системи різноманітними мікроорганізмами, що є підставою для виникнення вторинного інфекційного процесу, який ускладнює перебіг БОС у 62 % обстежених і потребує призначення антибактеріальної терапії. Визначено клініко-параклінічні особливості респіраторної інфекції, яка викликана Chlamydia pneumoniae та Mycoplasma pneumoniae на фоні БОС. Доведено, що найважливішою ознакою бронхолегеневої інфекції, яка ускладнює БОС, є підвищення кількості нейтрофілів у бронхіальному вмісті, розвиток імунних розладів різного ступеня вираженості, що потребує призначення імунокоригувальної терапії. Вперше вивчено особливості перекисного окиснення ліпідів у конденсаті видихнутого повітря і поту в хворих з БОС і залежність його від перебігу та стадії захворювання. Обгрунтовано клінічну ефективність застосування текому - препарату з антиоксидантною, протизапальною дією, який впливає на ліпідний обмін у процесі лікування БОС. Вперше вивчено ефективність лікування за умов камери штучного мікроклімату сольових шахт на вільнорадикальні процеси в бронхолегеневій системі, місцевий імунітет, гіперреактивність та гіперчутливість бронхів у дітей з БОС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА335547

Рубрики:

      
12.

Чепурна В.С. 
Лікувальна фізична культура у фізичній реабілітації школярів 11 - 13 років з хронічними бронхітами та пневмоніями в умовах загальноосвітньої школи: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.С. Чепурна ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено рівень фізичного розвитку, функціонального стану кардіореспіраторної системи та загальної фізичної підготовленості школярів віком 11 - 13 років. На підставі одержаних даних розроблено та експериментально обгрунтовано методику лікувальної гімнастики з використанням елементів гімнастики Хатха-Йога для школярів спеціальних медичних груп з хронічними бронхітами та пневмоніями. Під впливом занять за запропонованою методикою в експериментальній групі визначено більш позитивні зміни функціональних показників дихальної та серцево-судинної системи, а також показників загальної фізичної підготовленості та результатів Гарвардського степ-тесту, ніж у контрольній групі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-541 + Р733.412.301.1-541 +
Шифр НБУВ: РА327516

Рубрики:

      
13.

Криворучко С.Г. 
Магнітолазеротерапія у медичній реабілітації дітей з рецидивним бронхітом на санаторно-курортному етапі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / С.Г. Криворучко ; Крим. республік. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєчєнова". — Ялта, 2008. — 22 с. — укp.

Розроблено методи низькоенергетичної фізіотерапії (магнітолазеротерапії), досліджено ефективність їх застосування на санаторно-курортному етапі медичної реабілітації дітей із зон радіонуклідного забруднення з рецидивним брохітом (РБ) у фазі ремісії. За санаторно-курортних умов проведено клініко-лабораторне та діагностико-інструментальне обстеження 118-ти дітей віком від 12-ти до 14-ти років з РБ до та після лікування з використанням програм медичної реабілітації та 30-ти здорових школярів відповідного віку. Виявлено, що комплексне застосування базисного санатарно-курортного лікування та магнітолазеротерапії сприяє покращанню клінічного та вегетативного статусу дітей, функції зовнішнього дихання, зростанню кардіореспіраторних резервів, підвищенню рівня неспецифічної резистентності організму дітей. За показниками стійкості ремісії встановлено, що досягнуті позитивні ефекти зберігаються у віддаленому періоді - до року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-5 +
Шифр НБУВ: РА361328

Рубрики:

      
14.

Гуменюк Н.О. 
Особливості імунних порушень та їх імунокорекція у дітей з рецидивними бронхітами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Н.О. Гуменюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Установлено, що 31,8 % дітей мають схильність до рецидивних бронхолегеневих захворювань, яка успадковується за материнською та батьківською лінією. Під час вивчення функції зовнішнього дихання з'ясовано, що у всіх обстежених дітей було достовірне зниження основних показників, що свідчило про переважно рестриктивні порушення в дітей з РБ. Під час визначення показників клітинного імунітету в дітей показано, що за умов РБ відбувається вірогідне зниження CD3+, CD4+клітин і CD16+клітин, та вірогідно підвищений рівень CD95. Обгрунтовано доцільність застосування імунотерапії препаратами "Україн" у дозі ,5 мг, курс лікування складався з 8-ми внутрішньом'язових інєкцій, та "Імунофан" - 1, мл 0,005 % розчину вводили внутрішньом'язово 1 раз на добу, з інтервалом через день, курс лікування складався з 10-ти ін'єкцій протягом одного року. Доведено клінічну й імунологічну ефективність запропонованої імунотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-5 +
Шифр НБУВ: РА348252

Рубрики:

      
15.

Ковальчук О.Л. 
Показники стану імунної системи в різні фази запалення та диференційоване застосування лаферону при бронхолегеневій патології у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.Л. Ковальчук ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

З'ясовано особливості змін інтерферонотвірної системи організму (ІСО) дітей молодшого шкільного віку з гострою та рецидивною патологією в різні фази запального процесу, визначено два типи реагування цієї системи. Встановлено, що в 14,3 % дітей, хворих на гострі та рецидивні бронхолегеневі захворювання, ІСО проявляє свою функціональну торпідність, це проявляється у відсутності її адекватного реагування на інфекційно-запальний процес. Визначено, що на функціонування ІСО впливають окремі медико-біологічні фактори та клінічні ознаки хвороби, які необхідно враховувати під час складання прогнозу змін інтерферонового статусу, зумовлених гострими захворюваннями органів дихання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-52 + Р733.412.201.1-52
Шифр НБУВ: РА316789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Мартинова Л.Є. 
Прогнозування індивідуального ризику розвитку та удосконалення комплексної терапії і профілактики обструктивних бронхітів у дітей з гострими респіраторними вірусними інфекціями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.Є. Мартинова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності профілактики обструктивних бронхітів на фоні гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) на підставі проведення багатофакторного аналізу та оцінки значимості окремих факторів, що сприяють розвиткові захворювання. Запропоновано способи прогнозування ризику первинного та повторного виникнення гострих обструктивних бронхітів (ГОБ), розроблено критерії визначення належності дітей до групи ризику та індивідуальні профілактичні комплекси. Досліджено характер змін з боку іммунологічної реактивності організму та стану захисних систем (антиоксидантного захисту, вегетативного гомеостазу, надниркових залоз) у 120-ти дітей з ГОБ, 50-ти дітей з ГРВІ без проявів БО та 50-ти практично здорових дітей. Обгрунтовано показання щодо включення у комплексну терапію стимуляторів кори наднирників, вітамінів А, Е та крапель Зеленіна. Доведео, що удосконалений лікувальний комплекс майже у 1,5 рази ефективніший у порівнянні із традиційною терапією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-52 + Р733.412.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА324219

Рубрики:

      
17.

Погурська С.О. 
Роль сидеропенічного синдрому в патогенезі та клініці хронічного, рецидивуючого бронхіту і методи його корекції у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.О. Погурська ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2005. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікувального комплексу за хронічного (ХБ) та рецидивуючого бронхітів (РБ) на базі поглибленого вивчення особливостей клінічних проявів і метаболічних порушень, зумовлених сидеропенією, установлено її роль у патогенезі зазначеної патології. Проаналізовано характер змін основних показників обміну заліза у дітей з ХБ і РБ. Установлено особливості клінічного перебігу хронічної та рецидивуючої патології органів дихання у дітей за наявності супутнього залізодефіциту. Доведено, що поєднання хронічного, рецидивуючого бронхітів з сидеропенією у дітей перебігає на тлі дисфункції перекисного окиснення ліпідів - системи антиоксидантного захисту, та супроводжується порушенням мінеральної щільності кісткової тканини. Проведено клініко-лабораторне обгрунтування способу лікування ХБ, РБ, що передбачає застосування фероплекту та токоферолу ацетату. Розроблено схему лікування, установлено клініко-лабораторну ефективність лікувального комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-5 +
Шифр НБУВ: РА338148

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського